LT   EN   RU  
2021 m. vasario 27 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Skandalai
EBSW prezidento byloje laukiama sprendimo

2005-01-18 | Jungtinių Amerikos Valstijų teismas per artimiausią mėnesį turėtų paskelbti, ar Gintaras Petrikas bus sugrąžintas į Lietuvą. Teisėjas, trečiadienį ėmęsis nagrinėti mūsų šalies prokurorų prašymą, artimiausiu metu ketina dar kartą įvertinti abiejų pusių argumentus ir tik tuomet priimti sprendimą. Labai tikėtina, jog šis teismo verdiktas nebus galutinis - nepalankų sprendimą turėtų skųsti ir G.Petrikas, ir mūsų šalies pareigūnams atstovaujantys JAV prokurorai. Kaip jau rašėme, užvakar Los Andželo teismas pagaliau pradėjo svarstyti G.Petriko ekstradicijos klausimą ir išklausė visų proceso dalyvių kalbas. Lietuvos Respublikos ambasados Jungtinėse Amerikos Valstijose darbuotojai “Kauno dieną” informavo, jog teisėjas paprašė abiejų šalių dar kartą išdėstyti byloje surinktus faktus ir pateikti juos teismui. Daugiau posėdžių surengti neketinama. Anot prokuroro, galutinį sprendimą dėl ekstradicijos teisėjas turėtų paskelbti per artimiausias 30 dienų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Žemgrobiai kompromituoja kaimo turizmo vardą

2005-01-11 | Paskutinius kelerius metus dalis arčiau valstybės lovio esančių piliečių stengėsi visais įmanomais būdais prisigrobti kuo daugiau žemės sklypų valstybės saugomose teritorijose (daugiausia nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose). Jų nesustabdė net tai, kad tose teritorijose galioja griežti apribojimai naujoms statyboms. Žemgrobiai buvo įsitikinę, jog kada nors vis tiek pasiseks „prastumti" įstatymų pakeitimus ir legalizuoti statybas prisigrobtose žemėse. Ir štai tas metas atėjo. Ūkio ministerijos užsakymu Lietuvos regioninių tyrimų instituto mokslininkai parengė mokslinę studiją „Kaimo turizmo sodybų statybų reglamentavimo tobulinimas". Trumpiau sakant, parengė studiją, kaip pabaigti naikinti valstybės dar šiaip taip saugomas teritorijas - nacionalinius ir regioninius parkus bei draustinius - prisidengiant kaimo turizmo vystymu. Daugumos nacionalinių ir regioninių parkų darbuotojai galėtų paliudyti, jog nuolat netrūksta piliečių, besikreipiančių su pageidavimais statyti vilas ir vasarnamius ežerų pakrantėse bei kitose gražiausiose parkų vietose, kur jokių statinių niekada nebuvo. Išgirdę neigiamą atsakymą, jie tuoj pateikia kitą klausimą: „O jeigu aš užsiimsiu kaimo turizmu?" Akivaizdu, kad kaimo turizmą daugelis saugomų teritorijų naujakūrių suvokia tarsi „gelbėjimosi ratą", priedangą, kurios pagalba galima būtų pasistatyti trobą bet kurioje parko vietoje ir nevaržomai pačiam joje gyventi bei ilsėtis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kultūros paveldo apsauga – realybė ar tik skambūs žodžiai?

2005-01-08 | Žingsniuodama Vilniaus senamiesčiu, išgirdau skambią frazę: „Seniai Vakaruose „atgyvenę“ stikliniai dangoraižiai – tarsi nauji spuogai ant Vilniaus miesto veido!“ Taip tarpusavyje apie vykdomas statybas dešiniajame Neries krante postringavo inteligentiški garbaus amžiaus ponai. Tačiau „aukšti“ valdininkai, kalbėdami apie tas pačias statybas, švyti: „Tai yra mūsų modernėjančios ir gražėjančios sostinės simboliai!“ Galbūt, iš tikrųjų prieštaraujantys šioms statyboms tėra sentimentalūs atsilikę barbarai, kaišiojantys pagalius į ratus MODERNIOJO VILNIAUS apaštalams? Kas pagaliau atsakingas už visas šias „renovacijas“? Dažnai girdime, jog viskas daroma tautos gerovei, visuomenės labui. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai – tautos simbolis, kuris liks ateities kartoms – mūsų vaikams ir anūkams. Kita vertus, vargu, ar kas atsižvelgė į tautos nuomonę, kai nusprendė statyti nevienareikšmiškai vertinamus „modernumo simbolius“ – stiklinius dangoraižius. Pastarieji iš esmės keičia Vilniaus panoramą: vien pažvelgus į Šv. Rapolo bažnyčią, šiuo metu atsiradusią didingų architektūros „monstrų“ globoje, ne vienam Vilniaus miesto, visos Lietuvos gyventojui turėtų suskausti širdį – šių „aukštaūgių“ pašonėje ji atrodo tokia bejėgė...

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Kiekvieno Lietuvos Piliečio byla

2005-01-06 | Kiek saugus eilinis pilietis, kai nuo neteisingumo neapsaugotas net Lietuvos Prezidentas? Du metus kalamas kaltu tik Lietuvos Aukščiausiojo Teismo 2005 m. gruodžio mėnesio sprendimu išteisintas, kad nėra pagrindo kaltinti Prezidentą Rolandą Paksą, kad jis leido suprasti J. Borisovui jog klausomasi jo telefoninių pokalbių. Iš šešiolikos kaltinimų liko vienas, kad Prezidentas neteisėtai suteikė pilietybę ir už tai jis Konstitucinio Teismo, Seimo, beveik visos žiniasklaidos apkaltintas šiurkščiu Konstitucijos pažeidimu ir priesaikos sulaužymu. Žemiau pateikiu, ką apkaltos metu rašiau ir Laisvas laikraštis spausdino apie Konstitucinio Teismo kai kurių teisėjų nuomones. Sveikinu Jus su nuo Kalėdų ilgėjančia šviesa, linkiu sėkmingai su Žeme skrieti aplink Saulę ir pastebėti žvaigždes. Kiekvienam tvarkos ir teisingumo sau ir kitiems. Kad nei vienas neteisingai nenukentėtų nuo savęs, aplinkinių ir nuo vadinamų teisėsaugos ir žiniasklaidos. Kol jas valdo politikai ir pinigai, tol nei vienas neapsaugotas nuo neteisingo apkaltinimo ir nuteisimo.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Žemgrobiai gavo nelaisvės bausmes

2004-12-21 | Vilniaus apygardos teismas antradienį paskelbė nuosprendį žemės sklypų pasisavinimo byloje. Joje kalėti nuteisti buvęs sostinės Žemėtvarkos skyriaus viršininkas Stanislovas Žvirblis ir jo pavaduotojas Germanas Stagys. Kartu su jais kaltinamųjų suole buvo atsidūręs ir buvęs Vilniaus miesto meras bei buvęs Vilniaus apskrities viršininkas Alis Vidūnas. Pastarajam byla dėl tarnybos pareigų neatlikimo nutraukta suėjus senaties terminui. G.Stagys nuteistas kalėti 4 metams ir 9 mėnesiams, pritaikius amnestiją, bausmė jam sumažinta penktadaliu. Jam buvo pareikšti įtarimai dėl sukčiavimo, piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumentų klastojimo. S.Žvirblis šioje byloje nuteistas 9 mėnesiams laisvės atėmimo. Dėl amnestijos bausmė jam sumažinta per pusę. Buvęs žemėtvarkos skyriaus viršininkas buvo kaltinamas neatlikęs tarnybos pareigų - neužtikrino, kad pavaldinys G.Stagys neatliktų neteisėtų veiksmų. S.Žvirblis yra nuteistas kalėti ir dar vienoje machinacijų su žemės sklypais byloje. Šioje byloje nuosprendis jau yra įsiteisėjęs ir nuteistasis jau atlieka nuosprendžiu skirtą laisvės atėmimo bausmę.Machinacijos bendrininkas vilnietis Vikontas Jasevičius nuteistas 4 metams ir 9 mėnesiams, remiantis amnestija, bausmė jam sumažinta penktadaliu. Jo gyvenimo draugė Jolanta Butėnaitė nuteista 4 metams ir 3 mėnesiams. Remiantis amnestija, moteris nuo bausmės atleista visiškai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

„Akropolis“ taikosi į sostinės simbolį?

2004-12-13 | Ant Šeškinės kalno sostinėje, dygsta nauji „Akropolio“pastatai, ypač išryškėjantys vakare, kai juos apsupa šviesų jūra. Atrodo, „Akropolis“ jau taikosi susilyginti su sostinės simboliu – Gedimino pilimi – ir savo aukščiu. Architektams neramu: kas leido tokią akivaizdžią savivalę? Lietuvos architektų sąjungos (LAS) pirmininkas Vytautas Dičius, kalbėdamas apie „Akropolio“ plėtrą, kerta be užuolankų: „Statyba yra savavališka“. Pasak pašnekovo, jau tada, kai architektai šį reikalą iškėlė į viešumą, buvo iškirstas netoli statybų esantis miškas, pakeistos Ozo geomorfologinio draustinio ribos. Be to, vietoje iš pradžių numatyto vieno aukšto pastato, nuspręsta statyti 15. Tik griežta Architektų sąjungos pozicija giganto plėtrą kiek pristabdė, todėl pastatas neturėtų būti daugiau nei šešių aukštų.

Lankomumo reitingasKomentarų: 5

plačiau >>

Apie perkamus įstatymus, naikinamą Vilniaus senamiestį ir... Raudonąją armiją

2004-11-11 | Tiek užsienio, tiek Lietuvos sociologai periodiškai mus informuoja, jog mūsų visuomenė yra labai pasyvi (nedalyvaujame visuomeninių organizacijų veikloje, nesidomime įstatymais, neginame savo interesų ir pan.). Teigiama, kad dėl mūsų pasyvumo atsiranda ir visos mūsų valstybės nelaimės. Kas gi belieka tiems, kurie niekada nebuvo pasyvūs, ir tiems, kurie nebenori toliau pasyviai stebėti valstybėje vykstančių negatyvių procesų (žemės grobstymo, valstybės ir visuomenės interesų nepaisymo ir t.t..). Atrodo, tik reikia veikti, ir viskas bus gerai. Štai Pilaitės bendruomenė susitelkė ir „išgrūdo" golfininkus iš savo pamėgto miško, žvėryniečiai „davė į ragus" Vilniaus miesto kultūros paveldo niokotojams, žalieji kartu su mokslininkais ir bendruomenių atstovais beveik metus grūmėsi dėl pažangaus Teritorijų planavimo įstatymo, kad visuomenė neliktų „durniaus vietoje" ir galėtų ginti savo interesus, svarstant bendruosius bei detaliuosius planus. Įstatymas įsigaliojo 2004 m. gegužės 1 dieną. Vadovaujantis jame išreikštomis nuostatomis, teko paisyti bendrųjų planų sprendinių, niekas nebegalėjo kur panorėjęs planuoti statybas, o visuomenės nuomonė tapo svaresnė. Tačiau „demokratija" truko labai trumpai - tik 4 mėnesius. Šių metų spalio pradžioje Seimas skubos tvarka priėmė minėto įstatymo pataisas ir visas visuomenės pastangas pavertė niekais. Daug ką atskleidžia ir tas faktas, kad į įstatymo pataisų svarstymą nebuvo pakviestas nė vienas visuomenės atstovas!

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Nepaklusnių sąjungų naikinimo metas

2004-11-01 | Vilniaus m. meras A. Zuokas ir toliau žaidžia su Lietuvos gen. P. Plechavičiaus karių sąjunga kaip „katė su pele“. Šį kartą, kad sąjunga nebegintų Algirdo 12, Vilnius gyventojų, kurie davė sąjungai kampelį ir kartu su UAB „Lijasta“ apmoka komunalines ir kt. išlaidas, Vilniaus m. meras pasiūlė patalpas adresu Juozapavičiaus 10A, Vilnius. Šios patalpos yra drėgnas rūsys, reikalaujantis kapitalinio remonto ir nuolatinės priežiūros. Į klausimą kas sumokės komunalinius ir kt. mokesčius, padarys remontą nei šių patalpų savininkas, Šnipiškių seniūnas J. Šerėnas, nei „vyrai“ iš Vilniaus m. savivaldybės negalėjo atsakyti. O pas patį Vilniaus m. merą nepateksi, greičiau jau pas Jo Ekscelenciją V. Adamkų pateksi. Toks svarbus ir labai užimtas yra visų mūsų labai „gerbiamas“ meras. Sumanė mūsų sąjungą įkišti į drėgną pusrūsį, kur nuo kokios džiovos ar ko nors kito nusibaigtumėme. Taip nori išspręsti mūsų sąjungos problemą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

"VP Market" milijonai grįžo, invalidų draugijos neliko

2004-10-26 | Viena iš skandalingiausių 2002-ųjų metų istorijų dėl 76 mln. litų PVM grąžinimo "VP Market" baigėsi absoliučiu apsukrių verslininkų triumfu: valstybė per rekordiškai trumpą laiką atsiskaitė su bendrove, o šią kombinaciją atlikti padėjusi visuomeninė invalidų organizacija "Spindulys" tiesiog išgaravo, rašo dienraštis "Verslo žinios". Teisę susigrąžinti 76,2 mln. litų pridėtinės vertės mokesčio "VP Market" gavo prieš dvejus metus, pasinaudojusi lengvatomis, taikomomis invalidų organizacijų valdomoms įmonėms (vėliau šią įstatymų "skylę" Seimas užlopė). 2002 m. birželio pabaigoje "VP Market" 600 mln. litų turto įsigijo iš bendrovės "Optimali investicija", kurios visos akcijos priklausė visuomeninei neįgaliųjų organizacijai "Spindulys" ir, pasinaudojusi PVM įstatymo išimtimi, įgijo teisę nemokėti PVM. Tačiau pernai, kai Finansų ministerija, net neatlikusi tokiais atvejais privalomo bendrovės finansinės veiklos patikrinimo, patvirtino, kad 76,2 mln. litų PVM bus grąžinti "VP Market", šios invalidų organizacijos nebeliko. Vietoj jos pernai gegužės 9 d. įsisteigė labdaros ir paramos fondas "Vilties spindulys", kurio buveinė jau nurodoma kitoje sostinės gatvėje. Dabar "VP Market" gali triumfuoti - pasiektas maksimalus rezultatas: ir 76,2 mln. litų PVM iš valstybės sugrįžo, ir 600 mln. litų vertės bendrovės turtas bei pajamos iš jo nuomos - savų ir labai artimų žmonių rankose.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Vilniaus turtas pusdykiai pereina “Rubicon group”

2004-10-25 | Vilniaus savivaldybei priklausančios patalpos, esančios Odminių g. 3, Vilniaus centre priešais Katedos aikštę, buvo pusdykiai parduotos su Vilniaus meru Artūru Zuoku siejamai UAB “Rubicon group” dukterinei įmonei “Arkoveta”.
Savivaldybės skelbtas aukcionas šioms patalpoms parduoti įvyko pernai balandžio 17 d. Pasak šio objekto privatizavimą vykdžiusios Vilniaus savivaldybės Turto valdymo ir privatizavimo skyriaus vyriausiosios specialistės Violetos Remeikienės, aukcione dalyvavo trys dalyviai, iš kurių vienas – UAB “Arkoveta” ir buvo paskelbtas konkurso nugalėtoju, nes pasiūlė didžiausią kainą – 1,6 mln. litų. Kitus konkurso dalyvius paviešinti V.Remeikienė atsisakė įvardinti, nes “neturi teisės to daryti”. “Vienas dalyvis siūlė 1,6 mln., kitas – 1,55 mln., trečias – 1,1 mln. litų, - pasakojo ji, - objektui buvo nustatyta sąlyga – vykdyti kultūros vertybių apsaugos reikalavimus, nustatytus Vilniaus senamiesčio – kultūros paminklo teritorijai, ir laikytis veiklos apribojimų. Įvyko aukcionas, ir patalpos parsidavė”.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!