LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 13 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Pramogos
Kaip šv. Valentino dieną švenčia visame pasaulyje?

2007-02-10 | Kaip šv. Valentino dieną švenčia visame pasaulyje? Dabar šv. Valentino dieną visame pasaulyje laikraščių puslapiai mirga paslaptingais įsimylėjėlių rašteliais, pašto dėžutės pilnos šv. Valentino atvirukų su gėlytėmis ir paukšteliais – vaisingumo ir romantikos simboliais. Tą dieną dažniausiai dovanojamos rožės ir šokoladai. Nors... Anglijos metraštininkas S. Pepypsas rašo, kad Jorko hercogas savo poniai šv. Valentino dieną dovanojo papuošalų už 800 svarų sterlingų ( mūsų laikais tai būtų maždaug 47 svarų sterlingų). Kai kuriose Anglijos vietose gerbėjai dovanas padėdavo ant slenksčio, pasibelsdavo ir pabėgdavo. Toks paslaptingumas išlikęs iki šių dienų. Kadaise šv. Valentino atviruko siuntimas reiškė piršimąsi. O ir šiais laikais toks atvirukas reiškia šį tą daugiau negu flirtą, taigi gal ir nevertėtų užmiršti, kad šv. Valentino diena – puiki diena pasipiršti. Australai, ispanai, anglai, prancūzai šv. Valentino dieną švenčia vienodai – savo slaptiems mylimiesiems siunčia atvirukus, o sutuoktiniams ir mylimiesiems – dar ir dovanų. Amerikiečiai atvirukus siunčia visiems, ką myli – sutuoktiniams, draugams, draugėms, sūnums ir dukterims. Vokiečiai ir belgai nesiunčia anoniminių atvirukų, tačiau savo sutuoktiniams ir mylimiesiems dovanoja gėlių ir saldumynų. Japonijoje priimta dovanoti šokoladą. Švedai ir italai (išskyrus Veneciją) šv. Valentino dienos visai nešvenčia.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Tik nepersistenkite

2007-01-28 | Valentino diena yra ypatinga ne tik įsimylėjusiems ar visiems, kas turi antrąją pusę, bet ir kiekvienam iš mūsų. Juk Valentino diena iš esmės yra labai teigiama ir graži šventė, kurią galime paminėti kiekvienas. Tačiau jei Valentino dieną švenčiame, dažniausiai norisi ir pasipuošti. Taigi kaip rengtis Valentino dieną, kad atrodytume šventiškai, tačiau ne pernelyg iššaukiančiai? Juk ši šventė dažniausiai yra ir darbo diena, taigi negalime darbe išsišokti ypač seksualiais ar atvirais rūbais, nors tokiai dienai idėjiškai jie ir tiktų. Iš tikrųjų tai yra labai paprasta. Valentino diena mums asocijuojasi su meilės spalvomis: raudona, rausva, purpurine. Taigi pirma gairė, pagal kurią galima rinktis aprangą šiai ypatingai dienai, yra būtent tų trijų spalvų koloritas. Turbūt beveik kiekviena moteris savo garderobe turi raudonos, rausvos ar purpurinės spalvos drabužėlį. Taigi Valentino diena yra pats tinkamiausias metas jį apsirengti, nes kiekvienas, pamatęs jus su tokios spalvos drabužiu, supras, kad jūs švenčiate! Taigi prie įprastinės aprangos priderinkite raudoną palaidinę ar rausvą megztinuką. Taip pat galite rinktis purpurinį švarkelį ar net visą tokios spalvos kostiumėlį. Kita aprangos galimybė - tiesiog raudonos, rausvos ar purpurinės spalvos aksesuaras. Tai gali būti masyvūs karoliai, skarelė, šalikėlis ar pirštinės. Taip pat nepamirškite ryškaus lūpdažio ir nagų lako ir jūs jau atrodysite šventiškai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Laisvės gynėjų dienos minėjimo renginių programa (patikslinta)

2007-01-11 | 2007 m. sausio 13 d., šeštadienis.

10.00 Iškilmingas Seimo posėdis Laisvės gynėjų dienai paminėti.

10.30–13.00 Atvirų durų valandos Seimo rūmuose: susitikimai su Seimo vadovybe.

11.00 Albumo "Piešiu laisvę" pristatymas Parlamento galerijoje.

12.00 Valstybės vėliavos pakėlimo ceremonija sostinės Nepriklausomybės aikštėje.

12.00–13.00 XVI tradicinis tarptautinis pagarbos bėgimas "Gyvybės ir mirties keliu" (Antakalnio kapinės – Televizijos bokštas).

13.00 Sausio 13-osios aukų pagerbimas Antakalnio kapinėse.

Lietuvos krašto apsaugos savanorių pajėgų karių pagarba Laisvės gynėjams, palaidotiems Alytaus, Kauno, Kėdainių, Marijampolės, Rokiškio kapinėse.

15.00 Sausio 13-osios medalių įteikimas Lietuvos Respublikos Prezidento rūmuose. *

16.00 Koncertas "Kada sūneliai sugrįš" Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30). Dalyvaus Veronika Povilionienė, Vytautas Kernagis, ansamblis "Blezdinga", Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos orkestras. Dirigentas kpt. Egidijus Ališauskas Įėjimas laisvas.

18.00 Šv. Mišios Vilniaus Arkikatedroje bazilikoje.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

NORDIC AUDIO MODERN 2006 II - įspūdinga garso apokalipsė

2006-09-23 | 2006 m. spalio 7 d., pirmąjį spalio šeštadienį, Vilniuje įvyks turbūt didžiausias visų laikų renginys Baltijos šalyse, skirtas moderniai elektroninės muzikos krypčiai - „industrial". Kultinis undergroundines muzikos sroves propaguojantis karinis bunkeris „Vault", esantis Subačiaus g. 99, tą naktį taps neregėto šou, kurį tikrai galima pavadinti įspūdinga garso apokalipse, arena. Bunkeryje įvyks tarptautinis „industrial" muzikos festivalis NORDIC AUDIO MODERN 2006 - antrasis šiais metais ir ketvirtasis apskritai. Vilnius bus tiesiog okupuotas šios muzikos atlikėjų iš užsienio. Šį kartą jų atvyks net 20 ir klausytojui bus pasiūlyta net 11 audio/video programų, apimančių visus „industrial" muzikos srovės stilius: „power electronics", „noise", „martial", „neo-classical", „dark ambient", „drone" ir, aišku, klasikinį „industrial". Šiam festivaliui atrinkti ypatingi muzikiniai projektai. Išskirtinis jų bruožas - garso vizualumas ir muzikos gebėjimas sukelti itin stiprias asociacijas bei nuotaikas. Visi projektai, kurie bus pristatyti festivalyje, išskirtinai kinematografiški. Jau tradicija tampa tai, kad festivalyje „Nordic Audio Modern" dominuoja turtingiausia „industrial" scena garsėjantys skandinavai. Šis renginys - ne išimtis. Daugiausiai atlikėjų atvyks iš Švedijos ir Suomijos, tačiau bus labai įdomių menininkų iš Vokietijos ir Kanados.

Lankomumo reitingasKomentarų: 3

plačiau >>

Stulbinantys SOSTINĖS DIENŲ renginiai pirmąjį rudens savaitgalį

2006-08-28 | Rugsėjį Vilnius pasitiks kaip niekad įspūdingai - rugpjūčio 31 d. prasidės daugiau nei savaitę vyksiančių "Sostinės dienų 2006" šėlsmas. Paskutinį vasaros vakarą, rugpjūčio 31 d., Europos aikštėje linksmybių burtus įžiebs nepaprasti "Oro stebuklų" reginiai. Garsusis "žmogus-voras" iš Prancūzijos Alain Robert be jokių papildomų priemonių lips į bendrovės "Hanner" pastatytą 148 m aukščio dangoraižį "Europa". Prieš šį reginį, nuo 19 val., Konstitucijos prospekte "Red Bull X-Fighters" motokrosininkas Nickas Franklinas iš Naujosios Zelandijos ir jo pagalbininkas britas Chrisas Birchas vilniečius ir miesto svečius supažindins su tikruoju laisvojo stiliaus motokrosu, atlikdami ekstremalius triukus ore. Europos aikštėje tvyrosiančią neįprastą šventinę įtampą scenoje garsais nuspalvins DJ Mamania, saksofonininkas Danielius Praspaliauskis bei grupė SKAMP. Rugsėjo 1-ąją laukia ryškiausias festivalio "Sostinės dienos 2006" įvykis – legendinio britų atlikėjo Eltono Johno koncertas Vingio parke. Per pasirodymą bus pristatytas būsimasis muzikanto albumas "The Captain & The Kid". Eltono Johno koncertas – vienas pirmųjų didelių žingsnių, garsinant Vilniaus miestą tarptautiniame didžiųjų kultūros renginių kontekste ir ruošiantis 2009-siems - Europos kultūros sostinės metams.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Plateliuose - "Roko naktys 2006"

2006-08-03 | Rugpjūčio 4-5 dienomis vyksiantis ketvirtasis tarptautinis festivalis "Roko naktys" greičiausiai paskutinį kartą drebins Platelių ežero (Plateliai, Plungės raj.) pakrantę – nuo kitų metų festivalio rengėjai ketina "Roko naktis" organizuoti dar didesnę auditoriją pritrauksiančioje erdvėje. Renkant roko fiestai tinkamiausią teritoriją, pirmiausia bus atsižvelgta į "Roko naktų 2006" žiūrovų nuomonę. "Platelių ežero pakrantėje komfortabiliai gali sutilpti maždaug 4 tūkst. festivalio lankytojų, tačiau "Roko naktims" kasmet augant, žiūrovų skaičius netrukus viršys šias ribas. Todėl planuojame nuo kitų metų "perkelti" festivalį į kitą vaizdingą Lietuvos vietą, kur po atviru dangumi galėtų sutilpti 5 ir daugiau tūkstančių lankytojų. Juolab kad 2007 metais "Roko naktys" švęs 5 metų sukaktį, todėl jubiliejiniam festivaliui norime parengti grandiozinę roko fiestą su pirmo ryškumo žvaigždėmis iš užsienio, kartu tikimės pritraukti rekordinio dydžio žiūrovų auditoriją. Todėl labai lauksime festivalio žiūrovų nuomonės bei patarimų, kur rengti "Roko naktis" – festivalio metu lankytojų bus prašoma užpildyti anketas su savo pasiūlymais", – sakė "Roko naktų 2006" prodiuseris Algirdas Barniškis-Blėka. Festivalio lankytojams skirtose anketose bus klausiama ir kitų klausimų, tarp jų – ir kokių atlikėjų pageidaujama išvysti jubiliejiniame 5-ajame "Roko naktų" festivalyje. Organizatorių teigimu, pagal galimybes bus stengiamasi išpildyti ir šį žiūrovų pageidavimą.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Joninės - viena gražiausių vasarvidžio dienų

2006-06-22 | Ilgiausios dienos ir trumpiausios nakties šventė pagal baltiškąją tradiciją vadinama Rasos švente arba Kupolinėmis, o katalikų bažnyčios liturgijoje - šv. Jono Krikštytojo gimimo švente. Šiandien, tiesa, gražūs baltiški pavadinimai gerokai primiršti. Kad ir kaip ten būtų, Joninių laukia, jas švenčia ir paparčio žiedo ieško ne tik varduvininkai. Senovėje Joninių išvakarėse moterys laukuose ir miškuose rinkdavo vaistažoles, nes anuomet tikėta, kad surinktos žolės turi gydomąją galią. Viena jų - jonažolė, neva išgydanti net 99 ligas. Tuo tarpu netekėjusios merginos pindavo vainikus iš devynių ar dvylikos skirtingų žolynų. Nusipynusios po du, vienu pasipuošdavo, o kitu spėdavo ateitį. Per Jonines ypatingas dėmesys buvo skiriamas vandeniui - jis turi galią apvaisinti žemę, suteikti jėgų, todėl Joninių išvakarėse arba ankstų rytą, prieš saulės patekėjimą, žmonės eidavo į upes ar ežerus maudytis - sergantieji tikėdamiesi pasveikti, o sveikieji apsisaugoti nuo ligų, sustiprinti sveikatą. Ilgiausios dienos ir trumpiausios nakties šventę visada lydėjo burtai bei magija. Ligi šių dienų didžiausią paslaptį slepia naktis. Ir anksčiau, ir dabar vidurnaktį švenčiantieji Jonines eina ieškoti paparčio žiedo - laimės ir aiškiaregystės simbolio. Sakoma, kad jį radęs, įgyja antgamtinių jėgų, tampa protingas, laimingas ir turtingas, girdi kitų mintis ir supranta gyvulių kalbą. Žmonės taip pat tikėjo, jog saulė ir ugnis per Jonines įgyja ypatingą reikšmę.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Žaidimai vakarėliui (I dalis)

2006-06-12 | PAKELTI KAMUOLĮ

Partneriai (vyras ir moteris) atsistoja vienas priešais kitą. Tarp jų pilvų - kamuolys. Užduotis -sukamaisiais judesiais nuridenti kamuolį iki žaidėjo, kuris yra mažesnis, smakro.

APRENGTI DAMĄ

Kiekviena vakarėlio dama rankoje laiko į ritinėlį susuktą dešimties metrų ilgio kaspiną. Vyriškis, neliesdamas rankomis, vien tik lūpomis paėmęs kaspino galą turi apvynioti juo damą. Šį žaidimą laimi tas, kuris greičiau arba gražiau "aprengia" savo damą.

ĮNORINGIEJI SEGTUKAI

Vakarėlyje dalyvaujantiems žaidėjams užrišamos akys. Vėliau žaidimo vedėjas ant vakarėlio svečių drabužių prisega daugybę skalbinių segtukų. Po vedėjo duoto signalo kiekviena pora turi nuimti nuo savo partnerio segtukus. Laimi žaidėjų pora greičiausiai nuo vienas kito nuėmusi segtukus.

ĮKYRUSIS SIUVĖJAS

Žaidėjai pasidalija į dvi komandas. Moterų ir vyrų turėtų būti po lygiai. Visi jie sustoja į dvi eiles - vyras, moteris, vyras ir t. t. Išrenkamos dvi siuvėjos. Kiekviena jų gauna po nedidelę lazdelę, prie kurios pririštas ilgas tvirtas vilnonis siūlas arba kaspinas. Kai vedėjas duoda ženklą, siuvėjos pradeda "siūti". Vyrams siuvėjos siūlą perkiša per kelnių klešnes, moterims - per rankovę. Laimi siuvėja, greičiausiai apsiuvusi savo komandą.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Žaidimai vakarėliui (II dalis)

2006-06-12 | AŠ MYLIU SAVO KAIMYNĄ

Žaidėjai susirenka prie stalo arba paprasčiausiai susėda ratu. Kiekvienas žaidėjas paeiliui kreipiasi į savo kaimyną ta pačia fraze, kaip žaidimo pavadinimas, papildydamas jį konkrečiu vardu. Toliau vardijamos teigiamos kaimyno savybės, nurodoma, kur jis bus išsiųstas, kas bus duota kelionei ir ko jis gaus valgyti. Būtina sąlyga: visi pagrindiniai atsakymų žodžiai turi prasidėti ta pačia raide, kaip ir kaimyno vardas. Pavyzdžiui: "Aš myliu savo kaimyną Mindaugą, nes jis labai mielas. Išsiųsiu jį į Minską, keliauti liepsiu su mulu, o valgyti duosiu makaronų".

SUGEDĘS TELEFONAS

Visi susėda ratu, tarkim, prie stalo. Pirmas žaidėjas ką nors tyliai pasako į ausį savo kaimynui. Sis taip pat pašnibždomis išgirstą frazę perduoda savo kaimynui. Būtina sąlyga: išgirstos frazės negalima kartoti du kartus. Pranešimas perduodamas ratu, o galiausiai žinia pasiekia pirmąjį žaidėją, kuris garsiai pasako, ką išgirdo iš kaimyno, ir tai, ką pradžioje sakė pats. Paskui frazę galvoja kitas žaidėjas. Žaidžiama tol, kol pranešimą pasiunčia visi žaidėjai. Įdomus tiek pats procesas, tiek galutinis rezultatas.

VARNA

Žaidėjai paeiliui gana greitai sako raides, iš kurių būtų galima sudaryti žodį. Žaidėjas, pasakęs paskutinę raidę, gauna baudos tašką. Baudos tašku baudžiamas žaidimo dalyvis, nesugebėjęs nurodyti raidės, kuri yra sudaromame žodyje. Žaidžiama, kol surenkami penki baudos taškai, kurie pamažu vis keičiami žodžio "varna" raidėmis (kad būtų patogiau, raides galima rašyti ant lapelio).

Lankomumo reitingasKomentarų: 8

plačiau >>

Šv. Kotrynos bažnyčia – naujas Vilniaus miesto kultūros centras

2006-05-18 | Šv. Kotrynos bažnyčia yra pirmoji šalies nepriklausomybės laikotarpiu kompleksiškai restauruota Vilniaus bažnyčia. "Geras sumanymas, įspūdingas pastatas ir įdėtas didelis darbas – tai faktoriai, kurie, neabejoju, garantuos, kad Šv. Kotrynos bažnyčioje vėl atgims gyvenimas. Vilniečiai įgis dar vieną kokybišką kultūrinę erdvę",- po restauruoto pastato apžiūros sakė meras. 2003 metais Savivaldybė su Vilniaus Arkivyskupija yra pasirašiusi panaudos sutartį, leidžiančią neveikiančius maldos namus restauruoti ir 20 metų naudoti kultūrinei veiklai. Po to, kai panaudos pagrindu Savivaldybė perėmė pastato valdymą, į jo restauraciją buvo investuota per 6 milijonus litų. Bažnyčia buvo kapitaliai suremontuota, interjere atlikt sudėtingi restauracijos darbai. Šiuo metu Šv. Kotrynos bažnyčios pagrindinė nava pritaikyta koncertiniai veiklai (250 sėdimų vietų), rūsius tikimasi išnaudoti kaip erdvę parodoms, o aplink pagrindinę navą išsidėsčiusiose patalpose repetuos Vilniaus miesto savivaldybės meniniai kolektyviai, vyks kameriniai renginiai. Visiškai restauruotas centrinis bažnyčios altorius. Jam šiuo metu trūksta tik originaliųjų altoriaus paveikslų, kuriuos nutapė garsus XVIII a. dailininkas Simonas Čechavičius ir kurie šiuo metu saugomi Lietuvos dailės muziejuje.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!