LT   EN   RU  
2021 m. vasario 27 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Skandalai
Prezidentui per apkaltą Seime - trys kaltinimai

2004-04-07 | Prezidentui Rolandui Paksui per apkaltą Seime bus pateikti trys kaltinimai. Jie visiškai atitinka Konstitucinio Teismo išvadoje suformuluotus Rolando Pakso konkrečius veiksmus, pripažintus šiurkščiais Konstitucijos pažeidimais. Kaltintojai - 5 Seimo atstovai - pirmadienį nusprendė patikslinti kaltinimus ir iš anksčiau buvusių šešių palikti tris, atsižvelgdami į Konstitucinio Teismo išvadą, kurioje taip pat buvo išaiškinta ir konstitucinė apkaltos proceso samprata. Pasak vieno iš kaltintojų Raimondo Šukio, Konstitucinis Teismas savo išvadoje aiškiai nustatė, kad Seimas gali spręsti tik vieną klausimą - pašalinti Prezidentą iš pareigų ar ne. "Seimas negali spręsti kaltumo ar nekaltumo klausimo, negali kvestionuoti Konstitucinio Teismo nustatytų veiksmų, faktinių aplinkybių bei motyvų, todėl mes, kaip kaltintojai, nusprendėme, kad teisingiausia ir logiškiausia yra sukonkretinti kaltinimus", - aiškino R. Šukys. Kaltintojai atsisakė specialiosios Seimo komisijos anksčiau pateiktų kaltinimų formuluočių, jog R. Paksas nesuderino viešų ir privačių interesų, diskreditavo Prezidento institucijos autoritetą, neužtikrino valstybės paslapties apsaugos.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Dėl R.Pakso nušalinimo gali būti balsuojama šiandien

2004-04-07 | Seimas dėl Prezidento Rolando Pakso pašalinimo iš pareigų gali balsuoti dar pirmadienį. Tokią galimybę Eltai patvirtino ir Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas. "Tai yra tik prielaida. Tačiau, manau, kad pagal visas apkaltos procedūras tokia prielaida, kad balsavimas gali vykti dar šiandieną, yra reali", - Eltai pirmadienį sakė A. Paulauskas.
Apie tokią galimybę, kad dėl R. Pakso pašalinimo iš Prezidento posto gali būti balsuojama dar pirmadienį arba antradienį iki pietų, Lietuvos radijui kalbėjo ir Seimo Pirmininko pirmasis pavaduotojas Česlovas Juršėnas. Tiesa, Č. Juršėnas pridūrė, jog balsavimo laikas priklausys nuo to, kada Prezidentas R. Paksas atvyks į Seimą tarti baigiamąjį žodį. Pirmadienį po pietų Seime bus pratęstas apkaltos Prezidentui Rolandui Paksui procesas. Šalies vadovui kaltintojai iškels tris kaltinimus dėl šiurkščių Konstitucijos pažeidimų ir priesaikos sulaužymo. Šie kaltinimai visiškai atitinka Konstitucinio Teismo išvadą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

R.Paksas patvirtino atvyksiąs į apkaltos balsavimą

2004-04-07 | Prezidentas Rolandas Paksas pirmadienį atsiuntė laišką Seimui, kuriame patvirtino savo įsipareigojimą atvykti į Seimą lemiamą apkaltos dieną. "Gerbdamas jus ir suvokdamas apkaltos reikšmę mūsų valstybei, demokratijos ir teisingumo mūsų šalyje likimui, aš patvirtinu įsipareigojimą atvykti į Seimą balsavimo dėl apkaltos išvadų dieną. Patvirtinu ketinimą kreiptis į jus, išdėstyti ir paaiškinti savo požiūrį į apkaltos klausimus, neatsiejamus nuo esminių mūsų valstybės ir jos demokratijos raidos problemų. Tikiu, jog toks paaiškinimas padės jums priimti teisingą sprendimą, tautos lūkesčius atitinkantį sprendimą", - rašo R. Paksas laiške Seimo vadovams ir jo nariams, čia pat reikšdamas nuoširdžią pagarbą ir sveikindamas su artėjančiomis šv. Velykomis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Išeinantiems iš Prezidentūros - 200 tūkst. litų išmokų

2004-04-07 | Prezidento Rolando Pakso atsistatydinimas ar atstatydinimas per apkaltą Seime valstybės biudžetui kainuos apie 200 tūkst. litų. Tokia suma preliminariai paskaičiuota Prezidento buhalterijoje išeinančių išmokoms ir kompensacijoms. Baigusiam prezidentavimą R.Paksui, pagal įstatymą, turėtų būti sumokėtas atlyginimas už išdirbtas darbo dienas ir neišnaudotas atostogas. Išeitinė kompensacija, pagal įstatymą, Prezidentui nepriklauso. Prezidento buhalterijos vyriausiosios buhalterės Irenos Bigelienės teigimu, jei R.Paksas netektų posto pirmadienį, jam priklausytų 2 tūkst. 761 litas atlyginimo ir 7 tūkst. 589 litai už neišnaudotas atostogas. Tokios sumos yra neišskaičiavus 33 proc. pajamų mokesčio. Prezidento R.Pakso komandoje dirbo apie 40 asmeninio pasitikėjimo valstybės tarnautojų, patarėjų, referentų, padėjėjų. Jie turėtų pasitraukti iš valstybės tarnybos tą pačią dieną kartu su R.Paksu.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

R.Paksas tebetvirtina neatsistatydinsiąs

2004-04-07 | Prezidentas Rolandas Paksas pirmadienį kreipdamasis į visuomenę per Lietuvos televizijas ir radijo stotis dar kartą pakartojo neatsistatydinsiąs, nors prisipažino padaręs klaidų, tačiau jos, Prezidento teigimu, nepadariusios žalos Lietuvai. R.Paksas kreipdamasis per šalies televizijas į tautą, apkaltos procedūrą vertindamas kaip Prezidento nušalinimo bylą, atsiprašė žmonių už padarytas klaidas, tarp kurių ir nepavykęs Rusijos piliečio ir rinkimų kampanijos rėmėjo Jurijaus Borisovo skyrimas savo visuomeniniu patarėju. Kartu R. Paksas konstatavo, kad galutinėse Konstitucinio Teismo išvadose nebeliko pirmųjų skandalo pradžioje mestų kaltinimų, susijusių grėsmėmis nacionaliniam saugumui.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

R.Pakso rėmėjai koncertavo prie Seimo

2004-04-07 | Seime prasidėjus apkaltos procesui, pirmadienį prie Parlamento rūmų esančioje Nepriklausomybės aikštėje susirinko apie 20 Lietuvos Prezidento Rolando Pakso rėmėjų. Taikiai nusiteikę keli piliečiai, grojant akordeonui, traukė dainas. Jų atneštų karikatūrų taikinys buvo Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas, pavyzdžiui, "Su melu ir šantažu tapsiu laikinu Prezidentu". Kai kurie susibūrimo dalyviai šnekučiavosi prie centrinio Seimo kiemo. Susibūrimą stebėjo nemažai policininkų ir žurnalistų. Vilniaus savivaldybė bei Vilniaus miesto vyriausiasis policijos komisariatas buvo informuoti apie tai, kad prie Seimo organizuojamas apie 100 žmonių susibūrimas palaikyti Lietuvos Prezidentą. Vilniaus miesto tarybos sprendimu organizuoti iki 100 žmonių susibūrimus be leidimo galima Nepriklausomybės, Savivaldybės ir Daukanto aikštėse. Eltos žiniomis, sostinės policijos pareigūnai dirbs minėtose vietose, kad būtų galima kontroliuoti padėtį, palaikyti viešąją tvarką bei užtikrinti žmonių saugumą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

R.Paksas apkaltos procesą stebėjo savo kabinete

2004-04-07 | Tiesioginę televizijos transliaciją apie Seime vykusį apkaltos procesą prezidentas Rolandas Paksas kabinete stebėjo su artimiausiais patarėjais Edmundu Ganusausku ir Gintaru Šurkumi. R.Paksas iki pat vėlyvo vakaro sėdėjo Prezidentūroje, stebėdamas, kaip vyksta apkaltos procesas parlamente, rašo dienraštis "Lietuvos rytas".
Alvydas Medalinskas televizorių žiūrėjo vienas savo kabinete. "Lietuvos žinių" šaltinių teigimu, prezidentas vakar vengė vizito į Seimą, nors Seime buvę advokatai esą rekomendavę šalies vadovui važiuoti į parlamentą. "Prezidentas parlamente tars baigiamąjį žodį. Mano žiniomis, tai turėtų įvykti antradienį, nes tą dieną Seimo nariai planuoja balsuoti. Tačiau pagal Statutą dabartiniai procesai turėtų vykti dukart ilgiau, nei jau įvyko. Jei apkalta vyktų be spragų ir sutrumpinimų, R.Paksas Seime viešėtų ne kartą", - dienraščiui "Vakarų ekspresas" vakar po pietų paaiškino prezidento patarėjas Gintaras Šurkus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Nejaugi kelios klaidos vertos apkaltos?

2004-04-07 | Prezidentas Rolandas Paksas apkaltos proceso posėdyje Seime pasakė baigiamąjį žodį, kuriame teisino savo veiksmus, nurodytus jam pareikštuose kaltinimuose ir pripažino vartojęs jam, kaip Prezidentui, nederamą leksiką. R.Paksas teigė, kad jo atžvilgiu buvo taikoma dvigubų standartų politika. Už savo padarytas klaidas jis atsiprašė Seimo narių ir visų Lietuvos žmonių.
Paskutinėje prieš Seimo balsavimą dėl nušalinimo kalboje prezidentas Rolandas Paksas teigė tapęs "dvigubų standartų", "manipuliacijų" slaptais dokumentais auka ir kaltino ankstesnius prezidentus įteisinus ydingą pilietybės suteikimo išimties tvarka praktiką. "Iš esmės esu kaltinamas dėl to, kad vadovaudamasis įstatymais, ėjau buvusių prezidentų pramintų taku. Algirdas Brazauskas ir Valdas Adamkus išimties tvarka suteikė pilietybę 847 asmenims", - sakė R.Paksas. Jis neigė kaltinimą neužtikrinus valstybės paslapties apsaugą, kai sąmoningai leido suprasti savo rinkimų kampanijos finansiniam rėmėjui Jurijui Borisovui apie specialiųjų tarnybų klausomus pastarojo pokalbius telefonu.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

R.Pakso apkalta precedento Europoje neturintis įvykis

2004-04-07 | Įtakingas Didžiosios Britanijos laikraštis "Financial Times" rašo, kad antradienį tikriausiai baigsis Lietuvos prezidento Rolando Pakso apkaltos procesas, aptemdęs Lietuvos priėmimą į Šiaurės Atlanto sutarties organizaciją (NATO) ir būsimą įstojimą į Europos Sąjungą (ES). Apkalta R.Paksui, šiais duomenimis, būtų precedento Europoje neturintis įvykis. Nors 47 metų R.Paksas penkis mėnesius gynėsi nuo kaltinimų ryšiais su Rusijos organizuotu nusikalstamumu ir Rusijos slaptosiomis tarnybomis, praėjusią savaitę, atrodo, mirtiną smūgį jo politinei karjerai sudavė Lietuvos Konstitucinis Teismas, pripažinęs jį kaltu trimis kaltinimais dėl korupcijos ir nustatęs, kad jis, suteikdamas Lietuvos pilietybę jo rinkimų kampaniją dosniai finansavusiam rusų verslininkui Jurijui Borisovui, "šiurkščiai pažeidė Konstituciją". Lietuvos prezidentas taip pat kaltinamas prasitaręs J.Borisovui apie tai, kad policija tiria jo veiklą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Nauji rinkimai kainuos milijonus

2004-04-07 | Nušalinus prezidentą Rolandą Paksą Seimas per dešimt dienų turi priimti sprendimą dėl pirmalaikių šalies vadovo rinkimų datos paskelbimo. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas LŽ sakė manąs, kad parlamentarai to nespręs anksčiau kaip balandžio 13 dieną ir prezidento rinkimus derins prie rinkimų į Europos Parlamentą (EP) datos. Rinkimai į EP vyks birželio 13 dieną. Vaigauskas teigė, kad derinant pirmalaikius prezidento rinkimus su rinkimais į EP teks keisti Prezidento rinkimų įstatymą. "Dabartinis įstatymas pritaikytas trijų mėnesių prezidento rinkimų ciklui, o reikia - dviejų mėnesių, gal net trumpesnio laikotarpio", - sakė Vaigauskas. Paklaustas, kiek galėtų kainuoti naujieji prezidento rinkimai, VRK pirmininkas prognozavo, kad rengiant juos kartu su EP rinkimais pavyktų sutaupyti apie 10 milijonų litų. "Tada papildomai turėtume prašyti tik penkių milijonų", - svarstė Vaigauskas. Jis priminė, kad pastarieji prezidento rinkimai, kurie vyko kartu su savivaldybių tarybų rinkimais, kainavo apie 14 milijonų litų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!