LT   EN   RU  
2021 m. vasario 27 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Skandalai
Seimas gali paraginti R. Paksą nedelsiant atsistatydinti

2004-03-25 | Seimo posėdžių sekretoriate jau įregistruotas rezoliucijos projektas, kuriame Lietuvos Prezidentas Rolandas Paksas raginamas nedelsiant atsistatydinti. Šiame Seimo nario Petro Gražulio parengtame projekte Seimas neigiamai vertina R.Pakso ketinimus skirti Rusijos pilietį Jurijų Borisovą visuomeniniu patarėju, nes "toks sprendimas pažeidžia teisės normas, demokratijos principus bei elementarų padorumą". Rezoliucijos projekte taip pat reiškiamas susirūpinimas tuo, kad Lietuvos Prezidentas R. Paksas yra visiškai priklausomas nuo prieštaringai vertinamo Jurijaus Borisovo. Ketvirtadienį popietiniame posėdyje Seimas ketina apsispręsti, ar įtraukti šios rezoliucijos svarstymą į Parlamento darbotvarkę. Iki šiol R.Paksą rėmęs P.Gražulis ELTAI sakė, kad jo apsisprendimą parengti tokį projektą nulėmė R.Pakso sprendimas skirti J.Borisovą savo visuomeniniu patarėju. "Jeigu R.Paksas iš tikrųjų neskyrė J.Borisovo savo patarėju, tai jis nedelsiant turėjo viešai paneigti tokias žinias", - mano P.Gražulis. Jis apgailestavo, kad R.Paksas reagavo tik po politinių partijų ir visuomenės sukeltos audros.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

M.Murza telkia apsaugos būrius

2004-03-24 | Nacionalistų mitinge Šiauliuose vasario 16-ąją pasirodęs būrelis skustagalvių vaikinų, garsėjančiu nepakantumu kitataučiams, netrukus gali tapti įteisintu miesto tarybos nario, Viešosios tvarkos komiteto pirmininko M.Murzos vadovaujamu nacionaldemokratų gynybos būriu. "Mes buriam stiprų jaunimą, tie vyrukai jauni, turi jėgos, galės apginti mūsų partijos žmones susirinkimų, mitingų ir piketų metu nuo išpuolių ir provokacijų", - teigia M.Murza. Su skustagalviais vaikinais M.Murza susipažino pernai, žydų religinio simbolio - menoros uždegimo dieną - gruodžio 24-ąją. Tuomet Šiaulių radikalas su savo partiečiais sukėlė incidentą - trukdė įžiebti menorą, šūksniais bei plakatais užgauliojo ir įžeidinėjo žydų tautą. Nors jaunuoliai partijos veikloje kol kas nedalyvauja, tačiau M.Murza neatmeta galimybės, kad jo organizuojama grupe gali tapti minėtas skustagalvių būrelis. Politikas sakosi bendravęs su panašiais vaikinais Klaipėdoje ir Vilniuje, tačiau jie atsisakė įsilieti į kokią nors politinę organizaciją.

Lankomumo reitingasKomentarų: 4

plačiau >>

Mitinguotojai plūdo valdžią ir "parsidavusią žiniasklaidą"

2004-03-21 | Apie keturis šimtus mitinguotojų sostinės Savivaldybės aikštėje keikė juos nuskurdinusią valdžią, burnojo žurnalistus ir ragino rinkti į Seimą Prezidento Rolando Pakso šalininkus. Nuo negailestingai pliekusio lietaus po skėčiais pasislėpę pilietinio judėjimo "Už teisingą ir demokratinę Lietuvą" dalyviai laikė plakatus "Seime, atstovauk rinkėjus, o ne suokalbininkus", "Paksai, laikykis", "VSD, tu ne saugai, o griauni" ir kitus. Mitingą pradėjusi profesinės sąjungos "Solidarumas" vadovė Aldona Balsienė teigė, kad visą Lietuvą yra sukausčiusi baimė, todėl politikai turi laisvas rankas priimti dar labiau tautą skurdinančius įstatymus. "Aš mačiau valdininkus, aš mačiau jų veidus, sukaustytus baimės. Bijo valdininkai, bijo žurnalistai, o mes bijome būti savimi", - kalbėjo A. Balsienė, palydėta šūksnių - "Balsienę į valdžią", "Rinkim Balsienę į Seimą" ir pan. Po jos kalbėjęs gydytojas Rimas Kaušys apgailestavo, kad po tiek nepriklausomybės metų vėl reikia rinktis į mitingus ir ginti demokratiją ir teisingumą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Pajūrio žemės dalybų byloje - pirmieji žingsniai į finišą

2004-03-21 | Plačiai nuskambėjęs žemės sklypų dalybų tyrimas - bent jau Klaipėdoje - pasiekė finišo tiesiąją. Šiomis dienomis uostamiesčio teisėtvarkos pareigūnai baigia derinti pavardes žmonių, kuriems artimiausiu metu bus pareikšti oficialūs įtarimai dalyvavus neteisėtai skirstant žemės sklypus pajūryje. Tyrimą koordinavusio Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuoto nusikalstamumo ir korupcijos tyrimo skyriaus vyr. prokuroro pavaduotojo Sigito Jasevičiaus nuomone, visa surinkta medžiaga teismą turėtų pasiekti šio mėnesio pabaigoje. Negalutiniais duomenimis, į kaltinamųjų suolą turėtų sėsti penki Klaipėdos apskrities viršininko administracijos ir Klaipėdos rajono savivaldybės pareigūnai. Tvirtinančius parašus ant netvarkingai parengtų žemėtvarkos projektų dėjusių buvusio ir dabartinės apskrities vadovų - Laisvūno Kavaliausko ir Virginijos Lukošienės - įtariamųjų sąraše nėra. Teisėtvarkininkai nenustatė, kad šie pareigūnai būtų nusižengę įstatymams.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Mirtinas virusas

2004-03-18 | Apskritai kritikuoti kitų žiniasklaidos leidinių ir kolegų rašinių tarp žurnalistų nėra priimta. Toks yra nepajudinamas mūsų etiškai priekaištingos profesijos principas. Tačiau esti atvejų, kai žurnalistų tylėjimas kitų žurnalistų publikacijų atžvilgiu galėtų ir turėtų būti suprastas kaip nebylus pritarimas tokiam žingsniui. Tai liečia atvejus, kai žurnalistika yra panaudojama tokiais tikslais, kurie iš esmės prieštarauja doros žurnalistikos visuomeninių funkcijų prigimčiai. Čia kalbama apie praėjusio savaitgalio dienraščio „Respublika“ antisemitinio ir ksenofobinio turinio publikacijas bei iliustracijas. Kas tai yra? Kaip į mūsų vieno iš didžiausių ir solidžiausių dienraščių pirmąsias pozicijas įšoko piešiniai ir tekstai, kurių tiek turinys ir forma, tiek formuluotės ir sąvokos yra tiesiogiai pasisavinti iš septynių dešimčių metų senumo nacistinio propagandinio leidinio „Sturmer“ arsenalo? Kokių motyvų dėka vienas iš laikraščių akivaizdžiai stengiasi vėl panardinti mus į praeito šimtmečio vidurio tamsiausių minios instinktų siautėjimo laikotarpį?

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Antisemitizmas

2004-03-12 | Praėjus maždaug mėnesiui po diskusijų apie radikalus, „Respublikos” redaktorius viename iš straipsnių savo skaitytojams rašo, kad Lietuvos žydų bendruomenė, prisidengdama Holokaustu, slepia ir gina nusikaltėlius. Šį Vito Tomkaus straipsnį, iš kurio galima suprasti, kad pasaulį valdo žydai ir gėjai, iliustravo paveikslėlis, kuris, kaip antisemitizmo tyrėjai iškart pastebėjo, labai tiksliai atspindėjo ne tik gėjų, bet ir žydų tautybės asmens tipažą, kuris buvo naudojamas antisemitinės propagandos reikmėms. Per sąlyginai neilgą laiką ši propaganda tapo labai įtaigiu Holokausto įrankiu. Kuo skiriasi ir kuo panašūs šie du, regis, vienas su kitu menkai susiję dalykai? Nors „Respublikos” publikacijos sukėlė ant kojų vietos politikus ir atsakingas institucijas, taip pat paskatino nemenką tarptautinę reakciją, V.Tomkus nesiliovė rašęs. Šio trečiadienio laiške V.Tomkus rašo: „...daug kas sako, kad esu panašus į žydą: draugiškas, nepavydus, linkęs nelaimėje saviems padėti. Galbūt, sakau, ir aš galėčiau pasaulį su Jumis valdyti”... Dalį skaitytojų V.Tomkus tikrai patraukė į savo pusę – juk atrodo, kad „Respublika” rašo tai, kuo tiki nemažai Lietuvos gyventojų. Tiki, bet kalba tyliai, nes garsiai apie tai kalbėti negalima – neva Lietuva, ištrūkusi iš vienų gniaužtų, pateko į JAV, žydų bendruomenės ir panašių veikėjų rankas.

Lankomumo reitingasKomentarų: 3

plačiau >>

Tikriesiems Karklės žemės savininkams - špygą taukuotą!

2004-03-10 | Dabar, kai Specialiųjų tyrimų tarnyba purto žemėtvarkininkus ir žemėvaldžius, o Prezidentas jau net su papykiu skubina praskaidrinti šitą tamsų reikalą ir reikalauja rezultato, čia, Karklės pajūryje, lyg niekur nieko teka ramus gyvenimas ir vyksta statybos darbai. Antai keli statybininkai rudenio saulutėje sukiojasi prie kažkieno būsimo namo pamatų. Ne kitaip bus, ne kitaip ir yra – čia žmogidę renčia buvusio Pajūrio regioninio parko direktoriaus Arvydo Urbio brolis. Tolėliau, arčiau jūros, kažkas plaktuku kaukši jau pastatytuose bankininko trobesiuose. Čia, būtent šioje vietoje, paveldėtą žemę turėjo atgauti Audra Čepienė, kurios seneliai buvo Karklės gyventojai. Tiesą pasakius, senelių trobikė stovėjo dabartinėje “Žilvičio” vaikų stovykloje, prie pat jūros ant kopos, kaip kad glaudėsi ir kitų pajūrio žvejų nameliai. Todėl ir tos žemės buvo tik sprindis – 15 arų. Žvejai juk nei bulvių, nei puplaiškių smėly nesodino...

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Kam naudingi antisemitiniai kliedesiai?

2004-03-09 | Net trys “Respublikos” numeriai, galima drąsiai teigti, skatina rasinę ir socialinę neapykantą. Vyriausiasis dienraščio redaktorius Vitas Tomkus ir laikraščio dailininkas Rimas Valeikis nežinia dėl ko vasario 20 dienos (penktadienio) numeryje pradėjo skleisti nacistinę propagandą. Straipsnis “Kas valdo pasaulį?” nusitęsė jau per tris numerius ir autorius žada, jog rašys dar. Pirmajame – penktadienio - “Respublikos” numeryje vedamąjį atstoja iš trečiojo reicho (nacių Vokietijos) nukopijuota karikatūra, vaizduojanti žydą ir kažkokį gražuolį laikančius žemės rutulį. Potekstė tuoj pat aiški – žydai valdo pasaulį, kitas vaikinas, pasirodo, (iš tolesnio V. Tomkaus teksto) yra “gėjus”, šie dabar taip pat pavojingi, bando pasakyti autorius. Piešinys įspūdingas ir, žinoma, paveikus, ypač kai šalia jo pateikiamos dar kelios komentuojančios tezės: “Jie meluoja”, “Jie privatizuoja”, “Jie diktuoja “visas mūsų mintis” ir pan. Nemėgstu moralizuoti ir dejuoti, bet dievaž nesitikėjau, kad šių dienų Lietuvoje gali pasirodyti toks laikraščio vedamasis ir kad daliai mūsų laikraštininkų pavyzdžiu taps “Mein Kampf” (“Mano kova”) mintys ir stilistika, tik dar labiau sukta.

Lankomumo reitingasKomentarų: 3

plačiau >>

Daugiausia žemės sukaupė premjeras

2004-03-02 | Šioje Vyriausybėje stambiausias "žemvaldys", 2002 metų duomenimis, yra premjeras Algirdas Brazauskas. Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovui Valentinui Junokui kategoriškai atsisakius viešinti Seimo bei Vyriausybės narių, kurie gali būti neteisėtai įsigiję žemės, sąrašą, LŽ domisi, kam iš šios Vyriausybės ministrų priklauso žemės sklypai. Vakar opozicinė Tėvynės sąjungos (konservatorių) frakcija Seime pradėjo rinkti parašus parlamentarų, pasisakančių už tai, kad būtų paviešintos Seimo narių, įtariamų neteisėtai įsigijus žemės sklypų, pavardės. STT vadovas Junokas Seimo pirmininkui Artūrui Paulauskui pateikė riboto naudojimo duomenis, kuriuose minimos 45 šios bei 45 praėjusios kadencijos Seimo narių pavardės. Anksčiau Junokas teigė, kad galimų įtariamųjų sąraše yra ir dabartinės bei buvusių Vyriausybių nariai. Tiesa, Junokas, prieš kurį laiką teigęs, kad šie parlamentarai ar jų giminaičiai žemę įsigijo neteisėtai, dabar laikosi nuosaikesnės pozicijos - esą šiuos sąrašus dar reikia pateikti ekspertams, kurie, atlikę išsamų tyrimą, pateiktų įrodymus. Junokas ekspertams samdyti iš Vyriausybės paprašė papildomų lėšų. Tokiu STT vadovo delsimu pasipiktino ir opozicinė Liberalų ir centro frakcija Seime. Pasak jos seniūno Eligijaus Masiulio, "tokie Junoko paaiškinimai nėra pateisinami", nes parlamentas STT vadovą dar praėjusių metų vasarą įpareigojo atlikti nuodugnų tyrimą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Apskričių viršininkai pasirūpino giminaičiais

2004-03-02 | Marijampolės apskrities viršininkas Albinas Mitrulevičius pasirūpino uošve nusižengdamas etikai. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė, kad trijų šalies apskričių viršininkai bei vieno jų pavaduotojas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą VTEK priėmė sprendimus sausio 30 dieną, apsvarsčiusi premjero Algirdo Brazausko sudarytos Darbo grupės valstybės tarnautojų žemės įsigijimo nuosavybėn ir sprendimų priėmimo teisėtumui patikrinti prašymus. Už įstatymo reikalavimų pažeidimą VTEK rekomendavo ministrui pirmininkui skirti tarnybines nuobaudas Kauno apskrities viršininkui Valentinui Kalinauskui, Šiaulių apskrities viršininkui Alvydui Šedžiui, Marijampolės apskrities viršininkui Albinui Mitrulevičiui ir jo pavaduotojui Jonui Ščeponiui. Visiems turėtų būti taikomi įstatymo nustatyti apribojimai ir draudimai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!