LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 6 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Muzika
Ne visa “Antis”

2004-02-18 | 1984 m. lapkritį, pačioje PPP (piatiletka pyšnych pochoron – prašmatniųjų laidotuvių penkmečio) kulminacijoje, nelabai toli nuo geografinio Lietuvos centro esančiame Kauno senamiestyje, pagal visus paveldo apsaugos reikalavimus restauruotuose Architektų namuose, susirinko pulkelis roko entuziastų ir įkūrė grupę nihilistiniu pavadinimu “Antis”. Kad jaunuoliai buvo abejingi socialistinėms vertybėms, išdavė ne tik jų pasirinkta vadinamoji postpankiška muzikos orientacija, bet ir šiukščiai ironiški grupės lyderio Algirdo Kaušpėdo tekstai, išjuokę ir niekinę visuomenės daugumai, atrodytų, visiškai priimtiną gyvenimo būdą. Suprantama, tokia kryptis tais laikais buvo taip beviltiškai neperspektyvi, kad “Anties” nariai dar gana ilgai muzikavimą vertino tik kaip juos dominusią pasilinksminimo formą, nepretendavusią į jokių muzikinių, oficialiųjų etinių ir politinių standartų paisymą. Žemo lygio pramoga, – neabejotinai pagalvodavo ne vienas už miesto kultūros sektorių atsakingas pareigūnas, tikriausiai dar nepamiršęs karčios 1972 m. patirties, kai mieste buvo “taip neleistinai apleistas darbas su jaunimu” ir hipiškos idėjos susijungė su atviru pasipriešinimu sovietiniam režimui. Ir kas žino, gal kaip tik dėl tokio neapsižiūrėjimo “Antis” netrukus tapo ryškiausia lietuvių roko vėliavneše, drauge su pabudusia tauta drąsiai smeigusia mirtiną dūrį okupantui.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

XXI amžiaus popkultūros pionieriai

2004-02-14 | Eidamas trisdešimt trečiuosius metus, imuosi žurnalistikos. Esu rašęs Klaipėdos dienraščiams, teko darbuotis keliose televizijose, radijo stotyse, pristatyti spaudai organizuojamus renginius, o dabar rašau “Muzikos barams” – rimtam, nuosekliam muzikos ir kultūros leidiniui. Žmonės mane labiau pažįsta kaip DJ Saga – elektroninės muzikos švenčių organizatorių ir didžėjų, iš tos varpinės ir paskalambysiu apie naująją kultūros industriją Lietuvoje ir pasaulyje. Muzika mane lydėjo ir teikė džiaugsmo nuo pat vaikystės, laikui bėgant, jos išgirsdavau vis įvairesnės. Emocijos keitėsi, kol nusprendžiau išmokti jas suvaldyti. Verta nušviesti, ką patiria entuziastai, pasiryžę “sutramdyti” muziką , kadangi sparčiai populiarėja įvairių stilių šokių muzika, kuriama skaitmeninėse studijose, kadangi atidaroma vis daugiau naujų naktinių pasilinksminimo vietų, kuriose pirmuoju smuiku griežia didžėjus. Šis žmogus gali visam laikui pakeisti populiariosios muzikos sampratą. Todėl kviečiu tave, mielasis skaitytojau, į kelionę po neįprastos profesijos žmonių pasaulį.

Lankomumo reitingasKomentarų: 6

plačiau >>

Mada kaip liga arba Madinga – nuodinga

2004-02-14 | Jaučiuosi smagiai rašydamas naujam muzikiniam leidiniui, tegul jis būna reikalingas ir teisingas. Tikiuosi jam pavyks įsitvirtinti rinkoje ir bus laukiamas kiekvienas “Stroboskopo“ numeris. Tiesa sakant jokios rinkos nėra, ji dar tik formuojama, nes laisvai šokame ir klausomės vakarietiškos muzikos ne taip jau senai. Populiarūs šalies dienraščiai vengia temų apie naktinius klubus ar privačius šokių vakarus, tarsi to nebūtų arba, tai neštų nelaimes. Nelaimių populiarioji spauda ir teieško, tuom įrodydama, kad patiems reikia rūpintis savišvieta. O jaunimas su savo menka perkamąja galia yra ne tik, kad žemiausios kategorijos tikslo grupė, bet dar ir visapusiški niekadėjai, narkomanai ir alkoholikai. Ką daryti brangūs tautiečiai, kur tiesos ieškoti? Internetas, kaip dievo žodis tikinčiajam, gelbsti sunkią akimirką, čia ir draugų galybė ir vaizdų ir muzikos, žodžiu visas pasaulis po kojomis, rodosi nertum ir gyventum ten. Beje tu jaunimas ar ne? Tiek to. Sakykime vakar atšventei ketvirtį amžiaus. Jautiesi mažumėlę nepilnavertis su mažokai litų, dar padangos nekeistos, gal net žmona ar draugė namuose, o ji tai tikrai neklauso bumčiko. Ką daryti, ką daryti, jeigu buvai reiveris prieš dešimt metų, o dabar jaunimas dėde vadina, net nepatogu, ar ne? Savigrauža žudantis lietuvių bruožas, bet tu ne toks. Tu žinai, kad esi tikras elektroninės muzikos mylėtojas, nes atskirtum techno nuo house, drum and bass nuo ambient, tu dar prisimintum iškiliausius kūrėjus ir didžėjus. Tada tave galėjo vadinti snobu, nes buvai išskirtinis – ne popsovikas, didžiavaisi savimi, keiteisi įrašais su draugais, lankei retus vakarėlius, tada buvai ant bangos, o dabar dėdė ar teta. Kartais tai malonu ausiai, pagauni? Ir tai gali užliūliuoti. Nekvailiok, bent iš padorumo apsilankyk naujausiame naktiniame klube. Nebūk namisėda varyk į naktį…

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Grupė "Happyendless" žada keisti požiūrį į šiuolaikinę muziką

2003-05-13 | "Pastaruoju metu Vilniuje trūksta progressive kultūrinių renginių. Visi vakarėlių organizatoriai dirba tik su lengvu house stiliumi, o stipresnės muzikos gerbėjai lieka nuskriausti. Bendri didžėjų ir muzikantų pasirodymai nėra naujiena, bet tai nė iš tolo nepanašu į tai ką mes ruošiamės parodyti. Dar nė karto Lietuvoje nebuvo, kad pati grupė ir koncertuotų ant scenos, ir tuo pačiu metu grotų kaip DJ komanda", - sako "Happyendless Dj Team" nariai. Šis nepasitenkinimas esama situacija paskatino muzikantus pradėti naujų pasirodymų ciklą "Future Looks Good", kuriuose būtų grojama kokybiškai ir estetiškai pateikiama naujausia "house" muzika su visais savo atspalviais: "tribal", "tech-house", "progressive", "twisted house".

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

"Hit Paradas" - afera!

2003-05-09 | Muzikantų ir jų vadybininkų nuomone, gegužės 16 d.Alytaus, Druskininkų ir Marijampolės miestuose anonsuojamas koncertas "Hit Paradas" yra pati tikriausia afera. "Nežinau, kas yra to koncerto rengėjai, berods kažkokie vaikinai iš Druskininkų ar Alytaus, jų neįmanoma surasti jokiais nurodytais telefonų numeriais. Jie nesilaiko savo įsipareigojimų, apgaudinėja žmones ir pardavinėja bilietus į visiškai neįmanomą renginį. Galiu aiškiai pasakyti - aš tame "Hit Parade" nedalyvauju ir dar daugiau – esu tikras, kad toks renginys išvis neįvyks!" - sakė dainininkas Deivis, kuris yra afišose įrašytas kaip vienas iš koncertų dalyvių. Afišose irgi figūruojančių grupių "Delfinai" ir "Kastaneda" vadybininkui Viliui Survilai pavyko susitikti su šio absurdiško koncerto organizatoriumi prisistatančiu vaikinu.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

SH: tarp Vilniaus ir Kauno

2003-05-08 | Grupė SH prieš kelias savaites išleidusi albumą "Supermeno užkandžiai" jau sulaukia nemažai kvietimų koncertuoti. "Iki šiol būdavome grupė, kuri koncertuoja laisvalaikiu, o dabar jau tenka stipriai pasukti galvą, kaip suderinti mokslus, darbus ir koncertus", - sakė SH lyderis Audrius. Grupės būgnininkas Aras gyvena ir dirba Vilniuje, bosistas Tomas mokosi ir groja simfoniniame orkestre irgi sostinėje, o grupės lyderis vokalistas Audrius ir gitaristas Martynas gyvena ir dirba Kaune. "Atstumas Vilnius-Kaunas sutrumpėjęs kaip niekada", - juokėsi kelis kartus per savaitę vieni pas kitus keliaujantys SH nariai. "Vilnietiškoji" grupės pusė stengiasi "kaunietiškąją" pervilioti pas save, bet Audrius ir Martynas kol kas nesutinka persikelti į sostinę.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

ES: vieni džiaugiasi, kiti susirūpinę

2003-05-07 | KASTANEDOS narys Lukas po savaitgalio referendumo nežino, džiaugtis ar verkti. "Tai, kad Lietuva už skalbimo miltelių dėžutę ir alaus butelį "išstenėjo" referendumą, man paliko slogų įspūdį... Dabar, pagal tokią žmonių logiką, reikėtų eiti reikalauti pinigų, nes reklamoje rodė, kad pinigai patys į rankas atskris. Manau, kad agitatoriai perlenkė lazdą ir kažkaip visiems bandė įkišti tą ES apčiuopiamą naudą. Dabar, kai pinigų į rankas niekas neduos, kaimas gali supykti. O nieko nėra blogiau už supykusį kaimietį", - sakė Lukas. Grupė KOSMO, kaip ir visa Lietuva, džiaugiasi dėl lietuvių apsisprendimo stoti į Europos Sąjungą. "Atvirai pasakius, nesitikėjau tokių gerų rezultatų, nes tautiečiai mane vieną kartą jau nustebino Prezidento rinkimuose.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

JBC pradėjo karjerą parodijuodami Deivį

2003-05-06 | Hiphopo komanda iš Šiaulių JBC, kurių debiutinis kūrinys "Kai pataikai" sėkmingai skamba radijo stotyse, prisipažino, kad pirmasis grupės kūrinys buvo... Deivio dainos parodija. Šios vasaros pradžioje debiutinį albumą išleisianti JBC, pirmąjį kūrinį įrašė 1999 metų pradžioje. Tai buvo "Mergytei 2000" - populiarios tuo metu popdainininko Deivio dainos parodija. "Tada grupės sudėtis buvo kita, o mes paprasčiausiai linksminomės ir nesukome sau galvos, ar kam nors ta nesąmonė patiks", - prisiminė Brooklynas. JBC kūrinys "Mergytei 2000" sulaukė ypatingo pasisekimo ne tik pogrindyje, bet ir interneto muzikos portaluose. "Jis gana plačiai pasklido po Lietuvą interneto tinklais. Gal ir Deivis jį girdėjo. Tik vargu, ar jam tai patiko", - juokėsi Brooklynas.

Lankomumo reitingasKomentarų: 5

plačiau >>

"Delfinų" megakoncertas

2003-05-05 | Septintą vakaro prasidėsiantis koncertas tęsis ilgiau nei dvi valandas. Vien "Delfinai" rengia pusantros valandos trukmės programą, o prieš ją ir po koncerto publiką linksmins DJ MIX. Koncerto metu klausytojai išgirs ne tik naujausio grupės albumo "Krantas", bet ir prieš tai buvusių albumų "Svajonės" ir "Dangus" hitus. Stano suskaičiavo, kad radijo eteryje per visą "Delfinų" karjerą skambėjo ir hitiniais tapo net 12 grupės kūrinių. Visus juos dainininkas pažadėjo atlikti koncerte. "Be to bus staigmenų – dainų, kurias atliekame tik koncertuose ir išvis negirdėtų kūrinių", - sakė Stano. Koncertui rengiasi visos grupės šokėjos, sceną papuoš vaizdo projekcijos, iš dangaus kris sniegas ir t.t., ir pan. "Rengiame didžiausią šou savo karjeroje. Norime, kad jis būtų įsimintinas", - sakė sėkmingą turą po Lietuvą Vilniuje užbaigiantys "Delfinai".

Lankomumo reitingasKomentarų: 4

plačiau >>

Tigros albumas dėl techninių kliūčių pasirodys vėliau

2003-05-04 | Dainininkė TIGRA atsiprašo savo gerbėjų, kad dėl techninių kliūčių jos debiutinis albumas "Žydros akys" pasirodys tik gegužės 19 d. "Aš jau pati neturiu jėgų laukti. Stengiuosi, kad tik neperdegčiau anksčiau laiko. Debiutinio albumo pasirodymas man reiškia labai daug ir žiauriai apmaudu, kad jo išleidimas vis įstringa tarp nenumatytų trukdžių", - susijaudinusi sakė atlikėja.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!