LT   EN   RU  
2021 m. vasario 27 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Skandalai
Prezidento patarėjų KT išvados nenustebino

2004-04-07 | Konstitucinio Teismo išvados, kuriose konstatuota, kad Prezidentas Rolandas Paksas kelis kartus šiurkščiai pažeidė Pagrindinį šalies įstatymą, nebuvo netikėtos jo aplinkos žmonėms. Prezidento patarėjų teigimu, išvados nepakeitė Prezidento ryžto pereiti visą apkaltos procesą iki galo ir su tauta dalyvauti šventėje įstojimo į NATO proga balandžio 2 d. Trečiadienį pavakare, kai Konstitucinis Teismas skelbė savo išvadas, Prezidentas R. Paksas posėdžiavo su keliais savo patarėjais ir rėmėjais. Anot Prezidento patarėjo Gintaro Šurkaus, šiame pasitarime net nebuvo skirta didelio dėmesio Konstitucinio Teismo išvadoms. Tuo tarpu, Prezidento rėmėjo, Seimo nario profesoriaus Rolando Pavilionio teigimu, jo nė kiek nenustebino Konstitucinio Teismo išvada. "Konstitucinis Teismas apiformino juridiškai tai, ką politiškai buvo nusprendęs Seimas. Tai yra garvežys buvo sumaišytas su vagonais, nieko čia naujo", - sakė R. Pavilionis. Prezidento patarėjos Vitalės Vinickienės nuomone, Konstitucinis Teismas pranoko pats save todėl, kad įvertino šiurkštumą. "Konstitucinis Teismas turi įvertinti tik teisės aktų ar veiksmų atitiktį Konstitucijai", - pabrėžė V. Vinickienė.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

R.Paksui patariama daugiau nesiekti Prezidento posto

2004-04-07 | Po nepalankaus Konstitucinio Teismo sprendimo lemiamo balsavimo dėl apkaltos belaukiančiam Lietuvos Prezidentui Rolandui Paksui nebekandidatuoti pakartotiniuose Prezidento rinkimuose pataria Seimo Liberalų ir centro frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis.
Du mėnesiai, per kuriuos po Prezidento nušalinimo turėtų įvykti nauji rinkimai, yra, liberalcentristo nuomone, per trumpas laikas, kad R. Paksas "kažkaip pasikeistų, kad pasikeistų jo aplinka, kad jis atsisakytų įtartinų ryšių ir iš tikrųjų jaustųsi nepriklausomas ir savarankiškas". Todėl, E. Masiulio nuomone, nėra prasmės R. Paksui dar kartą kandidatuoti, nes jo kandidatavimas kels dideles įtampas visuomenėje. "Nelabai įsivaizduoju, kad taip susikompromitavęs politikas po kelių mėnesių naujoje kokybėje galėtų eiti Prezidento pareigas. Jeigu R. Paksas taip nori įrodyti savo charakterio tvirtumą, siūlau jam prasitęsti piloto licenziją ir įrodinėti savo kietumą ir tvirtumą aviacijos sporte", - patarė ketvirtadienį spaudos konferencijoje E. Masiulis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

R.Paksas dalyvaus apkaltoje, rinkimuose - jei gaus atleidimą

2004-04-07 | Prezidentas Rolandas Paksas neatsistatydins ir tikrai dalyvaus pirmadienį Seime atnaujinamame apkaltos procese, o dėl kandidatavimo naujuose rinkimuose dar netaria tvirto žodžio. Ketvirtadienį Seimo valdyba nusprendė apkaltos procesą R.Paksui atnaujinti pirmadienį, posėdį pradedant 15 val.
Tą pačią dieną, nors dar nebuvo gavęs oficialaus pranešimo iš Seimo, Prezidentas R.Paksas patvirtino žurnalistams, jog dalyvaus apkaltos procedūroje ir yra pasiruošęs kalbėti. Į žurnalistų klausimą, ar ketina dalyvauti naujuose rinkimuose, kai po Konstitucinio Teismo išvadų neliko abejonių, kad per apkaltą Prezidentas bus atstatydintas, R.Paksas atsakė ne taip tvirtai kaip anksčiau. Iki praėjusios savaitės, iki nepavykusio bandymo paskirti Rusijos pilietį Jurijų Borisovą savo visuomeniniu patarėju R.Paksas ne kartą buvo pareiškęs ketinimą dalyvauti Prezidento rinkimuose, jei bus atstatydintas per apkaltą. Po istorijos su J.Borisovu, kurią R.Paksas pavadino savo klaida ir atsiprašė žmonių, pareiškimai apie galimą dalyvavimą rinkimuose tapo atsargesni.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Atpirkimo ožys sudegė Prezidentūroje

2004-04-07 | Ketvirtadienį buvusiam VSD pareigūnui, o dabar Prezidentūros darbuotojui Albertui Sereikai virkdant armoniką, Prezidentas Rolandas Paksas trypė polką su ragučiais žurnalistų ir savo patarėjų ratelyje. Tai buvo Prezidentūros balandžio 1-osios surengtos muzikinės spaudos konferencijos "Atleisk" kulminacija.
Per spaudos konferenciją Prezidento rūmų kiemelyje taip pat buvo viešai sudegintas "atpirkimo ožys". Spėlionių dėl jo simbolinės prasmės būta visokių. Tačiau Prezidentas R. Paksas rekomendavo akcentuoti pirmąjį žodį "atpirkimas". Žiniasklaidos atstovai per konferenciją buvo apdovanoti didžią prasmę turinčiomis "lopetomis", o iš tikrųjų - vaikiškais kastuvėliais. Prieš seną tautišką žaidimą "Akla višta" žurnalistams buvo užrišti balti raiščiai su užrašu "Apkvaita".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

R.Paksas nesikels į Turniškes, jei pralaimės apkaltą

2004-04-07 | Prezidentas Rolandas Paksas teigia, kad jo sprendimas, ar keltis gyventi į rezidenciją Turniškėse, ar ne, priklausys nuo apkaltos Seime baigties. Tačiau Prezidentas nepaaiškina, kodėl nelaukiant apkaltos rezultatų yra skubinamas rezidencijos Turniškėse remontas. "Jei apkaltos rezultatas bus vienoks - aš kelsiuosi, jei kitoks - be abejo, ne", - žurnalistams penktadienį sakė R.Paksas, dalyvavęs Seimo iškilmingame posėdyje, skirtame Lietuvos įstojimui į NATO pažymėti. R.Paksas teigė, jog rezidencijos Turniškėse remonto darbai "vyksta pagal programą". "Nei aš spartinu, nei lėtinu šiuos darbus, paprasčiausiai tai vyksta", - sakė R.Paksas. Žurnalistų klausiamas, kodėl nelaukiant apkaltos rezultato buvo leidžiami didžiuliai mokesčių mokėtojų pinigai remontui, ir pasiteiravus, ar Prezidentas neketina šių pinigų vėliau grąžinti, R.Paksas į šiuos klausimus neatsakė.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Apkaltos precedentas sukurtas Lietuvoje

2004-04-07 | Šturmu įveikęs Seimo pareikštų kaltinimų Prezidentui Rolandui Paksui nagrinėjimą ir vos ne akimirksniu parašęs šalies vadovui lemtingas išvadas, Konstitucinis Teismas, atrodo, neturi kada atsikvėpti. Jo dėmesio laukia dar ne vienas prašymas, susijęs su pastarųjų mėnesių politiniais įvykiais. Konstitucinio Teismo pirmininkas Egidijus Kūris “Kauno dienai” tvirtina, kad nagrinėdamas kaltinimus Prezidentui, Teismas išvengė politikų spaudimo, o į Prezidento šalininkų pareiškimus, kad Teismas tapo šalies vadovo oponentų politinės kovos įrankiu - tiesiog nekreipė dėmesio. Konstitucinis Teismas išvadą dėl Prezidento veiksmų atitikties Konstitucijai parengė ir paskelbė per rekordiškai trumpą laiką - penkias paras. Kodėl buvo nuspręsta dirbti tokiu tempu? Kiek valandų išvados rengimo metu trukdavo Teismo darbo diena? - Tikriausiai niekam nekyla abejonių, kad ši byla buvo ypatinga, išvados tikrai negalima buvo atidėlioti ilgesniam laikui. Galų gale Teismas Seimo prašymų ir paklausimų nagrinėjimą visuomet paankstina. Tokia tradicija, toks ir Konstitucinio Teismo reglamento reikalavimas - bylos dėl apkaltos nagrinėjamos skubos tvarka.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Pirmadienį atnaujinamas apkaltos procesas Seime

2004-04-07 | Pirmadienį po pietų Seime bus pratęstas apkaltos Prezidentui Rolandui Paksui procesas. R.Paksas yra patvirtinęs, kad dalyvaus apkaltoje Seime, tačiau nenurodė, ar atvyks jau į pirmadienį rengiamą apkaltos posėdį. Ginčuose gali dalyvauti kaltintojai - 5 Seimo atstovai bei kaltinamo Prezidento advokatai, taip pat ir pats Prezidentas.
Pasibaigus ginčams, kaip numato Seimo statutas, Prezidentas gali tarti baigiamąjį žodį, o paskutinė apkaltos proceso Seime dalis - balsavimas. Ar pašalinti Prezidentą R. Paksą iš Prezidento posto, ar ne, Seimas turėtų apsispręsti ne vėliau kaip ketvirtadienį, balandžio 8 dieną. Seimas pirmadienį turėtų apsispręsti ir dėl visų būsimojo balsavimo procedūrų. Konstitucinis Teismas trečiadienį patvirtino, jog keturiais iš septynių nagrinėtų konkrečių veiksmų Prezidentas šiurkščiai pažeidė Konstituciją. Šie keturi šiurkščiais pažeidimais patvirtinti veiksmai pavieniui minimi visuose šešiuose Seimo specialiosios komisijos iškeltuose kaltinimuose.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Prezidento verslo partneriui - nauji įtarimai

2004-04-07 | Rolando Pakso buvusiam verslo partneriui, "Restako" bendrovės vadovui Algirdui Drakšui gresia nauji įtarimai naujame ikiteisminiame tyrime.
"Ekstros" šaltinių teigimu, Generalinėje prokuratūroje planuojama pradėti ikiteisminį tyrimą dėl A.Drakšo duotų melagingų parodymų. Konstituciniame Teisme nagrinėjant Lietuvos pilietybės suteikimo Jurijui Borisovui aplinkybes dėl atsakomybės už melagingus parodymus įspėtas "Restako" vadovas prisipažino perdavęs R.Paksui J.Borisovo primygtinį prašymą išimties tvarka suteikti jam pilietybę. Tuo tarpu duodamas parodymus Generalinės prokuratūros pareigūnams, A.Drakšas kategoriškai neigė perdavęs prezidentui tokį jo rinkimų kompanijos dosniausio rėmėjo reikalavimą. A.Drakšui gresia baudžiamoji atsakomybė ir kaip vienam bendrininkų, prievartavusių bendrovės "Šiaulių plentas" akcininkų turtą. Netekęs prezidentinio imuniteto, šiame ikiteisminiame tyrime kaltinamuoju greičiausiai bus patrauktas ir R.Paksas, organizavęs spaudimą šios bendrovės savininkams.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

R.Pakso komanda tarėsi R.Pavilionio namuose

2004-04-07 | Sekmadienio pavakarę Prezidentas Rolandas Paksas ir jo patarėjai susirinko liberaldemokrato Rolando Pavilionio namuose, - praneša LTV naujienų laida "Panorama". Prezidentas R. Paksas žada pirmadienį vykti į savo apkaltą Seime, kur pasibaigus ginčams galės tarti baigiamąjį žodį.
Nei pats R. Paksas, nei jo patarėjai, neatskelidė, ar R. Pavilionio namuose svarstė kaip Prezidentui elgtis pirmadienį. Šiandien prezidentas Rolandas Paksas per Seimo posėdį teiks paaiškinimus dėl savo veiksmų, kuriuos Konstitucinis Teismas įvardijo kaip šiurkščius Konstitucijos pažeidimus. Pasak "Lietuvos žinių" šaltinių Prezidentūroje, nuo praėjusio ketvirtadienio Pakso komanda rengė prezidento kalbą Seime. Teigiama, kad joje bus apžvelgta skandalo eiga, priežastys ir su tuo susijusios politikų kalbos bei žiniasklaidos pranešimai. Vienas teksto rengėjų - prezidento patarėjas Alvydas Medalinskas tvirtino, kad jog R.Pakso kalbos metmenys parengti iš anksto.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Prezidentūra neigia R.Pakso atsistatydinimo galimybę

2004-04-07 | Pirmadienį ryte Seimo specialiosios tyrimo komisijos paskirti kaltintojai sprendė dėl kaltinimų šiurkščiu Konstitucijos pažeidimu ir priesaikos sulaužymu prezidentui Rolandui Paksui formuluočių, kurios bus įrašytos į balsavimo biuletenius. Tuo tarpu Prezidentūra neigia R.Pakso atsistatydinimo galimybę. Seimo pirmininko pavaduotojas Gintaras Steponavičius Lietuvos radijui pirmadienį sakė, kad kai kurie prezidento veiksmai, kuriuos Konstitucinis Teismas (KT) pripažino prieštaraujančiais Konstitucijai, "akivaizdžiai rodo, kad buvo ir viešųjų interesų konfliktas, ir specialūs santykiai tarp prezidento ir verslininko Jurijaus Borisovo". BNS šaltinių teigimu, greičiausiai bus balsuojama ne dėl šešių, o dėl trijų formuluočių, atsižvelgiant į praėjusį trečiadienį KT paskelbtas išvadas. Pirmadienį 15 val. Seime atnaujinamas apkaltos procesas Prezidentui R. Paksui. Tikimasi, kad jis bus baigtas iki balandžio 8 d. Prezidentas R.Paksas žurnalistams yra patvirtinęs, jog dalyvaus apkaltos procese, nors anksčiau atsisakė duoti parodymus Seimo specialiajai tyrimo komisijai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!