LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 11 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Muzika
Kurdamas muziką niekuomet nesivaikė mados

2007-02-20 | Grupės SEL lyderis Egidijus Dragūnas, kurdamas muziką niekuomet nesivaikė mados, nebijojo naujovių bei iššūkių. Muzikanto karjeros pradžioje jaunatviškas entuziazmas, vėliau drąsa ir tikėjimas tuo, ką daro, daugiau nei dešimtį metų padėjo pelnyti bei išlaikyti grupės, kuriančios kokybišką muziką, statusą. "Niekada nesistengiau kažkam įtikti ar tapti lankstus tam, kad įtilpčiau į radijo stočių ar televizijų nustatytus rėmus, - sakė atlikėjas. Nesuprantu šiuolaikinių dainininkų, vardan populiarumo besitaikstančių prie radijo stočių bei televizijų formato", - sakė E. Dragūnas. "Kam tuomet daryti muziką, jei darai tai ne iš širdies?" SEL albumas "Muzika" - šių metų RC apdovanojimuose pripažintas geriausiu 2006 metų albumu, dainos karaliauja radijo topuose, o pagal išpirktų albumų kiekį galima spręsti, kad SEL kuriama muzika Lietuvai yra reikalinga. "Nežinau, kodėl kai kurie Lietuvos radijų ir televizijų atstovai yra labai konservatyvūs naujovėms, eksperimentams, neįprastiems projektams. Dažnai būna gaila ir apmaudu, kai tavo darbas atmetamas, nes tiesiog "neatitinka formato". Gal kada nors Lietuvoje išauš diena, kai "neatitikimą ar atitikimą formatui" bus leidžiama įvertinti galutiniam klausytojui ar žiūrovui", - piktinasi atlikėjas. Praėjusią vasarą SEL vaizdo klipas, sukurtas dainai "Laužau standartus", pripažintas netinkamu nacionaliniam eteriui dėl pernelyg šokiruojančio šio vaizdo klipo turinio.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Aida Band - 70-ųjų roko, džiazo, bigbyto, pop muzika

2007-02-19 | Dabar visi užduoda klausimą: Kas tai per grupė? Kaip nekeista, tai viena seniausių Lietuvoje BigByto (Roko) grupių pradininkė. Reikia sugrįžti į 1970 m., kai pasaulyje pasirodė tokios grupės kaip: The Beatles, Creedens Clear Water Revival, Smokie ir kitos. Tuo metu Lietuvoje susiburia grupė, kuri pasivadina Aidos Zabotkaitės BigByto grupe. Ji per trumpą laiką tampa viena populiariausių grupių Lietuvoje. Per savo gyvavimo laikotarpį 1970-1978 m. grupė tapo daugelio tarptautinių festivalių nugalėtoja - „Gintarinė Triūba", „Liepėjas Dzintars", „Kadencija Mercišor". Be to grupė vykdė koncertinę veiklą ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Dalyvavo daugelyje TV laidų Estijoje, Latvijoje, Leningrade, Maskvoje, Novorosyjske, Prahoje ir t.t. Grupės gyvavimo laikotarpiu joje grojo daugelis tuo metu bei dabar gerai žinomų muzikantų, tokių kaip : A. Jofė, R. Tiškus, A. Treikauskas, V. Teluchinas, V, Švabas, A. Gaulė, R. Brazaitis, K. Lušas, A. Dūnis, R. Jasinskas. Grupėje yra dainavę N. Makarevičiūtė, D. Stankevičiūtė, A. Zabotkaitė, J. Miščiukaitė, V. Praškevičius, L. Čepreckas ir daugelis kitų. Daugiau nei po 30 metų, Aidą Zabotkaitę prisiminti savo senąją grupę, priverčia žinomas šių laikų kompozitorius R. Radzevičius, kuris renka medžiagą apie tais laikais egzistavusias grupes. Tuo metu, Kaune vyksta „Kauno dienų" renginiai, kur po ilgos pertraukos pakviečiama dalyvauti Aidos Zabotkaitės grupė.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Vokalinė grupė „Cappella‘A"

2007-02-19 | Vokalinis kvartetas Cappella‘A susibūrė 2003metais. Idėja kilo Aušrai Smičiūtei ir Mindaugui Putnai, kai prodiusavo, aranžavo ir įrašinėjo albumą Rositai Čivilytei. Muzika buvo paremta daugiabalsiu dainavimu. Išleidus albumą, buvo numatytas pristatymas-koncertas gyvai atliekant įrašytas dainas. Taip gimė mintis suburti dainininkų grupę, kuri galėtų išpildyti visas pritariamojo (back - ground) vokalo partijas. Pirmoji grupės sudėtis: Aušra Smičiūtė, Rasa Liutkutė, Aistė ...., Mindaugas Putna. Pirmasis viešas pasirodymas įvyko 2003m.balandžio 1d., filmuojant LRT pramoginę laidą „Būk artistas", kai kvartetas buvo pakviestas dalyvauti svečių teisėmis. Tada kolektyvas atliko legendinį gospelą „Oh happy day". Pasirodymas buvo labai sėkmingas ir sukėlė didžiulį susižavėjimą. Grupei iš karto pasiūlyta bendradarbiauti su Lietuvos atlikėjais. 2003m. birželio mėn. Cappella‘A parašė ir dainavo finalinę „Būk artisto" dainą. Taip pat atliko pritariamojo vokalo (back - ground) partijas jauniems šio konkurso nugalėtojams. Kiekvieną grupės pasirodymą lydėjo pasisekimas ir nauji pasiūlymai. Padidėjus darbo krūviams, Rasą Liutkutę pakeitė jauna perspektyvi gimnazistė Monika Liubinaitė. Šalia pritariamojo vokalo atlikėjų amplua, Cappella‘A pradėjo ruošti savarankišką programą pasirodymams. Kolektyvo repertuare įvairiausių stilių kūriniai. Nuo senų gerų šlagerių iki šiuolaikinių „koverių", džiazo temų interpretacijos.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Diksilendas "DixXband"

2007-02-19 | Diksilendas "DixXband" suburtas dabartinio meno vadovo Raimundo Arnašiaus jau ketvirti metai sėkmingai "džiazuoja" Lietuvos padangėje bei už jos ribų. Grupės pagrindinė muzikos kryptis yra Naujojo Orleano stilius bei džiazo standartai. Diksilendas „DixXband" yra viena iš vedančiųjų grupių Lietuvoje, grojančių šį muzikos stilių ir pats populiariausias bei profesionaliausias diksilendas, užsiimantis aktyvia koncertine veikla šalyje. Diksilendas "DixXband koncertuoja visur - muzikiniuose klubuose, džiazo festivaliuose, miestų šventėse, verslo renginiuose. O taip pat jau išbandė ir kitų šalių (Ukrainos, Lenkijos) džiazo scenas-surengė pasirodymus įvairiuose festivaliuose. Diksilendas "DixXband surengė jau virš 400 koncertų, iš klausytojų sulaukdamas tik teigiamų ir malonių atsiliepimų. 2006/2007 metų koncertinis sezonas yra ypač produktyvus - išleista debiutinė kompkatinė plokštelė - „Teisingos Muzikos Dozė!", pasirodymas Lenkijos tarptautiniame džiazo festivalyje "Mazurian Jazz Fiesta - Gizycko 2006" bei dalyvavimas populiariausiame televizijos projekte "Lietuvos šokių dešimtukas". Artimiausi diksilendo „DixXband" planai - „tikro" garso koncertas, viename iš Lietuvos televizijų ir šio koncerto įrašo išleidimas kompaktinėje plokštelėje DVD formatu.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Gintares Jautakaites glausta Biografija

2007-02-19 | Nuo 1990 m. sekmingos karjeros Anglijoje metu savo kurybos atlikime bendradarbiavo su tokiais korifiejais kaip Eltono Dzono prodiuseriu Guss Dudgeon, Andrew Claxton is Dead Can Dance, James is Radiohead, Adam Wakeman (Yes - Rick Wakeman sunumi) Zymiais D-dzejais Patrick Pulsinger ir Gaeton Schurrer (Madonos Ray of light), Neil MacLallan is Prodigy. 1997 m. Anglijoje pasirasyta kurybine sutartis su EMI sesiems autorines muzikos albumams. Taip pat pasirasyta leidybine sutartis su SONY. 2000 m. kovo men. Europos ir Amerikos rinkoje pasirodo EMI-SONY isleista plokstele "Earthless." "Earthless" pasiekia 24 ir 13 hitu vietas pasaulinuiose bilbordo cartuose. Pirmoji daina sukurta esant seseriu metu, tai "Vieverselis" laimejusi radijo dainu konkursa. Trylikametes Gintares sukurtos pirmosios reiksmingesnes dainos tai "Mediniai zirgeliai" ir Dobilo sirdy. Baige J.Gruodzio muzikos koledzo fortepijono skyriu. Iki emigracijos mokesi Vilniaus Muzikines Akademijos Klaipedos fakultetuose taip pat fortepijona. Idainavo Monikos role G. Kupreviciaus "Ugnies Medziokle su Varovais." Idainiotos dar 2 roko operos, Suvaidinti 4 kino ir televizijos filmai. Atlikta daugybe televizijos ir saliu koncertu ir festivaliu. 1982 metais emigravo I Amerikos jungtines valstijas ir tapo Amerikos piliete. Atliko savo muzika Jo Sventenybei Popieziui Jonui Pauliui II jam. Siuo metu Gintare tik ka isleido nauja diska "Feathermark", suruose savo tapybos ir grafikos kataloga.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kauno bigbendas

2007-02-19 | "Kauno bigbendas" yra Kauno miesto džiazo orkestras, įsteigtas 1991m. pabaigoje ir šįmet švenčiantis 15-kos metų jubiliejų. „ Kauno Bigbendas" aktyviai dalyvauja miesto ir Respublikos muzikiniame gyvenime. Orkestras yra visų Lietuvoje vykstančių džiazo festivalių dalyvis, pateikiantis klausytojams vis naujas, originalias programas . Su „Kauno bigbendu" bendradarbiauja geriausi Lietuvos džiazo instrumentalistai ir vokalistai - Petras Vyšniauskas, Valerijus Ramoška, Saulius Šiaučiulis , Arvydas Jofė , Olegas Molokojedovas, Eugenijus Kanevičius , Arkadijus Gotesmanas, Pavelas Giunteris, Vytautas Mikeliūnas, Neda Malūnavičiūtė ir kt. Džiazinę kultūrą orkestras atstovavo ir už Respublikos ribų - Suomija , Rusija ,Olandija, Švedija, Estija, Norvegija, Lenkija, Latvija, Baltarusija, tai šalys, kurių džiazo ir muzikiniuose festivaliuose dalyvavo „Kauno Bigbendas". Plati orkestro stilistinė skalė-nuo džiazo klasikos iki šiuolaikinių džiazo kompozicijų. Ryškią vietą orkestro kūrybinėje biografijoje užima projektai su pasaulyje žinomais džiazo kūrėjais ir atlikėjais- Jukka Linkola, Eero Koivistoinen (Suomija), Barbara Dennerlein (Vokietija), Daniel Messina (Argentina), Frank Mantooth, Randy Brecker, Jiggs Whigham (JAV) , Arkady Shilkloper ( Rusija ), Henk Meutgeert (Olandija), Richard Galliano(Prancūzija).

Lankomumo reitingas

plačiau >>

O.K. - bliuzo grupė iš Vilniaus

2007-02-19 | Vilniaus grupė O.K. jau dešimt metų šiltai sutinkama Vilniaus ir kitų miestų klubuose. 1998 m. išleistas grupės dainų albumas "Šulinys". 2002 m. išleistas koverių albumas "in rock 'n' roll". 2002 m. laimėta Varnių bliuzo festivalio "Auksinė styga". 2005 metais grupę O.K. papildė trys žavios merginos: Indrė, Ona, Miglė (pritariamasis vokalas). Jeigu Jums reikia muzikinės grupės Jūsų organizuojamam vakarui ar renginiui mes Jūsų paslaugoms. Grupė O.K. yra paruošusi programas su žymiais muzikos atlikėjais: Programa su Vytu Labučiu (saksofonas) 3 val. 1200 Lt (rock 'n' roll klasika); Programa su Vladu Kavaliovu (vokalas) 3 val. 1200 Lt (rock 'n' roll ir rock klasika. originalūs kūriniai); Programa su Šarunu Mačiuliu (grupė tampa "Poliarizuoti stiklai") 3 val. 1200 Lt (Lietuviško roko šlageriai: "Medžiai be lapų" ir t.t.)

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Dainininkė Rasa Serra

2007-02-19 | Rasa 1975m. gegužės 9d. - gimė Alytuje. Muzikinę klausą ir gražų balso tembrą paveldėjo iš mamos. Dar būdama nėščia mama daug dainuodavo. Ji dainavo Alytaus Medvilnės kombinato vokaliniame ansamblyje. Dainingas buvo ir Rasos senelis. Jis mokėjo labai daug dainų, todėl kaimo vakaruškose mėgdavo pademonstruoti savo stiprų ir gražų balsą. 1981m. - ėmė lankyti Vidurinę mokyklą. 1983 - 1989m. - Rasa lankė šokių būrelį Alytaus Medvilnės kombinato Kultūros rūmuose. Ji buvo viena iš perspektyviausių šokėjų visoje šokių grupėje. Nežiūrint to, ji savo ateities su šokiais nesiejo. Žinodama, kad turi muzikinę klausą, savo gabumus panoro išbandyti muzikoje. Kadangi į vaikų muzikos mokyklą stoti jau buvo per vėlu, ji ėmė lankyti muzikos klubą. Muzikavimas atėmė labai daug laiko, todėl su šokiais teko atsisveikinti. 1988 - 1990m. - mokėsi groti akordeonu muzikos klube pas A.Jazbutį. Tame pačiame klube ji susipažino su solfedžiu, išmoko rašyti muzikinius diktantus. Jau pirmaisiais grojimo akordeonu metais ji grojo trečios klasės kūrinius, taip pat mėgo groti iš klausos. Mokytojas A.Jazbutis, pastebėjęs Rasos muzikalumą ir gabumus, pasirūpino, kad ji, nors ir pavėluotai, įstotų į vaikų muzikos mokyklą. 1990m. - įstojo į Alytaus vaikų muzikos mokyklą, akordeno klasę, būdama jau dešimtoje klasėje vidurinėje mokykloje. Muzikos mokyklą pabaigė per tris metus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Skirmantas Sasnauskas

2007-02-19 | Skirmantas Sasnauskas - vienas žymiausių Lietuvos džiazo atlikėjų. Iki šiol jis laikomas geriausiu Lietuvos džiazo trombonininku, meistriškai išnaudoja įvairias instrumento raiškos formas. Skirmantas Sasnauskas gerai valdo vokalo "sket" techniką. Ypač savita yra S. Sasnausko idėja, kurios esmė - sujungti folklorinę ir moderniąją muziką. Jis puikiai pažįsta ir išradingai naudoja lietuviškus folklorinius instrumentus - dūdmaišį ir ožragį, lumzdelį ir kankles, pabrėždamas jų autentiškumą. Skirmantas Sasnauskas gimė 1961 Vilniuje. Pirmieji muzikos bandymai susieti su "Ąžuoliuko" choru, kuriame dainuoti pradėjo būdamas 9 metų. Tais pačiais ir kitais metais laimėjo pirmąsias vietas respublikiniame "Dainų dainelės" konkurse. Nuo 13 metų lankė Vilniaus vaikų muzikos mokyklos trombono ir akordeono klases. Po metų savarankiškai ėmė groti gitara. 1972 m. įstojo į J.Tallat-Kelpšos aukštesniosios muzikos mokyklos trombono klasę ir nutarė groti džiazą. Tuo laikotarpiu "Neringos "kavinėje, grojant P. Vyšniausko kvartetui, dainuodavo skečą. 1985 m. S. Sasnauskas subūrė savo džiazo trio. Baigęs muzikos mokyklą, keletą metų dirbo šios mokyklos estrados skyriaus trombono ir ansamblio klasių dėstytoju. Dar bestudijuodamas Lietuvos Muzikos Akademijoje (1981-1986), grojo V. Čekasino bigbende, domėjosi lietuvių liaudies muzika, kuri turėjo didelės įtakos tolesnei trombonininko džiazo raidai. S. Sasnauskas išmoko groti folkloriniais instrumentais ir pradėjo juos naudoti savo kūryboje.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

The Road Band

2007-02-19 | Aleksandr Belkin - vokalas, akust., el. gitaros, lūpinė armonikėlė. Grupės lyderis ir įkūrėjas, visų originalių kompozicijų autorius. Vilniaus Konservatorijoje įgijo akordeono ir liaudies orkestro vadovo specialybe. Baigė Vilniaus Pedagoginį Universitetą. Prieš sukurdamas The Road Band, grojo daugelyje džiazo, bliuzo ir rokenrolo grupių, o taip pat ir pirmojoje bliuzo grupėje Lietuvoje „Hilda Blues Band". Su skirtingais kolektyvais koncertavo daugelyje Europos šalių. 1999 metais grodamas grupėje CBSB laimėjo antrąją vietą tarptautiniame kantri muzikos konkurse Mrangowo, Lenkijoje. Išleido 2 savo solinius albumus „Real Love", „Black Papa". Išskyrus The Road Band, Aleksandras Belkinas dalyvauja daugelyje muzikinių projektų su garsiais Lietuvos muzikantais, dirba su bigbendais. 2002 ir 2006 metais įtrauktas į Lietuvos elito knygą „Kas yra kas Lietuvoje". 2003 metais festivalyje "Bliuzo naktys" įteiktas "Auksinės stygos" apdovanojimas. "Country Saloon'e", Vilniuje, laimėjo Grand Prix kazoo grojimo konkurse. 2005m. parašė ir išleido knygą su CD "Trumpa džiazo istorijos apžvalga"(leidykla "Kronta") Aleksandras - "The World Resophonic Association" narys. Be to, itrauktas i geriausiu pasaulyje lupine armonikele grojanciu muzikantu gretas. Darius Kodikas - saksofonas, klavišiniai. Seniausias grupės narys. Baigė Vilniaus Konservatoriją. Kaskart vis naujomis idėjomis dalijasi su daugeliu žinomų Lietuvos džiazo atlikėjų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!