LT   EN   RU  
2021 m. spalio 28 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Politika
Žvaigždė, vardu Rusija

2009-06-05 | Kai oficialioji Rusija istoriją, istorijos faktus ir apskritai istorijos mokslą guldo į Prokrusto lovą, o ne, pavyzdžiui, ant psichoanalitiko kušetės, neišvengiamai suvoki, kad tikrai, tikrai, tikrai „Rusijos protu nesuvoksi". Kai oficialioji Rusija istoriją, istorijos faktus ir apskritai istorijos mokslą guldo į Prokrusto lovą, o ne, pavyzdžiui, ant psichoanalitiko kušetės, neišvengiamai suvoki, kad tikrai, tikrai, tikrai „Rusijos protu nesuvoksi". Toks putiniško režimo agresyviai arogantiškas žongliravimas istorijos faktais (beje, kaip čia neprisiminsi Rusijos tautos vienybės dienos, skirtos 1612 m. okupantų - lenkų ir lietuvių - išvijimui iš Kremliaus paminėti?), nekrofilo J.Stalino, kaip „efektyvaus vadybininko", autoriteto renesansas, isteriškas Pabaltijo valstybių niekinimas viešojoje erdvėje bei sovietinės okupacijos neigimas ir t.t. - tai jau ne tik erzina, kad „Rusijos protu nesuvoksi". Tai skatina mąstyti - dėl nacionalinės savigarbos! - apie sovietinės okupacijos padarytos žalos atlyginimo svarbą. Kaip teigė tarptautinės teisės ekspertas D. Žalimas, „kol deryboms dėl žalos atlyginimo sąlygų nėra, svarbiausia, kad Lietuvos elgesys keliant savo teisėtą reikalavimą būtų pakankamai nuoseklus ir ilgainiui netaptų tiek pasyvus, kad prilygtų kompensacijos reikalavimo atsisakymui".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

„Saspensas" ir siurrealizmas

2009-05-22 | Politika, populiariai kalbant, yra valstybės valdymo menas. Ar tai reiškia, kad politikai, tarkim, seimažmogiai, yra menininkai? Jeigu taip, tada Seimas - didžiausia menininkų dirbtuvė Lietuvos valstybėje? Toks atseit seimažmogių, kaip itin specifinės menininkų rūšies, kūrybinis pleneras vyksta per plenarinius posėdžius. Ir turi savų, švelniai tariant, inteligentiškos neapykantos ir konkurencijos ypatumų. O kad genialus, kaip visada, seimažmogis neįsivaizduotų esąs antžmogis ir, neduok Dieve, dėl streso ir kasdienės įtampos netaptų plenipotentu, kad būtų kūrybiškai funkcionalus, jam išrašomi brangūs - oi, labai jau brangūs! - vaistai nuo plenipotencijos ir užmaunamas konstitucinis antsnukis. Suprask: antikonstituciškai nelok ir be reikalo dantų nenaudok! Aišku, toks galių ribojimas - ne panacėja nuo didybės manijos, ypač jeigu kūrybiniam procesui vadovauti pasišauna koks bomolochas, tarytum molochas, nebijantis ką nors pasiųsti „velniop", berods taip pat nevengiantis žodelio „nafik". Jei dar drauge su kadaise teistu bomolochu vieną iš valstybės valdymo meno tandemų varo ir asmuo, „teistas už gerus darbus", turintis abonementą, tada, brangieji, tikrai toks menas nereikalingas. Ilgainiui dėl tokio, atsiprašant, meno bijai televizorių įsijungti. Televizijos naujienų iš anksto nerimastingai pradedi laukti kaip neišvengiamai baisaus įvykio. Kažkoks lyg ir „saspensas" išeina, ar ne?

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Per dantis politiniams populistams

2009-04-28 | Kol mes su pasimėgavimu ir lietuviškai būdingu pavydu, skaičiuojame visokio plauko elitų algas ir stebime kaip elito atstovai, siekdami momentinės kameros blyksčių iki durnumo siūlosi mažinti sau algas (slapta vildamiesi, kad jiems bus pasakyta NE), kasdien iš mūsų piniginių palengva plaukia litai.Tai, kad šiandien Klaipėdos mieste nėra vieningos atsiskaitymo knygelės, mūsų kiekviena mūsų šeimos piniginė per metus paplonėja 144 litais. Vieningoji atsiskaitymo knygelė šiandien būtų geriausias smūgis į dantis politiniams populistams ir suteiktų galimybę Klaipėdos politiniam elitui paiškinti rinkėjams kaip jie padarė klaipėdiečių geresnįTa proga noriu pateikti visų dėmesiui mano kalbą užvakar pasakytą miesto tarybos trišalėje komisijoje. Kalba netaisyta. Manau joje pateikti atsakymai į daugelį klausimų. Linkiu malonaus skaitymo. Gerbiami trišalės tarybos nariai Klaipėdos miesto mero potvarkiu sudarytos darbo grupė, nagrinėjanti galimybes komunalinius mokesčius sugrąžinti į vieningą atsiskaitymo knygutę, buvo išnagrinėjusi įvairius atsiskaitymo sistemos tobulinimo variantus ir artėdama prie finišo tiesiosios, siūlė savo požiūrį kaip taisyti situaciją Klaipėdoje. Darbo grupės vadovas Marius Usonis siūlė grupės nariams nesiimti spręsti patiems kokia atsiskaitymo sistema yra teisingausia ir vartotojams patogiausia, siūlydamas paleisti gyvuoti tris atsiskaitymo sistemas, kurios konkuruotų dėl klaipėdiečių pinigų ir tai įrodytų, kad jos yra geriausios.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

„Gender Loops" ir prezidento rinkimai

2009-04-17 | Dar neišdilo iš atminties dramatiška dviejų dainininkių kivirčo istorija su nulaužtu nagu ir gerai suplanuotomis politinėmis pasekmėmis. Istorija, plačiai nušviesta TV ekranuose bei naujienų portaluose nustelbė rinkiminę kampaniją į parlamentą. Tradicinės partijos pasigedo rinkėjų balsų, kuriuos prognozavo įvairūs tyrimai ir apklausos. „Netikėtai", nemažą dalį balsų surinko visiškai „šviežia" partija. Nauji rinkimai ir naujos idėjos kaip juos pakreipti reikalinga linkme. Sukuriamas naujas įvykis, nustelbiantis praėjusį. Nepaslaptis, kad prezidentinės rinkiminės kampanijos favoritei galima pakenkti tik dviems atvejais: 1. Pačių rinkėjų abejingumas „Ko eiti balsuoti jei ir taip aišku kas laimės". 2. Informacija apie kandidatę, kurioje atsispindės masių įsisavintas BLOGIS. Pirmąjį atvejį, atsižvelgiant į tautos lūkesčius, su šūkiais „Mums reikia Tavo balso" galima nesunkiai suvaldyti. Sudėtingiau su antruoju. Pradinis šio scenarijaus etapas jau atliekamas labai profesionaliai. Naudojama „auksinė" socialinio konflikto taisyklė „Išorinis priešas sustiprina organizacijos/ visuomenės/ tautos struktūrą". Ši taisyklė veikia įtaigiai, sutelkia kovai, nukreipia energiją reikalinga linkme. Scenarijus klasikinis. Signalas atėjo iš liaudies. „Visuomeninės organizacijos atstovai pasipiktino.... Paprašė išsiaiškinti... Pasiteisinti... Ministrai sureagavo... Pagrasino pasikviesti į talką prokurorus...Nubausti kaltininkus.... Patikino, kad „Gender Loops" metodika nebuvo taikoma darželiuose.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

A. Kubiliaus Vyriausybės Kalėdinė "dovana" Lietuvai - diržas ant paprastų jos žmonių kaklo

2008-12-21 | Panaikinta neapmokestinamų pajamų dalis daugiau kaip 1050 litų uždirbantiems asmenimis, dešimtadaliu didesni naftos produktų ir alkoholio akcizai, nubraukti vaiko pinigai daugiau kaip 3150 litų uždirbančiai dviejų suaugusių, turinčių vieną vaiką, šeimai, mokestis už lengvuosius automobilius juridiniams asmenims, beveik šeštadaliu brangesnės keleivių pervežimo paslaugos, spaudos leidiniai ir bilietai į muziejus ir koncertus - tai tik dalis iš Kalėdinio A. Kubiliaus Vyriausybės "dovanų" rinkinio Lietuvos žmonėms. "Vertinant Seimui pateiktus įstatymų projektus, pagal kuriuos bus įgyvendinama taip vadinamos permainų koalicijos vadinamoji antikrizinė programa, galima be jokio krislo abejonės konstatuoti, kad, kaip mes anksčiau jau nuogąstavome, jie yra mažiausias pajamas šiandien gaunančių ir rytoj gausiančių žmonių apiplėšimo planas", - sakė partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas, Prezidentas Rolandas Paksas. Partijos lyderio teigimu, valdančiųjų partijų planų nuošalėje paliko prekybos ir energetikos monopolininkai. Jų atžvilgiu Vyriausybė neketina imtis jokių drastiškų žingsnių. "Jeigu šiandien iš energetiką valdančių "Leo" savininkų būtų pareikalauta sumokėti tikrąją vertę už pusvelčiui pasiimtas elektros perdavimo įmones, tai jokia mokesčių našta nekristų ant Lietuvos žmonių galvų" , - tvirtino partijos Tvarka ir teisingumas vadovas, Prezidentas R. Paksas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

V. Adamkus: Lietuvą ištiko valstybės tapatybės krizė

2007-04-19 | Bendrų tikslų, socialinės partnerystės, tikėjimo valstybe ir pasitikėjimo bendrapiliečiais stoka, pilietinis ir politinis susvetimėjimas privedė Lietuvą prie valstybės tapatybės krizės, sakė Prezidentas, ketvirtadienį Seime skaitydamas metinį pranešimą. Jame šalies vadovas itin daug dėmesio skyrė dvasiniam Lietuvos klimatui. Prezidentas taip pat akcentavo, kad ekonominio ir socialinio gyvenimo reformos nepajudėjo į priekį nei per žingsnį. Anot V. Adamkaus, 2006-ieji tapo mūsų demokratinės sistemos išmėginimo metais. „Šiandien juos apžvelgdami dar kartą įsitikiname - demokratija neįmanoma be tokių paprastų, tačiau pamatinių dalykų, kaip tikėjimas idealais ir vertybėmis, pasitikėjimas bendrapiliečiais ir valstybės institucijomis, bendros pastangos kurti mūsų valstybę. Kai viešojoje erdvėje nelieka vietos vertybėms, idėjoms ir jų sklaidai, įsigali visų nepasitikėjimas visais", - sakė Prezidentas. Prezidento teigimu, dėl politinių ambicijų, kovos dėl valdžios, neprofesionalumo, intrigų, korupcijos ar populizmo nesugebėta išjudinti nė vienos reikšmingos mūsų šalies vidaus ekonominio ir socialinio gyvenimo reformos, o būtent reformos, V. Adamkaus įsitikinimu, leistų sulaikyti bent kiek reikšmingesnę emigruojančių piliečių dalį ir pritraukti naujų užsienio investicijų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

A. Zuokas: "Vilnius - Europos kultūros sostinės 2009" biuro steigimą stabdo Kultūros ministerijos neatlikti namų darbai"

2006-06-29 | "Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009" biuro steigimas įstrigo dėl to, jog LR Vyriausybės kanceliarijoje dirbantys teisininkai siūlo keisti biuro steigimo dokumentus. Šiuo metu yra atlikti visi formalumai, reikalingi biurui įsteigti. Kad steigimo procesas būtų baigtas, trūksta tik vieno dokumento iš LR Vyriausybės, kuriuo Kultūros ministerijai būtų leista sumokėti 100 Lt steigėjo įnašą į įstaigos dalininkų kapitalą bei dalyvauti tolesnėje projekto eigoje. Reikalingas raštas Vyriausybėje nepasirašomas todėl, kad Vyriausybės kanceliarijos teisininkai stabdo reikalingo dokumento priėmimą, motyvuodami tuo, jog biuro steigimo dokumentams, kuriuos priėmė Vilniaus miesto savivaldybės Taryba bei LR Kultūros ministerija, reikalingi redakcinio pobūdžio pakeitimai. "Projektas "Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009" negali tapti valdininkų biurokratizmo įkaitu. Tiesą sakant, Kultūros ministerija turėjo atlikti namų darbus, kad jokie trikdžiai, priimant taip reikalingą dokumentą, neiškiltų. Prašome laikinojo Kultūros ministro paspartinti procedūras, kad reikalingi Vyriausybės lygmens sprendimai būtų priimti kuo greičiau",- sako sostinės meras Artūras Zuokas. Toliau delsiant įsteigti biurą kiltų pavojus nepradėti laiku įgyvendinti projektą bei skleisti informaciją apie jį kitoms Europos šalims.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Seimas pritaria liberalcentristų iniciatyvai panaikinti socialinio mokesčio įstatymą

2006-06-29 | Parlamentas šiandien po pateikimo pritarė Liberalų ir centro sąjungos frakcijos iniciatyvai nuo 2007 m. sausio 1 d. panaikinti deklaruoto priėmimo tikslo neatitinkantį Laikinojo socialinio mokesčio įstatymą. Tokio projekto rengimą paskatino oficialūs Finansų ministerijos duomenys apie 2005 m. planuotų valstybės biudžeto įplaukų perviršį, siekiantį net 1.474 mlrd. Lt., taip pat 1.7 proc. viršytas prognozuotas šių metų sausio mėnesio valstybės biudžeto pajamas, taip pat pasigirdusius Vyriausybės užmojus greitinti socialinio mokesčio surinkimą. Tačiau svarbiausia tokio įstatymo projekto teikimo priežastis – deklaruoto Laikinojo socialinio mokesčio tikslo - "užtikrinti socialinių programų ir priemonių, mažinančių skurdą ir socialinę atskirtį, vykdymo finansavimą" paneigimas bei Vyriausybės strateginio planavimo stoka, kurios neigiamos pasekmės papildomų, tariamai terminuotų, mokesčių našta gula ant mokesčių mokėtojų. "Vadinamojo socialinio mokesčio įvedimas buvo motyvuojamas poreikiu finansuoti skurdo ir atskirties mažinimo programas, tačiau kyla klausymas kiek lėšų reikia tokioms socialinėms programoms? Galima pagrįstai manyti, jog skurdui Lietuvoje mažinti ar panaikinti neužteks per du metus planuojamų surinkti kelių šimtų milijonų, priešingai šiam tikslui pasiekti prireiks milijardų", - teigia Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narys liberalcentristas Raimundas Palaitis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

S.Pabedinskas – su dviem veidais

2006-06-12 | Darbo partiją krečiantis skandalas dėl jos nariams dalintų niekur nepajamuotų pinigų, įmantriai pervadintų "sėkmės mokesčiu", meta šešėlį ir ant seimūno Skirmanto Pabedinsko. Šis ištikimas Viktoro Uspaskicho bendražygis neseniai pradėjo važinėti naujausio modelio automobiliu ir sako apie Darbo partiją krečiantį skandalą beveik nieko nežinąs. Už Panevėžyje parduotą namą gautus pinigus S.Pabedinskas sakė įkišęs į kojinę, o naują automobilį tikino pirkęs išperkamosios nuomos būdu. Matantys naujutėliu automobiliu į namus iš Vilniaus parvažiuojantį parlamentarą Skirmantą Pabedinską miestiečiai pastaruoju metu ėmė spėlioti, ar tik jis nebus pirkęs tos mašinos už Viktoro Uspaskicho jam atskaičiuotus juodosios buhalterijos pinigus. Vienas miesto žiniasklaidoje dirbantis vyras netgi tikino, kad apžiūrėjęs S.Pabedinsko automobilį tiesiog neteko žado – tai esanti ne mašina, o naujausias technikos stebuklas. Praėjusių metų laidos juodas "Ford Mondeo" esą yra valdomas kone palydovinėmis antenomis, jis pats pasirenka teisingą kryptį pagal kelio baltąsias linijas, jeigu vairuotojas tuo metu nelaiko vairo.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Lietuvos Respublikos Vyriausybės pareiškimas

2006-06-01 | Pastarosiomis dienomis Seimo opozicinėms partijoms eskaluojant politinį nestabilumą, Respublikos Prezidentas pareiškė abejones, ar dabartine Vyriausybe pasitiki Seimas ir Lietuvos žmonės, ir pasiūlė kokiu nors būdu pasitikrinti Seimo pasitikėjimą. Todėl esame priversti pareikšti: Pirma, Seimas neseniai jau išreiškė pasitikėjimą šia Vyriausybe, kai pritarė Vyriausybės veiklos 2005 m. ataskaitai, o vakar pritarė ir Vyriausybės pateiktai 2007-2013 metų Europos Sąjungos struktūrinės paramos panaudojimo strategijai. Antra, Lietuvos Respublikos Konstitucija aiškiai nustato pasitikėjimo Vyriausybe konstitucines taisykles ir kitokio, nekonstitucinio, pasitikrinimo Lietuvos Respublikos Seime nenumato. Seimas išreiškia pasitikėjimą, patvirtindamas Vyriausybės programą ir suteikdamas įgaliojimus jai veikti. Ir tik Seimo konstitucinė priedermė yra reikšti nepasitikėjimą Vyriausybe. Trečia, Vyriausybė nesutinka su šalies pasiekimų neigimu. Lietuvos ekonominė ir socialinė pažanga pastaraisiais metais yra akivaizdi. Ekonominis augimas sudarė sąlygas Vyriausybei geriau spręsti socialines žmonių problemas. Mūsų Vyriausybės veikla užtikrino socialinį ir politinį stabilumą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!