LT   EN   RU  
2021 m. spalio 28 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Skandalai
Artūras Paulauskas ir KGB šleifas

2004-09-15 | Artūras Paulauskas 1975 metais bandė įstoti į KGB, tačiau nebuvo priimtas tik dėl medicininės komisijos išvadų. 1975.XI.24 siuntime į medicininę-ekspertinę komisiją rašoma: prašoma apžiūrėti pil. Paulauską Artūrą ir patikrinti sveikatą, patikrinimo tikslas - nustatyti, ar A.Paulauskas tinka darbui KGB organuose. Komisijos išvadas prašoma pateikti drg. Grybauskui į KGB Lietuvos SSR kadrų skyrių. 1975.XII.26 karinė gydymo komisija konstatavo, kad jis operatyvinei tarnybai netinkamas. Buvęs vienas iš KGB Lietuvos padalinio vadovų Vladas Gulbinas teigia, kad sveikatos reikalavimai žmonėms, norintiems tapti operatyviniais KGB darbuotojais, būdavo labai griežti. "Jeigu kandidatai nepraeidavo medicinos komisijos, niekas negalėdavo jiems padėti, net ir faktas, kad kandidato tėvas - KGB pulkininkas", - sakė V.Gulbinas, paklaustas, ar A.Paulausko tėvas Stasys Paulauskas, tuometinis KGB pulkininkas, negalėjo padėt sūnui įstoti į šią organizaciją. A.Paulauskas nuo rinkėjų yra nuslėpęs ir kai kuriuos kitus savo biografijos faktus: Seimo Pirmininko A.Paulausko biografijoje, kurią galima rasti oficialiuose Seimo puslapiuose internete, nuslėpta, kad A.Paulauskas dirbo LKP CK.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Politikos dienoraštis

2004-09-15 | Viena iš Darbo partijos sėkmės priežasčių – tyla oponentų pozicijose. Nė viena partija prieš šiuos rinkimus nesigriebė agresyvių veiksmų prieš populistus, nė viena rinkimų kampanija nebuvo nukreipta prieš utopizmą. Tiesiog viskas tekėjo savo vaga... Giliau pažvelgus, viskas klojosi lyg pasakoje: Kartą svečiuojantis vieno bičiulio namuose išgirdau kažką krebždant rūsyje. Paklausiau, gal namuose yra pelių. Jis tikino, jog to negali būti. Net krebždesio negirdėjo. Kitą kartą vėl išgirdau brazdėjimą – šįkart stipresnį. Bičiulis toliau neigė, jog name yra griaužikų. Prabėgus kiek laiko vėl užsukau į svečius. Grindyse žiojėjo skylės, pelių daugėjo. Bičiulis pripažino, jog namie atsirado mažas peliukas, tačiau jis nesukelia jokių nepatogumų. Gal pabandyk išnaikinti peles, sakiau jam. Tuokart jis numojo ranka. Užsukęs pas jį dar po mėnesio, radau apgriaužtus baldus ir aptuštintas maisto atsargas. Bičiulis atsiprašė, jog negali manęs pakviesti pietų. Krebždesys kurtinančiai aidėjo visame name. Pasiteiravau, gal jis vis dėlto imsis priemonių pelėms naikinti. Draugas tik atsakė, jog pelė vos viena, gyventi ji netrukdo... Dabar gal net smagiau. Galiausiai aplankiau bičiulį birželio vidury – namas kone virto griuvėsiais. Gal dabar metas kažką daryti? Deja, atsako man jis, kažką daryti jau per vėlu...

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Paksas bent truputį pradėjo valyti korupciją krašte

2004-09-15 | Paksas bent truputį pradėjo valyti korupciją krašte. Kiek tai buvo jo nuopelnas, kiek kitų - nėra taip svarbu. Svarbu, kad jis pradėjo. O tai aiškiai suerzino visą valdymo struktūrą - netgi politikus, kurie nešioja švarius rūbus. Gaila, Paksas nelabai gerai sureagavo į sukeltą karą prieš jį. Jam buvo būtina pažadėti krašto žmonėms, kad jis netoleruos kyšius imančių pareigūnų, kad jis reikalaus iš visų savo patarėjų prisiekti, kad jie neturi jokių įsipareigojimų kitoms valdžioms ar nešvarioms organizacijoms. Jam buvo būtina pranešti, kad netoleruos jokių išimčių ir kad tuoj pat pradės valymo darbus. Deja, jis praleido gerą progą tai padaryti. Kitiems politikams ramu, kad jis to nepadarė. Grįžkime prie rimčiausio pavojaus - pavojaus Lietuvai. Per amžių amžius, kai Lietuva atsidurdavo pavojuje, kai ji būdavo užkariauta ar pavergta, Lietuvoje iškildavo didvyriai - dvasiniai didžiūnai. Jie narsiai vesdavo krašto žmones į geresnį rytojų, į ateitį savo žemėje.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Slapta telekomo aistra - sekimas

2004-09-10 | Tyrimą dėl neteisėto duomenų rinkimo atliekantys teisėsaugos pareigūnai vengia spėlioti, kokiais tikslais ir kokia informacija galėjo būti kaupiama. Bendrovė “Lietuvos telekomas” galėjo neteisėtai klausytis telefono pokalbių ir rinkti informaciją apie nemažą ratą privačių asmenų, neišskiriant nė politikų. Tokią versiją tiria specialiosios tarnybos, atlikusios kratą bendrovėje ir konfiskavusios įvairios techninės įrangos, kuri, kaip įtariama, galėjo būti panaudota tokiai neteisėtai veiklai vykdyti. Ar šie įtarimai peraugs į neteisėto sekimo skandalą, parodys ikiteisminis tyrimas, kurio baigties ir terminų pareigūnai neprognozuoja. Po kelias dienas trukusių gandų ir spėlionių, kur link bus paleisti specialiųjų tarnybų šūviai, užvakar pavakare Generalinės prokuratūros, Kriminalinės policijos biuro (KPB) ir Valstybės saugumo departamento (VSD) pareigūnai atvyko į akcinės bendrovės “Lietuvos telekomas” centrinę būstinę Vilniuje ir atliko kratą, trukusią daugiau nei aštuonias valandas. Trečiadienį, apie 16 valandą 30 minučių, prieš pat darbo dienos pabaigą, į “Lietuvos telekomą” atvyko aštuoni pareigūnai iš paminėtų institucijų ir pateikė ikiteisminio tyrimo teisėjo nutartį, leidžiančią atlikti kratą. Įvairiuose bendrovės kabinetuose ir patalpose pareigūnai baigė naršyti tik ketvirtadienio naktį, jau po pirmos valandos. Specialiųjų tarnybų pareigūnai iš stambiausios šalies telekomunikacijų bendrovės išsivežė neskelbiamą kiekį įvairios aparatūros ir dokumentų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Pil. A. Zuokas nedalyvavo Lietuvos Nepriklausomybės atstatyme

2004-08-23 | Pil. A. Zuokas nedalyvavo Lietuvos Nepriklausomybės atstatyme ir jos tuometiniame ekonominiame gyvenime, t. y. Visai Lietuvai sunkiomis dienomis. Jis tuo metu „kalė“ pinigus užsienyje, bendradarbiaudamas su įvairiomis tarnybomis, tame tarpe ir FSB (KGB), nes kaip jis pats įrodo savo pinigų kilmę? Neva, dirbo žurnalistu tuomet. Dabartine savo veikla jis įrodė, kad moka dirbti, tačiau kaip?! Imdamas 10% nuo statybų ir kt. Reketuodamas verslininkus. Kodėl iki šiol jam neiškelta baudžiamoji byla už šiuos veiksmus? Paprasčiausiai visa sistema yra supuvusi, korumpuota ir jam turbūt tenka dalintis su aukštesnėmis institucijomis (pvz. V. Adamkaus rėmimas prezidentinėje kompanijoje). 2004 m. pil. A. Zuokas užsipuola dar jauną generolo P.Plechavičiaus karių sąjungą, norėdamas ją sužlugdyti. Kodėl?

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Apie smurtą ir valstybę

2004-07-25 | Žiniasklaida pastaruoju metu dažnai suteikia tribūną visokio plauko biurokratams vadinantiems save kovotojais su smurtu ir už lygias teises. Taip, smurtas mūsų visuomenėje tampa vis rimtesne problema. Su tuo sutinka visi. Ir tai yra kontrastas tam, kas buvo tarpukario Lietuvoje ir net sovietmečiu. Nesutariama tik dėl priežasčių ir „kovos“ su smurtu priemonių. Pirma, reikia pastebėti, kad betkokia kova jau yra smurtas. Sunki materialinė daugumos žmonių padėtis sovietinių trintukų sukurto laukinio kapitalizmo sąlygomis yra pagrindinė smurto didėjimo priežastis, kuri jau kelis tūkstančius metų turi pavadinimą – KOVA UŽ BŪVĮ. Tokioje kovoje išlieka tik stipriausieji. Išmokę apsiginti smurtu, bei melu ir gyvena smurtaudami, bei meluodami. Ta kova taip paaštrėjo, kad jau persikelia į šeimą, kuri dar visai neseniai buvo saugus užutekis pasislėpti nuo visuomenės audrų ir negandų. Korumpuota valdžia ligi šiol užsiima tik savo ir stambaus kapitalo interesų lobizmu. Ji prekiauja valdžios galiomis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

"Rubicon group" vadovui STT pateikė įtarimus

2004-06-28 | Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pirmadienį pareiškė įtarimus dėl papirkimo vienos didžiausių Lietuvos įmonių grupės "Rubicon group" vadovui ir valdybos pirmininkui Andriui Janukoniui. Tai BNS pranešė STT atstovė spaudai Elena Martinonienė.
Praėjusį trečiadienį generalinis prokuroras Antanas Klimavičius Seime pareiškė, jog A.Janukonis įtariamas papirkinėjęs Seimo narius, siekdamas sau palankių įstatymų priėmimo. Generalinis prokuroras A.Klimavičius teigė, kad STT surengė reidus į įtakingiausių parlamentinių partijų būstines, mėgindama patvirtinti arba paneigti įtarimus dėl penkių Seimo narių galimų korupcinių ryšių su privačios bendrovės vadovu. Neeiliniame Seimo posėdyje trečiadienį A.Klimavičius teigė, jog praėjusią savaitę STT vadovas pateikė Generalinei prokuratūrai duomenų apie galimus penkių Seimo narių korupcinius ryšius su "Rubicon group" įmonių grupės vadovu A.Janukoniu. Anot generalinio prokuroro, esama įtarimų, kad "šitos įmonių grupės vadovas įtakoja kai kurių įstatymų pakeitimą arba pristabdymą ir už tai atsiskaito pinigais. Kalbame apie grynuosius pinigus, kurie buvo paduodami į rankas".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

“Rubikon” vadovas įtariamas seimūnų papirkinėjimu

2004-06-24 | Įmonių grupė "Rubicon group" trečiadienį išplatintame pranešime kategoriškai paneigė teisėsaugos institucijų vadovų Seime paskelbtą informaciją, kad įmonės atstovams yra pareikšti kokie nors su korupcija susiję įtarimai, ir pasipiktino teisėsaugos institucijų savivale, pranešė Elta. "Viena didžiausių įmonių grupių šalyje "Rubicon group" pareiškia, kad priešinsis bandymams įtraukti ją į nešvarius politinius žaidimus", - sakoma pareiškime. "Bandymus tokiu būdu įtraukti mūsų grupę į nešvarius politinius žaidimus vertiname kaip pastangas pateisinti vakar (antradienį) atliktas visuomenę sukrėtusias kratas partijų būstinėse", - teigė A. Janukonis. Pareiškime pabrėžiama, jog šiuo metu grupės atstovai tariasi su teisininkais dėl galimybės kreiptis į teismą dėl šmeižto.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Už be leidimo vykdomą koncentraciją "Rubikon apskaitos sistemoms" - bauda

2004-06-24 | Už koncentracijos, apie kurią buvo privaloma pranešti, vykdymą be Konkurencijos tarybos leidimo pastatų valdymu ir šilumos ūkio renovacija užsiimančiai bendrovei "Rubikon apskaitos sistemos" skirta 3 tūkst. litų bauda. Konkurencijos taryba pranešė, jog tyrimo metu nustatyta, kad "Rubikon apskaitos sistemos" nuo 2003 metų gegužės mėnesio iš atskirų fizinių ir juridinių asmenų pirkdavo UAB "Katra" akcijas, o 2003 m. lapkritį pasirašė sutartį su bendrove "Arkoveta" dėl dalies "Katros" akcijų įsigijimo. Įsigijus šias akcijas kartu su anksčiau turėtomis akcijomis "Rubikon apskaitos sistemos" turimų akcijų paketas sudarė 29,3 proc. "Katros" įstatinio kapitalo. "Apie vykdomą koncentraciją, kaip reikalauja Konkurencijos įstatymas, Konkurencijos tarybai nebuvo pranešta, o "Katra" akcijos buvo perkamos toliau. "Rubikon apskaitos sistemos" į Konkurencijos tarybą dėl leidimo vykdyti minimą koncentraciją kreipėsi tik šių metų vasario mėnesį, kai vykdomos koncentracijos aplinkybėmis susidomėjo Konkurencijos taryba", - teigiama Konkurencijos tarybos pranešime.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Auksinis A.Zuoko verslas

2004-06-24 | Vilniaus mero pastangomis privačiai bendrovei, kuriai buvo suteikta teisė 60 hektarų žemės sostinėje “įrengti pramogų parką”, vėliau gauna teisę “neatlygintinai užstatymo teise naudotis 60,8 hektaro ploto žemės sklypu”. Pastačius pastatus, ta firma turės pirmumo teisę išsipirkti žemę po pastatais. Taip Vilniaus biudžetas praras mažiausiai 140 mln. litų, kuriuos būtų gavęs, pardavus šį sklypą už rinkos kainą. Kaip jau rašė “Laisvas laikraštis”, su Vilniaus miesto meru siejamai įmonei “Rubikon grupė” Vilniaus savivaldybė 99 metams išnuomavo 60,8 hektaro žemės sklypą tarp Ozo, Kalvarijų, Šiaurinės ir Geležinio Vilko gatvių. Oficialiai skelbiama, kad šis sklypas yra skirtas Vilniuje vandens parkui bei universaliai arenai įrengti, tačiau pats UAB “Ogmios Astra pramogų centras” (OAPC) direktorius Julius Dovidonis “Laisvam laikraščiui” pripažino, kad minėti objektai užims tik apie 15 hektarų žemės. Likusiems 45 hektarams žemės privati bendrovė OAPC gavo “užstatymo teisę” – kitaip tariant, ji savarankiškai užstatys tą žemės plotą, kurio rinkos kaina šiandien siekia ne mažiau kaip 140 mln. litų. “Laisvo laikraščio” šaltiniai teigia, kad “Rubikon” jau ieško investuotojų daliai žemės. Kodėl ši žemė nebuvo parduota viešame aukcione, o neatlygintinai perduota privačiai su A.Zuoku siejamai firmai?

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!