LT   EN   RU  
2021 m. kovo 5 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Operacinės sistemos
Oracle parems Linux pinigais

2003-05-10 | Duomenų bazių valdymo sistemų gamintoja Oracle paskelbė, kad įvairiais būdais, tame tarpe ir finansiškai, rems kompanijas, kuriančias programas platformai Unbreakable Linux. Unbreakable Linux – tai praėjusiais metais suburtas Oracle, RedHat ir Dell aljansas, kurio tikslas – populiarinti narių produkciją ir laikytis prieš IBM, užimančiai lyderio pozicijas šiame sektoriuje. Dell tiekia serverius ir duomenų saugojimo sistemas PowerEdge, EMC ir PowerVault, RedHat – savo operacinę sistemą Red Hat Linux Advanced Server, o pati Oracle – duomenų bazę ir programinę įrangą klasteriniams tinklams.

Lankomumo reitingasKomentarų: 4

plačiau >>

Linux kūrėjai vagia Unix kodą

2003-05-06 | Kompanija SCO Group, kuriai priklauso operacinės sistemos Unix kodas, toliau kaltina Linux kūrėjus. Šį kartą firmos direktorius pareiškė, kad Linux branduolyje aptiktos ištraukos iš Unixware kodo. Kovo pradžioje SCO Group apkaltino IBM pažeidus taisykles kuriant sprendimus Linux bazėje. Tarp kaltinimų buvo nelegalus informacijos skleidimas, nesąžininga konkurencija, kontrakto sąlygų pažeidimas. Už visa tai buvo pareikalauta milijardo dolerių kompensacijos. Per tuos du mėnesius SCO Group veltui laiko nešvaistė, o analizavo Linux kodą. Ir, direktoriaus teigimu, ne veltui. Anot jo, buvo vietų, kuriose Linux kodas eilutė į eilutę sutampa su Unixware.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

G. Lucas studija pereina prie Linux ir Intel

2003-05-06 | Kompanija Industrial Light and Magic (ILM), kūrusi specialiuosius efektus filmams "Žvaigždžių karai", "Haris Poteris" ir "Juros periodo parkas", atsisakė naudoti darbines stotis Silicon Graphics su RISC procesoriais ir operacine sistema IRIX. Kaip pasakojo ILM technologijų direktorius, perėjimas prie Dell serverių su įprastais Intel procesoriais ir nemokama operacine sistema Linux prasidėjo dar filmuojant antrą "Žvaigždžių karo" salį. 600 kompiuterių su procesoriais Pentium 4 veikia beveik dvigubai sparčiau nei senos Silicon Graphics mašinos, o kainuoja penkis kartus pigiau.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Office XP ir Photoshop veikia su Linux

2003-04-29 | Kompanija CodeWeavers sukūrė naują paketą CrossOver Office, kuris leidžia dirbti su daugeliu Windows programų Linux aplinkoje. Pagrindinė CrossOver Office 2.0.0 savybė – pagrindinių biuro paketo MS Office XP komponentų palaikymas. Ankstesnės CrossOver Office versijos palaikė tik programas iš Office 97 ir 2000. Taigi, dabar CrossOver Office veikia su visomis Office 2000 programomis, o iš Office 97 neveikia tik Access ir Outlook. Be biuro paketo CrossOver Office palaiko Internet Explorer 5.0 ir 5.5, Microsoft Visio, Lotus Notes, Quicken ir Adobe Photoshop. Dirbant su kai kuriomis programomis yra keli nežymūs apribojimai.

Lankomumo reitingasKomentarų: 3

plačiau >>

Windows 2003 Server aktyvavimo raktas pateko į internetą

2003-04-12 | Programinės įrangos aktyvavimo sistema, kurią Microsoft įvedė pakete Office XP, o vėliau ir operacinėje sistemoje Windows XP, ne pernelyg sutrukdė piratams šiuos produktus platinti. Apsaugos sistema gana greitai buvo perlaužta, be to, korporatyvinė OS versija nereikalavo savęs aktyvuoti. Vietoj sudėtingo kompiuterio aparatūros analizės proceso ir unikalaus rakto generavimo, vartotojas galėjo panaudoti vieną iš standartinių raktų Volume Licence Key (VLK).

Lankomumo reitingas

plačiau >>

"Linux" tapo pelninga

2003-04-03 | Pasaulinės IT bendrovės IBM ir "Hewlett-Packard" (HP) pranešė per 2002 m. uždirbusios milijardines pajamas iš produktų su "Linux" sistemomis. HP paskelbė gavusi 2 mlrd. JAV dolerių pajamų iš "Linux" produktų, IBM - 1,5 mlrd. dolerių. Be to, IBM atstovai pareiškė, kad "Linux" produktų pardavimas bendrovei buvo pelningas. Pernai buvo teigiama, kad visos investicijos į "Linux" neatsipirko. Faktai rodo, kad, nors pati "Linux" sistema gali būti įsigyjama nemokamai, iš jos galima gauti pelno. Abi bendrovės - tiek IBM, tiek HP - prekiauja serveriais, naudojančiais "Linux", ir šia programine įranga bei su ja susijusiomis paslaugomis. "Microsoft" šiuo klausimu dar kartą patvirtino savo poziciją, kad "Linux" dėl savo panašumo į "Unix" sistemas negali pakeisti galiūnės gaminamų "Windows". Be to, "Microsoft" nori patraukti atvirojo kodo sistemų vartotojus į savo pusę ir tikisi, kad jie pereis prie "Windows" sistemų naudojimo.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Linux Mandrake 9.0 įdiegimas

2003-03-18 | Jeigu jūs atnaujinate iš 7.0, 7.1 or 7.2 Mandrake Linux versijos nepamirškite pasidaryti duomenų kopiją. Atnaujinimas iš ankstesnių versijų (prieš 7.0) NĖRA palaikomas! Pastaruoju atveju jums reikia sistemą įdiegti naujai, o ne atnaujinti. Mandrake Linux taip pat galite įdiegti į Windows 95/98/ME sistemą, naudojant Linux for Windows. Tai nereikalauja diskų skirstymo ir įdiegia Linux į Windows katalogą. Tai būdas atrasti Mandrake Linux nekeičiant Windows sistemos, tačiau tai vyksta gerokai lėčiau. Taipogi Mandrake Linux digs kai jūs išnaujo įdiegsite Windows. Dėl Linux for Windows naudojimo žr. 2 punktą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kaip įsirašyti ISO į kompaktinį diską?

2003-03-18 | Visa programinė įranga gali ISO failą(jį išpakavus)įrašyti į kompaktinį diską. Dėmesio: Atsisiųskite ISO failą dvejetainiu režimu (pvz. FTP). Nes pavyzdžiui naršyklė Netscape „pagal nutylėjimą“ siunčia failus ASCII režimu kas sugadina failą. Jūs galite patikrinti ar Jūsų atsiųstas failas yra geras pasinaudoję komandą: md5sum mandrake.iso. Linux operacinėje sistemoje, arba keliaukite adresu http://www.etree.org/md5com.html ir atsisiųskite md5sum.exe versiją kuri tinka Windows operacinei sistemai.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Truputis istorijos apie Linux operacinę sistemą

2003-03-18 | 1991 metais Helsinkio Universiteto paskutinio kurso studentas Linusas Torvaldsas(Linus Torvalds) įsigijo naujutėlį IBM 80386 PC. Nusivylęs kompiuteryje buvusia operacine sistema, jis nusprendė vietoje jos paleisti UNIX'o sistemą. Tačiau UNIX'o sistema buvo per brangi todėl Linusas su talentingų programuotojų komanda nusprendė imtis sunkaus uždavinio sukurti naują UNIX'o sistemos versiją. Jie sukūrė operacinės sistemos branduolį (kernel) ir pavadino jį Linux'u. Vienas iš svarbiausių Linuso Torvaldso sprendimų pirmosiomis Linux'o sistemos branduolio kūrimo dienomis buvo visiems laisvai naudotis, sistemos pradiniais tekstais (source code). Kelios organizacijos sukaupė daug nemokamai platinamos programinės įrangos, kurią buvo galima rasti nemokamai platinamos programinės įrangos fonde (Free Software Foundation) bei kitose vietose, sujungė ją su Linux'o branduoliu ir sugalvojo kaip visa tai įdiegti į kompiuterį. Visas šis procesas vadinamas programinio paketo kūrimu (creating distribution).

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kas yra tas "Linux"?

2003-03-18 | Jeigu jau kalbėti tiksliai, tai "Linux" - tai tik gana mažas "Unix" genties operacinės sistemos branduolys, leidžiantis kompiuteriui naudotis atmintimi ir kitais resursais, bendrauti su įvairiais vidiniais ir išoriniais įrenginiais, paleidinėti bei valdyti kitas programas. Įdiegtos "Linux" sistemos branduolys (angl. "kernel") diske užima mažiau nei vieną megabaitą. Visa kita (įskaitanti net ir tekstinius bei grafinius apvalkalus) yra tik papildomos programos, kurios sistemos darbui nėra būtinos. Nepaisant to, toliau tekste bendru "Linux" terminu bus vadinama pačios operacinės sistemos (jos branduolio) bei joje veikiančių programų visuma.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!