LT   EN   RU  
2021 m. vasario 27 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Skandalai
Žvilgsnis

2004-03-02 | Žemgrobių, arba, kitaip tariant, Seimo ir Vyriausybės narių, galimai įtariamų žemių grobstymais, sąrašas jau tapo ne tik aštriadančių “Dviračio žynių”, bet ir rimtų pareigūnų pajuokos objektu. Prieš savaitę Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovas Valentinas Junokas jį įteikė Seimo Pirmininkui kaip šviežią, nesubrandintą ir slaptą dokumentą. Tačiau vakar paaiškėjo, kad STT šį, dabar nuo visų saugomą sąrašėlį turėjo dar praėjusių metų rugpjūtį. Tai žiniasklaidai patvirtino ir Seimo kontrolierė Rimantė Šalaševičiūtė, ir Valstybės saugomų teritorijų prie Aplinkos ministerijos direktorė Rūta Baškytė. Ką visa tai galėtų reikšti? Atspėti nelabai sunku. Kol žmonės piktinosi reikalaudami kuo griežčiau nubausti į korupcijos tinklus įsipainiojusius žemėtvarkininkus bei jų paslaugomis pasinaudojusius kitus aukštus pareigūnus, tie “švieži” vadinamųjų žemgrobių sąrašai ramiausiai sau gulėjo STT seifuose ir, matyt, laukė savo valandos. Tai vakar patvirtino ir Seimo kontrolierė R. Šalaševičiūtė. Dar praėjusią vasarą STT vadovas Valentinas Junokas kreipėsi į ją, kaip į darbo grupės, tyrusios žemių grobstymus, narę, prašydamas padėti “išgryninti” galimai įtariamų neteisėtu žemių įsigijimu Seimo narių sąrašą. Pati STT tuo metu tikino neturėjusi pakankamai savų pajėgumų minėtą darbą atlikti.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Naujos žinios

2004-03-02 | Seimo ir Vyriausybės narių, galimai įtariamų žemių grobstymais, sąrašą Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) turėjo dar praėjusių metų rugpjūtį. Tai patvirtino Seimo kontrolierė Rimantė Šalaševičiūtė bei Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos direktorė Rūta Baškytė. Į jas dar praėjusią vasarą pagalbos kreipėsi STT vadovas Valentinas Junokas. Abi pareigūnės tirtinų Seimo bei Vyriausybės narių sąrašus pateikė rugpjūtį. Junokas minėtą sąrašą Seimo pirmininkui Artūrui Paulauskui įteikė tik praėjusią savaitę. Jis sakė kategoriškai atmetąs "galimas spekuliacijas, esą STT sąmoningai, neva laukdama Seimo rinkimų, galėjo vilkinti tyrimą ir sąrašų pateikimą". Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkė Nijolė Steiblienė stebėjosi, kodėl sąrašas beveik pusmetį keliavo pas Seimo pirmininką. "Jei tie tikrintini sąrašai buvo sudaryti dar rugpjūčio mėnesį, kas galėtų paneigti, kad jie buvo koreguojami", - svarstė Steiblienė.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Pajūryje išrinkti parlamentarai nesijaučia esą žemės grobikai

2004-03-02 | Pajūryje išrinkti žemių turintys parlamentarai vieningai tvirtina esą ramūs dėl galimo Seimo narių - žemvaldžių sąrašo paviešinimo. Anot jų, turto deklaracijos nevisuomet atitinka realią parlamentarų turtinę padėtį, nes kai kurie sklypai yra jau parduoti arba nekainuoja tiek daug, kiek kai kas gali įsivaizduoti. STT vadovo Valentino Junoko Seimo pirmininkui Artūrui Paulauskui perduotas žemės sklypų turinčių parlamentarų sąrašas sukėlė politikų aistras. Jei anksčiau V. Junokas teigė, kad sąraše esantys 45 praeitos ir 45 dabratinės kadencijos parlamentarai ir jų giminaičiai žemes įsigijo neteisėtai, tai dabar STT vadovas tikina, jog neteisėtumą reikia įrodyti išsamiu tyrimu. Galų gale užvakar parlamentarai nusprendė sąrašą grąžinti STT tolesniam tyrimui.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Apskrities viršininkui gresia tarnybinė nuobauda

2004-03-02 | Vyriausybės sudaryta komisija artimiausiu metu ketina pateikti išvadas, ar Utenos apskrities viršininkas Vilius Cibulskas padarė tarnybinį nusižengimą. Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) apskrities vadovą kaltina abejingai reagavus į pateiktus kaltinimus žemėtvarkininkams, susijusiems su skandalingomis žemės sklypų dalybomis sau ir artimiems giminaičiams. Komisijos tarnybiniam nusižengimui tirti pirmininkė, Vyriausybės kanceliarijos Personalo skyriaus vedėja Renata Sadzevičiūtė žiniasklaidai sakė: “STT teigia, kad V.Cibulskas pažeidė Valstybės tarnybos įstatyme įtvirtintas pareigas ir principus”. R.Sadzevičiūtė “Anykštai” pridūrė, kad “Ministro pirmininko potvarkis dėl Utenos apskrities viršininko turėtų būti jau penktadienį…” Utenos apskrities sekretorė Zita Ringelevičienė “Anykštai” paaiškino, jog viršininkas V.Cibulskas STT nemalonę užsitraukė dėl netinkamo Molėtų rajono Arnionių kadastro vietovės projekto autoriaus Aleksandro Kanavino veiksmų, suformuojant žemės sklypus sau ir Marijonai Kanavinai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Žemėtvarkininkų skandalas

2004-03-02 | Dėl galimų pažeidimų, vykdant žemės reformą, Anykščių žemėtvarkos skyriaus vedėjas Dainius Petrauskas ir specialistė Romualda Širvinskaitė Utenos apskrities viršininkui rašo pasiaiškinimus. Utenos apskrities viršininkas Vilius Cibulskas aktyvių veiksmų prieš apskrities žemėtvarkininkus, galimai susijusius su žemės sklypų dalybų skandalais, ėmėsi po to, kai Vyriausybės komisija ėmėsi tirti Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) skundą, jog V.Cibulskas padarė tarnybinį nusižengimą, tai yra “abejingai reagavo į pateiktus kaltinimus žemėtvarkininkams (Arvydas LINGAITIS “Apskrities viršininkui gresia tarnybinė nuobauda”, “Anykšta, 2004 02 12). Minėtame straipsnyje, be kita ko, pateikėme Utenos apskrities sekretorės Zitos Ringelevičienės atsakymą į “Anykštos” klausimą, kokius pažeidimus padarė Anykščių žemėtvarkininkai. “Medžiaga dėl didelės jos apimties dar nebaigta tirti. Pažeidimai bus įvertinti, o pareigūnai, viršiję savo įgaliojimus ir supainioję viešuosius ir privačius interesus, bus atitinkamai nubausti”, - tikino Z.Ringelevičienė.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Prezidentūros skandalo užsakovai pakenkė tarptautiniam Lietuvos prestižui

2004-02-25 | Iki skandalo pagrindinės žinios iš Lietuvos buvo labai pozityvios. Buvo pranešama apie kylantį šalies ūkį, apie referendumo dėl šalies prisijungimo prie Europos Sąjungos teigiamus rezultatus, apie vyrų krepšinio rinktinės pergalę Europos čempionate ir kt. „Tokia šalis kaip Lietuva nedažnai patenka į užsienio dienraščių puslapius ar televizijos žinių laidų eterį. Turi įvykti kas nors labai gero ar labai blogo, kad mes atkreiptume į save kitų dėmesį“, – sakė kompanijos Viešųjų ryšių partneriai vadovas Mykolas Katkus. M.Katkaus nuomone, prezidentinis skandalas pakenkė šalies įvaizdžiui. „Pradžioje užsienio žiniasklaida nelabai domėjosi skandalu, tačiau didėjantis įvairiausių antraščių srautas, kuriame kartojami žodžiai „Lietuva, mafija, banditai“, labai kenkia šalies, kaip patikimos valstybės, įvaizdžiui“, – nurodė viešųjų ryšių specialistas. Pašnekovo teigimu, užsienietis visą informaciją apie skandalą Lietuvoje gauna viename trumpame žinių bloke, kuriame nesigilinama į niuansus. Todėl Lietuvos įvaizdžiui būtų buvę žymiai geriau, jei skandalo nebūtų visai.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Fašizmo baubų fobija (arba: Planas B)

2004-02-25 | Išsekus argumentacijai, dėl ko Tauta turėtų atsižadėti savo išrinkto prezidento, sąmokslininkai pereina prie plano B - imasi perspėti užsieniui apie ateinančią fašizmo bangą Lietuvoje. Rolando Pakso rėmėjus pavadina fašistais, psichais ir bomžais būtent dėl to, kad Paulauskas ir Brazauskas ir kiti sąmokslininkai jau pralaimėjo argumentų kovą, dabar prasideda Lietuvos šaltąjį pilietinį karą. Iš pirmo žvilgsnio galėtų jiems atrodyti naudinga prišaukti – arba bent jau grasinti prišaukti – Europos Sąjungos sankcijas Paksui. Taip jie atlieka dvi užduotis vienu metu – izoliuoja Paksą namie ir užtikrina Seimo ir Vyriausybės pirmenybę reikaluose su ES, dėl ko buvo ginčų su Rolandu Paksu. Antra vertus, nelabai protingas žingsnelis arba politinis grasinimas, dėl keleto priežasčių. Visų pirma tokia taktika remiasi būtinomis tokiomis prielaidomis: kad ES pareigūnai labiau patikės Paulausko versija negu Pakso, kad Tauta neprieštaraus tokiai nesąmonei per garsiai, kad žiniasklaida rems tokią akciją ir kad Lietuvos ir užsienio žydai nepasakys, kad tikri fašistai slapstosi po Seimo stogu. Kad melui pavyktų, reikia parodyti, su kokiais fašistais Paksas atseit bendrauja, o kol kas tėra vienas vienintelis garbėtroška Mažonas, kuris mėgsta pasisakyti viešai ir pasirodyti televizijoje. Prezidento priešai bando susieti šalies vadovą su Mindaugu Murza.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

“Lietuvos telekomas” pažeidžia susitarimus (arba: Telekomo „Titanikas“ skęsta)

2004-02-24 | Buvęs valstybinis monopolininkas “Lietuvos telekomas” pažeidė praeitų metų gruodžio mėnesį pasirašytą derybinį protokolą su bendrove “Tele2 fiksuotas ryšys” ir neleidžia pastarajai pradėti teikti fiksuoto ryšio paslaugas Lietuvoje. Pasirašyta sutartis bei lydintys derybų protokolai įpareigojo “Lietuvos telekomą” sujungti bendrovių ryšio tinklus bei leisti “Tele2 fiksuotas ryšys” pradėti teikti savo fiksuoto ryšio paslaugas ne vėliau nei vasario 11 dieną. “Tele2” planavo nuo šios dienos vartotojams pradėti teikti pigesnius tarptautinius ir tarpmiestinius pokalbius bei skambučius į mobiliojo ryšio tinklus. Nauja fiksuoto ryšio paslauga vadinasi “Tele2.Telefon”. “Bendrovė “Tele2 fiksuotas ryšys” padarė viską, kad nuo vasario 11 dienos Lietuvos žmonės galėtų naudotis pigesnėmis fiksuoto ryšio paslaugomis. Tačiau “Lietuvos telekomas” pažeidė galiojantį derybinį protokolą bei sutartu laiku tinklų nesujungė. Tikėjomės, kad šio tarpusavio susitarimo pagrindu “Lietuvos telekomas” laiku įgyvendins visus savo likusius įsipareigojimus ir taip prisidės prie Lietuvos ryšių rinkos liberalizavimo bei tolesnių pokalbių kainų mažėjimo. Manome, kad ne tik mes, bet ir Lietuvos vartotojai likome apvilti. “Tele2” kreipėsi į atsakingas institucijas prašydama nedelsiant nutraukti “Lietuvos telekomo” savivalę bei susitarimų nesilaikymą. “Lietuvos telekomui” neįgyvendinus numatytų įsipareigojimų ir delsiant sujungti tinklus “Tele2 fiksuotas ryšys” kreipsis į teismą bei prašys kompensuoti patirtus nuostolius,” – sakė “Tele2” generalinis direktorius Petras Masiulis.

Lankomumo reitingasKomentarų: 5

plačiau >>

Dar vienas sąmokslininkų mėginimas įbauginti Prezidentą

2004-02-23 | 2003 metų gruodžio 18 – sausio 2 dienomis „Laisvas laikraštis“ metų kyšininkais paskelbė A.Brazauską, A.Paulauską, A.Kubilių ir A.Zuoką. Laikraščio nuomone, civilizuotos valstybės prokuratūra tuoj pat susidomėtų šiais asmenimis. Bet juk Lietuva – „bananų respublika“. Reikia pripažinti, kad R.Paksas, tapęs Prezidentu, nesiėmė radikalių kokybiškų antikorupcinių priemonių, o demonstravo, kad bijo kyšininko Nr. 1. Užtat jam likimas atkeršijo. Reikėjo jau pirmą dieną išvaryti M. Laurinkų ir į jo vietą pasodinti dorą VSD vadovą, kurio bijotų visi kyšininkai. Nors Vilniaus mero A.Zuoko proteguojama (aišku, ne už centus, o už šimtus milijonų) firma „Dalkia“, 2000 metų balandį išsinuomojusi „Vilniaus šilumos tinklus“ pažadėjo, per 15 metų investuoti 564 mln. litų, iki šiol neinvestavo nė lito. Specialistų nuomone, po 15 metų „Dalkia“ taip sugriaus Lietuvos požeminius šilumos tinklus, kad jiems atkurti reikės kelių milijardų litų. Štai kokia ateitis mūsų laukia. O „patriotų“ tai nejaudina. Jie užsiėmę „svarbesne“ problema – Prezidento apkalta. Sausio 26 d. „TTT“ televizijos laidoje Vilniaus miesto savivaldybės narys Juozas Imbrasas perskaitė per 20 institucijų sąrašą (visą ilgą sąrašą užbaigti sutrukdė A.Zuoko pataikūnai), kurios protestavo prieš „Dalkios“ atėjimą į Lietuvą, tarp jų ir prokuratūra. Tačiau A.Zuokas, padedamas užtarėjų iš aukščiausių Lietuvos valdžios sluoksnių, savo pasiekė. Kažkur teko skaityti, kad tai nebūtų įvykę, jeigu Lietuva šiandien būtų teisinė, demokratinė respublika. Deja, iki šiol ji buvo ir liko „bananinė respublika“ (trečiojo pasaulio šalimi).

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Kas sieja A.Zuoką, „Rubikon“ ir „Lietuvos Rytą“?

2004-02-14 | V.Bieliauskas įsitikinęs, jog UAB "Lietuvos rytas" buvo įsteigta naudojant Lietuvos komunistinio jaunimo sąjungos ir Lietuvos komunistų partijos lėšas. "VL Vakaro žinios" jau rašė, jog tapęs UAB "Lietuvos rytas" akcininku, V.Bieliauskas niekaip negalėjo gauti jokios informacijos apie bendrovę. Jis kreipėsi į teismus, kurie dėl informacijos nepateikimo bendrovės valdybos pirmininką V.Strimaitį nubaudė 300 litų bauda. Nagrinėjant šią administracinę bylą, teismas iš Vilniaus miesto savivaldybės išreikalavo "UAB "Lietuvos rytas" steigimo dokumentus. Pasak V.Bieliausko, iš šių dokumentų paaiškėjo, jog UAB "Lietuvos rytas" buvo įsteigta naudojant Lietuvos komunistinio jaunimo sąjungos ir Lietuvos komunistų partijos lėšas. Jo nuomone, toks steigimas prieštarauja LR įstatymui "Dėl LKP (SSKP) ir buvusių komunistinių organizacijų turto paėmimo". V.Bieliausko teigimu, pagal LKP CK Biuro 1990 05 26 d. posėdžio nutarimą ir LKJS CK 1990 05 29 d. Biuro nutarimo protokolą Nr. 9 aiškiai matyti, kad dienraštis "Lietuvos rytas" buvo steigiamas LKJS ir LKP lėšomis. 1990 05 29 d. LKJS Biuras nutarė "įsteigti masinės informacijos priemonių susivienijimą "Lietuvos ryto" bendrovę" ir tvirtinti jos Įstatus" bei "perduoti "Lietuvos ryto" dienraščio leidėjo teises "Lietuvos ryto" bendrovei". Taip buvusi "Komjaunimo tiesa" tapo "Lietuvos rytu". Šį nutarimą pasirašė tuometinis LKJS CK pirmasis sekretorius Alfonsas Macaitis, dabar tapęs Seimo nariu. Į "Lietuvos ryto" bendrovės tarybą ir steigiamąjį susirinkimą komjaunimas delegavo A.Macaitį, LKJS CK sekretorių Raimondą Šyvį (vis dar "Lietuvos ryto" akcininkas) bei LKJS CK reikalų valdytojo pavaduotoją Vidmantą Strimaitį (vienas didžiausių "Lietuvos ryto" akcininkų bei bendrovės direktorius). UAB "Lietuvos rytas" pradinius įnašus kaupė LKJS CK sąskaitoje. Bendrovės taryba, be kita ko, numatė, jog visos steigiamos UAB privilegijuotos akcijos būtų pasiūlytos pirmumo teise išpirkti LKJS Centro Komitetui. Šią operaciją palaimino LKP CK biuro, nutarimas, kurį pasirašė eksprezidentas, tuometinis LKP vadovas Algirdas Brazauskas, sutikęs su LKJS CK pasiūlymu "Lietuvos ryto" ir kitų laikraščių leidėjo teises perduoti LKJ CK. Pagal įstatymus, negaliojančiais nuo jų sudarymo momento pripažįstami visi sandoriai, pagal kuriuos TSKP (LKP), LKP, taip pat komjaunimo turtas buvo perduotas uždarosioms akcinėms bendrovėms, juridiniams arba fiziniams asmenims.

Lankomumo reitingasKomentarų: 3

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!