LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 13 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Pramogos
Sveikiname visus su Rasos švente

2004-06-26 | Margas žiedų raštas ir stebuklingas saulės ratas danguje skelbia metą, kai merginos ir moterys pasklinda po laukus, žolelė tampa mažu stebuklu. Šventės išvakarėse surinkti augalai turi magišką galią gydyti ligas, atnešti laimę, išburti sėkmingą gyvenimą. Pirmiausia suskantama dievaičio Perkūno žolės. Perkūnžolė - tai geltonžiedis barkūnas. Tai Perkūno sėta ir auginta žolė, padedanti velnio apsėstiems žmonėms, sergant priepuoliu, malšinant širdies sopulį. Užvis labiausiai ji buvo vertinama kaip priemonė, apsauganti nuo perkūnijos. Pakilus tamsiems debesims, žolę mesdavo į ugnį, kad griaustinis "praeitų šonu". Į žoliautojų prijuostes ar krepšelius pagarbiai gula ir rausvažiedė širdažolė. Tai raganų žolė. Prisivirę jų košelės ir pasitepę pažastis, Kupolinių naktį raganos gebėjo skraidyti ir sutiktuosius girdyti durnaropėmis, vilkuogių nuoviru, kad apkvailintų. Moterų nuskinta širdažolė gydė nuo"širdies sunkumo". Tiko kupoliavimui ir pakrūmėse išsikėtojusi sidabražolė (dar kitur vadinama degsne, kondrotėliais).

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Joninės jau laisvos!

2004-06-26 | Pats vasarvidis... Saulė dangaus skliaute užsibūna 17 valandų ir 18 minučių, įkopia į pačią mitinio dangaus kalno viršūnę. Gamta kvieste kviečia pasigėrėti kuplumu, sodrumu, suvešėjimu. Tad ir tradicinės vasarvidžio šventės apeigos būdavusios gamtinio pobūdžio, atliekamos su žolynais, vandeniu ir ugnimi. Jos įprasmindavo, sutvirtindavo žmogaus saitus su gamta, kurios galios kitados personifikuotos dievybių įvaizdžiais. Iš to ir per šventę atliekamų veiksmų sakralumas. Dabar težinome jų nuotrupas, tiktai tai, kas neišdilo iš tautos atminties. Arba kas buvo užrašyta istoriografiniuose šaltiniuose; beje, dažniausiai pabarant paprastus žmones už senojo tikėjimo apeigas, išvirtusias netikusiais papročiais. Mūsų laikais daugelis žodį "šventė" sieja su veiksmažodžiu "švęsti", suteikdami jam pramogos, poilsio, linksmybių prasmę. Tačiau įsimintina ir malonius prisiminimus paliekanti yra ta šventė, kurioje gebėta suderinti ir sakraliąją, ir linksmąją dalis. Tad kaip dabar bus švenčiamos Joninės, su dideliu triukšmu paskelbtos valstybine švente? Kokie papročiai atėjo iki mūsų dienų, ką galima teikti masiniam kultūros renginiui?

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Brodvėjus (muzikinis teatras/klubas)

2004-06-16 | Rafinuoto stiliaus, drebinamas svaiginančių linksmybių, prisodrintas spalvų ir garsų, apgaubtas prabanga ir legendinio „Mulen Ružo“ dvasia – toks yra „Brodvėjaus“ muzikinis teatras. Iš senamiestyje įsikūrusio „Brodvėjaus“ pub‘o perėmęs geriausias svečių linksminimo tradicijas, naujasis muzikinis teatras tapo Baltijos šalyse dar neregėtu deriniu – teatru ir šokių klubu po vienu stogu. Teatro užkulisiuose Jūsų malonumui brandinamos įspūdingos meninės programos, ruošiamos ir atliekamos tikrų profesionalų. Scenoje karaliauja temperamentu žavintys aktoriai, šokėjos ir šokėjai, pasipuošę akį viliojančiais kostiumais. Svečius taip pat linksmina muzikantai bei dainininkai, netradicinių gabumų artistai. Kiekvienas vakaras „Brodvėjaus“ muzikiniame teatre yra kažkuo išskirtinis. Varjetė, kabarė, roko operos, miuziklai, iliuzionistų triukai, akrobatikos bei žymiausių atlikėjų koncertinės programos kaskart kausto dėmesį ir nepalieka abejingų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Mamboclub

2004-06-15 | Dar prieš pusantrų metų eiliniam vilniečiui nebuvo aišku, kas įsikurs prie Baltojo tilto pastatytose apvaliose patalpose. Dabar čia jau daugiau nei septynis mėnesius veikia naktinis klubas “Mamboclub”. "Mamboclub" yra vienas didžiausių Vilniaus naktinių klubų – jame telpa apie 1000 lankytojų, yra 300 sėdimų vietų. "Mamboclub" išsiskiria skoningu, moderniu, tuo pačiu jaukiu interjeru. Klubas įsikūręs dviejuose aukštuose, patogiai suplanuota erdvė klubo scenoje vykstantį veiksmą leidžia stebėti iš abiejų aukštų. Viršutinis klubo aukštas (čia dienomis veikia picerija "Mambopizza") vakarėlių metu tampa savotiška oaze nuo muzikos garsų pailsusiems ar tiesiog norintiems ramiau pasikalbėti lankytojams. Apatiniame aukšte įrengta šokių aikštelė su modernia šviesos bei garso aparatūra. Savaitgaliais, kai veikia "Mamboclub", picerijos virtuvė dirba iki pat ryto. Bet kuriuo metu išalkę klubo lankytojai galės užsisakyti picą, ant grotelių keptų patiekalų ar salotų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Vaidmenų žaidimai (role playing games - RPG)

2004-06-14 | Bendras vaizdas: už stalo, užversto popieriais, pieštukais, figūrėlėmis, knygomis ir maisto likučiais, sėdi 5 žmonės, vienas slepia nuo kitų kažkokį planą ir laikas nuo laiko pasakoja kitiems keturiems, ką jie pamato ir kas jiems nutinka. Šie, pertraukdami pirmąjį ir vienas kitą, skelbia, ką daro, lydėdami savo žodžius kauliukų metimais. Pirmojo akyse po truputį ima ryškėti neviltis, nes jis supranta, kad kontrolė vis labiau slysta iš rankų… Žaidimo principas: žaidžia meistras (game/dungeon master) ir grupė iš 2-6 veikėjų. Meistras pagal iš anksto sugalvotą scenarijų (na, jis bent jau apsimeta, kad tokį turi) stato veikėjus į keblias, pavojingas ir/arba juokingas situacijas, o šie pasakoja, ką veikia. Jų veiksmų sėkmę lemia kauliukų metimai - storos taisyklių knygos apsprendžia, kaip veiksmai gali būti atspindėti žaidime. Kiekvienas veikėjas turi susikūręs savo personažą su fizinėmis savybėmis, įgūdžiais bei psichologiniais bruožais, išreikštais skaitinėmis vertėmis.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Kortų žaidimai (trading/collectable card games - TCG/CCG)

2004-06-14 | Bendras vaizdas: už stalo vienas priešais kitą sėdi du žmonės, vienas po kito jie traukia iš kaladžių kortas, kuriose pavaizduotos įvairios magiškos būtybės ir kerėjimo efektai, meta jas ant stalo, pasuka ir stumdo, ištardami trumpus žodžius “attack”, “block”, “done”, su apmaudu akyse nuima spalvotus karoliukus iš gulinčios prie kiekvieno krūvelės. Žaidimo principas: yra sąvadas bendrų taisyklių, tačiau ant kiekvienos kortos parašyta, ką konkrečiai ji daro. Kortų yra bent 500 skirtingų, kiekvienas žaidėjas prieš žaidimą sukuria apibrėžto dydžio kaladę, su kuria ir žaidžia. Vieniems žaidimams reikalingi kauliukai, kitiems - ne. Vyrauja dvikovos, tačiau daugumą žaidimų galima žaisti ir didesnėmis grupėmis, tokiu atveju tenka daryti ne tik strateginius sprendimus, bet ir diplomatinius žingsnius.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Figūrėlių žaidimai (miniature/board games)

2004-06-14 | Bendras vaizdas: didelis stalas apstatytas pastatų maketais ir miniatiūrinėmis augalų bei kalvų kopijomis. Tarp jų tvarkingais stačiakampiais išrikiuoti spalvingų figūrėlių būriai, atstovaujantys dvi besikaunančias armijas. Žaidėjai, pasitelkę ruletes, stumdo šiuos būrius, meta juos į kovą vienus su kitais, mėto saujas kauliukų ir su pagarba patraukia nuo stalo “kritusius”. Būtina reguliariai rėkti vienas ant kito, ginčytis dėl taisyklių ir kaltinti oponentą sukčiavimu. OK, sukčiauti irgi būtina, ypač jei sugebėjote rasti “skylę” taisyklėse. Žaidimo principas: faktiškai, tai - žaidimas alaviniais kareivėliais su griežtai nustatytomis taisyklėmis. Žaidėjas, pirkdamas už taškus įvairias figūrėles, sukuria armiją, komandą, gaują ar pan. ir meta ją į kovą prieš oponento karius. Vieniems žaidimams yra reikalinga speciali lenta kaip šachmatuose, kitiems jos nereikia: žaidimo laukas sukuriamas tiesiog ant stalo, pasitelkus terrain`ą - pastatų maketus, landšafto elementų modelius ir pan.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Fantastiniai stalo žaidimai: kas yra kas

2004-06-14 | Eilinio lietuvio vartotojo supratimu, stalo žaidimai šiais laikais apsiriboja Monopoliu, Šachmatais&Co bei pramoginiais-mokomaisiais ar lavinančiais pastabumą žaidimais. Parduotuvėse pateiktas tokių žaidimų asortimentas tikrai nesudaro įspūdžio, kad jais galėtų žaisti žmonės, vyresni, nei 10 metų. Turiu omenyje šlovingas Vilniaus parduotuves. Visa tai turbūt dėl to, kad Lietuvoje žaidžia tik vaikai, o suaugę nebrendylos, kurie gali susirasti sau Hobby Shop`ą kiekviename didesniame Europos mieste, mūsuose tiesiog nesiveisia. Todėl ir fantastinių stalo žaidimų Lietuvoje nebuvo, nėra ir nereikia. Tačiau jei jūs vis dėlto jau esate daugiau ar mažiau suaugęs ir vis dar jaučiate potraukį mėtyti kauliukus ir stumdyti figūrėles tada aš palydėsiu jus į stalo žaidimų pasaulį, kuriame legionai tokių kaip jūs. ;-) Šie žaidimai visada lyginami su kompiuteriniais, ir pastarieji, be abejonės, turi prieš juos daug pranašumų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Magic: the Gathering - burtininkų kortos

2004-06-14 | Populiariausi klausimai, užduodami pamačius šias kortas, - "Čia kažkoks būrimas?" ir "O kaip su jom lošti "durnių"?" Tačiau tai nėra nei tradicinės lošimo kortos, nei Tarot atmaina. Priešingai vyraujančiam stereotipui, egzistuoja aibių aibės įvairiausių kortų žaidimų ir - ne, jomis negalima nei burti, nei lošti "durniaus"!!! In fact, įvairove jie nesmarkiai tenusileidžia kompiuteriniams strateginiams žaidimams. Daugiausia tai fantasy stiliaus kūrinukai, tačiau egzistuoja ir kosminiai, cyberpunk, pasaulinio dominavimo, mistiniai, tradicinio SF kortų žaidimai. Bendrai visi jie vadinami TCG - Trading Card Game. Pagrindinis bet kurio TCG principas: yra bendra taisyklių sistema, bet ant kiekvienos kortos parašyta - tekstu ar simboliais, - ką konkrečiai ši korta daro. Todėl reikia ne tik žinoti žaidimo taisykles, bet ir sugebėti suprasti, ką daro bet kuri konkreti korta, net jei matai ja pirmą kartą. Turint omenyje, kad skirtingų kortų bet kuriame save gerbiančiame TCG būna bent 500, darosi aišku, kad be įsigilinimo į taisykles ir anglų kalbos mokėjimo sunku "įsikirsti" į žaidimą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Bix baras

2004-06-14 | Šalia miesto rotušės, įsikūręs baras „BIX". 1995 m., kai baras atvėrė duris, tai buvo nedidelė, jauki, įdomia ir nekasdienišku interjeru pasižyminti vieta. Dabar - tai per tris aukštus išsiplėtęs įvairiausių lankytojų pomėgius galintis patenkinanti baras, restoranas ir naktinis klubas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!