LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 13 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Pramogos
Balandžio 23d. - Jorė (Jurginės)

2004-04-03 | Tradiciniame lietuvių kalendoriuje Jorė - labai svarbi šventė. Galėjo būti kitados švenčiama kaip Naujieji Metai, nes vidutinio klimato kraštuose sutampa su naujo augmenijos ciklo pradžia. Tai gyvulių globėjo Ganiklio ir žalumos Jorio garbinimo šventė. Joris- pavasarinis Perkūnas. Jurginių dainose sakoma, kad Jorjis atrakinąs žemę ir paleidžiąs žolę. Į saulę išsistiebia gležni želmenys - galima iš tvartų ginti sunkų žiemos badmetį perkentėjusius gyvulius. Žinoma, su tam tikromis apeigomis: kad metai būtų pieningi, prieauglio daug, o vilko nasrai užrakinti. Todėl gyvuliai smilkomi verbos šakele, o po tvarto slenksčiu padedami du dažyti kiaušiniai - joručiai - ir užrakinta spyna. Per Jurgines griežčiausiai drausta judinti žemę - arti, akėti, sėti, kasti. Net kuolo į žemę įkalti nevalia.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Balandžio 22d. - Pirmosios vagos diena

2004-04-03 | Arti pradėdavo, pastebėję vakaro žaroje nusileidžiant Sietyną. Artojas į lauką išeidavo šeimininkės lydimas, įsidėjęs žiaubrę duonos, žiupsnelį druskos. Prieš kinkydamas, arklį triskart apvesdavo aplink plūgą. Pabučiavęs žemę, vagoti pradėdavo prieš vėją, iš rytų į vakarus arba šiaurę. Pirmąją vagą užversdavo atgal - kad karvės pieningos būtų. Tarsi atsiprašo šiuo veiksmu už žemės maitintojos nugaros išdraskymą, - augink ir vešliąsias pievas. Grįžusį iš lauko artoją merginos perliedavo vandeniu: ir arkliai bus riebūs, ir sausra javų neišdžiovins. Visa tai - prosenoviškų apeigų aidai, mitinio pasaulio suvokimo reliktai. Sėdami javus, žiūrėdavo Mėnulio fazių. Paprastai stengdavosi sėti javus ir sodinti daržoves priešpilnyje - kai didėja Mėnulis, taip augsią ir pasėliai. Priešingai, jei Mėnulis mažėja, tai ir pasėliai mažėsią. Ypač vengdavo jaunatyje sėti žirnius ir pupas, tikėdami, kad jie visą laiką žydės ir neduos ankščių. Žirnius sėti ir bulves sodinti patardavo tada, kai danguje daug baltų debesėlių - būsiąs geras derlius.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Melagių diena

2004-04-03 | Manoma, kad šią šventę sugalvojo prancūzai. Bet dar senovės romėnai šventė Kvailių dieną. Panašiai linksmintasi ir Indijoje, tačiau ne balandžio pirmą, o paskutinę kovo dieną. Yra legenda, kad vienas senovės valdovas kažkada paskelbė šventę po visus pašiurpinusio žemės drebėjimo. Tada jam virėjai patiekė labai skanią žuvį. Po metų valdovas pareikalavo lygiai tokios pat žuvies. Vargšai virėjai tokios žuvies negavo. Tada - bijodami valdovo pykčio - atnešė kitą, labai labai panašią. Nors valdovas ir suprato, kad jį bando apgauti, tačiau nesupyko, o ėmė juoktis. Rusai pirmą kartą balandžio pirmąją "atšventė" išbėgdami gesinti gaisro dar mediniame Peterburge. Jokio gaisro, žinoma, nebuvo. O dabar grįžkime prie mūsų avinų (taip sako linksmi žmonės). Statistika teigia, kad balandžio pirmąją apgauti savo artimą bando net 70% žmonių. Meluoti labiausiai linkę studentai, moksleiviai ir, nors ir keista, verslo žmonės. Močiučių ir senelių apgavysčių galime nebijoti - jie nelabai linkę švęsti balandžio pirmosios. Nors gali būti ir atvirkščiai! Senelių irgi visokių būna.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Juokų arba melagių diena

2004-04-03 | Televizijos ir spaudos žurnalistai kabina makaronus kiek tik telpa – apvesdina pramogų verslo, sporto žvaigždes, dalija neregėtus prizus, pagreitina mokslinės fantastikos kūrinių įgyvendinimą. Akivaizdų melą pavyksta nesunkiai perprasti ir tuomet nepakimbi ant šmaikštuolio kabliuko, o įmantriai ir įtikinamai sukurpta istorija gali taip apvynioti aplink pirštą, kad net nemirktelėjęs būsi smagiai apgautas. Iki skausmo žinomos chrestomatinės istorijos su persuktomis laikrodžių rodyklėmis, suplyšusiais ar išteptais drabužiais ir panašūs juokeliai gana įprasti, bet, žiūrėk, užsimiršęs, kad šiandien visi tik ir taikosi tave apmauti, imi ir patiki išgalvota istorija, taip gardžiai prajuokindamas melagį. Būtina šios dienos sąlyga – negalima pykti ant to, kuris tave apgavo. Ne veltui sakoma, kad reikia juokauti tik su protingais žmonėmis. Būna ir taip, kad tave apgauna pats gyvenimas – imi ir gimsti „netyčia“ balandžio 1-ąją. Tuomet, patikėjęs, kad tavęs laukia šviesus rytojus, netikėtai nusivili ta negailestinga kasdienybe. Tada nejučia prisimeni, kad juoktis reikia nelaukiant, kol pasijusi laimingu, nes antraip rizikuoji mirti nė karto taip ir nenusijuokęs. Psichologas A. Miuntė, tarsi patvirtindamas šią taisyklę, pritaria, kad „nė pats velnias nepajėgs susidoroti su žmogumi, kol šis neprarado sugebėjimo juoktis“.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kovo 25 d. – Gandrinė, Bičių diena

2004-03-25 | Tai tokia svarbi pavasario šventė, kad "net paukščiai tądien lizdų nesuka". Gandras po sparnu parneša kielę, kuri pabaigia išspardyti paskutinius ledus. Šeimininkės nuo šios dienos pradeda duoti pavakarius, - reikia artojus stiprinti. Sakoma, kad gandras pavakarius atneša, o rudenį išskrisdamas (VIII.24) - ir išsineša. Pirmieji pavakariai ypatingi: kanapiniai pyragėliai, šaltanosiai, įdaryti krekenomis, Kratinių bandelės iš įvairių rūšių rankinėmis girnomis maltų miltų. Bandeles dar vadindavo Kaurokais, šeškučiais, prėskieniais. Būtinai dalydavosi jomis su kaimynais, - kad tik javai būtų daigūs. Ūkininkai per Gandrinę apžiūri javų sėklą, pažarsto ją rankomis aruoduose. Taip žadinama grūde tūnanti gyvybė. O šeimininkės pakilodavo peržiem išlaikytas kopūstų galvas. Jos stengdavosi tą rytą atsikelti kuo anksčiau, - darbymečiu sveikatos nepritrūks, juosmens neskaudės. Kaip ir kitoms svarbioms kalendorinėms šventėms, Gandrinės dieną yra draudžiamų darbų. Netaisydavo tvorų, nekaldavo žemėn nė kuolo. Negalima nieko skolinti iš namų, nes gyvuliai susirgs. Iš miško neveždavo žabų, kad vasarą gyvačių į kiemą neprišliauštų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Vilniuje ir vėl vyks akcija „Balandis – švaros mėnuo“

2004-03-24 | Pernai metų balandžio pradžioje Vingio parke šalia estrados vyko akcija „Balandis – švaros mėnuo“, kurią atidarė pirmą kartą Lietuvoje surengtas visuotinis kiemsargių paradas. Akcijos metu visi atėję rinko šiukšles parke, susirinkusius linksmino Užupio teatro aktoriai, legendinė grupė “Ir visa tai kas yra gražu yra gražu”, kurios koncertą vainikavo unikalus vienintelis pasaulyje muzikinis kūrinys, atliktas 4 skalbimo mašinomis. Nors dėl lietingo oro parke triūsė nedaug vilniečių, renginys ypač sudomino žiniasklaidos atstovus - renginyje siužetus filmavo 4 respublikinės televizijos, renginį plačiai nušvietė spauda. Šiemet, likus kelioms dienoms iki Velykų - balandžio 9 dieną - vėl organizuojama ši šventė. Išnagrinėjus pernykščio renginio pliusus ir minusus šiemet šventėje netrūks naujovių. Šiais metais akcentas bus ne šiukšlių rinkimas, o ir kitos švaros rūšys, kaip skalbimas, dantų priežiūra, vonios reikmenys. Bet, savaime suprantama nebus pamirštas ir šiukšlių rinkimas. Apylinkėse surinktos šiukšlės, kaip ir pernai bus kraunamos į rekordinį šiukšlių maišą, kuris jau įrašytas į Lietuvos rekordų knygą. Specialiai nusamdytas "VSA" šiukšliavežis šias šiukšles surinks ir išveš į sąvartyną.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Brodvėjus

2004-03-22 | 2000 – ųjų metų birželio 29 dieną, pačioje Vilniaus senamiesčio širdyje duris lankytojams atvėrė geros muzikos klubas – "Brodvėjus". Tai 250 sėdimų vietų klubas su scena ir šokių sale. Jame yra įrengti du barai: vienas - pirmame, kitas - antrame aukšte. Šis klubas yra mėgstamas muzikantų, dailininkų, žurnalistų, aktorių, šou verslo žvaigždžių. Į Vilnių atvykę svečiai iš kitų miestų bei užsienio būtinai aplanko šį meninę dvasią turintį klubą. Nuo pat atidarymo, nesvarbu ar tai savaitės pradžia, ar tai savaitgalis, į "Brovėjų" plūste plūsta žmonės. Klube Jūs galite pašokti, paklausyti gyvos muzikos, susirasti naujų draugų ar paprasčiausiai pasišnekučiuoti su senais bičiuliais prie gero viskio taurės. Brodvėjus gyvos muzikos klubas, jame mėgsta koncertuoti pačios ryškiausios Lietuvos muzikos žvaigždės: A. Mamontovas, BIX, SKAMP, Arina, REBELHEART, BIPLAN, Neda, Judita Leitaitė, Nijolė Ambrazaitytė, Algimantas Pauliukevičius, Rytis Cicinas, Stasys Povilaitis, BLUES MAKERS, Meškėla ir grupė ROJAUS TŪZAI, Kongas bei daugelis kitų. Neretai Brodvėjuje galima išvysti ir grupes iš užsienio. Jau yra koncertavę atlikėjai iš JAV, Šveicarijos, Ispanijos, Danijos, Latvijos, Estijos, Belgijos, Vokietijos, Jamaikos.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

ČIli pica

2004-03-22 | Uždaroji akcinė bendrovė “ČILIJA” yra visuomeninio maitinimo įmonė, jungianti dešimt picerijų “ČILI PICA”, du “ČILI KAIMO” restoranus, du “ČILI KINIJA” restoranus, keturis “ČILI BISTRO” ir “PLENTO BARĄ”. Tai sparčiausiai besiplečiantis viešojo maitinimo tinklas Lietuvoje. Įmonei taip pat priklauso dvi “ČILI PICA” picerijos Rygoje, bei dvi frančizės pagrindu veikiančios picerijos Liepojoje. 2004 metais planuojami toliau plėsti “ČILI KAIMO”, “ČILI BISTRO”, “ČILI PICA” bei “ČILI KINIJA” tinklai. Picerijos “ČILI PICA” yra Vilniuje, Klaipėdoje, Palangoje, Rygoje bei Liepojoje. Kiekviena picerija ar restoranas turi vidutiniškai apie 70 vietų, o vasaros metu - 100. Svarbi UAB “ČILIJA” veiklos sritis yra maisto pristatymo į namus paslaugos. Šias paslaugas UAB “ČILIJA” teikia nuo picerijų veiklos pradžios. Maistą į namus pristato daugiau nei 20 kurjerių ekipažų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Klubas "Malibu"

2004-03-22 | "Malibu" - vienas ilgiausiai gyvuojančių Vilniaus naktinių klubų. 1997 metais pirmąją šokių salę atidaręs klubas “Malibu” sekmingai dirba ir plečiasi. Šiuo metu "Malibu" klube - net penkios atskiros salės, iš viso vienu metu talpinančios iki 600 zmonių. Didžiausioje "Malibu" salėje įrengta šokių aikstelė. Čia sumontuota moderni garso ir šviesos technika, leidžianti organizuoti tiek diskotekas, tiek gyvo garso koncertus. Didžiojoje "Malibu" salėje taip pat dar yra baras, picų kepimo krosnys (kiekvienas klubo svečias gali žiūrėti kaip čia kepamos picos) ir daugiau nei 100 sėdimų vietų prie staliukų. Dar 200 sėdimų vietų yra balkone, kuris įrengtas virš šokių aikštelės. Sedint balkone, šokių aikstelė ir scena - lyg ant delno, todėl čia yra pačios geriausios sėdimos vietos klube. Šalia didžiosios salės yra salytė nedideliems banketams - joje prie vieno stalo galima susodinti iki 20 žmonių. Vasarą iš šios salytės galima išeiti i jaukų uždarą kiemą, kuriame - 30 sėdimų vietų. Antrajame klubo aukšte yra gerokai didesnė atskira salė banketams ir furšetams. Joje - iki 50 sėdimų vietų. O vadinamojoje klubo "širdelėje", nedidelėje salytėje, esančioje po klubo šokiu aikštele, įsikūręs jaukus erotinis baras.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Klubas "Terminalas"

2004-03-22 | “Terminalas” yra gera naujiena muzikos ir šou mėgėjams. Kiekvieną dieną “Terminale” nuo 21 valandos veikia šokių – renginių – koncertų salė, kurios garso sistemos projektą specialiai šiam klubui sukūrė firma “Proline”, naudodama visiems pasaulio profesionalams puikiai žinomos firmos “Bell” elementinę bazę. Kad šėlsmui nieko netrūktų – salė aprūpinta moderniausiomis firmų “Coef” bei “SGM” šviesos sistemomis, žaismingumo atmosferai suteiks ypač galingi firmos “Martin” prietaisai. “Terminale” jūsų laukia visų laikų geriausia Lietuvos bei užsienio muzika, muzikiniai teminiai vakarai, populiariausių lietuvių grupių bei užsienio žvaigždžių koncertai, diskotekos, kuriose publiką kiekvieną vakarą linksmina geriausi didžėjai. “Terminalas” yra gera naujiena mėgstantiems paganyti akis į dailius kūnus. Nors klubas neketina varginti įgrįsusiais kasdieniniais striptizo ar "go-go" merginų pasirodymais, tačiau nei nuogų kūnų, nei kraują kaitinančių renginių netrūks. Bus rengiami proginiai teminiai erotikos vakarai ir vaikinams, ir merginoms, kuriuose erotikos pakaks, tačiau ji nebus paversta beskonybe.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!