LT   EN   RU  
2021 m. spalio 28 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Operacinės sistemos
"Linux" asmeniniame kompiuteryje

2003-03-18 | Kad ir kaip besistengtumėte taupyti vietą savo kompiuterio kietajame diske - po standartinio "Linux" paketo įdiegimo čia bus įrašyta ne mažiau kaip keliasdešimt tokių programų, kurių Jums tikrai niekuomet neprireiks. Daugelis eilinių sistemos vartotojų nė neįtars, kad jie gali naudotis net keliais skirtingais teksto ir dvejetainių failų redaktoriais, įvairiausiomis terminalinėmis programomis ir programavimo įrankiais, WWW, FTP, DNS ir DHCP serveriais bei sunkiai suprantamais tinklo protokolo valdymo įrankiais. Net ir užkietėjusiems "Linux" fanatikams reikia tik dalies šių programų, o ką jau bekalbėti apie paprastus mirtinguosius. Gal tai ir nėra blogai, bet atkalus "Linux" firmų siekimas tiesiog palaidoti "Linux" vartotojus po didžiule skirtingų programų krūva nepaliauja stebinti.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

"Linux" serveryje

2003-03-18 | "Linux", kaip ir kitos "Unix" versijos, pasižymi ypatingu stabilumu. Tuo vis dar negali pasigirti "Microsoft". Daugelis patyrusių "Windows NT" administratorių kartą per 1-2 savaites netgi tyčia perkrauna savo serverius, taip bandydami išvengti neplanuotų sustojimų. Teigiama, jog "Windows 2000" sistemos dirba stabiliau, bet ir joms iki "Unix/Linux" dar toli. 200 parų ar ir visi metai be sustojimo čia yra įprastas reiškinys. Visą "Linux" sistemą perkrauti yra būtina tik keičiant patį sistemos branduolį. Visais kitais atvejais (pav., pakeitus tinklo parametrus, įdiegus naują tvarkyklę ar kitą kokios nors programos versiją) pakanka iš naujo startuoti tik su tuo tiesiogiai susijusius procesus, o tai užtrunka daugių daugiausia porą sekundžių.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kuo "Linux" skiriasi nuo "Langų"?

2003-03-18 | "Linux" galima palyginti su dideliu kibiru "Lego" kaladėlių, iš kurių pasistengus galima susikonstruoti beveik bet ką. Tokiu atveju "Windows" būtų graži žaislinė mašina, kuria galima džiaugtis iš karto, vos išėmus iš dėžutės. Bet kai ji nusibos - iš jos nepasidarysi laivo ar lėktuvo. Be abejo, viskas yra ne taip paprasta, bet šiame palyginime yra daug tiesos. Modernūs "Linux" paketai jau gerokai palengvino sistemos įdiegimą, suderinimą ir valdymą, bet sudėtingesniems sprendimams vis dar reikia gana daug išmanymo, laiko ir kantrybės. Internete galima rasti didžią galybę įvairiausiems "Linux" sprendimams skirtos informacijos, bet šie aprašymai dažniausiai yra skirti specialistams, ir naujokams susigaudyti bus sunkoka. Kita vertus, "perkandus" sistemą, galimybės yra beveik neribotos. "Windows" daug ką supaprastina, bet kartu ir įkiša vartotoją į gerokai siauresnius rėmus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Rinktis nėra iš ko?

2003-03-18 | Gyvename langų apsuptyje. "Windows" - kiekviename kompiuteryje. Turbūt kiekvienas, didelis ar mažas, žino, kad laiškus reikia rašyti "Vordu", skaičiukus skaičiuoti moka "Ekselis", o po internetą vaikštoma su "Eksploreriu". Ir kiekvienam yra savaime suprantama, kad kompiuteris anksčiau ar vėliau "pakimba" arba "nulūžta", failai kartais dingsta, programos ne visada pasileidžia. Asmeniniams kompiuteriams skirtos "Windows" versijos niekada nepasižymėjo stabilumu, bet ką jau padarysi… Rinktis juk nėra iš ko. Ilgą laiką buvo galima guostis dar ir tuo, kad programos nieko nekainuoja. Bet dabar, kai BSA ir Co. pradėjo grąsinti baudomis ir teismais ir kai paaiškėjo, jog "Windows" su "Office" programomis kainuoja bemaž tiek pat, kiek vidutinis tautietis uždirba per ištisus du mėnesius - nori nenori tenka apsižvalgyti ir paieškoti alternatyvų.

Lankomumo reitingasKomentarų: 3

plačiau >>

UNIX

2003-03-14 | UNIX – daugiauždavininė daugiavartotojiška OS. Tai nėra patogi vartotojui OS, todėl ją nedažnai galima rasti paprasto vartotojo kompiuteryje. Jos priešininkai charakterizuoja ją kaip pasenusią, daugumoje naudojančią archaišką tekstinį interfeisą. UNIX šalininkams tai yra galingiausia, lanksčiausia ir tuo pačiu metu stabiliausia OS iš visų egzistuojančių šiuo metu. Kaip paprastai, abu požiūriai teisingi iki tam tikros ribos, o tiesa kažkur vidury. Kadangi UNIX operacinė sistema turi labai daug versijų, ji gali dirbti daugelyje aparatinių platformų, pradedant paprasčiausiu personaliniu kompiuteriu su Intel 80386 procesoriumi ir baigiant specializuotomis darbo stotimis. Tinklo OS UNIX yra vieno rango, t.y. kiekvienas tinklo kompiuteris turi galimybę kaip gauti priėjimą prie kitų kompiuterių resursų, taip ir pateikti bendram naudojimui nuosavus resursus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Microsoft Windows NT

2003-03-14 | Microsoft Windows NT operacinė sistema pasidarė populiariausia tinklų operacine sistema kompiuterių rinkoje, užėmusi Novell NetWare vietą. Patogus interfeisas ir paprastas eksploatavimas leido net nepatyrusiems vartotojams montuoti ir aptarnauti lokalus tinklus. Windows NT yra modulinė OS, palaikanti visas išplėstas galimybes, įdiegtas į paskutinius Intel ir Alpha firmų procesorių ištyrimus, o taip pat pašalina apribojimus operatyvios atminties apimčiai ir saugomos informacijos kiekiui. Servisas – bet kuri programa arba komponentė, kuri užkraunama kartu su OS dar prieš vartotojui įeinant į tinklą ar pamatant ekraninį interfeisą. Servisai užkraunami automatiškai ir neleidžia operatoriui kištis į užkrovimo procesą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kriterijai įmonės masto OS pasirinkimui

2003-03-14 | · ribotas daugiaserverinio tinklo palaikymas;

· failų operacijų didelis efektyvumas;

· efektyvios integracijos su kitomis OS galimybė;

· centralizuotos informacinės tarnybos egzistavimas;

· geros raidos perspektyvos;

· nutolusių vartotojų efektyvus darbas;

· įvairūs servisai: file-servisas, print-servisas, duomenų saugumas, atsparumas gedimams, duomenų archyvavimas, pranešimų apsikeitimo tarnyba, įvairiausios duomenų bazės ir kt.;

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Įmonės masto tinklų OS

2003-03-14 | Svarbiu tokios OS elementu laikoma centralizuota informacinė tarnyba, kurioje saugomi duomenis apie vartotojus ir tinklo padalijamus resursus. Tokia tarnyba, vadinama katalogų tarnyba, užtikrina vieningą loginį vartotojo įėjimą į tinklą ir suteikia jam patogias visų jam prieinamų resursų peržiūrėjimo priemones. Administratorius, esant centralizuotai informacinei tarnybai tinkle, išvaduotas nuo būtinumo užvesti pasikartojamą vartotojų sąrašą kiekviename serveryje, o tai reiškia, išvaduotas nuo rutininio darbo ir potencialių klaidų, nustatydamas vartotojų sąrašą ir jų teises kiekviename serveryje. Tokios tinklų OS, kaip Banyan Vines, Novell NetWare 4.x, IBM LAN Server, Sun NFS, Microsoft LAN Manager ir Windows NT Server, gali tarnauti kaip įmonės OS, tame tarpe NetWare 3.x, Personal Ware, Artisoft LANtastic OS labiau tinka nedidelėms darbo grupėms.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Skyriaus masto OS

2003-03-14 | Korporatyvinė tinklo OS turi palaikyti sudėtingesnius servisus. Panašiai kaip darbo grupių tinklo OS, įmonės masto tinklo OS turi leisti vartotojams dalyti failus, taikomąsias programas, spausdintuvus, be to daryti tai dideliam vartotojų kiekiui ir duomenų apimčiai ir su didesniu našumu. Įmonės masto tinklo OS suteikia galimybę sujungti įvairias sistemas – kaip darbo stotis, taip ir serverius. Pvz., net jei OS veikia Intel platformoje, ji turi palaikyti UNIX darbo stotis, dirbančias RISC-platformose. Analogiškai, serverio OS, dirbanti RISC-kompiuteryje, turi palaikyti DOS, Windows ir OS/2. Įmonės masto tinklo OS turi palaikyti kelis protokolų stekus (TCP/IP, IPX/SPX, NetBIOS, DECnet ir OSI), suteikdama paprastą priėjimą prie nutolusių resursų, patogias servisų valdymo procedūras, įskaitant agentus tinklų valdymo sistemoms.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Vieno rango OS ir OS su išskirtais serveriais

2003-03-14 | Priklausomai nuo to, kaip paskirstytos funkcijos tarp tinklo kompiuterių, tinklų operacines sistemas, o taip pat ir tinklus, galima padalinti į 2 klases: vieno rango ir dviejų rangų. Pastarieji dar vadinami tinklais su išskirtais serveriais. Jei kompiuteris suteikia savo resursus kitiems tinklo vartotojams, jis turi serverio vaidmenį, o kompiuteris, kuris kreipiasi į kito kompiuterio resursus, vadinamas klientu. Dirbantis tinkle kompiuteris gali atlikti kliento ar serverio funkcijas, arba sujungti šias abi funkcijas. Jei kokių nors serverio funkcijų vykdymas yra kompiuterio pagrindinė paskirtis (failų pateikimas bendram naudojimui, fakso bendro panaudojimo organizavimas, savo taikomųjų programų paleidimo šiame kompiuteryje galimybės suteikimas visiems tinklo vartotojams), tai toks kompiuteris vadinamas išskirtu serveriu. Priklausomai nuo to, koks serverio resursas yra išskiriamas, jis vadinamas file-serveris, fax-serveris, print-serveris, taikomųjų programų serveris ir t.t.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!