LT   EN   RU  
2019 m. lapkričio 21 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Operacinės sistemos
Tinklų operacinių sistemų struktūra

2003-03-14 | Tinklo operacinė sistema (OS) sudaro bet kurio skaičiavimo tinklo pagrindą. Kiekvienas kompiuteris tinkle yra autonominis, todėl tinklų OS plačiąja prasme galima suprasti kaip atskirų kompiuterių operacinių sistemų visumą, sąveikaujančių pranešimų apsikeitimo ir resursų paskirstymo, remiantis bendromis taisyklėmis – protokolais, tikslu. Siaurąja prasme tinklo OS – atskiro kompiuterio OS, suteikianti jam galimybę dirbti tinkle.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Linux - vartai į Internetą

2003-01-24 | O Linux serverio pagrindu galima surinkti labai neblogus vartus į Internetą. Privalumai akivaizdūs: Visas administravimo darbas sutelktas vienoje vietoje. Dėl ko pakanka rimtai rūpintis tik vieno kompiuterio saugumu. Visokie "hakeriai" iš Interneto negali tiesiogiai prieiti prie vartotojų kompiuterių. Mažiau erdvės paliekama vartotojų saviveiklai Internete, galinčiai privesti prie informacijos nutekėjimo. Praeitų punktų pasekmė - gerai sukonfigūravus vartus, galima beveik nebesirūpinti vartotojų kompiuterių saugumu. Nebūtina turėti savo kompiuterių specialisto šiam reikalui. Vartus saugiai per Internetą, naudodamas SSH (www.cs.hut.fi/ssh/) gali administruoti nutolęs vartotojas. Trūkumas būtų toks, kad ne kiekviena programa moka dirbti per tarpininką. Tačiau darbinių programų rinkinį galima susirasti. WWW naršyklės visos moka dirbti per tarpininkus, paštui ir naujienų grupėms tinka bet kokios programos, FTP, IRC, daugeliui kitų servisų irgi galima rasti programų mokančių dirbti per tarpininką.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Lietuviška Linux konsolė

2003-01-24 | Tai yra Linux'o konsolės lituanizacijos paketo užuomazga. Čia rasite lietuvišką (bei rusišką) šriftus bei lietuviškus klaviatūros išdėstymus.

README.lt lietuviškas aprašymas (Latin-7)
consolefonts/ šriftai
consoletrans/ kodų lentelės
keytables/ klaviatūros išdėstymai
scripts/ pora (gal būt) naudingų, bet nebūtinų skriptų
utilities/ įvairios programėlės, padėjusios man sukurti šį paketą

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Debian GNU/Linux

2003-01-24 | Mano pažintis su kompiuteriais prasidėjo nuo MS-DOS. Vėliau atsirado ir Windows 95. Kažkur tuo metu man į rankas pateko dvi knygos apie Unix operacinę sistemą. Perskaitęs jas likau sužavėtas. Galios, elegantiškumo, paprastumo. Kitaip tariant, Unix filosofijos. Supratau, jog viskas, kas man patiko MS-DOSe, tėra menki Unix atspindžiai. Kiek vėliau man į rankas pakliuvo Žargono failas, kurį „prarijau“ su dideliu malonumu. Sužinojau, kas yra hakeriai (nemaišykite su tais mažvaikiais H4x0rAiS, kurie taip pat save mėgsta vadinti "hakeriais") ir panorau tokiu tapti. Skaitydamas How To Become A Hacker radau ten patarimą išbandyti Linuxą ar kokį kitą laisvą Unix kloną.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Vokietijoje atsisakoma Windows ir pereinama prie Linux

2003-01-05 | Vokietijos miesto Švebiš-Halio, esančio netoli Štutgarto, merija priėmė nutarimą municipalinėse įstaigose visiškai atsisakyti Microsoft programinės įrangos ir naudoti tik Linux OS. Švebiš-Halio įstaigų kompiuteriuose bus įdiegtos SuSe Linux operacinės sistemos. Taip pat nuo šiol Linux operacine sistema bus valdomi ir savivaldos turimi IBM eServer xSeries serveriai. Taigi, net 400 kompiuterių nuo šiol dirbs su SuSe Linux.

Lankomumo reitingasKomentarų: 3

plačiau >>

NT ar Linux?

2002-09-12 | NT stengiasi įprastą "Windows" aplinką perkelti į serverį, kur sistemos administratorius gali spragsėti pele konfigūruodamas serverio aplikacijas. Kartu NT pateikia ir priemonių rinkinį, skirtą WWW svetainių kūrimui. VBScript lankstumas ir galimybių visuma yra didelis IIS privalumas, pvz., visai nesunku panaudoti klausimų-atsakymų COM ob 503 Service Unavailable

Service Unavailable

The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later.