LT   EN   RU  
2021 m. sausio 25 d., pirmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Religija ir tikėjimai
Scientologijos tikslai

1998-01-31 | “Civilizacija, kurioje nėra beprotybės, nusikalstamumo ir karo, kur gabus žmogus gali klestėti ir kur doras gali turėti teises, kur žmogus laisvai gali pakilti į aukštumas, - tai ir yra Scientologijos tikslai.

Šie tikslai buvo paskelbti šiam neramiam pasauliui prieš 15 metų. Ir mūsų technologija gali padėti jų pasiekti.

Scientologija iš esmės yra nepolitiška, ji džiaugiasi bet kokiu žmogumi, nepriklausomai nuo jo įsitikinimų, rasės ar tautybės.

Mes nesiekiame revoliucijos. Mes norime tik evoliucijos, vedančios į žymiai aukštesnes žmogaus ir visuomenės gyvenimo būsenas.

Mes pasiekiame savo tikslų.

Po nesibaigiančių tūkstantmečių žmogaus nežinojimo apie save, apie savo protą ir apie šią visatą prasiveržėme į priekį.

Kiti žmogaus bandymai buvo pralenkti.

Tiesų visuma, sukurtų žmonijos mąstytojų per paskutiniuosius 50 tūkst. metų, - tiesų, išgrynintų ir išplėstų naujų atradimų apie žmogų, - sukūrė šią sėkmę.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Siela, dvasia ir širdis - Biblija apie žmogų

1995-03-02 | Siela, dvasia ir širdis - tai sąvokos, kurias kiekvienas iš mūsų savaip suprantame. Siela yra tai, kas nemirtinga mumyse; dvasia daugeliui - mūsų galvoje esantis nematerialumas; o širdis yra mūsų emocijų centras. Tačiau jokioje kitoje srityje nekrikščioniškieji ir klaidingi įvaizdžiai neužtemdė aiškaus ir objektyvaus Biblijos pranešimo taip kaip mokyme apie žmogų. Tad norėtume naujai paaiškinti trijų pavadinime esančių žodžių reikšmes ir panagrinėti, ką gi Biblija rašo apie sielą, dvasią ir širdį? Siela yra viena svarbiausių ir dažniausiai vartojamų sąvokų Biblijoje; ji apibūdina visą žmogų. Hebrajų kalba žodis siela (nefeš) Senajame Testamente aptinkamas maždaug 800 kartų, jį atitinkantis graikų kalbos žodis (psyche) Naujajame Testamente - maždaug 100 vietų. Abiejų žodžių pagrindinė reikšmė yra ne kas kita, kaip gerklė, kvėpavimas, oro dvelktelėjimas, dvelksmas, gyvybės alsavimas. Galbūt kam nors užkliuvo žodis „visas" - kodėl visą žmogų? Argi siela yra ne tai, kas žmoguje? Jau pirmoje Biblijos knygoje randame vieną svarbiausių vietų apie žmogų ir jo sielą. Pradžios knygoje 2,7 parašyta: „Ir Viešpats Dievas sukūrė žmogų iš žemės ir dulkių ir įkvėpė į jo veidą gyvybės kvapą, padarydamas žmogų gyva siela". Dievas sukūrė žmogų kaip sielą, taigi žmogus yra siela. Šiuo atveju siela reiškia tik gyvą būtybę, į kurią Dievas įkvėpė gyvybę.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!