LT   EN   RU  
2021 m. spalio 16 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Operacinės sistemos
Nauja failų sistemos ReiserFS versija

2005-02-17 | Sukurta ketvirtoji failų sistemos ReiserFS versija. ReiserFS laikoma pačia greičiausia Linux OS skirta bylų sistema. Originali ReiserFS architektūra leidžia jai optimaliai išdėstyti mažo dydžio failus, neužimant bereikalingos vietos diske ir tuo pat metu išlaikant geras greitines charakteristikas. Vienu iš svarbiausių naujos versijos privalumų kūrėjai laiko „atomines“ failų operacijas, sistemos trikių atveju leidžiančias išvengti failų fragmentacijos. ReiserFS palaiko visi Linux distributyvai, o SuSE, Gentoo ir Lindows ją išvis naudoja kaip pagrindinę failų sistemą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Išleistas Knoppix 3.6

2005-02-16 | Jau tapo žinoma apie dar vieno Linux distributyvo išleidimą. Knoppix priklauso vadinamųjų „vieno disko“ distributyvų grupei. Vienintelis kompaktinis diskas, kuriuo galima „užkurti“ kompiuterį, turi darbui parengtą operacinę sistemą su pačių reikalingiausių programų rinkiniu. Naujas distributyvas surinktas 2.4.27 versijos Linux branduolio pagrindu (galima pasirinkti ir 2.6.7), naudojama grafinė KDE 3.2.3 aplinka. Grafinis redaktorius Gimp atnaujintas iki 2.0 versijos. Distributyve taip pat rasite didelį kiekį tvarkyklių, pagerinta įrangos atpažinimo procedūra.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

IBM reikalauja uždrausti SCO platinti Linux

2005-02-14 | IBM korporacija Solt-Leik-Siti (Jutos valstija) apylinkės teismui pateikė naujus dokumentus, reikalaudama uždrausti SCO kompanijai toliau platinti ir pardavinėti Linux operacines sistemas. Priminsime, kad SCO jau pusantrų metų kariauja su „Žydruoju gigantu“ ir atvirojo kodo bendruomene, kaltindama IBM pažeidus kontraktinius įsipareigojimus ir Linux kūrėjams neteisėtai perdavus Unix System V operacinės sistemos programinį kodą. Taip pat SCO teigia neva turinti šio kodo autorines teises, ir tvirtina, kad dėl to „vogtas“ kodas, esą, patekęs į Linux branduolius nuo pat 2.4 versijos, dėl ko šios OS vartotojai kiekvienam vieną procesorių turinčiam serveriui turį pirkti nuo 700 JAV dolerių kainuojančią licenziją. Iš pagrindinio „kaltininko“, IBM, SCO reikalauja sumokėti penkių mlrd. JAV dolerių kompensaciją. IBM ir atvirojo kodo judėjimo atstovai, savo ruožtu, SCO pretenzijas laiko neteisėtomis, nes ši kompanija pati Linux platino pagal GPL (General Public License) licenziją, leidžiančią ir kodo kopijavimą bei keitimą. Įsidėmėtina, kad SCO, gindama savo interesus, neseniai antikonstitucine paskelbė pačią GPL licenziją.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Pasirodė KDE 3.3

2005-02-12 | Maždaug prieš savaitę išleista nauja vienos iš pačių populiariausių Linux terpei skirtos grafinės aplinkos versija. Kurį laiką KDE 3.3 buvo viešo beta testavimo stadijoje, ir štai, pagaliau buvo oficialiai pripažinta tinkama viešam pasirodymui. Kūrėjai tvirtina, kad naujoji versija – žymiai stabilesnė, patogesnė ir greitesnė už visas ankstesnes. Tarp svarbių pasiekimų galime paminėti daugelio kalbų palaikymą: į KDE 3.3 įtraukta per 50 pilnų lokalizacijų, dar 30 kalbų palaikoma dalinai. KDE 3.3 - pakankamai daug naujovių. Buvo pakeista dauguma pačios aplinkos komponentų ir su jos paketu pateiktų programų. Grafinis redaktorius KPaint, pavyzdžiui, buvo pakeistas galingesniu Kolourpaint, o programikė Kimagemapeditor (labai parankus dalykėlis jauniesiems web-dizaineriams), į standartinį komplektą įtraukta pirmą kartą. Kspell komponentas, skirtas tekstų rašybos tikrinimui, dabar veikia su naujos versijos biblioteka, kas, kūrėjų nuomone, žymiai pagerins tekstų tikrinimo kokybę.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Lindows atidėjo savo pasirodymą biržoje

2005-02-11 | Infoworld agentūra praneša, kad programinės įrangos kompanija Lindows, užsiimanti Linux baze pagrįstos OS kūrimu ir pardavimu, atidėjo planuojamą pirminę viešą akcijų emisiją (IPO). Kompanija neatšaukė registracinio pranešimo iš JAV Vertybinių popierių ir biržų komisijos (SEC) ir tikisi ateityje atnaujinti IPO procedūrą, kai pagerės rinkos sąlygos ir visuomeninė nuomonė apie kompaniją. Lindows atstovai situacijos nekomentuoja. Iš pradžių prašymas atlikti IPO SEC‘ui buvo pateiktas balandį, bet praėjusią savaitę buvo paskelbta, kad vėliau pateiktame pranešime Lindows per daug sumažino savo akcijų kainų diapazoną. Liepos mėnesį kompanija planavo parduoti 4,4 milijonų akcijų, už kiekvieną imant po 9-11 JAV dolerių, o pakartotiniame pranešime už akciją jau buvo norima nuo 7 iki 9 JAV dolerių. Įkurta 2001 metų liepą, pirmąją OS partiją Linux bazės pagrindu kompanija išleido 2002 metų sausį, bet žymi firma dabar labiau žinoma dėl savo konflikto su Microsoft, besitęsiančiu jau du su puse metų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Gentoo - naujasis leidimas

2004-11-26 | Linux distributorius 2005 metų vasarį išleis savo operacinės sistemos versiją, kurią bus galima paleisti tiesiai iš CD-ROM prievado, todėl Gentoo bus galima išbandyti, dar neįdiegus į kietąjį diską. Gentoo - tai Linux distributyvas, kuris, kaip tvirtina jo kūrėjai, visiškai suderinamas darbui su bet kokiomis programomis. Pagal 2004 m. liepos mėnesio Netcraft tarnybos tyrimų duomenis, per praėjusius šešis mėnesius Gentoo populiarumas augo pačiais sparčiausiais tarp kitų Linux distributyvų tempais:

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Naujoji Microsoft Windows versija "nevirškins" Itanium procesorių

2004-11-11 | Kitais metais rinkai Microsoft pasiūlys specialią, klasteriams skirtą Windows versiją, tačiau ji neveiks su žymiai galingesniais Intel Itanium 2 serveriniais procesoriais, bent jau pirmuoju metu. PĮ milžinas pranešė, kad iki 128 procesorių turintiems klasteriams skirta Windows Server 2003 Compute Cluster Edition sistema veiks tik su 32-/64 bitų Intel ir AMD lustais. Sprendimas nepalaikyti Itanium 2 tapo eiliniu trukdžiu procesorių šeimynai, prieš 10 metų galėjusiai užkariauti visą pasaulį.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Dell stiprina ryšius su Linux

2004-10-27 | Šiandien Dell planuoja paskelbti apie savo partnerystę su Novell. Pagal naująjį susitarimą, nuo šiol Novell į naujus serverius diegs ir SuSE Linux distributyvus. Dell jau seniai kaip operacinę sistemą naudoja Red Hat Linux - būtent distributyvas buvo diegiamas į kompanijos gamyklose gaminamus kompiuterius - anksčiau SuSE buvo instaliuojamas pagal specialius užsakovų, galinčių sumokėti už specializuotas sistemas, užsakymus. Dabar Dell nusprendė...

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Brokuotas Windows XP pataisymas atjunginėjo internetą

2003-06-03 | Korporacija Microsoft atšaukė gegužės 21 d. išleistą pataisymą operacinei sistemai Windows XP, kuriame buvo eilė atnaujinimų susijusių su saugumu. Pataisymai buvo pripažinti brokuotais, nes konfliktavo su kitų gamintojų saugumo sistemomis. Dėl šių konfliktų kai kuriuose kompiuteriuose būdavo visiškai užblokuojamas ryšys su internetu. Su tokia problema susidūrė apie 600 tūkst. Windows XP vartotojų. Problemą galima išspręsti pašalinus pataisymą. Artimiausiu metu Microsoft žada išleisti pataisytą "lopo" versiją.

Lankomumo reitingasKomentarų: 7

plačiau >>

Dauguma IT ekspertų nepasitiki "Microsoft"

2003-05-10 | Trys ketvirtadaliai "Forrester Research Inc" apklaustų stambių bendrovių programinės įrangos saugumo ekspertų nemano, jog "Microsoft Corp" produktai yra saugūs. Nors 77 procentai respondentų IT sektoriuje pareiškė, jog, naudojant "Windows", didžiausią nerimą jiems kelia saugumas, 89 procentai vis dar naudoja "Microsoft" programinę įrangą. "Forrester" atliktoje apklausoje "Ar gali "Microsoft" būti saugi?" dalyvavo 35 programinės įrangos saugumo ekspertų, dirbančių įmonėse, kurių aktyvų vertė siekia ar viršija 1 milijardą JAV dolerių. "Forrester" analitikės Lauros Kotzlės nuomone, "pernelyg mažai įmonių prisiima atsakomybę už savo "Windows" sistemų saugumo užtikrinimą".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!