LT   EN   RU  
2021 m. spalio 28 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Skandalai
Sunkaus karo su Leo LT suvestinė

2010-04-08 | Spręsdamas sodininkų bendrijoms priklausančių elektros tinklų perdavimo skirstomųjų tinklų bendrovėms RST ar VST problemas, susidūriau su beveik atviru sodininkų ir kitų visuomenės grupių terorizavimu bei reketavimu. Ūkio ministerija 2002 m. nustatė tokių objektų išpirkimo tvarką, tačiau procesas vyko ir tebevyksta labai lėtai. Po šešerių metų, 2008 m. vasario mėnesį Ūkio ministerija specialiai darbo grupei pateikė duomenis, kad VST yra išpirkusi 17, o RST – 96 sodininkams priklausančius elektros tinklus. 2009 m. lapkritį Energetikos ministerija žiniasklaidą informavo, kad per 2009 m. RST išpirko 20, o VST – 7 objektus. Tuo tarpu Lietuvoje yra apie 1500 sodininkų bendrijų – energetikos objektų savininkių. Taigi, išpirkimas iš esmės nevyko ir nevyksta. Pagrindinė priežastis – sodininkams nepalankios, tiesiog korupcinės išpirkimo metodikos ir taisyklės. Jomis piktnaudžiaudamos, energetikos įmonės nustatydavo "minusines" objektų kainas: neva tiek pinigų reikia sutvarkyti tinklus, kad jie atitiktų techninius parametrus, todėl sodininkams, parduodant objektus, reikėjo primokėti šimtatūkstantines sumas. Ne mažiau svarbu ir tai, kad sodininkų bendrijos už elektros energiją moka pagal vienodą, nediferencijuotą tarifą, kaip ir kiti buitiniai vartotojai. Mokestį bendrijos surenka iš sodininkų ir atiduoda energetikos įmonėms, nors šios tiesiogiai į sodininkų namus elektros energijos netiekia (neskirsto) ir bendrijų tinklų neeksploatuoja.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kalvarijos kriminalistai reikalauja kelti baudžiamąją bylą aukštiems pareigūnams, tarp kurių - miškavagiai ir medžiotojai

2010-03-30 | Neturėdami kitos išeities Kalvarijos policijos komisariato kriminalistai kreipėsi į generalinį prokurorą, prašydami pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojo Edvardo Bukotos , to paties komisariato viršininko Kęstučio Kalinausko , o taip pat Kauno apygardos vyriausiojo prokuroro Kęstučio Betingio ir Policijos departamento generalinio komisaro pavaduotojo Visvaldo Račkausko veiklos. Pareigūnai teigia išsiaiškinę, kad kontrabandininkai veikia kartu su Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotoju Edvardu Bukota, atsakingu už kriminalistų darbą. Kriminalistų surinkti duomenys parodė, kad šis pareigūnas, be kita ko, praėjusių metų Kovo 11-osios valstybinių švenčių dieną kartu su vienu kontrabandininkų organizavo valstybinio miško vagystę ir joje pats aktyviai dalyvavo. Portalo Alfa.lt žurnalistė Rita Gečiūnaitė išsiaiškino, kad Kalvarijos kriminalistai aukštų pareigūnų sąsają išaiškino sekdami kontrabandos vežėjų „pėdsakais“, kurie vedė į Medžiotojų klubo vadovo Edmundo Derenčiaus sodybą. Joje tyrėjai aptiko ne tik kontrabandos, bet ir iš Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato dingusį specialų naktinio matymo prietaisą. Tyrėjų duomenimis, E. Derenčius aiško juos gavęs iš paties E. Bukoto.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

K.Betingis ir V.Račkauskas kaltinami pagalba kontrabandininkams

2010-03-29 | Kalvarijos kriminalistai spaudžiami nutraukti ikiteisminį tyrimą, prašo baudžiamojon atsakomybėn patraukti jų vadovus bei K.Betingį ir V.Račkauską. Septyni Kalvarijos rajono policijos komisariato kriminalistai pirmadienį kreipėsi į Generalinį prokurorą Raimondą Petrauską, prašydami pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojo Edvardo Bukotos, to paties komisariato viršininko Kęstučio Kalinausko, Kauno apygardos vyriausiojo prokuroro Kęstučio Betingio ir Policijos genaralinio komisaro pavaduotojo Visvaldo Račkausko veiklos. Pareigūnų teigimu, jiems atskleidus skandalingus kontrabandos ir valstybinių miškų grobstymo faktus, šie pareigūnai atvirai spaudžia nutraukti pradėtą ikiteisminį tyrimą. Kalvarijos kriminalistai įtaria, kad Marijampolės pareigūnai patys gali dalyvauti nusikalstamo pasaulio, susijusio su kontrabanda ir vagystėmis, veikloje, o šią jų veiklą dangsto K.Betingis ir V.Račkauskas. Kaip teigiama Teisės projektų ir tyrimų centro pranešime, visi septyni pareigūnai yra kriminalistai ir tyrėjai. Jų teigimu, persekiojant kontrabandininku, vieno jų sodyboje juos užpuolė grupė nusikaltėlių. Vėliau pareigūnai išaiškino, kad sodybos šeimininkas veikia išvien su Policijos komisariato viršininko pavaduotoju V.Račkauskui, atsakingu už kriminalistų darbą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Aukšti teisėsaugos pareigūnai dangsto kontrabandininkus?

2010-03-29 | Aukšti Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai dalyvauja nusikalstamo pasaulio, susijusio su kontarabanda ir vagystėmis, veikloje, o jų veiklą dangsto aukštesnių teisėsaugos įstaigų vadovai, teigia Kalvarijos kriminalistai. Kaip rašoma Lietuvos policijos profesinės sąjungos išplatintame pranešime, šiuos skandalingus kontrabandos ir valstybinių miškų grobstymo aferos faktus atskleidę Kalvarijos kriminalistai atvirai spaudžiami nutraukti pradėtą tyrimą. Neturėdami kitos išeities Kalvarijos rajono policijos komisariato kriminalistai kreipėsi į Generalinį prokurorą, prašydami pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojo Edvardo Bukotos, to paties komisariato viršininko Kęstučio Kalinausko, o taip pat Kauno apygardos vyriausiojo prokuroro Kęstučio Betingio ir Policijos departamento Generalinio komisaro pavaduotojo Visvaldo Račkausko veiklos. Teisės projektų ir tyrimų centras teigia, kad Kalvarijos kriminalistai persekiojo kontrabandininkus ir vieno iš jų sodyboje buvo užpulti grupės nusikaltėlių. Pareigūnai teigia išsiaiškinę, kad sodybos šeimininkas veikia kartu su Policijos komisariato viršininko pavaduotoju, atsakingu už kriminalistų darbą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Valstybiniai miškai – medienos mafijos rankose?

2010-03-25 | Alfa.lt žiniomis, praėjusią savaitę Vyriausybė sušaukė posėdį, kuriame buvo svarstoma skandalinga Valstybės kontrolės ataskaita apie Generalinės urėdijos ir jai pavaldžių 42 urėdijų darbą. Jei tikėtume mus pasiekusia informacija, kontrolieriai nustatė tiek pažeidimų, kad buvo svarstyta, ar skelbti visus faktus viešai, ar geriau nenervinti visuomenės ir dalį tiesos nuslėpti. Kol ši ataskaita pasieks visuomenę (tai nutiks po kelių savaičių, tačiau, kaip spėjama, gerokai pakoreguota), pakalbėkime apie tai, ką apie urėdijas – vienvaldžius miškų šeimininkus – žmonės kalba puse lūpų. Apie neįsivaizduojamus urėdų turtus, kurie, beje, laikantis lietuviškų tradicijų perrašyti giminaičių ar patikėtinių vardu, apie prabangius jų mersedesus, apie eiliniam lietuviui pavydą keliančius jų atlyginimus. Tiesa, kalbos apie atlyginimus, pačius urėdus tik juokina. Vieno straipsnio komentatorius, lyg žinodamas, pajuokavo: „Galite nemokėti man atlyginimo, tik duokite tą darbą.“ Ir pataikė kaip pirštu į akį. Vienas Alfa.lt šaltinis sakė, kad Vilniaus urėdo vieta kainuoja 100 tūkst. litų. Tiems, kas nesuprato, aiškinu dar kartą – tokia suma mokama, kad gautų šią darbo vietą. Tiek neva atitinkamų žmonių buvo sumokėta, kai praėjusį rudenį iš šios šiltos vietos „už menkus nusikaltimus“ buvo pašalintas urėdas Rimantas Ribačiauskas, o į jo vietą paskirtas Artūras Nanartavičius.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Teisme - byla dėl PVM grobstymo

2010-03-25 | Antradienį Ukmergės rajono apylinkės teisme pradėta nagrinėti baudžiamoji byla, iškelta uždarajai akcinei bendrovei „Statybos montavimo darbai“, dėl sukčiavimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo, dokumentų suklastojimo ir jų panaudojimo. Praėjusių metų pavasarį laikraštyje rašėme, kad Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) akiratyje atsidūrė 18 ukmergiškių. FNTT prie Vidaus reikalų ministerijos Vilniaus apskrities skyriuje kovo 19 dieną buvo pradėtas tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 182 straipsnio 1 ir 2 dalį dėl sukčiavimo, pagal 222 straipsnio 1 dalį dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo, pagal 300 straipsnio 1 ir 3 dalį dėl dokumento suklastojimo bei 203 straipsnio 2 dalį dėl neteisėtos juridinių asmenų veiklos. Pareigūnai įtarė, kad organizuota grupė pasisavino ne vieną milijoną litų pridėtinės vertės mokesčio. Netrukus po to, kai buvo pradėtas tyrimas, jį kontroliuojančios Vilniaus miesto apylinkės prokuratūros prokuroras Arūnas Stankevičius “Gimtajai žemei“ pasakojo, kad visose įmonėse, kurios pateko į teisėsaugininkų akiratį, įtariamųjų darbo vietose, namuose, kitur, jau atliktos kratos, paimti dokumentai. Visa ši medžiaga perduota analizuoti finansininkams. Prokuroro teigimu, tai didelis darbas ir jis užtruks, nes bylos apimtis yra didžiulė. Organizuotos grupės subūrimu bei aferos sumanymu įtariamą ukmergiškį verslininką V. V. teismas buvo leidęs suimti. Jis areštinėje praleido beveik du mėnesius. Vėliau įtariamajam teismas skyrė švelnesnę kardomąją priemonę.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Ar Abonentas žinotų, ką veikti Kaune?

2010-03-19 | Gera iniciatyva atėjo į laikraštį: konkursas "Idėja Kaunui". Nuolat gausu įdomybių, siūlomų pačių miesto gyventojų. Ir paskaityt pravartu, ir pats gali prisijungti su savo "negatyvais" ir "pozityvais" (komentaruose reikalaujantys miestą aprašinėti vien pozityviai, nepagalvoja, jog taip jis amžinai ir liktų šiandieninio pozityvumo, todėl kritika konstruktyvesnė nei pagyros). Neteko girdėti, kad tokie konkursai būtų skelbiami Vilniuje, panašu, kad ten idėjas miestui sėkmingiau įgyvendina tie, kuriems tai ir priklauso, tad nėra poreikio kreiptis į visuomenę pagalbos. Bet tegu ir visuomenė pagalvoja, pilietiškumo bus daugiau, kaip ir idėjų, gal neliksiančių dūlėti ant popieriaus. Visokių idėjų Kaune pamatysi. Nuo medinės skrybėlės Kazimiero mugėje, iki pasiūlymų pirkti gatvių duobes. Gal tom skrybėlėm tas duobes uždenkim, kad gražiau atrodytų? Bet ką čia grožis, greit imsim viską deginti, net dzūkai grybų likučius čia veš, o suvalkiečiai vyšnių kauliukus. Idėja, kad bus sukūrentas visas Lapių sąvartynas, atrodo labai ambicingai, tik pats jo pergabenimas užmena mįslių. Be to, vargu ar Kaunas nesiplės šiukšliakrosnės kryptimi, jau ir taip iki pat tos vietos išsiplėtęs. Kai papūs vėjas iš ten "Urmo" bazės link, visi užuosim, kokio pobūdžio šiukšlės liepsnoja. Tikriausiai tai nebus savivaldybės posėdžių protokolai, net ir tie, kuriuose patvirtinamas Kauno šiukšlių kelias į Kauno dangų. Pati savivaldybė vėl dairosi pastato, į kurį galėtų susibėgti iš dabar užimamų pakampių.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Mokesčių inspekcija reikalauja keisti kasos programinę įrangą

2010-03-14 | Vien per šiuos metus mokesčių inspektoriai Kaune demaskavo įmonę, kuri, manipuliuodama kasos aparatu, bandė nuslėpti beveik milijoną litų pajamų. Pernai tokių buvo aptiktos kelios.„Į informacijos bloką, iš kurio skaičiuojami mokesčiai, yra įvedama žymiai mažesnė pinigų suma, nei buvo gauta už paslaugas“, - situaciją apžvelgė Mokesčių inspekcijos viršininko pavaduotojas Dainius Daugirda. Dėl šios priežasties Mokesčių inspekcija įpareigojo kasos aparatus kavinėms ir restoranams tiekiančias bendroves pataisyti programinę įrangą, kad neliktų galimybės nefiksuoti kai kurių pardavimų. Bendrovės savo ruožtu atkerta, jog toks programinės įrangos tobulinimas – kainuoja, o kaštai guls ant jų ir kavinių savininkų pečių. „Tai nėra paskutinis VMĮ nurodymas, jų tikrai bus daugiau“, - skeptiškai dėstė „UCS“ klientų aptarnavimo skyriaus vadovas Aleksas Sugintas. Tad bendrovės, laukdamos naujų Mokesčių inspekcijos nurodymų ir nežinodamos, kas dar gali keistis, neskuba keisti programinės įrangos. Restoranų ir kavinių savininkai teigia, kad valdžia pradėjo ne nuo to galo. Anot jų, daugiau į biudžetą būtų surenkama sumažinus PVM aptarnavimo paslaugas teikiančiam verslui. „Jei būtų sumažintas PVM, tai restoranų sektoriuje, mūsų skaičiavimais, būtų sukurta nuo 5000 iki 10000 darbo vietų. Aišku, tai neįvyktų per naktį“, - „LNK“ žinioms sakė Vičiūnių restoranų grupės valdybos pirmininkas Gediminas Balnis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Įsigytą žemę verslininkai įpareigoti grąžinti valstybei

2010-02-09 | Valdininkų veiklos rezultatai šturmuoja dar neregėtas absurdo aukštumas. Prieš 10 metų apskrities valdžios parduota Klaipėdos žemė turi būti grąžinta valstybei. Taip nusprendė teismas. Šis precedento neturintis procesas iš miesto dabar pareikalaus ne vieno milijono litų. Kol valstybė nežino, kaip elgtis su pajūrį apraizgiusiu neteisėtų statybų voratinkliu, išlindo dar vienas apskrities administracijos palikimas, dėl kurio užvirusią košę teks srėbti uostamiesčio savivaldybei. Klaipėdos apygardos teismas patenkino apygardos vyriausiojo prokuroro ieškinį, kurį jis pateikė gindamas viešąjį interesą dviejose civilinėse bylose. Vienoje įmonė "Sidabrinis elnias", valdanti buvusio "Baltijos" viešbučio pastatą Herkaus Manto ir J.Janonio gatvių sankryžoje, įpareigota grąžinti žemę valstybei. Net tris sklypus valstybei grąžinti turės kompanija KLASCO. Po dešimties metų šiuos sandorius pripažinus niekiniais, teismas nesiaiškino ankstesniųjų sprendimų kaltininkų. Buvę apskrities viršininkai, pardavę bendrovėms valstybinę žemę, nebus baudžiami, nes viršininko administracija skaičiuoja paskutinius gyvavimo mėnesius. Pinigus už žemę verslininkams turės grąžinti savivaldybė ir valstybė. Klaipėdos jūrų krovinių kompanija KLASCO civilinėje byloje įpareigota grąžinti tris sklypus Uosto gatvėje.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Lietuva nebeapsikenčia danų kiaulių

2010-01-21 | Nevaldomas Danijos kiaulininkų veržimasis į Lietuvą, besaikis fermų plėtimas kenkia gyventojų sveikatai bei gamtai. Vakar neapsikentę kiaulidėmis prie Vyriausybės rūmų piketą surengė keliasdešimt Radviliškio rajono Šiaulėnų bendruomenės, Kalvarijos savivaldybės, Pakruojo rajono ir kitų su danų kiaulininkais kovojančių bendruomenių atstovai. Žmonėms kilo įtarimų, kad šalies valdžia kovoje su Danijos kiaulininkais atstovauja ne saviems, lietuviams, o užsieniečiams. Anot akcijos rengėjų, nevaldomas Danijos kiaulininkų veržimasis į Lietuvą, kiaulių ir paukščių kompleksų plėtimas nesilaikant galiojančių teisės aktų kelia realią grėsmę mūsų šalies gamtai ir gyventojų sveikatai. Tačiau, kaip tvirtino rengėjai, už kiaulininkystės plėtrą atsakingos valstybinės institucijos ne tik kad nesiima veiksmų situacijai pagerinti, bet ir elgiasi visiškai atvirkščiai. Žaliųjų judėjimo lyderis Rimantas Braziulis “Respublikai” tvirtino, kad jam kilo įtarimas, jog Vyriausybė ginče su danų kiaulininkais atstovauja ne saviems, lietuviams, o užsieniečiams. “Vyksta mūsų valdininkijos palaiminta tyli danų invazija į Lietuvą. Tikima, kad iš Danijos ateis milžiniški pinigai, todėl stengiamasi tylėti bendraujant su tariamais investuotojais. Tačiau kas atsakys, kai mūsų gražuolė Lietuva kartu su danų investicijomis ir jų kiaulėmis taps viena didele kiaulide?” - klausė R.Braziulis.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!