LT   EN   RU  
2021 m. spalio 25 d., pirmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Skandalai
Baltarusija – plėšikaujanti valstybė

2004-03-28 | Geografiškai Baltarusija yra pusiaukelėje tarp Rusijos ir Vakarų Europos, ji turi sienas su penkiomis šalimis - Lietuva, Latvija, Rusija, Ukraina, Lenkija. Baltarusijos prezidentui Aleksandrui Lukašenkai geografinė padėtis - tai loterijos bilietas, kuris kasdien jam padovanoja jei ne aukso puodą, tai bent jau puspuodį. Tačiau užsieniečiams ir krovinių vežėjams, kuriems tenka kirsti Baltarusijos teritoriją, - tai košmaras. Kasmet prezidentas duoda nurodymus muitininkams, kiek jie privalo surinkti mokesčių, baudų, konfiskuoti krovinių. Ir A.Lukašenkos nurodymai kasmet vykdomi, nors nuo 1997-ųjų tranzito per Baltarusiją vertė sumažėjo 70 procentų. Baltarusijos valstybinio muitų komiteto pirmininkas Aleksandras Špilevskis trykšta džiaugsmu raportuodamas vyriausybei, kad per pirmąjį 2003 metų pusmetį jo vadovaujamas departamentas įnešė į šalies biudžetą 430 milijonų dolerių. Tai sudaro net 42 proc. visų šalies pajamų, įskaitant traktorių gamybą ir visą kitą pramonę, žemės ūkį bei paslaugas. O per praėjusiųjų metų pirmuosius šešis mėnesius - dvigubai daugiau negu per visus 2002-uosius. Jis pareiškė: „Tai lėšos, iš kurių mokamos algos baltarusių gydytojams, mokytojams ir visiems kitiems biudžetininkams“.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Saugumas - daugiareikšmis žodis

2004-03-28 | Tas beprotiškas beprotiškas pasaulis. Berods tokiu pavadinimu sovietų laikais teko matyti amerikiečių filmą. To beprotiškumo šiandien nė kiek ne mažiau. Anaiptol! Prieš savaitę tylos minutėmis pagerbėme terorizmo aukas Ispanijoje. Ir iškart prabilome: o Lietuva ar saugi? Kol kas ginklų ir sprogmenų prikimštas pasaulis neturi skydo, apsaugančio nuo tokių smūgių į nugarą, ypač jeigu smogia savižudis. Tačiau neduok, Dieve, kad naujoji Ispanijos valdžia pakeltų baltą vėliavą ir ne laiku atsitrauktų iš Irako, kaip iškart po rinkimų pažadėjo pergalės apsvaigintas naujasis Ispanijos lyderis. Teroristams būtų duotas aiškus signalas: dabar trinktelėkite kur nors Lenkijoje, ir šios šalies kariai taip pat pasitrauks iš Irako. O paskui...
Tas pavojingas, nesaugus pasaulis... Lietuvoje dabar kol kas siautėja kitokio pobūdžio savižudžiai. Girti jaunuoliai lėkė tokiu greičiu, kad, atsitrenkęs į kliūtį, automobilis "perskilo išilgai". Sunku įsivaizduoti tokios avarijos padarinius, bet būtent taip buvo pranešta žiniasklaidoje. Arba kitas šviežias atsitikimas. Paauglė be motinos žinios nusprendė su draugais pasivažinėti ir žiemos kelyje lėkė 130 km per valandą greičiu, o paskui... septynis ar aštuonis kartus vertėsi. Šį kartą pasisekė, iš automobilio - metalo krūva, o vaikai, kaip tikri herojai, žurnalo puslapyje gudriai šypsosi. Galima neabejoti, kad šis pavyzdys bus užkrečiamas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Susikompromitavo žemdirbių fondo komisija

2004-03-28 | Taryboje kilo aštrios diskusijos dėl to, kad pernai fondas neteisėtai skyrė 6 tūkst. litų rajono žemės ūkio konsultavimo tarnybai, abejotinai didelę sumą (15 tūkst. Lt) atseikėjo Ūkininkų sąjungos rajono skyriui, neteisėtai mokėjo algą visuomeninės organizacijos sekretorei. Be to, fondas netinkamai tvarkė dokumentus, pagal kuriuos skirstytos lėšos: neregistruoti paramos prašiusių asmenų pareiškimai, nėra fondo komsijos balsavimo dėl paramos skyrimo protokolų. Tarybos nariai sakė, jog kai tokia pinigų skirstymo painiava, neįmanoma susigaudyti, kam, kiek ir už ką atseikėti tūkstančiai.
Moteris daug dirbo... Fondo komisijos pirmininkas Z.Akramavičius pripažino, jog pinigai skirstyti netvarkingai ir pažadėjo šiemet laikytis visų privalomų procedūrų. Jis dievagojosi, jog nė vienas komisijos narys tų pinigų tikrai nepasisavino. Bet tarybos nariams pareikalavus paaiškinimo, kodėl alga mokėta komisijos sekretorei Valdai Blinovai, Z.Akramavičius patvirtino, kad to daryti negalėjo. Tačiau esą moteris daug dirbo ir nutarta ją paskatinti, nes metų pabaigoje liko pinigų. Jis prisiėmė priekaištus ir dėl neteisėtai skirtų fondo pinigų konsultavimo tarnybai, kuri nusipirko automobilį.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Startas ir finišas

2004-03-28 | Dar nėra taip buvę, kad bėgikai medalius pasidalytų starto linijoje. Žemdirbys, rudenį pasėjęs žiemkenčius, nesako, jog jau padarė viską, kad būtų pilni aruodai. Jis turi laukti kitos vasaros ir neleisti užtvenkti pasėlių rudens ar pavasario vandenims, papildomai javus patręšti. Tik per didelius darbus sulaukia derliaus. Kada startuoja pavasaris? Vieni sako, kad tada, kai parskrenda klajūnai paukščiai, kitiems jis prasideda su pirmąja žaluma, o akyliausieji jį įžiūri pirmoje polaidžio balutėje. Vadinasi, kiekvienas turime savąją pavasario pradžią. Finišuoja pavasaris, atiduodamas žemei jau bręstančius, jau peržydėjusius augalus, o žmogus pats susiranda pavasario pabaigą ir vasaros startą. Visa tai panašu į žmogaus ir valstybės gyvenimą. Neretai tenka girdėti malonų politiko, paprasto piliečio džiūgavimą: kovo vienuoliktąją mes atkūrėme nepriklausomybę, Lietuva tapo laisva ir demokratine valstybe. Ir tik retas susimąsto, ar teisėtai besidžiaugiantys netampa panašūs į norinčiuosius žiemkenčius kulti pavasarį. Praėjusį šeštadienį Rotušės aikštėje pilietinio judėjimo "Už teisingumą ir demokratinę Lietuvą" aktyvistai pasakė daug piktų žodžių apie mūsų valstybės politinį gyvenimą, išsikerojusią korupciją, valdžios pataikavimą kapitalui ir pačiam turtingiausiam visuomenės sluoksniui. Tokių žodžių šiandien, kai politikams tenka grumtis dėl valdžios, girdime dažnai. Bet jie ne naujiena. Nepasitenkinimo valdžios politika, jos klaidomis, politinių partijų melu buvo nuo pat pirmųjų nepriklausomos valstybės atkūrimo dienų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Grąžintą žemę valdys tik po 45 metų

2004-03-28 | Ona Butkienė, senelio Jono Medeckio žemės Baltramiejiškių kaime paveldėtoja, gyvenanti senoje jo sodyboje, su liūdesiu žvelgia į ant kalvelės įsikūrusią buvusią pionierių stovyklą. Kadaise ant senelio žemės pastatytoje pionierių stovykloje ji dirbdavo, o dukros ilsėdavosi. Tuomet niekas iš giminės nesitikėjo, kad žemė (16 hektarų) kada nors grįš jo palikuonims. Dabar ji grąžinta, tačiau beveik pusšimtį metų paveldėtojai ja naudotis negalės. Tauragės apskrities viršininko administracijos Žemėtvarkos skyriaus vedėjas Ričardas Ažna padėties, kurioje atsidūrė Jono Medeckio žemės paveldėtojai, nedramatizuoja, tačiau pripažįsta, kad priverstinai išnuomotos žemės nuomininkai neretai iš tiesų nenori skaitytis su žemės savininkais, tačiau gyvenimas juos privers tai daryti. Iki 1997 metų kaime bet kokiais pastatais užstatyta žemė savininkams nebuvo grąžinama, ji buvo atiduodama kitoje vietoje arba už ją kompensuojama įvairiais būdais.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

KT baigė tirti įrodymus dėl Prezidento veiksmų

2004-03-25 | Konstitucinis Teismas trečiadienį baigė tirti visus įrodymus, kuriais grindžiami arba neigiami Seimo nutarime suformuluoti kaltinimai Prezidentui Rolandui Paksui. Teismas paskelbė posėdžio pertrauką iki penktadienio ryto, kai viešame posėdyje bus surengti apibendrinantys baigiamieji ginčai. Po jų Konstitucinis Teismas pradės rengti savo išvadą jau uždaruose posėdžiuose. Konstitucinis Teismas nutarė atmesti antradienį pareikštą Prezidento atstovų prašymą išreikalauti iš Seimo ar kitos institucijos visą įslaptintą medžiagą, kuria specialioji tyrimo komisija disponavo tyrimo metu. Taip pat buvo prašoma kreiptis į Valstybės saugumo departamentą (VSD), kad šis minėtą medžiagą išslaptintų. Tokį prašymą Prezidento gynėjai motyvavo tuo, jog R. Paksas esą neturėjo galimybių deramai gintis nuo jam reikštų kaltinimų specialiojoje komisijoje, nežinodamas tos slaptos medžiagos, su kuria komisijos nariai buvo susipažinę.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Prezidento akibrokštas retina jo patarėjų komandą

2004-03-25 | Po prezidento Rolando Pakso sprendimo savo visuomeniniu patarėju pasikviesti Jurijų Borisovą trauktis iš prezidento komandos nutarė didžioji dalis šalies vadovo patarėjų užsienio politikos klausimais. Eltai patvirtino, kad ketvirtadienį atsistatydinimo pareiškimą rašys prezidento patarėjas diplomatiniais klausimais Eitvydas Bajarūnas, prezidento patarėjo pavaduotojas regioninės politikos klausimais Ričardas Šlepavičius, referentė Europos Sąjungos klausimais Eglė Jankauskaitė. Pasak prezidento patarėjo diplomatiniais klausimais E.Bajarūno, šis prezidento veiksmas "padėjęs paskutinį tašką jo svarstymams". E.Bajarūnas atsistatydinimo pareiškimą jau buvo parašęs prieš kelis mėnesius, dar prezidentūros skandalo pradžioje.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Prokurorai atskleidė R.Pakso melą

2004-03-25 | Jokie operatyviniai dokumentai iš bylos apie bendrovės "Alita" privatizavimą nėra dingę ar buvę klastojami, kaip yra pareiškęs prezidentas Rolandas Paksas. Kaip rašoma "Lietuvos ryte", ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo tarnyba pradėjusios Generalinės prokuratūros atstovai vakar paneigė R.Pakso viešai išsakytą teiginį apie 12 neva dingusių dokumentų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Prezidentas neišvyko į Panevėžio apskritį

2004-03-25 | Po trečiadienį priimto visuomenę pribloškusio ir po kelių valandų atšaukto sprendimo paskirti Rusijos pilietį Jurijų Borisovą savo visuomeniniu patarėju, Prezidentas Rolandas Paksas pakeitė darbotvarkę.
Atšaukta ketvirtadienį planuota valstybės vadovo išvyka į Panevėžio apskritį. 9 val. numatytas Prezidento pasitarimas su patarėjais.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

A.Brazauskas siūlys ministrams vengti Prezidentūros

2004-03-25 | Ministrą Pirmininką Algirdą Brazauską šokiravo Prezidento Rolando Pakso veiksmai - ketvirtadienį jis teigė siūlysiantis ministrams nedalyvauti susitikimuose, kurie nėra Prezidentūros kompetencijoje. Premjeras Algirdas Brazauskas sako, kad vakarykštis prezidento sprendimas savo visuomeniniu patarėju skirti Rusijos pilietį Jurijų Borisovą yra nesąmonė, nesusipratimas. Interviu Lietuvos radijui Premjeras teigė, jog sunku buvo patikėti, vakar vakare išgirdus šią žinią. Pasak Brazausko, ši žinia pribloškė jį patį ir veikiausiai visą Lietuvą. "Be abejo, toks žingsnis šokiruoja Lietuvą, visuomenę, šokiruoja žmones, kurie dar palaiko Rolandą Paksą ir jo partiją, todėl, kad toks sprendimas sako, kad galimi sprendimai neprognozuojami. Be abejo, tai sukėlė tam tikrą įtampą, nežinią ir charakterizuoja Lietuvą dar blogiau, nei buvo iki šiol", - ketvirtadienį kalbėdamas "Žinių radijo" laidoje stebėjosi A. Brazauskas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!