LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 13 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Pramogos
Picerija "Barkalina"

2004-03-21 | Barkalina - tai picerija, skirta vaikučiams ir jų tėveliams, studentams ir moksleiviams, o taip pat visiems tiems, kurie bent truputį mėgsta picas... ir net tiems, kurie jų nemėgsta. Tai dėl to, kad apsilankius mūsų picerijoje jūsų nuomonė gali pasikeisti. Mes nenorim girti savo picas, o paprasčiausiai siūlome jums jas paragauti. Iš mūsų ženkliuko Jūs tikriausiai supratote, kokią nuotaiką Jums siūlome. Šypsositės ne tik Jūs, bet ir Jūsų skrandis. Kad būtų tikrai linksma, visus vaikučius ir jų tėvelius gali aptarnauti mūsų linksmasis draugas - klounas Bimas. Tad netingėkite atvažiuokite. Tikrai nenusivilsit... Ir net jeigu diena buvo siaubinga, šalta, ir niekur nesinorėjo eiti - nenusivilkit! Mūsų klounas gali atvažiuoti į jūsų namus su pica ir pradžiuginti Jus ir Jūsų šeimą, pasveikinti su gimtadieniu. Mes stengsimės iš visos širdies, kad mūsų lankytojams būtų malonu ir jauku.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Restoranas "Šveikas"

2004-03-20 | Restorano pavadinimas kilęs iš knygos įžymaus rašytojo Jaroslavo Hašeko ir jo nemirtingo herojaus drąsaus kareivio Šveiko, kuris savyje įkūnija simbolį tauraus ir nuoširdaus humoro bei šilumos. Neseniai atidarytas mūsų restoranas siūlo Jums jauką ir draugišką atmosferą ir išrankią virtuvę. Mūsų vyriausias vyrėjas yra vienas iš geriausių specialistų Lietuvoje todėl mes galime įgyvendinti pačius išrankiausius Jūsų kulinarinius pageidavimus ir skonius. Ideali mūsų padeties vieta yra palanki rengti korporatyvinius vakarėlius, furšetus, gimtadienius ir kitas iškilmingas progas. Kokybė ir kainos mūsų verslo pietums maloniai Jus nustebins. Lanksti nuolaidų bei premijų sistema padės Jums sutaupyti lėšas. Maloniai kviečiame pas mus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Picerija "Harrys pica"

2004-03-20 | Kavinės - Muzikos klubo "Žaltvykslė" prieangyje, taip vadinamoje "Studentų gatvėje" atidaryta nauja picerija "Harry's pica". Kaip sako pats picų meistras Harry - taipicos, kurios kepamos pagal amerikos italų sukurta technologiją, bet su tikru itališku temperamentu. Kadangi, kavinė įsikūrusi V. Universiteto patalpose, prisiminus visada alkanus ir neperdaugiausiai storomis piniginėmis pasižyminčius studentus ir kilo mintis įkurti picerija. Mat didžiausios "Tavo noras" vadinamos picos, į kurios sudėtį įeina visi kliento pasirinkti priedai, kaina vos 14 Lt. Pagal individualų receptą pagamintas padažas ir įvairūs ingredientai picoms suteikia tikrai nuostabų skonį.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Restoranas "Neringa"

2004-03-19 | „Neringa” atidaryta 1959 m. lapkričio 6 d. Tuometinės kavinės projekto ir pavadinimo autoriai - Algimantas ir Vytautas Nasvyčiai. Taip pat „Neringos” interjerą kūrė dailininkai Vladas Jankauskas, Vytautas Povilaitis (sienų tapyba), skulptorius Juozas Kėdainis. 1970 m. lapkričio 5 d. interjeras įtrauktas į Lietuvos architektūros paminklų, saugojamų valstybės, sąrašą. Restoranas žymus savo kultūrine veikla bei žmonėmis: nuo 1969 metų vadinamas "Džiazo lopšiu" ir garsėja džiazo koncertais bei tęsiama Vilniaus džiazo festivalio rengimo tradicija, čia dažnai lankėsi Nobelio premijos laureatai - Andrejus Sacharovas, poetas Josifas Brodskis, sukūręs eilėraštį „Kavinė Neringa”. 2001 m. kapitaliai suremontuota, šiandien „Neringa” pasitinka 2 šviesiomis, jaukiomis 150 vietų salėmis, 30 vietų banketų sale bei 80 vietų kavine-baru, įsikūrusiu rūsyje.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

"Malibu" klubo picerija

2004-03-19 | "Malibu" klube picos kepamos nuo 1999 metų, kai klubas įsigijo pirmąją elektrinę picų kepimo krosnį. Nuo to laiko picų kepimo tradicijos nepakito - čia kepamos itališkojo tipo plonapadės picos. Picos tešla, kurią paruošia "Malibu" virėjai, prieš kepant išmušama ir ištempiama rankomis. Picų priedai - patys įvairiausi. Pas mus paragausite ir labai aštrių, ir netgi saldžių picų. O patys įnoringiausi gali “susikomplektuoti” picą pagal savo skonį. Yra specialiai vaikams skirtų picų - jos populiariausios savaitgaliais: šeštadienį ir sekmadienį nuo 11 val. "Malibu" organizuoja renginius vaikams. Tokių renginių metu galioja "Malibu" matematika - Pica + Coca-Cola = Batutas. "Malibu" batutas pripučiamas kiekvieną šeštadienį ir sekmadienį šokių aikštelės centre. Vaikai, kuriems tėveliai užsakė vaikišką picą ir 0,33 l Coca-Colos, ant batuto gali šokinėti ir dūkti nemokamai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Restoranas "Riverside"

2004-03-18 | Restorane „Riverside“ puikioje aplinkoje kviečiame pasimėgauti skaniais patiekalais. Restoranas pertvarkytas naujai, tad svečiai dabar gali stebėti virtuvės darbą ir ragauti geriausių įvairių tautų virtuvės patiekalų. Pietų ir vakarienės patiekalus galite užsisakyti iš valgiaraščio arba rinktis prie gausaus švediško stalo. Jeigu rengiatės pietauti su draugais, verslo partneriais arba šeima, restoranas „Riverside” tikrai puiki vieta. Vasarą iš lauko terasos galėsite grožėtis nuostabiais Neries vaizdais. „Riverside” – tai skanūs patiekalai, vyno įvairovė, puikus aptarnavimas ir nuostabūs vaizdai. Mes turime gerą skonį!

Lankomumo reitingas

plačiau >>

LIDO restoranų tinklas

2004-03-17 | Lido restoranų tinklas vienija didžiausius Lietuvoje savitarnos restoranus LIDO bei LIDO PICA picerijas. Lido restoranai išsiskiria ne tik nekasdienine aplinka, tačiau ir ypatingai plačiu asortimentu – daugiau kaip 200 rūšių įvairiausių patiekalų. Lido restoranų tinklas per dieną aptarnauja daugiau kaip 15000 klientų visoje Lietuvoje. Bendras tinklo plotas siekia beveik 4200 m2. O bendras vietų skaičius – 1479. Didžiausias Lietuvoje savitarnos restoranas LIDO neseniai atidarytas Kaune. Šis restoranas per dieną pasiruošęs aptarnauti per 6000 klientų, jo plotas –1700 m2. Restoranas įsikūręs ypač strategiškai geroje miesto vietoje. Panašaus ploto, (1500 m2), savitarnos restoranas LIDO yra įsikūręs Akropolyje Vilniuje. Dažniausi šio restorano lankytojai yra įmonių darbuotojai, kurie neturi laiko ilgiems pietums, nes būtent savitarnos restoranų pagrindinis privalumas – jog pats save apsitarnauji per tiek laiko – per kiek nori, o taipogi patiekalus gali susikomplektuoti pagal savo pageidavimus. Jums dirba per 465 darbuotojų.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

1918 metų Vasario 16-toji ir 1990 metų kovo 11-toji

2004-03-09 | Jeigu nebūtų buvę 1918 m. savanorių uždegto laisvės aukuro, ant kurio savo auką sudėjo karo frontuose žuvę 1444 ir nuo įvairių fronte gautų sužeidimų 1812 mirę savanoriai, jeigu nebūtų šios laisvės aukuro ugnies sustiprinę virš 2000 žuvusiųjų 1941 metų sukilimo dalyvių, be jokios abejonės, niekas nebūtų išdrįsęs skelbti 1990 m. kovo 11-ją Nepriklausomybės atstatymo akto, dėl kurio paskelbimo ilgai buvo dvejojama. Kad jis buvo paskelbtas turime nulenkti galvas prieš a.a. tuometinio Lietuvos ambasadoriaus Stasio Lozoraičio atminimą, kurio kategoriškam raginimui "šiandien arba niekada" pakluso tuometinės Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos prezidiumas ir tokiam St. Lozoraičio ragininmui pritariantys, nors ir kinkas drebinantys, deputatai. Ambasadorius Stasys Lozoraitis, gerai išmanydamas diplomatijos virtuvę, įžvelgęs sovietinės imperijos žlugime palankiai besiklostančias mūsų valstybės nepriklausomybės atstatymui aplinkybes, be abejo, remdamasis pokario metų dešimčių tūkstančių žuvusių partizanų krauju, šimtų tūkstančių ištremtų ir nukankintų sovietiniuose lageriuose, avansu pasirašiusiųjų po tokiu, dėl nepriklausomybės atstatymo, nutarimu, reikalavo nedelsti ir skelbti tokį nutarimą. Taigi, tautos išrinktiesiems Lietuvos Respublikos Aukščiausios Tarybos deputatams nebuvo kur trauktis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Pavasario virsmas. Užgavėnės. Gavėnia.

2004-02-22 | Užgavėnių papročių išlikę labai daug, tačiau rašant apie šventes visada kyla papročių prasmės klausimas. Papročiai, apeigos, ritualai neišlieka pastovūs, bet, keičiantis pažiūroms ir pasaulėvokai, pamažu keičia savo formą. Tačiau dar ryškiau kinta jų aiškinimas. Senųjų šventinių papročių aiškinimą dar labiau apsunkina jų neatsiejamas susiliejimas su vėliau atėjusiomis krikščioniškomis šventėmis ir tradicijomis. Šis senosios lietuvių kultūros susiliejimas kartais yra toks gilus, jog mes nebeatskiriame, kas tikrai yra krikščioniška, o kas priklauso mūsų protėvių kultūrai. Juo labiau, kad krikščionybės apeigynas ir ritualai, susiformavę indoeuropietiškoje kultūroje, nebuvo svetimi baltų kultūrai. Dabartinis mūsų švenčių kalendorius – tai praeities įvykių: sukakčių, jubiliejų ar įvairių „dienų“ minėjimų seka. Senovės lietuviai tokių švenčių nesuprastų, lygiai kaip ir mes menkai besuprantame senąsias šventes. Šventė senovės lietuviams ir apskritai provaizdžio kultūros žmonėms buvo ypatingų pasaulio ir gamtos rėdos bei žmogaus gyvenimo įvykių pažymėjimas vienokiu ar kitokiu būdu. Jeigu, švęsdami sukaktis, mes prisimename buvusius įvykius, tai mūsų protėviai ne minėdavo, bet papročiais ir apeigomis pergyvendavo šventės metu vykstančius virsmus (pasikeitimus). Dar daugiau – jie pramatydavo, tarsi programuodavo tolesnę gamtos ir savo kasdieninio gyvenimo eigą bei svarbiausius žmogaus gyvenimo įvykius. Kiekvienas žmogus būdavo šventės dalyvis. Apibendrinant galima sakyti, jog dabartinės šventės yra istorinės praeities minėjimo šventės, o senosios šventės buvo esamojo arba einamojo meto įvykių išgyvenimas.

Lankomumo reitingasKomentarų: 14

plačiau >>

Kada švenčiamos Užgavėnės?

2004-02-22 | Kasmet tarp vasario 5 ir kovo 6 dienos, priklausomai nuo to, kada šv. Velykos, būna mėsiedo laikotarpio užbaiga – linksma ir triukšminga Užgavėnių diena, žavinti liaudiškojo humoro grožiu ir kūrybingumu. Ja baigiasi pokalėdinis linksmybių laikotarpis ir prasideda priešvelykinio susitelkimo metas – gavėnia. Užgavėnės dažniausiai būna vasario mėnesį ir tik labai retai – kovo pradžioje. Pagal liaudies mąstyseną – tai slenkstis tarp nueinančios žiemos (šūkavimai „žiema, žiema, bėk iš kiemo“) ir ateinančio pavasario. Savo pobūdžiu Užgavėnės tarsi karnavalas – tai liaudies šventė, nesusijusi su jokiomis bažnytinėmis apeigomis (išskyrus tą faktą, kad jos laikas yra apibrėžiamas bažnytinio kalendoriaus, nes priklauso nuo Velykų laiko). Lietuvių Užgavėnių papročiuose aiškiai jungiasi ikikrikščioniškos ir krikščioniškos kultūros baltiškieji elementai. Jie savitai nuspalvina senuosius tikėjimus, senąjį baltų kultūros palikimą. Taigi Užgavėnės yra religijų sinkretizmo išdava.

Lankomumo reitingasKomentarų: 4

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!