LT   EN   RU  
2022 m. sausio 19 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Operacinės sistemos
IBM pristato bendradarbiavimo sprendimus milijonams „Linux“ vartotojų

2006-08-28 | IBM pradeda tiekti „IBM Lotus Sametime“ programinės įrangos palaikymą serveriams ir darbo vietoms, kuriose dirbama su „Linux“ operacine sistema. „Lotus Sametime“ programinės įrangos palaikymo paketas, skirtas „Linux“ operacinei sistemai, vartotojams suteikia galimybę integruoti vieną pirmaujančių bendradarbiavimo realiu laiku programinių įrangų į „Linux“ platformą. „Lotus Sametime“ programinė įranga yra įvairaus dydžio įmonėms skirtas programų rinkinys, leidžiantis darbuotojams saugiai tarpusavyje bendrauti realiu laiku apsikeičiant momentinėmis žinutėmis bei rengiant „web“ konferencijas. „IBM yra pirmasis programinės įrangos tiekėjas, pasiūlęs įmonėms skirtą saugumo reikalavimus atitinkančią bendravimo realiu laiku programinę įrangą „Linux“ serveriams ir darbo vietoms. „Lotus Sametime“ programinė įranga pagreitina žmonių tarpusavio komunikavimą bei taupo kaštus rengiant bendrus darbo grupių susirinkimus. Tai ypač aktualu didesnėms įmonėms, nes „Lotus Sametime“ leidžia iš savo darbo vietų tiesiogiai dalyvauti virtualiuose susirinkimuose, kuriuose yra pristatoma informacija skaidrių ir kitos audio-video medžiagos pagrindu. Tuo pat metu vartotojas galės pasirinkti darbo aplinkos ir serverių terpę, kuri geriausiai tenkina jų poreikius“, - sakė Tautvydas Cibas „IBM Lietuva“ programinės įrangos pardavimų vadovas.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Pristatyta testinė "Windows Vista", kurioje įdiegtos visos galutinės versijos funkcijos

2006-05-29 | Pasaulinė informacinių technologijų (IT) lyderė "Microsoft" pristatė bandomąją naujos operacinės sistemos "Windows Vista" versiją Beta 2. Šiuo metu ją galės išmėginti IT specialistai bei programų kūrėjai, o birželio mėnesį – ir platesnis vartotojų ratas. Beta 2 versija savo funkcionalumu beveik nesiskiria nuo galutinio programos varianto, kurį verslo klientams "Microsoft" pristatys lapkritį, o visiems vartotojams – 2007 m. sausį. "Windows Vista" Beta 2 lyginant su ankstesnėmis testinėmis versijomis pasižymi atnaujintu informacijos organizavimu bei paieškos funkcijomis, geresniu suderinamumu, papildomomis priemonėmis mobiliam darbui. Papildyti darbo su vaizdine ir garsine informacija įrankiai: įdiegtas grotuvas "Windows Media Player 11", patobulintos fotonuotraukų organizavimo galimybės ir pan. Beta 2 pristatymo tikslas – kuo plačiau išbandyti šių naujovių veikimą, o taip pat suteikti vartotojams galimybę susipažinti su nauja operacine sistema ir pradėti rengtis jos išleidimui. Tiesa, ši versija vis dar labiau orientuota į IT profesionalus, o paprastiems vartotojams rekomenduojama palaukti galutinės "Windows Vista" pasirodymo.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

"Microsoft" stiprina kovą prieš piratavimą

2005-07-26 | Didžiausia pasaulyje programinės įrangos gamintoja "Microsoft" ruošiasi taikyti griežtesnę legalių operacinės sistemos "Windows" kopijų registravimo kontrolę, kad sumažintų savo gaminių piratavimą visame pasaulyje. "Microsoft" išplėtė "Windows Genuine Advantage" programą, reikalaujančią jos gaminių vartotojus patvirtinti turimas programinės įrangos kopijas, kad būtų galima gauti "Windows XP" atnaujinimus. Su saugumu susijusiems programos atnaujinimams, užtaisantiems programos spragas, kuriomis naudojasi virusai ir įsilaužėliai, patvirtinimo nereikės, kad visi vartotojai galėtų išvengti viruso infekcijų ir taip būtų užkirstas kelias virusų plitimui internete, sakė "Windows Geniune" programos direktorius Davidas Lazaras. "Tai - dar vienas įrankis mūsų arsenale", - sakė D. Lazaras, pažymėdamas, kad trečdalis pasaulyje instaliuojamų "Windows" programų yra piratinės kopijos.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Microsoft nustatė Windows XP 64bit edition išleidimo datą

2005-04-25 | Microsoft kompanija pagaliau apsisprendė, kada oficialiai bus išleistos Windows operacinės sistemos versijos 64 bitų procesoriams. Šiuo metu rinkoje parduodami 64 bitų serveriams skirti AMD Opteron ir Intel Xeon procesoriai, o pirmaisiais staliniams kompiuteriams skirtais lustais tapo AMD Athlon 64 procesoriai. Intel kompanija stalinių kompiuterių rinkai 64 bitų procesorius pateikė visai neseniai - šių metų vasario mėnesį. Kaip praneša Infoworld svetainė, savo šaltiniu nurodydama Microsoft atstovus, Windows Server 2003 x64 Edition ir Windows XP Professional x64 Edition operacinių sistemų prezentacija įvyks šio mėnesio 25 d., Sietle [JAV] vyksiančios WinHEC konferencijos metu. Anksčiau buvo šnekama, kad šios operacinės sistemos rinkoje turėtų pasirodyti pirmojoje 2005 metų pusėje. Naujose sistemose veiks tiek tradicinės, 32 bitų, tiek ir naujos programos, naudojančios visus 64 bitų procesorių teikiamus privalumus.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Pietų Korėjos mokyklose bus naudojama Linux

2005-02-23 | Pietų Korėjos Švietimo ministerija paskelbė, kad, galbūt, greitai visose pradinėse ir vidurinėse šalies mokyklose, o taip pat su jomis susijusiose valstybinėse įstaigose kompiuteriuose bus įdiegtos Linux operacinės sistemos. Taip pat Linux bus įdiegtas į 2000 iš 2700 Pietų Korėjos nacionalinei švietimo sistemai priklausančių serverių. Likusiuose 700 serverių „suksis“ Unix sistemos, vienas toks serveris aptarnaus 15 mokyklų. Ministerija taip pat aptaria variantą, pagal kurį būtų naudojama tik Unix, bet, greičiausiai, galutinis pasirinkimas bus Unix ir Linux kombinacija. Toks sprendimas užtikrins optimalų našumą ir mažiausią kainą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

XPde – grafinė Linux aplinka su Windows XP sąsajos stiliumi

2005-02-22 | Paskelbta apie grafinės Linux aplinkos, kurios sąsaja, pasak kūrėjų, patogumu viršys Windows XP, kūrimo pradžią. Iš tikrųjų, tai, iš esmės, bus beveik tikslus Windows sąsajos kopijavimas, šiek tiek skirsis tik pats dizainas. Tai – ne pirmas panašus projektas, vienok, negalima užmiršti, kad šį kartą autoriai neužsiėmė Microsoft grafikos kopijavimu ir daugumą aplinkos elementų nupiešė savarankiškai. Pagal autorių sumanymą, jų grafinė aplinka turėtų palengvinti Windows vartotojų perėjimą prie Linux.

Lankomumo reitingasKomentarų: 5

plačiau >>

Į Linux branduolį 2.6.9 bus „įsiūta“ daugiau, nei 200 pataisų

2005-02-21 | Tarptautinė Linux branduolio kūrėjų bendruomenė pranešė išleidusi 2.6.9-rc1 branduolio versiją. Savo laiške Linusas Torvaldsas pareiškė apie tai, kad per jo dvi savaites trukusias atostogas susikaupė daugiau, nei 200 nedidelių pataisų: buvo ištaisyti dauguma branduolį sudarančių modulių. Taip pat pranešama, kad 2.6.9 pataisą bus galima panaudoti tik išeitiniams 2.6.8 versijos branduolio kodams. Tiems, kas jau spėjo pereiti prie 2.6.8.1 branduolio versijos, kurioje buvo ištaisyta NTFS bylų sistemos klaida, siūloma prieš pereinant prie 2.6.9 branduolio versijos grįžti prie 2.6.8.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Išleista antroji Mandrake Linux 10.1 beta versija

2005-02-20 | Pradėtas antrosios Mandrake Linux 10.1 distributyvo versijos beta testavimas. Sistemos pagrindas – šviežiausia stabili branduolio versija - 2.6.8.1. Pakeitimų nedaug, ir dauguma jų tėra tik nedideli pataisymai. Šiek tiek perdirbta, pavyzdžiui, meniu struktūra, o į užduočių skydelį pridėta programa, tikrinanti tinklo būklę. Pridėtos naujos kai kurių programų versijos, tęsiamas Gnome 2.6 testavimas. Kol kas paketas negali pasigirti ypatingu stabilumu – pranešama, kad CD įrašymas, esant vartotojo paskyrai, gali sukelti klaidas, atnaujinant branduolį, o baigiantis instaliacijai sistema kai kada griūna su pranešimu „kernel panic“. Taigi, kūrėjams dar yra dėl ko padirbėti.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

ASP Linux Server II dėžutė

2005-02-19 | ASPLinux Server II turi visas pašto, Interneto, tinklo, spausdinimo, taikomųjų programų, duomenų bazių, failų serveriui sukurti, suderinti ir administruoti reikalingas priemones. Pagal tradiciją, serverinė ASPLinux versija išleidžiama po keleto mėnesių nuo paprastos, vartotojiškos versijos išleidimo. Per šį laiką atliekamas aptiktų klaidų taisymas, šalinami trūkumai ir t.t. Sausį išėjo ASPLinux 9.2, o dabar kūrėjai jo pagrindu sukūrė serverinę dalį. ASP Linux Server II naudoja Kernel 2.4.21 branduolį, turintį daugelį 2.6 branduolio funkcijų, tokių, kaip NPTL, IPSec, asinchroninės įvesties/išvesties palaikymą, užduočių planavimo priemonę O(1), IPvs tinklo krūvių balansavimą, prieigos valdymo sąrašus (ACL), failų sistemos XFS palaikymą, ir t.t. Be šių funkcijų, į ASPLinux Server II paketą įeina ir komercinių paketų bandyminės ir demonstracinės versijos, įskaitant unikalią rezervinio Linux serverių skirsnių kopijavimo programą Acronis True Image Server for Linux (Windows sistemoms išleistas Acronis True Image). ASP Linux Server II derinamas pagalbine programa Webmin, užtikrinančia nuotolinį serverio valdymą, naudojantis naršykle. Ši programėlė visiškai rusifikuota, ir naujoje versijoje ji gerokai perdirbta ir patobulinta.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Išleistas ASP Linux Server II distributyvas

2005-02-18 | Rusiškojo Linux kūrėjai, kompanija ASPLinux, išleido naują savo ASP Linux Server II distributyvo versiją. Šis rinkinukas specialiai skirtas įvairių klasių korporacinių serverių kūrimui ir palaiko įvairias serverines architektūras, įskaitant daugiaprocesorines, o taip pat sistemas, turinčias didelius atminties kiekius.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!