LT   EN   RU  
2021 m. vasario 27 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Skandalai
Vilniaus mero pabėgimas sudavė smūgį šalies prestižui

2004-06-23 | Laikinasis prezidentas Artūras Paulauskas antradienį vėlai vakare pareiškė, jog teisėsaugos pareigūnų surengtas dokumentų poėmis kelių partijų būstinėse ir sostinės mero pabėgimas iš šalies sudavė "didelį smūgį šalies įvaizdžiui ir prestižui". "Pabėgo didžiausio miesto meras, partijų būstinėse - kratos, politikams mestas šešėlis: tokia žinia nueis į pasaulį", - piktinosi laikinasis prezidentas. A.Paulausko teigimu, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) jau kelerius metus vykdė tyrimą dėl politikų finansavimo, bet neaišku, kodėl dokumentų poėmiai buvo padaryti likus kelioms dienoms iki rinkimų. STT agentai antradienį surengė dokumentų poėmį kandidatą į prezidentus Valdą Adamkų remiančių Liberalų ir centro sąjungos bei Naujosios sąjungos partijų būstinėse, taip pat finansinius dokumentus paprašytos pateikti Lietuvos socialdemokratų partija ir Tėvynės sąjunga.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Šalies dienraščiai audringai reagavo į STT reidus

2004-06-23 | Didžiausi Lietuvos dienraščiai audringai reagavo į antradienį Specialiųjų tyrimų tarybos (STT) agentų surengtus reidus kadenciją baigusio prezidento Valdo Adamkaus kandidatūrą parėmusių partijų bei neutralių socialdemokratų būstinėse. "Rinkimų vajaus įkarštyje - STT agentų dūriai", - tokia antrašte savo straipsnį publikuoja dienraštis "Lietuvos rytas". "Vakar užgriuvusias kratas partijų lyderiai pavadino politine provokacija", - rašoma straipsnio paantraštėje. "STT desantas užėmė partijų būstines", - rašo dienraštis "Respublika". "STT smūgis didžiosioms partijoms", - skelbia dienraštis "Lietuvos žinios". "Vakar Specialiųjų tyrimų tarnyba pradėjo finansinių dokumentų poėmius didžiųjų Lietuvos politinių partijų būstinėse. Politikai šiuos veiksmus sieja su vyksiančiais po kelių dienų prezidento rinkimų antruoju turu", - rašoma dienraščio paantraštėje.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kas valdo Lietuvą?

2004-06-23 | „Kas valdo Lietuvą? - klausia lenkų dienraščiai, savo skaitytojus informuojantys apie kratas Lietuvos partijose, likus kelioms dienoms iki antrojo prezidento rinkimų turo, Vilniaus mero pasitraukimą į Lenkiją ir kviečiamą Gynybos tarybos posėdį. „Dar viena krizė Lietuvoje”, - rašo įvykius komentuojanti „Rzeczpospolita” ir pažymi, kad krizė gali turėti sunkiai numatomas pasekmes. Dienraštis abejoja, ar kratos vieną iš kandidatų - Valdą Adamkų remiančių partijų būstinėse tai tik kovos su korupcija elementas, ir nieko daugiau. Laikraščio teigimu, STT vadovas Valentinas Junokas buvo susijęs su Paksu ir po prezidento rinkimų galėtų prarasti postą. Pasak dienraščio apžvalgininko, taip gali būti siekiama sukelti dar didesnį chaosą po Pakso skandalo neatsigavusioje Lietuvoje. Nors vienareikšmių įrodymų, kad tai Maskvos darbas nėra, ta krizė paranki rusų energetikos koncernams ir pačiai Rusijai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Išeitys, kaip nugalėti populistus

2004-06-23 | Europos Parlamento rinkimuose populistinei Darbo partijai nugalėjus, susirūpino ne vienas. O ypač tie, kuriuos Darbo partija sutriuškino. Ką daryti tradicinėms partijoms? Rengti rimtas programas, kurios rinkėjams neįdomios? Žarstyti dar daugiau pažadų nei populistai? Pasak politologo A.Krupavičiaus, tradicinės partijos neturi didelių galimybių manevruoti ir siūlyti alternatyvas tokioms politinėms jėgoms kaip kad Viktoro Uspaskicho Darbo partija. Vienas iš galimų sprendimų, kuris padėtų tradicinėms partijoms siekti sėkmės rinkimuose, – sudaryti prieš rinkimus koalicijas. Tuomet rinkėjas turėtų aiškesnį pasirinkimą – jam būtų lengviau suvokti, kurios partijos kokioms pažiūroms atstovauja, kurios partijos yra tradicinės, kurios – ne. Politologo nuomone, dabar, kai dvidešimt ar daugiau partijų į rinkimus plaukia kiekviena savu laiveliu, rinkėjui labai lengva pasiklysti ir išsirinkti, už ką vertėtų balsuoti. Tačiau iki šiol, A.Krupavičiaus teigimu, partijos priešrinkimines koalicijas laikė politologų vaizduotės padariniu ir buvo linkusios sudaryti koalicijas tik po rinkimų. Gal tik dabartiniai socialdemokratai (tuomet dar nesusijungusi LDDP ir Socialdemokratų partija) prieš paskutinius Seimo rinkimus elgėsi kitaip (daugiamandatėse apygardose dalyvavo kartu kaip A.Brazausko socialdemokratinė koalicija), tai jiems leido laimėti daugiausia procentų balsų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

R.Paksui tenka atsisveikinti su didžiąja politika

2004-05-30 | Po Konstitucinio Teismo nutarimo nuo prezidento pareigų nušalintas Rolandas Paksas visą likusį gyvenimą nebegalės būti renkamas prezidentu, Seimo nariu, premjeru, ministru, teisėju ar valstybės kontrolieriumi. Kaip sakė Teisės universiteto Konstitucinės teisės katedros docentas Gediminas Mesonis, nutarimo esmė ta, jog apkalta skirta tam, kad asmuo, sulaužęs priesaiką, nebegalėtų grįžti į tą patį postą. Pasak teisininko, aiškindamas Konstituciją KT pabrėžė, jog Konstitucijos sulaužymas užkerta kelią vėl kandidatuoti į postą, kuriame reikia prisiekti. Konstituciją sulaužęs R. Paksas nebegalės dalyvauti rinkimuose ne tik artimiausius 5 metus, kaip buvo numatęs Seimas gegužę priimtose įstatymo pataisose, bet ir visą likusį gyvenimą, nes pagal Konstituciją asmuo niekada negali užimti tokių pareigų, kurias užimdamas kartą jau sulaužė priesaiką.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

R.Pakso šalininkai šaiposi iš KT sprendimo

2004-05-30 | Per apkaltą nušalinto Prezidento Rolando Pakso šalininkai, protestuodami prieš Konstitucinio Teismo sprendimą, užkirtusį kelią R. Paksui pakartotinai siekti valstybės vadovo posto, piketavo prie Konstitucinio Teismo ir kaltino teisėjus šališkumu. "Reikia į šitą situaciją žiūrėti blaiviai, matyti jos priežastis ir pasekmes. Pasekmė - tai galutinis prezidento R. Pakso pašalinimas iš politinės arenos - tiksliau, stengimasis tai padaryti", - antradienį tvirtino vienas iš piketuotojų, tarp kurių vyravo judėjimo "Už teisingumą ir demokratinę Lietuvą" dalyviai. Piketuotojai laikė plakatus su užrašais "Konstitucinis Teismas nuteisė Konstituciją", "Konstitucijos ar politikų tarnas?" su Konstitucinio Teismo pirmininko Egidijaus Kūrio nuotrauka po pastaruoju užrašu. Pasak viena akimi apakusią Temidę vaizdavusio piketo dalyvio, Konstitucinis Teismas priėmė politizuotą sprendimą. Protestuotojo nuomone, ir ankstesni su nušalintuoju Prezidentu susiję Konstitucinio Teismo sprendimai buvę politizuoti.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

R.Pakso šalininkai kreipsis į Strasbūrą

2004-05-30 | Nušalintas prezidentas Rolandas Paksas, kuriam Konstitucinis Teismas (KT) užkirto kelią į bet kokį įtakingesnį politinį postą, taps naujos koalicijos vadovu. Apie tai trečiadienį informavo Seimo Liberaldemokratų frakcijos narys Rolandas Pavilionis ir pridūrė, kad R.Pakso šalininkai kreipsis į Europos Žmogaus teisių teismą Strasbūre dėl to, jog R.Paksui neleista dalyvauti prezidento rinkimuose. Pasak R.Pavilionio, Konstitucinio Teismo sprendimas pažeidžia R.Paksą parėmusių rinkėjų teises. Seime vykusiame didelio susidomėjimo nesulaukusiame susitikime su Vilniuje veikiančių užsienio ambasadų atstovais R. Pavilionis pareiškė, kad Liberalų demokratų partija ir judėjimas "Už teisingumą ir demokratinę Lietuvą" rengiasi įkurti koaliciją. Šios jėgos vadovu taps buvęs valstybės vadovas R. Paksas. "Tai yra įrodymas, kad R. Paksas, naujos koalicijos lyderis, tęsia savo darbą", - teigė R. Pavilionis. Anot jo, R. Pakso koalicija veiks dar aktyviau, nei minėtos jėgos veikė iki šiol. "Darysime viską, kad žmones įtikintume itin kruopščiai apsvarstyti, kam būsimuosiuose (Prezidento ir Europarlamento) rinkimuose atiduoti savo balsus", - pabrėžė Seimo narys.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

R.Paksas nesako, iš ko nuo šiol gyvens

2004-05-30 | Po Konstitucinio Teismo nutarimo praradęs galimybes užimti valstybėje bet kokias su priesaika susijusias pareigas atstatydintasis prezidentas Rolandas Paksas nesitraukia iš politinės kovos lauko, bet neišduoda, kaip išlaikys šeimą. "Ne postas yra svarbiausias dalykas, net ne kėdė. Svarbiausias dalykas yra, kad Lietuva būtų turtingesnė, saugesnė ir patogesnė mums visiems gyvenantiems", - sakė R.Paksas. R.Paksas vadovaus rinkimų koalicijai, kurią sudarys Liberalų demokratų partija ir pilietinis judėjimas "Už teisingumą ir demokratinę Lietuvą". Trečiadienį apie tai pranešta Liberalų demokratų partijos būstinėje surengtoje spaudos konferencijoje. Žurnalistų paklaustas, iš ko gyvens ir išlaikys šeimą atstatydintasis prezidentas, R.Paksas šmaikštavo: "kviesiu jus į pagalbą".

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Žemgrobiai siautėja, o "elitas" žaidžia apkaltą

2004-04-08 | 2003 m. rudenį Lietuvos žaliųjų judėjimas netikėtai gavo šaukimą į Kauno apylinkės teismą del žalos atlyginimo pil. A.Bakutienei, kadangi minėta pilietė civiliniu ieškiniu kreipėsi į teismą ir manė, kad 2003-05-29 vykusio piketo metu, Lietuvos žaliųjų judėjimas kartu su vietinėmis gyventojomis V. Gintautiene (1961 gim.) ir A.Barakūniene (1947 gim.), išvertė jai priklausančią 127 metrų ilgio 2 m aukščio medinę tvorą ir padarė virš 4000 tūkst. litų civilinę žalą. 2004 m. balandžio 30 d. Kauno apylinkės teisme (teisėja V. Baškienė) paskelbė sprendimą. Iš surinktos byloje medžiagos ir liudytojų parodymų teismas nustatė, kad ta aplinkybė, jog Lietuvos žaliųjų judėjimas įstatymų nustatyta tvarka organizavo ir dalyvavo pikete, protestuodamas prieš tvoros Sukilėlių prospekte pastatymą ir medžių naikinimą, dar nereiškia, kad yra kaltas dėl tvoros nugriovimo. Sprendime pažymima, kad piliečiai turi teisę rinktis į taikius susirinkimus (LR Konstitucija 36 straipsnis). Teismas išteisino Kauno miesto Sukilėlių prospekto gyventojas ir Lietuvos žaliųjų judėjimą, nes byloje nebuvo ir negalėjo būti įrodymų, kad žalieji vertė tvorą ar atliko kitus neteisėtus veiksmus. Keisčiausia šioje Sukilėlių prospekto tvoros griovimo istorijoje tai, kad tvoros savininkė A.Bakutienė norėjo lengvai pasipelnyti iš sunkiai materialiai gyvenančių žmonių: V.Gintautienės ir A. Barakūnienės bei visuomeninės žaliųjų organizacijos. V. Gintautienė šiuo metu yra bedarbė.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Prezidentas šiurkščiai pažeidė Konstituciją

2004-04-07 | Prezidentas Rolandas Paksas savo veiksmais šiurkščiai pažeidė Konstituciją. Tai trečiadienį konstatavo Konstitucinis Teismas. Teismo išvadoje teigiama, kad prezidentas šiurkščiai pažeidė Konstituciją trim iš septynių nagrinėtų veiksmų.
Konstitucinis Teismas konstatavo, kad Prezidentas šiurkščiai pažeidė Konstituciją šiais veiksmais: 1. suteikęs Lietuvos Respublikos pilietybę J. Borisovui už šio suteiktą finansinę ir kitokią svarią paramą; 2. sąmoningai leidęs J. Borisovui suprasti, kad dėl jo teisėsaugos institucijos atlieka tyrimą ir vykdo jo pokalbių telefonu kontrolę; 3. davęs nurodymus savo patarėjui Visvaldui Račkauskui pasinaudojant tarnybine padėtimi siekti per teisėsaugos institucijas paveikti UAB "Žemaitijos keliai" vadovų ir akcininkų sprendimus dėl akcijų perleidimo R. Paksui artimiems asmenims, taip pat darydamas įtaką UAB "Žemaitijos keliai" vadovų ir akcininkų sprendimams dėl akcijų perleidimo R. Paksui artimiems asmenims.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!