LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 12 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Procesoriai
Alienware Pentium 4 “įsuko” iki 4 GHz

2004-11-16 | Alienware kompanija, kurios specializacija - žaidimams skirtos sistemos, vieną iš savo stacionarių PC modelių pateikia su sava Intel Pentium 4 procesoriaus versija, veikiančia 4 GHz taktiniu dažniu. Penktadienį pristatytas Area-51 ALX modelis naudoja “overklokingą”, arba priverstinio procesoriaus taktinio dažnio padidinimo metodą, todėl pasiekta Intel oficialiai dar nepalaikoma 4 GHz dažnio kartelė. Aišku, esant tokiam darbo režimui, procesorius gali perkaisti, todėl Alienware naudoja savo sukurtą specialią skysto aušinimo sistemą. Daugumai vartotojų 4 GHz dažnio Area-51 ALX PC - per daug brangi pramoga: Alienware svetainėje esantis kainoraštis šį elektroninės galios stebuklą įvertino $4200, ir tai - tik pats pigiausias modelis, tačiau tikri žaidimų entuziastai visada pasiryžę mokėti didelius pinigus, kad tik galėtų turėti pačią moderniausią ir greičiausią aparatūrą.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

IBM kuria naujos konstrukcijos 3D lustus

2004-11-08 | IBM Research tyrinėtojai atrado naują trimačių mikroschemų konstrukciją, kurios tranzistorius galima išdėstyti dviejais ar net daugiau sluoksnių, o pats lustų gamybos procesas primena daugiasluoksnio pyrago kepimą. “Antras ir po to kuriami sluoksniai dedami ant jau esančių, - pranešė projekto vadovė Ketrin Guarini. - Su šia technologija vietoj vieno tranzistorių sluoksnio mes gauname du-tris ar net daugiau”. Su laiku naujoji konstrukcija gali įtakoti žymiai galingesnių procesorių pasirodymą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

AMD nežada nusileisti

2004-11-08 | Įkandin Intel ir IBM, AMD pranešė sukūrusi naujo tipo tranzistorių su dvejomis užtūromis, o tai ateityje leis toliau didinti procesorių greitaveiką ir ekonomiškumą. Advanced Micro Devices kompanija savo laboratorijoje pagamino naujo tipo didelio našumo tranzistorius, turinčius dvi užtūras. Ši konstrukcija leidžia padvigubinti per tranzistorių tekančią srovę, maždaug taip, kaip papildoma kelio juosta padidina magistralės praleidžiamąją galią. IBM, Intel, o dabar ir AMD inžinieriai vienu balsu tvirtina, kad vad. lauko tranzistoriai su keliomis užtūromis, atlikti pagal Fin Field Effect Transistor (Fin-Fet) technologiją - raktas į tolesnį mikroprocesorių našumo didinimo lygį.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

IBM sukūrė greičiausią PowerPC procesorių

2003-05-02 | Korporacija IBM pristatys seriją naujų serverių, veikiančių su 64 bitų procesoriais PowerPC. Jie skirti užduotims, reikalaujančioms didelių skaičiavimo resursų. Iš šių serverių bus galima konstruoti sudėtingas skaičiavimo sistemas veikiančias su sistemomis Linux ir Unix. Įdomiausia serverių IBM PowerPC Blade dalis – nauji 64 bitų procesoriai PowerPC 970. Jie veikia 1,8-2,5 GHz dažniais – patys sparčiausi PowerPC architektūros lustai. Jie turi 512 Kb integruotą „cache“ atmintį. Sisteminės magistralės pralaidumas – 6,4 Gb/s.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Procesoriai

2003-02-14 | Kompiuteriai buvo kuriami pamėgdžiojant žmogaus protinę veiklą. Informacijai apdoroti buvo pritaikytos elektroninės schemos, kurios ilgainiui buvo pavadintos procesoriais. Pirmųjų kompiuterių procesoriai buvo didžiulės šimtus kilogramų sveriančios spintos tačiau mikroelektronikos pažanga buvo tokia sparti, kad šiandien procesorius nesunkiai telpa delne tai tik vienas iš daugelio kompiuterį sudarančių lustų. Tačiau ne tik geometriniai dydžiai įspūdingi -puikios ir kitos procesoriams būdingos našumo savybes. Kompiuteris gali turėti keletą procesorių. Pagrindinis, arba centrinis, procesorius susideda iš aritmetikos ir logikos įtaiso (ALĮ), valdymo įtaiso (VĮ), registrų (RG), juos ir pagrindinę atmintį siejančių duomenų perdavimo magistralių.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!