LT   EN   RU  
2021 m. spalio 28 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Skandalai
JAV sulaikytas koncerno EBSW vadovas Gintaras Petrikas

2005-01-18 | G. Petriko sulaikymas buvo intensyvaus bendradarbiavimo ir informacijos keitimosi tarp Lietuvos teisėsaugos žinybų, Lietuvos URM, Generalinės prokuratūros, JAV ambasados ir FTB rezultatas. Apsunkindamas teisėsaugininkų paiešką, G. Petrikas nesyk keitė tapatybę, kad atvyktų ir gyventų Jungtinėse Valstijose. FTB ir JAV Maršalų tarnybos ryžtingi veiksmai tiriant daugybę pėdsakų atvedė į jo galutinę buvimo vietą", - rašoma JAV ambasados pranešime. Pernai vasarą JAV ambasada Vilniuje paneigė ankstesnius Lietuvos žiniasklaidos pranešimus, esą G. Petrikas yra Amerikoje saugomas pagal svarbių liudytojų apsaugos programą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Gintaras Petrikas gali likti Amerikoje

2005-01-18 | Pareigūnai užsimena, kad dėl galimo politinio spaudimo koncerno EBSW ir Gintaro Petriko bylos tyrimas gali vykti Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV). Parlamentaras Andrius Kubilius užsimena, kad Petriko liudijimai kai kuriems politikams gali būti "pakankamai skaudūs". Susitikime su Seimo Tėvynės sąjungos (TS, konservatorių) frakcijos atstovais policijos generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius neatmetė galimybės, kad, JAV sulaikytą koncerno EBSW įkūrėją Gintarą Petriką grąžinus į Lietuvą, šios bylos tyrimui gali būti daromas politinis spaudimas. Tačiau Grigaravičius užtikrino, kad kol kas teisėsaugos pareigūnai tokio spaudimo nejaučia. Pasak komisaro, teisėsaugininkai jau dabar svarsto galimybę, jog ikiteisminį tyrimą atliekantys Lietuvos pareigūnai galėtų vykti į JAV. "Svarstoma, kad mūsų pareigūnai vyktų į JAV ir pradėtų dirbti ten", - sakė jis. Plačiau galimo politinio spaudimo šioje byloje Grigaravičius nekomentavo. Jo teigimu, nepaisant politinės padėties Lietuvoje, mūsų pareigūnai negali nei paskubinti, nei užlaikyti Petriko grąžinimo į Lietuvą procedūrų - tai priklauso nuo JAV teisėsaugininkų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Tėvynės sąjungos pareiškimas (Dėl EBSW ir kitų LDDP laikotarpio aferų ištyrimo)

2005-01-18 | Jungtinėse Amerikos Valstijose sulaikius buvusį EBSW vadovą G. Petriką, atsivėrė jau apgijusios, bet tebesopančios LDDP laikotarpio “prichvatizavimo” žaizdos. EBSW grupės veikla Lietuvos žmonėms padarė didžiulę žalą. Subankrutavus EBSW valdytam Kauno holdingui, pradanginta net 80 mln. litų gyventojų indėlių. EBSW grupės veikėjų rankomis buvo sužlugdytas Komercijos kredito bankas, Lietuvos valstybinis komercinis bankas. Tuometinis Lietuvos banko vadovas K. Ratkevičius puikiai žinojo, kad Kauno holdingas neturi leidimo rinkti žmonių indėlių, matė, kad kuriama finansinė piramidė žlugs, bet nusikalstamai tylėjo ir taip iš esmės dangstė daromus nusikaltimus. EBSW grupė taip pat padarė milžinišką žalą Lietuvos, ypač Kauno pramonės įmonėms. EBSW pigiai už investicinius čekius supirko beveik 200 įmonių akcijas, įmonių turtą užstatė, ėmė paskolas, o gauti pinigai nebuvo investuojami, jie nusėdo EBSW vadovų kišenėse. Būtent dėl to, kad įmonės buvo superkamos siekiant ne plėsti gamybą, bet pasinaudoti jų turtu. Toks privatizavimo modelis vėliau buvo pavadintas "prichvatizavimu".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Seimui bus pateiktas nutarimo projektas dėl EBSW istoriją tirsiančios komisijos

2005-01-18 | Seimo opozicinė Tėvynės sąjungos frakcija ketina pateikti parlamentui nutarimo projektą, kuriuo siūloma įkurti Laikinąją Seimo komisiją koncerno EBSW padarytai žalai ir ją sąlygojusioms priežastims ištirti. Pirmadienį tokį projektą Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo šios frakcijos seniūnas Andrius Kubilius. Šią komisiją siūloma įsteigti atsižvelgiant "į išskirtinę žalą visuomenei sukėlusią koncerno EBSW ir su juo susijusių įmonių veiklą, pasireiškusią ilgalaikiu galimai korumpuotu valstybinio turto privatizavimo mechanizmo taikymu koncerno interesais, privatizuotų įmonių žlugdymu ir didelio darbo vietų skaičiaus praradimu, nekontroliuojamu gyventojų indėlių kaupimu ir iššvaistymu koncerno įtakojamose įmonėse". Seimo Tėvynės sąjungos frakcija taip pat siūlo sudaryti šią komisiją, siekiant "išsiaiškinti ilgalaikę nekontroliuojamą ir nebaudžiamą koncerno EBSW veiklą sąlygojusias priežastis, tarp jų ir galimą visokeriopą korupciją".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Ar bus nuteistas Petrikis?

2005-01-18 | G.Petrikas su J.Kripaityte susipažino Palangoje vykusio konkurso „Mis Lietuva“, kurį šis kaunietis rėmė, metu. Po to pora dažnai kartu pasirodydavo visuomenėje. 1996 metų vasario 2-ąją G.Petrikas buvo suimtas, tačiau jau gegužės 30-ąją ši kardomoji priemonė jam pakeista į namų areštą. Namuose įkalintas verslininkas sugebėdavo įtikinti pareigūnus, kad jam reikia išvykti darbo reikalais, ir iki dingimo su sužadėtine dažnai ilsėdavosi Palangoje. G.Petrikui pabėgus iš Lietuvos, 1997 metų birželio 27 dieną 21 metų EBSW prezidento sužadėtinė pagimdė jam sūnų. Tų pačių metų rugsėjo pabaigoje Kauno rotušėje turėjo būti įregistruota J.Kripaitytės ir G.Petriko santuoka, tačiau jaunieji į metrikacijos skyrių, kuris buvo apsuptas dingusio verslininko ieškančių pareigūnų, neatvyko.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Naujų spalvų į G.Petriko bylą įnešė ALTV

2005-01-18 | Jau daugelis girdėjo, jog EBSW turto iššvaistymu kaltinamas Gintaras Petrikas buvo sulaikytas Kalifornijoje, Los Angeles mieste, gegužės mėnesio pradžioje. Taip pat daugelis tikriausiai jau žino, kad Amerikoje G.Petrikas gyveno naudodamasis padirbtais dokumentais, pasivadinęs Alexander Davidoff vardu, o šiuo metu yra įkalintas Los Angeles teisme. Tačiau tikriausiai dar mažai kas girdėjo, jog praėjusią savaitę Amerikos Lietuvių Televizijos (ALTV) vadovas Arvydas Reneckis, Lietuvos televizijos užsakymu, lankėsi Los Angeles mieste bei atliko žurnalistinį tyrimą ir parvežė daug nufilmuotos medžiagos, kurios kadrai jau artimiausiu metu bus rodomi žinių laidos “Panorama” metu. Į dviejų dienų filmavimo ekspediciją Arvydas Reneckis vyko su savo sūnumi, operatoriumi Vakariu Reneckiu. Filmuotojai ne tik fiksavo G.Petriko aplinkos vaizdus, bet ir susitiko su iki šiol Lietuvos žiniasklaidai mažai pažįstamais įtakingais asmenimis. Pirmasis filmavimo objektas buvo G.Petriko suvenyrų parduotuvės vaizdai. Deja, iš parduotuvės vidaus filmuotojai greitai buvo išprašyti, tačiau šalia jos, Hollywood bulvare, jie jau sutiko ir Petriką pažinojusius asmenis, kurie įvairiai vertino kalinamąjį.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Prezidentas stebės informaciją apie G.Furmanavičių

2005-01-18 | Šalies prezidentas, susitikęs su žinybų jau patikrintu vidaus reikalų ministru Gintaru Furmanavičiumi, būsimo ministro dar kartą perklausė, koks buvo jo vaidmuo EBSW koncernui priimant sprendimus. Prezidentas Valdas Adamkus pareiškė, kad paaiškėjus būsimą vidaus reikalų ministrą diskredituojančių faktų, jis reikalausiąs iš jo atsakomybės. Prezidento atstovė spaudai Rita Grumadaitė žurnalistams priminė teisėsaugos institucijų Prezidentūrai pateiktas išvadas, kuriose nebuvo patvirtina jokių būsimą ministrą diskredituojančių faktų. Tačiau R.Grumadaitė perspėjo, kad šalies vadovas ir ateityje seks į viešumą iškilsiančią informaciją. „Prezidentas laikosi nuomonės, kad jeigu ateityje paaiškėtų aplinkybių ar naujų duomenų, kurie keltų abejonių dėl Furmanavičiaus tinkamumo būti ministru, prezidentas pareikalaus jo atsakomybės“, - po G.Furmanavičiaus susitikimo su prezidentu sakė R.Grumadaitė.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

KGB generolas majoras Romualdas Marcinkus dalyvavo kuriant EBSW koncerną

2005-01-18 | Romualdas Marcinkus, KGB generolas majoras, 1941 m. gimęs Kelmės rajone. 1963 m. baigęs Šiaulių pedagoginį institutą, spėjo devynis mėnesius padirbėti Šiauliuose vidurinės mokyklos vedėju ir buvo pašauktas į kariuomenę. Grįžęs iškart pateko į KGB ir penkerius metus dirbo KGB LSSR Šiaulių operatyviniu įgaliotiniu, vyr. operatyviniu įgaliotiniu. Buvo pasiųstas į KGB mokyklą Nr.204, kur išklausė penkių mėnesių perkvalifikavimo kursus. Nuo 1970 m. pabaigos dirbo KGB LSSR 1-ojo skyriaus 1-ojo poskyrio operatyviniu įgaliotiniu. Kaip perspektyvus darbuotojas siunčiamas į KGB Raudonosios vėliavos institutą, kur pagrindiniame fakultete mokosi žvalgybos meno. 1974 m. baigęs institutą, dvejiems metams grįžta į Lietuvą, o netrukus kaip „vilčių teikiantis čekistinis žvalgybininkas“ pekeliamas į Maskvą. Čia iš pradžių tampa KGB Pirmosios vyriausiosios valdybos (PGU) 19-ojo skyriaus vyr. operatyviniu įgaliotiniu, viršininko padėjėju. Nuo 1979 m. iki 1984 m. įtraukiamas į KGB veikiantį rezervą, kitaip tariant, kaip diplomatas išsiunčiamas į užsienį. Nuo 1978 iki 1984 jis nuolat dirbo Vokietijoje, retkarčiais trumpam nuvykdavo į kitas šalis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

G.Furmanavičius, tam tikruose visuomenės sluoksniuose žinomas „Furmos“ pravarde

2005-01-18 | Ir atsitik šitaip, kad tryliktojo po nepriklausomybės atkūrimo Ministrų kabineto programos pateikimo Seimui dieną, gruodžio 9-ąją, pirmą kartą pasaulyje buvo minima Antikorupcijos diena. Išties įdomus ir keliantis nemažai vilčių sutapimas. Tuo labiau kad vidaus reikalų ministru bus Darbo partijos atstovas G.Furmanavičius, tam tikruose visuomenės sluoksniuose (nereikia aiškinti, kokiuose) garsėjantis „Furmos“ pravarde. Todėl neatsitiktinai (gal tik juokais, sarkastiškai) kalbama, jog ministras tam ir paskirtas, kad padėtų pasodinti į kažkokio ministro kėdę savo buvusį bičiulį ir partnerį, EBSW koncerno vadą G.Petriką, kai tas bus grąžintas iš JAV. Deja, toje koalicinės Vyriausybės programoje kovos su antikorupcija sričiai skirtas tik vienas kuklus sakinėlis: „Užkirsti kelią korupcijai valdžios institucijose“. Daugiau nė žodžio, nors prieš rinkimus buvo trimituojama, jog tai bus bene pagrindinis Darbo partijos tikslas. Tad kurgi jis dingo?

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Nuo greito sugrįžimo į tėvynę bėglį gelbsti Temidė

2005-01-18 | Garsusis aferistas Gintaras Petrikas į Lietuvą gali būti pargabentas anksčiausiai po dviejų mėnesių. Ar taip atsitiks, priklauso nuo šiuo metu tik pro federalinio kalėjimo grotas saulę matančio buvusio EBSW vadovo advokatų. Jeigu jie nuspręs teismo sprendimą dėl G. Petriko ekstradicijos Lietuvai apskųsti, mūsų šalies teisėsaugininkams, septynerius metus ieškojusiems šio veikėjo, teks apsiginkluoti kantrybe dar ilgesniam laikui. G. Petrikas buvo sulaikytas JAV Kalifornijos valstijoje gegužės 2 d. Gegužės 14-ąją jis stojo prieš teismą Los Andžele. Buvęs Kauno holdingo EBSW vadovas įtariamas beveik 80-ies milijonų litų indėlininkų lėšų išgrobstymu. Savo pinigus jam patikėjo ir tūkstančiai klaipėdiečių. Nuo 1999 m. Amerikoje su šeima gyvenęs G. Petrikas, pasivadinęs Aleksandru Davidofu, taps penktuoju piliečiu, kurį norima sugrąžinti į tėvynę pagal ekstradicijos sutartį tarp JAV ir Lietuvos.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!