LT   EN   RU  
2021 m. vasario 27 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Skandalai
Gedvydas Vainauskas jau “nurašė” Artūrą Zuoką

2005-12-13 | Lietuviškos spaudos skaitytojai prieš porą savaičių buvo smarkiai nustebinti, kai paskaitė „Lietuvos ryte”, kad Vilniaus mero proteguojama “Rubicon group” siūliusi AB “Vakarų skirstomieji tinklai” (VST) “plauti” pinigus, perkant tariamas paslaugas, o vėliau tais pinigais dalintis su politikais. Taip buvo siūloma nustekenti VST, įrodyti, kad reikia didinti elektros energijos kainas, ir galų gale perimti dar ir kitą skirstomųjų tinklų monopolininkę – “Rytų skirstomuosius tinklus”. Toks pasiūlymas nuskambėjęs iš “Rubicon group”. Tai, kad ši bendrovė dešimtimis milijonų “plauna” Vilniaus savivaldybės pinigus, nieko naujo. “Laisvas laikraštis” nemažai rašė apie tai, kad Vilniaus šilumos tinklus (VŠT) išsinuomavusi “Rubicon group” gauna po 10 proc. nuo kiekvieno VŠT sandėrio. Kadangi VŠT metinė apyvarta – daugiau nei 300 mln. litų, tai A.Zuoko draugai iš “Rubicon group” gauna po 30 mln. litų kasmet už nieką. Panašu, kad lygiai pagal tokį pat modelį “Rubicon group” vadovas Andrius Janukonis pasiūlė pasiplėšikauti ir VST savininkams – garsiosios “Vilniaus prekybos” šeimoms. Keista, kad pastarieji nesutiko, tačiau ėmėsi “demaskuoti” neskaidrią “Rubicon group” veiklą. Turint omenyje, kad čia susidūrė dvi išgarsėjusių didelių aferistų grupės, nekeista, kad “Lietuvos rytas” stojo galingesnių ir turtingesnių pusėje. Šiuo atveju tai buvo “Vilniaus prekybos” savininkai, išgarsėję susigrąžindami apie 60 mln. litų PVM per specialiai įsteigtą invalidų įmonę.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

VSD nusikaltimai arba operacija "Apaštalai"

2005-12-12 | 2001 m. Valstybės saugumo departamento (VSD) centrinio aparato pareigūnai buvo nustatę, kad VSD Klaipėdos apygardos skyriaus vadovai vykdo įvairią neteisėtą veiklą. Tuomet VSD sumanė patikrinti, kaip dirba jos Klaipėdos skyrius, ir pradėjo operatyvinę bylą sąlyginiu pavadinimu „Apaštalai". Buvo tiriami VSD Klaipėdos apygardos viršininko pavaduotojo A.Izotovo ir pareigūno Balandino ryšiai su Rusijos ir Baltarusijos specialiųjų tarnybų darbuotojais, operatyvinių lėšų iššvaistymas ne operatyviniais tikslais, operatyvinės informacijos perdavimas Klaipėdos bendrovių ,,Baltlanta'' ir ,,Laivitė'' vadovams, VSD agentūros panaudojimas nusikalstamiems tikslams. Vos prasidėjo tyrimas, VSD šefas M.Laurinkus asmeniškai įsikišo į šį tyrimą, sustabdydamas jį ir uždrausdamas kištis į VSD Klaipėdos apygardos veiklą. Teigiama, kad taip įvyko todėl, kad šis skyrius organizuodavo M.Laurinkaus pobūvius su AB „Klaipėdos Hidrotechnika" bosu Pranciškumi Jurgučiu jo „fazanyne", kurie baigdavosi orgijomis su prostitutėmis iš Kaliningrado srities arba su berniukais. Vos prasidėjo VSD vidaus tyrimas, Klaipėdos saugumiečiai pagrasino M.Laurinkui paviešinti šių orgijų vaizdus, ir operacija “Apaštalai” iš karto baigėsi - M.Laurinkus lėkė į Klaipėdą, įsijungęs švyturėlius.

Lankomumo reitingasKomentarų: 5

plačiau >>

Kas valdo „Rubicon“ kompromatus?

2005-11-22 | „Juodoji“ buhalterija, kurią konfiskavo STT agentai „Rubicon“ būstinėje, tapo įrankiu politinėje kovoje. Tas, kas valdo minėtą informaciją, priverčia savo kolegas Seime elgtis taip, kaip naudinga kompromato turėtojui. Tas, kas matė „Rubicon“ buhalteriją, puikiai žino, kad pačios įdomiausios jos vietos yra užteptos juodu rašalu – prieš informacijai patenkant į viešumą, prie jos padirbėjo kažkoks nežinomas cenzorius. Kadangi STT agentai konfiskavo „švarią“ buhalteriją, be jokių rašalo dėmių, tai aišku, kad jos valdytojas gali būti tik žmogus, kuriam pavaldi tiek ta pati STT, tiek ir Generalinė prokuratūra. LL šaltiniai sako, kad toks žmogus gali būti tik vienas aukštas pareigūnas – tai Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas, patyręs milicijos „operatyvininkas“, kažkada atsakingas už kovą „antisovietiškai nusiteikusiais paaugliais, kurie yra KGB „juodose“ sąrašuose, pats Alvydas Sadeckas. LL šaltiniu teigimu, būtent jam galėjo patekti visa „Rubicon“ juodoji buhalterija, ir būtent A.Sadeckas galėjo spręsti, kurią jos dalį viešinti, o kurį ne. Tas stebuklingas burtininkas, kuris, turėdamas STT duomenis apie tuos, kuriems „Rubicon“ mokėjo kyšius (o kaip žinia, kyšiai buvo mokami beveik visiems pareigūnams ir politikams), galėjo juos sumaniai panaudoti savo politiniams tikslams pasiekti.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Maxima Maxxima Maxxxima

2005-11-18 | Kažkas negero vyksta su VP Market mažmeninės prekybos tinklo parduotuvių brandais nuo pat pradžių. Turėjome „Taupą", „Maximą". „Media", „Minimą". Na „Taupos" sprendimas jau daugelio išdiskutuotas ir tikrai buvo labai pigus. Likę trys brandai lyg ir visai nieko, bent jau pasako kokio prekių asortimento galima tikėtis. Vėliau atsirado „T-market". Na tikrai unikalus pavadinimas. Atsižvelgiant į tai, kad didžioji dalis tokios parduotuvės pirkėjų nemoka anglų kalbos ir ateina siekdami sutaupyti, o pačios parduotuvės yra žemesnes nei vidutines pajamas gaunančių gyventojų rajonuose, sprendimas buvo šiek tiek nevykęs. Kitas žingsnis „Saulutė". Kodėl? Ar man turėtų būti gera užeiti į tokią parduotuvę? Ten šilta? Ten šypsosi visi? Ten švaru ir jauku? Na bent jau man su teigiamomis emocijomis asocijuojasi „saulė". Gal ir smagu, bet kaip tai susiję su pigiomis prekėmis, susivėlusiomis pardavėjomis purvinomis panagėmis ir „apsauginiais" perkreiptais veidais? Nepaisant visko galų gale visi priprato, prie to „geltono taško"... Man patiko ir „MiniMaximos" sprendimas. Kažkas panašaus į vieno televizijos šou rubriką „minimalūs ekstremalūs pokyčiai". Du priešingas reikšmes turintys žodžiai viename brande. Dar galima pamanyti, kad „MiniMaxima" - tai didelį prekių asortimentą turinti parduotuvė, tik mažesnė savo plotu. Lyg ir būtų pusiau logiška, tačiau „MiniMaxima" pavadinimą pamačiau ant ankščiau buvusios „Minimos" durų. Nieko nebesuprantu, ką VP Market nori man pasakyti..

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kodėl pirkti "Maximoje" - klaida

2005-09-22 | "Manau, kad po šios publikacijos jie mane suras ir įspės daugiau nebekvailioti, neblevyzgoti ir elgtis pagarbiau. Jeigu laikysiuosi oriai, nesileisiu į kalbas ar net pasiųsiu juos velniop, šie mane papirks. O jei ne mane, tai tikriausiai papirks motiną. Tačiau tylėti negaliu. Negaliu tylėti vien dėl didžiumos pirkėjų, komercinio kino mėgėjų, neįgaliųjų ir pusės Lietuvos elektros vartotojų, mulkinamų (nežinau kaip kitaip pavadinti) kiekvieną dieną, ir ypač vakarais, kai elektros vartojimas ūgteli. Atsimenu, kaip dabar ne pačius geriausius laikus išgyvenančio Panevėžio "Ekrano" generalinis direktorius Eimutis Žvybas vieną sykį viešai atsiduso: "Kas leido "VP Market" tapti tuo, kuo ji yra dabar?". Kineskopų gamintojos vadovas tai ištarė po pramoninkų ir naujausio VP pirkinio akcinės bendrovės "Vakarų skirstomieji tinklai" atstovų ginčo. Šią retorinę E. Žvybo aimaną mažne pirmą sykį, dar 2001 m. sausį, iš dalies pamėgino atsakyti dienraštis "Respublika" straipsnių cikle "Atsargiai: "Vilniaus prekyba"!". Laikraštyje išsamiai ir aštriu tonu aprašyta, kaip 1995 m. registruota AB "Vilniaus prekyba", vidutinė įmonė, lyg milžiniškas aštuonkojis savo čiuptuvais apglėbusi Lietuvos rinką, tapo prekybos, gamybos ir finansų gigante ir čia nebeišsitekusi išsprogo svetur. "Respublika" kontroversiškuose straipsniuose rašė, kad su šia verslo grupuote buvo glaudžiai susiję daug įmonių - tai ir "Vilniaus duona", "Panevėžio duona", visi šalies cukraus fabrikai, kelios mėsos bendrovės.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Salotės ežero paplūdymys - privatizuotas

2005-09-16 | Praėjusios vasaros pradžioje Pilaitės gyventojai išgirdo apie Salotės ežero palūdimio priavatizavimą ir sunerimo. Salotės ežeras yra labiausiai iš trijų Balčio, Salotės ir Gilužio ežerų priartėjęs prie miesto. Ežere ne tik maudomasi vasaros metu, jis taip pat tarnauja pilaitiškiams kaip bendravimo vieta. Čia kievieną savaitgalį renkasi sveikuolių klubo "Gilužis" nariai. Jie daro mankštą, maudosi ežere tiek vasarą, tiek žiemą, aptaria tolimesnius savo veikos planus prie arbatos puodelio. Šioje pakrantėje kasmet Pilaitės seniūnija rengia Joninių šventę, į kurią pakviečiami ir aplinkinių rajonų gyventojai. Daugiausia Salotės ežero palūdimį užplūsta miestiečiai vasaros metu. Paties ežero vanduo nėra per daug švarus, nes ežeras dumblėja ir senka. Tačiau poilsiautojus traukia gražus ežero slėnis, kuriame ir yra palūdimys. Net vėlyvą vakarą, išėjus pasivaikščioti, matai ežero pakrantėse ir aplinkiniuose miškeliuose privažiavus daugybę mašinų iš įvairių Vilniaus vietų. Dažniausiai atvažiuoja pailsėti šeimomis ar su draugais. Jau įprasta matyti poilsiautojus gamtoje kepant šašlykus ir užsigeriant gėrimais. Gal tai nėra įprasta, nes po to dažnai paliekamos šiukšlės, kurias reikia surinkti tiems, kurie nepripažysta tokio buvimo gamtoje. Tačiau, kad žmogus išliktų žmogumi, reikia bent trumpalaikio santykio su gamta. Tam ir tarnavo Salotės ežero pakrantė. Todėl jos praradimas būtų nesuvokiamas daugeliui vilniečių.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

A.Zuoko proteguojama „Dalkia“ plauna vilniečių pinigus

2005-07-25 | Kaip jau rašė „Laisvas laikraštis“, didžiausia grėsmė Vilniaus miestui yra A.Zuoko prastumta Vilniaus šilumos tinklų nuomos sutartis neva Prancūzijos bendrovei "Dalkia" bei jos dukterinei firmai "Vilniaus Energija". Dar prieš dvejus metus Valstybės kontrolė įspėjo, kad A.Zuoko stumiama nuomos sutartis gali atsiliepti Vilniaus miestui jos viso šilumos ūkio perdavimu į privačias rankas. Mat pagal sutartį "Vilniaus Energija" per 15 metų turi investuoti Vilniuje beveik 500 mln. litų į šilumos tinklų modernizavimą. Po to šilumos tinklai turės "atpirkti" šias investicijas. Žinoma, šilumos tinklai to padaryti gali ir nesugebėti, ir liks skolingi savo "nuomininkui" milijonus litų. Tuomet, matyt, "Vilniaus Energija" sutiks už skolas perimti visą arba didžiąją dalį Vilniaus šilumos ūkio. "Pagal patvirtintas sąlygas nuomininkas investuos 565,957 mln. litų, - dar 2002 m. buvo rašoma Valstybės kontrolės ataskaitoje apie Vilniaus savivaldybės sutartį su "Dalkia", - "Vilniaus šilumos tinklai" turės nupirkti modernizuotą, atnaujintą ir naują ilgalaikį turtą, tačiau tikėtina, kad nuomos laikotarpio pabaigoje perkama investicijų suma nepadengs nuomos mokesčio sumos ir susidarys "Vilniaus šilumos tinklų" skola nuomininkui. Šiuo atveju tikėtina, kad minėtą skolą (ilgalaikio turto išpirkimą) turės padengti savivaldybė iš savo biudžeto lėšų, arba tai sudarys sąlygas nuomininkui perimti šilumos tinklų turtą savo nuosavybėn be privatizavimo procedūrų".

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Kaip generalinis policijos komisaras suveda sąskaitas su “Laisvu laikraščiu”

2005-07-25 | Policijos vadovybė, kuri dažnai kritikuojama “Laisvame laikraštyje”, surado būdą kaip suvesti sąskaitas su jai neįtikusiu leidiniu – nuspręsta susidoroti su jau penkerius metus apie policijos korupciją ir šios sistemos supuvimą rašančios žurnalistės Giedrės Gorienės vyru, kuriam Panevėžio prokuratūroje buvo sufalsifikuota baudžiamoji byla, ir dėl to jis dabar turi atlikti bausmę Alytaus pataisos namų kolonijoje už tai, ko nėra padaręs. Alytaus pataisos namai yra Alytuje, o šis miestas ir rajonas yra vadinami “Vytauto Grigaravičiaus teritorija”. “Jei prezidentas Valdas Adamkus yra Lietuvos prezidentas, tai Alytaus prezidentas yra Vytautas Grigaravičius – čia yra kaip atskira respublika, kurioje lemiamą balsą turi tik generalinis policijos komisaras”, - kalba alytiškiai. Kadangi “Laisvas laikraštis” ne kartą rašė apie generalinio policijos komisaro Vytauto Grigaravičiaus reklamines akcijas (kaip jis per nuolat “vykstančius” ir niekad neįvykstančius “pasikėsinimus” keliasi sau reitingus, t.y. daro politiką), apie Alytuje pradingusias Alytaus policijos saugotas kontrabandines cigaretes dar tuomet, kai dabartinis policijos vadas vadovavo Alytaus policijai, apie generalinio policijos komisaro sūnaus – paprasto Alytaus policijos tyrėjo turtus, apie ikiteisminius tyrimus, pradėtus dėl Alytaus policijos pareigūnų smurto pačioje policijoje prieš įtariamuosius ar šiaip į “juodąjį sąrašą” įtrauktus asmenis ir t.t., kai kurie policijos vadovybės pareigūnai ėmė kurti planus, kaip būtų galima atkeršyti “Laisvam laikraščiui”, o konkrečiai – šių straipsnių autorei žurnalistei Giedrei Gorienei.

Lankomumo reitingasKomentarų: 8

plačiau >>

AMB + “Abonentas” = “Rubicon”

2005-07-05 | Premjeras Algirdas Brazauskas labai pasipiktino, kad Seimo Audito komitetas paprašė jo pasiaiškinti, kodėl Vilniaus savivaldybė nesilaiko Vyriausybės nutarimų. Juk būtent pagal A.Brazausko Vyriausybės priimtą nutarimą Vilniaus miestui buvo perduota 60,8 hektarai valstybės žemės, kuri buvo skirta “Vilniaus pramogų parkui bei universaliai arenai” statyti. Tačiau žemę už dyką gavusi “Abonento” bei Prezidento V.Adamkaus stambi rėmėja – bendrovė “Rubicon” vietoj pramogų parko šiame sklype beveik 40 hektarų žemės plote suprojektavo komercines patalpas ir 200 tūkst. kv. metrų ploto gyvenamuosius namus. Šalia “Siemens” arenos jau baigiamas statyti BMW automobilių salonas. Kai Seimo Audito komitetas paprašė, kad prmejeras A.Brazauskas atvyktų ir pasiaiškintų, kodėl Vilniaus savivaldybė grubiai pažeidžia Vyriausybės nutarimus, ir kodėl Vyriausybė nereaguoja, premjero kantrybė trūko. Jis pareiškė, kad Seimo Audito komitetas veikdamas peržengia savo įgaliojimų ribas, todėl reikėtų Seimo statute jo įgaliojimus susiaurinti ir “imtis priemonių“, kad komiteto vadovai "laikytųsi galiojančių įstatymų".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Premjeras stebisi raginimais pakeisti nutarimą dėl "Rubicon group" atitekusio sklypo

2005-06-09 | Reikalavimai patikslinti Vyriausybės nutarimą dėl 61 hektaro sklypo, kuriame vėliau iškilo "Siemens" arena, perdavimo Vilniaus miesto savivaldybei Ministrui Pirmininkui skamba keistai. "Reikalaujama pakeisti Vyriausybės nutarimą. Tokie raginimai nesuprantamas dalykas, - ketvirtadienį per Vyriausybės valandą Seime aiškino premjeras. - Aiškiai nustatyta, kas turi teisę nagrinėti Vyriausybės nutarimus, ar jie teisingi, ar atitinka mūsų kompetenciją. Mes pasirengę prieš tas institucijas atsakyti. Tokia institucija yra Konstitucinis Teismas, o ne Seimo komitetas". A.Brazauskas priminė, kad pagal Seimo statutą penktadalis parlamentarų gali kreiptis į Konstitucinį Teismą, kad šis išsiaiškintų, ar Vyriausybės nutarimas atitinka pagrindinį šalies įstatymą. Ministro Pirmininko susierzinimą sukėlė išvakarėse įvykęs Seimo Audito komiteto posėdis, kuriame buvo nagrinėjamos 60,8 hektaro ploto žemės sklypo "Siemens" arenos ir pramogų parko Vilniuje statybai skyrimo bei žemės paskirties jame keitimo aplinkybės.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!