LT   EN   RU  
2021 m. vasario 27 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Skandalai
Prezidentas prašo Generalinės prokuratūros informacijos apie naująjį vidaus reikalų ministrą

2005-01-18 | Prezidentas Valdas Adamkus prašo Generalinės prokuratūros suteikti informacijos apie būsimąjį vidaus reikalų ministrą Gintarą Furmanavičių. Šalies vadovas prašo, kad Generalinė prokuratūra suteiktų informacijos apie G.Furmanavičiaus sąsajas su skandalingai bankrutavusio EBSW koncerno byla. G.Furmanavičius minėtoje byloje nebuvo įtariamasis, bet buvo apklaustas liudytoju. Prezidento patarėjas vidaus politikos klausimams Darius Gudelis žurnalistų paklaustas, kas būtų, jei paaiškėtų, kad G.Furmanavičius buvo su žmones ir valstybę apgaudinėjusio EBSW koncerno machinacijomis, atsakė, kad "yra tam tikros procedūros, pirmiausia premjeras turi kelti klausimą, ar jo ministras gali vadovauti".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

G.Petrikas – socialliberalų korta socialdemokratams šantažuoti?

2005-01-18 | Skaudžiausia socialdemokratų vieta Tai, kad Gintaro Petriko ekstradicija – skaudi socialdemokratų vieta, rodo ir šis faktas: 2004 m. birželio mėnesį buvo sudaryta Seimo laikinoji komisija koncerno EBSW veiklai ir jos ryšiams su politikais tirti. Tuo metu, kaip žinia, Seimo pirmininkas buvo Artūras Paulauskas, premjeras – Algirdas Brazauskas, o valdančiąją daugumą sudarė socialdemokratai ir socialliberalai. 2004 m. birželio 8 d. Seime įvyko pirmasis laikinosios komisijos posėdis. Jame - tik du klausimai: dėl komisijos darbo reglamento ir dėl komisijos darbo krypčių ir apimties. Kitas laikinosios komisijos posėdis įvyko po trijų mėnesių – rugsėjo 16 d. Seimo tinklapyje šis posėdis aprašytas vienu sakiniu: susitikimas su generalinio prokuroro pavaduotoju Gintaru Jasaičiu ir kitais savo laiku tyrusiais EBSW bylą prokurorais. Po keturių dienų Seimo laikinoji komisija savo posėdyje išklausė Policijos departamento generalinio policijos komisaro pavaduotoją S.Liutkevičių, dar po trijų dienų – buvusį Kauno Ekonominės policijos viršininko pavaduotoją S.Sipavičių. Praktiškai tuo ir baigėsi Seimo laikinosios komisijos EBSW veiklai ir jos ryšiams su politikais tirti darbas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

G. Furmanavičiui EBSW tema nemaloni

2005-01-18 | LTV žinių laidos "Panorama" duomenimis, EBSW tyrimo medžiagoje yra nurodyta, kad dabartinis vidaus reikalų ministras Gintaras Furmanavičius dirbo keliose su EBSW susijusiose įmonėse. Jis - buvęs akcinės bendrovės "Žemprojektas" direktorius bei šios bendrovės valdybos pirmininkas, bendrovėje "Statybos asocijacija" buvo valdybos narys ir direktoriaus pavaduotojas, buvo bendrovės "Dara" akcininkas ir stebėtojų tarybos narys. Vidaus reikalų ministras taip pat buvo bendrovės "Umbas" akcininkas, "Statybinių medžiagų investicija" stebėtojų tarybos pirmininkas, investicinės akcinės bendrovės "Trikotažo investicija" ,"Jonavos montuotojas "stebėtojų tarybos narys bei investicinės akcinės bendrovės "Šviesus rytojus " steigėjas. Dėl šių įmonių paimtų paskolų G. Furmanavičius teisėsaugos pareigūnų buvo apklaustas kelis kartus."Dara" iš Valstybinio komercinio banko paėmė daugiau kaip trijų milijonų paskolą, "Umbas" daugiau kaip milijoną litų. Teisėsaugai Furmanavičius teigė, kad paskolų panaudojimas jam nėra žinomas ir kad EBSW įmonėse jis buvęs tik samdomas darbuotojas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Prezidentūra neviešina rašto apie Furmanavičių

2005-01-18 | Lietuvos Prezidentūra kategoriškai atsisako paviešinti Generalinės prokuratūros raštą, kuriuo neva buvo išsklaidytos abejonės dėl Darbo partijos atstovo, vidaus reikalų ministro Gintaro Jono Furmanavičiaus galimų sąsajų praeityje su liūdnai pagarsėjusiu koncernu EBSW. "Tai yra konfidencialus raštas. Būsiu tikslesnis - tai tarnybinis susirašinėjimas", -- tvirtino "Ekstrai" prezidento patarėjas, saugumo grupės vadovas Rytis Muraška. Jo teigimu, nors pažyma apie G.J.Furmanavičiaus praeitį nėra pažymėta grifais "Slaptai", "Tarnybiniam naudojimui" ar panašiai, joje yra neskelbtinų faktų. "Būtų protingiausia prašymą adresuoti jos autoriams. Gal jie supyks ją paviešinus?" - bandė ugnį į Generalinę prokuratūrą nukreipti R.Muraška. "Nesuprantu: jei aš rašau laišką, sakykime, meilužei, jos teisė viešinti", - dėl nepamatuoto Prezidentūros užsispyrimo ironizavo generalinis prokuroras Antanas Klimavičius. Pareigūno teigimu, pažymoje nėra nei konfidencialių, valstybės paslaptį sudarančių žinių, nei faktų iš baudžiamosios EBSW bylos, kurią tiriant kaip liudytojas buvo apklaustas G.J.Furmanavičius.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Buvęs EBSW prezidentas veržiasi į laisvę

2005-01-18 | Ar septynerius metus už Atlanto slapstęsis verslininkas bus teisiamas Lietuvoje, priklausys tik nuo Amerikos teismų sprendimo. Šio verdikto laukiantys mūsų šalies teisėsaugininkai gana santūriai vertina G.Petriko sugrąžinimo galimybes ir laukia JAV teisėjų žodžio. Tuo tarpu advokatas Kazimieras Motieka jau išsiuntė kelis raštus sulaikytą verslininką ginantiems advokatams, kad šie pasiektų G.Petrikui palankaus sprendimo. Kai šių metų gegužės pirmosiomis dienomis generalinis policijos komisaras Vytautas Grigaravičius paskelbė apie sėkmingą Lietuvos ir JAV pareigūnų operaciją, kurios metu Los Andžele buvo sulaikytas G.Petrikas, niekas neabejojo, jog anksčiau ar vėliau skandalingasis bėglys stos prieš teismą. Tačiau nuo sulaikymo praėjus pusmečiui mūsų šalies pareigūnai pripažįsta jau nesą visiškai tikri, kad EBSW prezidentas bus teisiamas Lietuvoje, kur jam gresia mažiausiai dvi baudžiamosios bylos. Mat prieš tai mūsų tautiečio kaltę vertins ir JAV teismai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

G.Petriko byla bus svarstoma jau šią savaitę

2005-01-18 | Vakar Jungtinėse Amerikos Valstijose turėjo būti pradėta nagrinėti skandalingai pagarsėjusio verslininko Gintaro Petriko ekstradicijos byla, tačiau šio klausimo svarstymas atidėtas iki penktadienio. Generalinės prokuratūros pareigūnai vylėsi, jog JAV teismas dar šios savaitės pradžioje imsis svarstyti klausimą, ar buvęs EBSW prezidentas G.Petrikas bus grąžintas į Lietuvą. Anot teisėsaugininkų, visi būtini dokumentai jau seniai išsiųsti už Atlanto, tad kliūčių pradėti nagrinėti ekstradicijos bylą neturėtų būti. Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados Lietuvoje Viešųjų ryšių skyrius “Kauno dieną” informavo, jog G.Petrikas prieš Los Andželo teismą greičiausiai stos penktadienį. Ši žinia vėliau pasiekė ir Generalinę prokuratūrą. Mūsų šalies teisėsaugininkai neabejoja, jog ekstradicijos bylos svarstymas žemesnės instancijos teisme turėtų užtrukti ilgiau nei vieną dieną, nes ji nagrinėjama pagal JAV vidaus teisės normas, pagal kurias reikalaujama įvertinti prieš teismą stojusio asmens kaltę. Gali būti, jog teismas, pradėjęs nagrinėti bylą, paprašys iš Lietuvos atsiųsti dar daugiau dokumentų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

G.Petriko grąžinimas į Lietuvą atidėtas

2005-01-18 | JAV teismas jau antrą kartą atidėjo buvusio EBSW prezidento Gintaro Petriko ekstradicijos bylos nagrinėjimą. Kaip “Kauno dieną” informavo Lietuvos Respublikos ambasados Jungtinėse Amerikos Valstijose darbuotojai, posėdis buvo atidėtas dėl pernelyg didelio teismo darbo krūvio. G.Petriko grąžinimo į Lietuvą klausimas turėtų būti svarstomas kitą trečiadienį. Žinių iš JAV laukiantys Generalinės prokuratūros pareigūnai vylėsi, jog ekstradicijos byla bus pradėta nagrinėti dar šią savaitę. Visi būtini dokumentai jau seniai išsiųsti už Atlanto, tad kliūčių pradėti nagrinėti ekstradicijos bylą, anot mūsų šalies pareigūnų, neturėtų iškilti. Tačiau teismas jau kelis kartus atidėjo šio klausimo svarstymą. Į JAV išsiųsti du prokurorų prašymai, susiję su bankrutavusio Lietuvos valstybinio komercinio banko (LVKB) ir Kauno holdingo kompanijos (KHK) bylomis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Seimo komisija tirs politikų ir EBSW ryšius

2005-01-18 | Seimas pritarė konservatorių inicijuotam siūlymui sudaryti parlamentinę komisiją praėjusiame dešimtmetyje bankrutavusio EBSW koncerno ir to meto politikų ryšiams tirti. Socdemai konservatorių iniciatyvą tirti EBSW ir tuometinės kairiųjų valdžios ryšius vertina kaip atsaką į dabartinės valdančiosios daugumos inicijuotą tyrimą dėl "Mažeikių naftos" privatizavimo, kurį vykdė konservatoriai. Opozicinės Tėvynės sąjungos-konservatorių frakcijos iniciatyva Seimas sudarė laikinąją parlamentinę komisiją praėjusiame dešimtmetyje bankrutavusio koncerno EBSW padarytai žalai ir ją sąlygojusiems to meto politikų veiksmas nustatyti. Į šią komisiją sutarta įtraukti 12 įvairioms frakcijoms atstovaujančių Seimo narių. Joje dirbs socialdemokratai Arturas Plokšto, Vladimiras Orechovas, Jonas Korenka ir Algirdas Kunčinas, socialliberalai Eduardas Šablinskas ir Vasilijus Fiodorovas, liberalcentristai Kęstutis Glaveckas ir Raimondas Šukys, liberaldemokratas Vladas Žalnerauskas, konservatorius Jurgis Razma, Valstiečių ir Naujosios demokratijos partijų frakcijos narys Julius Veselka bei mišrios Seimo narių grupės atstovas Stanislovas Buškevičius.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

JAV teismas neskuba imtis G.Petriko bylos

2005-01-18 | Mažėja vilčių, jog dar šiemet Los Andželo teismas baigs nagrinėti mūsų šalies prokurorų prašymus grąžinti į Lietuvą skandalingai pagarsėjusį verslininką Gintarą Petriką. Vakar teismas jau trečią kartą per dvi savaites atidėjo buvusio EBSW prezidento Gintaro Petriko ekstradicijos bylą. Kitas posėdis numatytas gruodžio viduryje. Kaip jau rašėme, Los Andželo teismas turėtų svarstyti du Generalinės prokuratūros bei Kauno apygardos prokuratūros prašymus dėl sugrąžinimo į Lietuvą G.Petriko, kuris prieš septynerius metus pasislėpė nuo tyrimo ir pabėgo į užsienį. Lietuvoje jam ketinama pareikšti įtarimus dėl dviejų bankrutavusių įstaigų - Lietuvos valstybinio komercinio banko bei Kauno holdingo kompanijos - turto iššvaistymo. Bendra iššvaistyto turto suma siekia apie 90 mln. litų. Visa su įtarimais G.Petrikui susijusi medžiaga jau seniai yra išsiųsta į JAV teismą. Tačiau ekstradicijos bylos nagrinėjimas jau kelis kartus iš eilės buvo atidėtas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

G.Petriko likimą nulems teismas

2005-01-18 | Los Andželo teismas turėjo pradėti nagrinėti skandalingai pagarsėjusio verslininko Gintaro Petriko ekstradicijos bylą. Jungtinių Amerikos Valstijų teisėjai, tik įvertinę jo kaltę, spręs, ar buvęs EBSW prezidentas bus sugrąžintas į Lietuvą, kur jis taip pat turės stoti prieš teismą. Finansiniais nusikaltimais įtariamo G.Petriko ekstradicijos klausimas praėjusiais metais taip ir nebuvo pradėtas svarstyti dėl pernelyg didelio JAV teisėsaugininkų užimtumo. Mūsų šalies pareigūnai dar metų viduryje išsiuntė du prašymus grąžinti įtariamąjį į Lietuvą. Neabejojama, jog ekstradicijos bylos svarstymas žemesnės instancijos teisme turėtų užtrukti ilgiau nei vieną dieną, nes ji nagrinėjama pagal JAV vidaus teisės normas, pagal kurias reikalaujama įvertinti prieš teismą stojusio asmens kaltę. Gali būti, jog teismas, pradėjęs nagrinėti bylą, paprašys iš Lietuvos atsiųsti dar daugiau dokumentų. Ši byla gali būti nagrinėjama ne vienerius metus, nes prieš teismą stojęs asmuo turi teisę pateikti ne vieną apeliaciją ir skųsti jam nepalankius sprendimus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!