LT   EN   RU  
2021 m. spalio 28 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Skandalai
STT susidoroja su tais, kurie padeda atskleisti pareigūnų kontrabandą

2004-02-01 | 2004 m. sausio 5 d., apie 11.30 val., man paskambino į namus Kauno apskrities STT viršininko pavaduotojas Aleksandras Jakubauskas ir pilnu pasipiktinimo balsu pareiškia pretenzijas, kad aš bendrauju su žiniasklaida, išvadina demagogu ir pasako kai kurių grasinimų, kurių pasekmės – nenuspėjamos. Kad grasina nusikaltėliai arba sutrikusios psichikos žmonės – natūralu, bet kad grasintų aukštas valstybės pareigūnas – tai man irgi ne pirmas kartas. Aš A.Jakubauską gerbiu kaip gabų ir principingą pareigūną, todėl ant jo nesupykau ir jam nekerštausiu. Tik atvirai Lietuvos žmonėms pareiškiu, kad iš Lietuvos pareigūnų pusės mano ir mano šeimos atžvilgiu yra vykdomas įvairiapusiškas smurtas. Paskambinęs A.Jakubauskas man pasiūlė papasakoti Lietuvos žmonėms, kiek aš uždirbau iš kontrabandininkų, kol man pavyko surinkti įrodymus, kad jie būtų patraukti baudžiamojon atsakomybėn. Neslėpsiu – savo parodymais aš padėjau A.Jakubauskui išaiškinti M.Silickio organizuoto nusikalstamo susivienijimo organizatorius, kuratorius ir vykdytojus, todėl buvau atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės. Tačiau pareikalavau, kad viskas būtų tinkamai užfiksuota. Deja, mano klaida buvo ta, kad aš pasitikėjau STT pareigūnais. Aš supratau, kad nuo smurto mane gali išgelbėti tik viešumas. Todėl dabar žiniasklaidai pateikiu tai, kiek aš uždirbau vykdydamas nusikalstamos veikos – kontrabandos – imitavimo modelį, ir kaip tie pinigai buvo panaudoti.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Kaip „Rubikon“ plauna vilniečių pinigus?

2004-02-01 | "Laisvas laikraštis" gavo dokumentą, įrodanti, kad per "Vilniaus Energiją" yra plaunami vilniečių už šilumą sumokėti pinigai. Dar 2002 m. Liepos mėn. VŠT direktorius B.Cicėnas rašė "Vilniaus Energijos" prezidentui Jean Sacreste: "VŠT informuoja jus, kad nuo nuomos sutarties pasirašymo praėjo tik vieneri metai, tačiau "Vilniaus Energija" nevykdo eilės sutarties straipsnių. Per 2002 m. II-IV ketvirčius UAB "Vilniaus Energija" savo investicijų ataskaitoje nurodė, kad įvykdė darbų už 24,466 mln. litų. Perkant investicijas buvo patikrintos šilumos trasų sąmatos, kuriuose nustatytos nepagrįstai apskaičiuotos projektavimo, inžinierinių paslaugų bei vykdytojo mokesčio išlaidos. Jos bendroje sumoje turi sudaryti ne daugiau kaip 9 proc. - naujiems statiniams ir 10 proc. - rekonstrukcijos darbams, kai objekto kaina neviršija 0,5 mln. Litų. Objekto kainai esant didesnei, nei 0,5 mln. Litų, šie koeficientai yra mažesni. Atlikus šilumos trasų sąmatų ekspertizę nustatyta, kad projektavimo, inžinierinių paslaugų bei vykdytojo mokesčio išlaidos padidintos 5,6 karto, arba 560 proc. Be to, neteisingai pritaikyti kiti koeficientai. Dėl šios priežasties per 2002 m. II-IV ketvirčius UAB "Rubikon apskaitos sistemos" buvo nepagrįstai sumokėta daugiau nei 1 mln. Litų. Mes kreipėmės į UAB "Vilniaus Energija" valdybos narį A.Janukonį bei finansų direktorių V.Švogžlį, prašydami patikslinti šilumos trasų sąmatas, tačiau atsakymo negavome.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Masinis sekimas - tarp mitų ir realybės

2004-01-26 | Nė vienas žmogus nėra apsaugotas nuo pokalbių pasiklausymo, jų išviešinimo, tačiau būgštauti dėl nežabotos kontrolės kol kas nėra pagrindo. Valstybės saugumo departamentas (VSD) teigia, kad gyventojų pokalbių nėra masiškai klausomasi. Tuo tarpu Lietuvos Prezidentas mano, kad neteisėtai klausomasi net ir jo pokalbių. Telekomunikacijų operatoriai neteikia jokios informacijos apie savo pagalbą operatyvinės veiklos darbuotojams. Specialistai teigia, kad šiuolaikinė technika leidžia įrašinėti bet kurio asmens pokalbius, jam apie tai nežinant. Kyla klausimas: kuo tikėti? Rolandas Paksas teigė buvęs priblokštas, kai žurnalistai jo paklausė apie skambutį rinkimų kampanijos rėmėjui Jurijui Borisovui Naujųjų metų proga. Nei Valstybės saugumo departamentas, nei prokurorai nebuvo viešai paskelbę, kad R.Paksas bendrauja su J.Borisovu, bet kai kurie žurnalistai apie tai žinojo. Aišku, negalime atmesti versijos, kad viena žurnalistė tiesiog blefavo. Po to, kai VSD vadovas Mečys Laurinkus paskelbė, kad turi apie 2000 įrašytų pokalbių, susijusių su asmenimis, keliančiais grėsmę nacionaliniam saugumui, dauguma Seimo narių, kurie pirmieji apie tai išgirdo, neatrodė šokiruoti. Turint galvoje, kad ne visuose įrašytuose pokalbiuose yra kalbų apie slaptą informaciją, piktus kėslus ir t.t., reiškia, kad tų įrašų buvo ir daugiau. M.Laurinkus tvirtino, kad visuotinis sekimas Lietuvoje nevykdomas. “Kas kaltas, kad pliurpiama į visas puses”, - sakė jis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Valdančioji partija kasa sau „duobę“. Žemių grobikai, kaip ir EBSW sukčiai liks nenubausti

2004-01-21 | Metus trunkantis žemės dalybų tyrimas ir milžiniškas pareigūnų darbas gali baigtis šnipštu. Mat didelei daliai (tariamų pažeidimų netrukus įsigalios senaties terminas. Tokius įstatymus yra priėmę politikai. Kilus sklypų dalybų skandalui jie mušėsi į krūtinę, kad aferistai turi būti nubausti. Dabar gi aiškėja, kad nemažai buvusių ir esamų Seimo bei Vyriausybės narių ar jų giminaičių patys yra įsivėlę į įtartinas žemės dalybas. Šiuo metu šalies prokuratūros tiria 21 civilinę ir 65 baudžiamąsias bylas dėl įstatymų pažeidimų įsigyjant žemės sklypus. Įtarimai pateikti dviem dešimtims asmenų. Trims asmenims jau paskelbti apkaltinamieji nuosprendžiai dėl dokumentų klastojimo, naudojimo ir kitų pažeidimų, padarytų sprendžiant gyventojų teisių į žemę atkūrimo reikalus. Dar 18 ikiteisminių tyrimų dėl nusižengimų teisės aktams atkuriant nuosavybę į žemę yra pradėjusi Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT). Pareigūnai nuogąstauja, kad netrukus kai kuriems įtariamiems pažeidimams gali įsigalioti senaties terminas.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Vertybinio pasirinkimo momentas Lietuvoje

2004-01-15 | Paksas kaltas! Paksas – nekaltas! Sąmokslas! Valstybės išdavystė! Daugybė vertinimų iš pačių įvairiausių vertintojų lūpų. Kas iš jų teisus, pasakyti neįmanoma. Vieniems, nors kuolą ant galvos tašyk, Paksas yra Lietuvos gelbėtojas ir pinigais aptekusio bei žemės sklypų prisigrobusio “elito” auka. Kitiems Paksas yra blogio įsikūnijimas ir išdavikas, nepadeda nė tas pats kuolas ant galvos. Ir vieni, ir kiti tvirtina besiremiantys tik objektyviais empiriniais faktais ir esantys visiškai teisūs ir objektyvūs. Maždaug prieš šimtą metų žinomas vokiečių sociologas Maxas Weberis parašė pora straipsnelių apie vertybinį neutralumą. Nors ten buvo kalbama apie neutralumą ir objektyvumą socialiniuose moksluose, labai naudinga M.Weberio teoriją pritaikyti šiandieninei Lietuvai.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

"Anties" laikas nesuskaldytoje Lietuvoje

2003-12-16 | Kažkodėl prisiminiau prezidentą ir pagailo jo – vargšas tas žmogus, ir jo šeima, ir vaikai, kažkieno manipuliacijomis ir neaiškiais pinigais įstumti į prezidentūrą, tapusią auksiniu narvu. Nebūtų jis, kaip tie Kaušpėdo apdainuojami balandžiai Ukmergės – “apsėsti, zombiais apsikrėtę” – esu tikra – džiaugtųsi, tryptų, dainuotų koncerte kartu su žmonėmis, o ir Lietuvą, ko gero, matytų gražią, nepiktą, adventiškai susikaupusią, kupiną vilties ir šventiško laukimo. Nereikėtų po ją su apsauginiais, automatais ginkluotais, kalėdoti, priešų ieškant. Kur tik prezidentas prasieina, palieka susierzinusių, godžių, piktų, tokių kaip toji nepatenkinta moteriškė, grasinusi valdžios vyrus pjauti, žmonių būrius. Būsimąją savo kariuomenę?


Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Sadamas Huseinas ramiai sutiko likimo iššūkį

2003-12-15 | Tuo metu, kai buvusio diktatoriaus paieškos vis labiau darėsi panašios į vaiduoklio gaudymą, vakar pasaulį apskriejo sensacinga žinia: Sadamas Huseinas pagaliau sučiuptas. Nuverstasis tironas po aštuonių mėnesių gaudynių įkliuvo šeštadienio vakare netoli jo gimtojo Tikrito miesto. Apie Sadamo Huseino, kuriam dabar 66 metai, suėmimą oficialiai pranešta tik vakar. Kadangi buvo gerai žinoma, jog jis turėjo ne vieną antrininką, amerikiečiai, bijodami apsijuokti, ėmėsi visų priemonių, kad šimtu procentų įsitikintų, jog į jų rankas pagaliau pateko tas, kurio taip intensyviai ieškota nuo balandžio. Tik po to, kai DNR analizė patvirtino, kad suimtasis tikrai yra Sadamas Huseinas, sensacinga žinia buvo paskelbta visam pasauliui. “Sadamą Huseiną pagaliau sučiupom”, - spaudos konferencijoje iškilmingu balsu Bagdade pareiškė JAV administracijos Irake vadovas Polas Bremeris. Po šių žodžių žurnalistai salėje sukėlė tikrą ovaciją, dauguma jų plojo atsistoję. P.Bremeris pranešė, kad eksdiktatorius buvo sučiuptas šeštadienio vakarą netoli jo gimtojo Tikrito miesto, Ad Davaro miestelyje, vieno namo rūsyje.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Pilkoji žvalgybų interesų zona

2003-12-12 | Buvęs Valstybės saugumo departamento pareigūnas Valerijus Saveljevas teigia, jog Lietuvoje aktyviai veikia Rusijos žvalgybos rezidentūros, kurios galėjo padaryti įtakos ir Prezidentūros skandalui. Su buvusiu saugumiečiu kalbėjosi Ričardas Čekutis.
– Per Prezidentūros skandalą ne kartą įvairiomis progomis buvo pabrėžiama užsienio specialiųjų tarnybų veikla. Kiek, Jūsų manymu, šios tarnybos turėjo įtakos šiam skandalui? Kokia apskritai jų įtaka Lietuvoje? – Žinoma, Lietuvai ypatingą dėmesį skiria Rusijos spec.tarnybos. Pirmiausia per Lietuvą „nuteka” didelės pinigų sumos. Margarita Starkevičiūtė buvo visiškai teisi, sakydama, jog mūsų nacionalinio produkto augimas yra pernelyg išpūstas. Kai sakoma, jog kasmet BVP auga po 8 procentus, yra visiška nesąmonė. Tai yra pinigai, kurie „pervaromi” per tam tikrus bankus, valdomus finansinių Rusijos magnatų. Rusijos spec.tarnybos nėra suinteresuotos tokių finansų išplovimu, todėl tiek per savo legalias, tiek ir nelegalias žvalgybos rezidentūras jie mus stebi. Tai jie daro ne todėl, kad galvoja apie Lietuvą kaip apie potencialų priešininką arba Lietuvoje yra kažkokių ypatingų technogijų. Pirmiausia tai yra politiniai, tiksliau – geopolitiniai, žaidimai. Rusijos vadovų nuomone, Baltijos valstybės neturėtų ištrūkti iš vadinamosios pilkosios zonos ir taip patekti į ES ar NATO.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Apie žiūrėjimą, tapšnojimą ir kai kurias kitas Prezidento subtilybes

2003-12-08 | Sparnuota “paksogeito” metu pasklidusi frazė apie gamtinius reikalus ir tapšnojimą dosniai peni humoristus, žurnalistus ir visuomenę. Galim ironizuoti į valias, bet daliai tautos besikeikiantis Prezidentas – savas ir artimas. Toks paprastas vaikinas. Paprastas kaip Šustauskas. Sergantis paprastų žmonių bėdomis ir ujamas “susimokiusio” ir “prisivogusio” elito. Nenuostabu, kad besibaigiant mitingui prie Prezidentūros tautos išrinktasis puolė sveikintis su šustauskininkų atvestais rėmėjais, iš padilbų dėbtelėjęs į kitamanius ir parodęs jiems pergalingą dviejų pirštų kombinaciją. Keista Prezidento elgsena, retorika ir mimika, išsisukinėjimas ir bėgimas nuo viešumo, žodžiai besiskiriantys nuo darbų pastarosiomis savaitėmis darosi vis labiau pastebimi. Apie tai liudija R.Pakso interviu “Respublikai”, kur jis dramatiškai pareiškia , jog “pasiruošęs važiuoti į Lietuvą, žiūrėti visiems tiesiai į akis ir kalbėti”...

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Susikompromitavusio prezidento R.Pakso tyko mirtini pavojai

2003-12-08 | Kaip žmogaus man R.Pakso gaila. Taip pat nuoširdžiai gaila jo žmonos, jo vaikų. Užjaučiu ir Žemaitijoje gyvenančius R.Pakso tėvus. Atlaikyti tokią milžinišką laviną priekaištų, kaltinimų, demaskavimų - titaniškas darbas. Reikia geležinių nervų, plieninės sveikatos, norint nepulti neviltin. Tačiau R.Pakso kaip pareigūno man nė kiek negaila. Atvirai sakant, panašių išdavysčių laukiau, kai į valdžią buvo atėjusi LDDP su Algirdu Brazausku priešakyje, kai kandidatas į prezidentus Artūras Paulauskas, diena iš dienos kritikuodamas mūsų kariuomenę ir įgavęs liumpeno bei kitataučių paramą, tapo Seimo pirmininku. Bet A.Brazauskas ir A.Paulauskas vis dėlto sugebėjo išlaviruoti tarp Maskvos, Briuselio ir Vašingtono įtakų. A.Brazauskas turi nuodėmių, jų turi ir A.Paulauskas. Net Seimo narys Aloyzas Sakalas nėra šventas žmogus. Bet tik R.Pakso niekšybėms apibūdinti trūksta žodžių. Tikrai netikėjau, kad R.Paksas galėtų savanoriškai, sąmoningai painiotis į Rusijos spendžiamus tinklus taip giliai, taip atkakliai.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!