LT   EN   RU  
2021 m. spalio 28 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Operacinės sistemos
Tinklų operacinių sistemų struktūra

2003-03-14 | Tinklo operacinė sistema (OS) sudaro bet kurio skaičiavimo tinklo pagrindą. Kiekvienas kompiuteris tinkle yra autonominis, todėl tinklų OS plačiąja prasme galima suprasti kaip atskirų kompiuterių operacinių sistemų visumą, sąveikaujančių pranešimų apsikeitimo ir resursų paskirstymo, remiantis bendromis taisyklėmis – protokolais, tikslu. Siaurąja prasme tinklo OS – atskiro kompiuterio OS, suteikianti jam galimybę dirbti tinkle.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Linux - vartai į Internetą

2003-01-24 | O Linux serverio pagrindu galima surinkti labai neblogus vartus į Internetą. Privalumai akivaizdūs: Visas administravimo darbas sutelktas vienoje vietoje. Dėl ko pakanka rimtai rūpintis tik vieno kompiuterio saugumu. Visokie "hakeriai" iš Interneto negali tiesiogiai prieiti prie vartotojų kompiuterių. Mažiau erdvės paliekama vartotojų saviveiklai Internete, galinčiai privesti prie informacijos nutekėjimo. Praeitų punktų pasekmė - gerai sukonfigūravus vartus, galima beveik nebesirūpinti vartotojų kompiuterių saugumu. Nebūtina turėti savo kompiuterių specialisto šiam reikalui. Vartus saugiai per Internetą, naudodamas SSH (www.cs.hut.fi/ssh/) gali administruoti nutolęs vartotojas. Trūkumas būtų toks, kad ne kiekviena programa moka dirbti per tarpininką. Tačiau darbinių programų rinkinį galima susirasti. WWW naršyklės visos moka dirbti per tarpininkus, paštui ir naujienų grupėms tinka bet kokios programos, FTP, IRC, daugeliui kitų servisų irgi galima rasti programų mokančių dirbti per tarpininką.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Lietuviška Linux konsolė

2003-01-24 | Tai yra Linux'o konsolės lituanizacijos paketo užuomazga. Čia rasite lietuvišką (bei rusišką) šriftus bei lietuviškus klaviatūros išdėstymus.

README.lt lietuviškas aprašymas (Latin-7)
consolefonts/ šriftai
consoletrans/ kodų lentelės
keytables/ klaviatūros išdėstymai
scripts/ pora (gal būt) naudingų, bet nebūtinų skriptų
utilities/ įvairios programėlės, padėjusios man sukurti šį paketą

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Debian GNU/Linux

2003-01-24 | Mano pažintis su kompiuteriais prasidėjo nuo MS-DOS. Vėliau atsirado ir Windows 95. Kažkur tuo metu man į rankas pateko dvi knygos apie Unix operacinę sistemą. Perskaitęs jas likau sužavėtas. Galios, elegantiškumo, paprastumo. Kitaip tariant, Unix filosofijos. Supratau, jog viskas, kas man patiko MS-DOSe, tėra menki Unix atspindžiai. Kiek vėliau man į rankas pakliuvo Žargono failas, kurį „prarijau“ su dideliu malonumu. Sužinojau, kas yra hakeriai (nemaišykite su tais mažvaikiais H4x0rAiS, kurie taip pat save mėgsta vadinti "hakeriais") ir panorau tokiu tapti. Skaitydamas How To Become A Hacker radau ten patarimą išbandyti Linuxą ar kokį kitą laisvą Unix kloną.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Vokietijoje atsisakoma Windows ir pereinama prie Linux

2003-01-05 | Vokietijos miesto Švebiš-Halio, esančio netoli Štutgarto, merija priėmė nutarimą municipalinėse įstaigose visiškai atsisakyti Microsoft programinės įrangos ir naudoti tik Linux OS. Švebiš-Halio įstaigų kompiuteriuose bus įdiegtos SuSe Linux operacinės sistemos. Taip pat nuo šiol Linux operacine sistema bus valdomi ir savivaldos turimi IBM eServer xSeries serveriai. Taigi, net 400 kompiuterių nuo šiol dirbs su SuSe Linux.

Lankomumo reitingasKomentarų: 3

plačiau >>

NT ar Linux?

2002-09-12 | NT stengiasi įprastą "Windows" aplinką perkelti į serverį, kur sistemos administratorius gali spragsėti pele konfigūruodamas serverio aplikacijas. Kartu NT pateikia ir priemonių rinkinį, skirtą WWW svetainių kūrimui. VBScript lankstumas ir galimybių visuma yra didelis IIS privalumas, pvz., visai nesunku panaudoti klausimų-atsakymų COM objektą. Ir kai WWW svetainės lankomumas nėra milžiniškas, o daug jos turinio generuojama iš DB ir WWW sprendimų kūrėjai turi gerą "Microsoft" produktų naudojimo patirtį - NT tinka, kai norima greitai sukurti sudėtingos struktūros WWW svetaines.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Linux + Playstation 2

2002-09-12 | Jungtinėse amerikos valstijose operacinė sistema Linux ateina į Playstation 2 kompiuterius. Nuo gegužės Sony parduotuvėse bus pradėtas pardavinėti komplektas, kainuojantis 199 dolerius. Jame bus 40 Gb talpos kietas diskas, tinklo korta, klaviatūra, pelė bei Linux (for Playstation 2) Version 1.0. Pasak Sony atstovo ši naujovė nepakeis namų kompiuterio. Ji tik leis kurit Linux programas, tinkančias platformai Playstation 2.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Galingiausias pasaulyje UNIX serveris

2002-09-12 | IBM pristatė galingiausią pasaulyje UNIX serverį, taip užbaigdama penkerius metus trukusias pastangas sukurti naują UNIX sistemų klasę. Ši klasė sujungia naujausius atradimus mikroprocesorių srityje ir "mainframe" technologijas. IBM p690, pavadintas "Regatta", iš esmės keičia padėtį UNIX serverių rinkoje ir kainuoja perpus mažiau už ką tik "Sun" išleistą "Fire 15K". "Prieš penkerius metus IBM pradėjo iš naujo kurti UNIX serverį, ir šiandien pateikiame novatorišką technologiją, anksčiau nematytą UNIX sistemose,- sako Rod Adkins, IBM pSeries generalinis direktorius. - Šiuo metu UNIX rinkoje dar nėra ir, matyt, greitai nebus produkto, kuris šiam serveriui prilygtų galia, patikimumu ir lankstumu vykdant skirtingas užduotis. Kitas mūsų siekis - IBM "mainframe" technologija pakeisti "Intel" technologijomis pagrįstų serverių rinką."

Lankomumo reitingasKomentarų: 3

plačiau >>

Naują Linux distributyvą pristatė kompanija SuSe

2002-09-12 | Kompanija SuSe pristatė aštuntą savo Linux distributyvo versiją. Vartotojams sistema tapo prieinama balandžio viduryje. Tarp svarbiausių atnaujinimų – darbastalio aplinka KDE3, pagerintas įdiegimas ir praplėstos multimedia galimybės. SuSe Linux 8 nuo ankstesnių versijų skiriasi geresnėmis kompiuterio konfigūracijos aptikimo savybėmis, darbu su disko skirsniais. Kaip sako gamintojai, naujajame distributyve yra automatinis aptikimas ir įdiegimas tokios aparatūros kaip spausdintuvas, garso plokštė ar TV imtuvas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Linux stumia Microsoft iš Vokietijos rinkos

2002-09-12 | Vokietijos vyriausybė sudarė preliminarų susitarimą su IBM ir Linux kompanija SuSE, kuris turėtų palengvinti atviro kodo operacinių sistemų panaudojimą valstybinėse organizacijose. Šiuo ėjimu bus sumažintas valstybinių struktūrų priklausymas šioje šalyje nuo Microsoft produkcijos. Šiuo sprendimu valstybinės institucijos nebus verčiamos naudoti išskirtinai Linux programinę įrangą, tiesiog IBM kompiuteriai su Linux operacine sistema bus parduodami lengvatinėmis sąlygomis.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!