LT   EN   RU  
2021 m. vasario 27 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Skandalai
Spyruoklinis kareivėlis kerta liaudžiai galvą

2003-12-07 | Ai, sako rausvaplaukis šatenas žydromis šaltomis akimis, skraidęs kartu su tarsi nuosavi vaikai artimu draugu ir numatomu Lietuvos 5 medalių generolu Jurijumi, keliauju pas liaudį, kuri mane myli ir išrinko, ir aš ją myliu, nes išrinko. Ir keliauja. Su tais pačiais anekdotais, tomis pačiomis frazėmis, tais pačiais rankų mostais. Ir tais pačiais libdemais, kurie išrūšiuoja ir praleidžia tik tuos klausimus ir klausiančiuosius, kurie jų vadui patogūs. Nors ar yra nepatogių klausimų spyruokliniam kareivėliui? Ar apskritai gali būti klausiamas tas, kurio, kaip parodė Konstitucinio Teismo posėdis, atmintis visiškai nusilpusi? Nežinau, atsakinėja teisėjams prezidentas, negaliu pasakyti, neatsimenu. Bet liaudį myliu. Va, ir draugas Jurijus šilta sotaus katino šypsena ir tamsiomis hipnotizuojančiomis akytėmis pataria keliauti pas (pa)prastus žmones. Ir kalbėti išmoktus žodžius – apie niekšus elitą, susimokiusius prieš prezidentą, apie tai, kad jam visi trukdo, apie tai, kiek jis gerų darbų nori nuveikti, apie… Gerais norais kelias pragaran grįstas. Kelias į diktatūrą? Nes prezidento veiksmai vis labiau panėši į žinomų istorijoje veikėjų metodus – Stalinas, Hitleris, Pol Potas ir kiti panašūs irgi atramos ieškojo skurdžiausiuose ir menkiausiai išsilavinusiuose sluoksniuose.
Lankomumo reitingasKomentarų: 3

plačiau >>

Rusija grįžta: dviejų rusų – gero ir blogo - epopėja

2003-12-04 | Rusija niekada neatsisakė ir neatsisakys savo kuo stipresnės geopolitinės įtakos rytinėje Baltijos jūros pakrantėje. Latvijoje ir Lietuvoje – ypač: Latvijoje dėl Rygos ir Liepojos uostų, Lietuvoje – dėl Klaipėdos uosto ir Kaliningrado anklavo, svarbiausio, kaip dabar aiškiai matyti, savo teritorinio laimėjimo Antrajame pasauliniame kare.
Pretenzijos į Baltijos rytinį pajūrį susilpnėdavo tik tada, kai Rusija pati nusilpdavo kaip didvalstybė, bet tuoj pat atgydavo, kai tik atsigaudavo jos imperinė savijauta. Šiandien Rusija mano atsigaunanti bei atgaunanti nacionalinį orumą. Jis Maskvai neįsivaizduojamas be Baltijos pajūrio ir – ypač Kaliningrado kontrolės: kas valdo šį miestą, valdo Europos Rytų–Vakarų slenkstį.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Suįžūlėjęs žmogžudys paspruko iš įvykio vietos ir paslėpė įkalčius

2003-12-04 | Policija tiria automobilio avarijos, vagystės ir gaisro aplinkybes. Tiek įvykių, susijusiu su BMW 525 markės automobiliu, nutiko šeštadienio vakarą. Apie 23 valandą ši didžiuliu greičiu lekianti mašina Buivydiškių gatvėje partrenkė pėsčiąjį – 25 metų D.P. Smūgis buvo labai stiprus – vaikinas, užlėkęs ant mašinos variklio dangčio, persivertė per stogą ir nukrito ant asfalto. Pėsčiasis nuo gautų sužalojimų mirė avarijos vietoje. BMW 525 iš eismo įvykio vietos paspruko. Bet Buivydiškių gatvėje liko įkaltis – nukritęs priekinis mašinos valstybinis numeris. Netrukus policijos pareigūnai pamatė automobilį BMW 525, važiuojanti Pilaitėje. Viena mašinos padanga buvo prakiurusi, bet tai nesutrukdė vairuotojui pasprukti nuo policininkų. Netrukus dykvietėje prie Pilaitės policijos pareigūnai pastebėjo liepsnos fakelą. Privažiavę arčiau jie įsitikino, kad dega neseniai jų persekiotas automobilis.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

L.Linkevičius ragina negąsdinti savęs grėsmėmis

2003-12-03 | Krašto apsaugos ministras Linas Linkevičius paragino negąsdinti pasaulio ir savęs, kad Lietuva nesugeba užkirsti kelio grėsmėms, kurioms yra jautrios trečiojo pasaulio šalys, bei neprisiimti kalčių, kuriomis nieks nekaltina.
Negąsdinti ir nesigąsdinti L. Linkevičius paragino pareiškime, kuris paskelbtas paaiškinant jo poziciją pirmadienį vykusiame Valstybės gynimo tarybos posėdyje. Posėdyje svarstyta susidariusi padėtis valstybėje, Seimo komisijai tiriant prezidentinį skandalą. "Lietuvos politinėje visuomenėje jau tampa įprasta, kai neįvardyti šaltiniai iš uždarų posėdžių pateikia ne visai tikslią informaciją, kuri laikoma neginčijamu faktu. Neketinu komentuoti Valstybės gynimo tarybos posėdžio, tačiau noriu paaiškinti savo poziciją, neteisingai perteiktą kai kuriose žiniasklaidos priemonėse", - rašoma ministro pareiškime.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Dar kartą apklausti "Almax" darbuotojai

2003-12-03 | Generalinė prokuratūra pateikė papildomų klausimų Rusijos viešųjų ryšių bendrovės "Almax" darbuotojams Anai Zatonskajai bei Anatolijui Potninui. Su Rusijos specialiosiomis tarnybomis siejamos bendrovės specialistai antradienį buvo iškviesti į Generalinę prokuratūrą, kur juos vėl apklausė galimus grasinimus Prezidentui Rolandui Paksui tiriantis prokuroras Mindaugas Dūda. Tačiau, kaip Eltai sakė generalinio prokuroro pavaduotojas Gintaras Jasaitis, šiuo metu nesama ikiteisminio tyrimo duomenų, kad galėtų keistis procesinė A. Zatonskajos bei A. Potnino padėtis - pavyzdžiui, kad iš liudytojų jie taptų įtariamaisiais.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Komisijos išvadų "herojai" galvoja kreiptis į teismą

2003-12-03 | Po Seimo laikinosios komisijos išvadų paskelbimo kai kurie tų išvadų "herojai" jau pasiryžo kreiptis į teismą. Buvęs prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Remigijus Ačas "Vakaro žinioms" teigė su advokatu atidžiai studijuojantis kiekvieną išvadų teiginį. "Esu tiesiog šokiruotas dėl tokių išvadų, - sakė R.Ačas. - Tikėjausi, kad komisija tyrimą atliks ne paviršutiniškai, o kur kas išsamiau bei nuodugniau. Tačiau ten tiek netikslumų, tikrai yra pagrindas kreiptis į teismą. Tai ir ketinu padaryti".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

R.Paksas: jeigu jau žemaitis neištvers, tai kas ištvers?

2003-12-03 | Vakar susitikti su radviliškiečiais atvykęs prezidentas Rolandas Paksas į kultūros namus įėjo pro užpakalines duris, todėl išvengė susidūrimo su priešiškai nusiteikusiais gyventojais. Jie svečiui buvo paruošę degančiomis žvakutėmis papuoštą, žemėn smingantį lėktuvą vaizduojantį karstą.
Tačiau kultūros namų salėje R.Pakso gerbėjų buvo gerokai daugiau nei oponentų. Prezidentas sakė norįs radviliškiečiams pasakyti tris pagrindinius dalykus. Pirmiausia jis visus pasveikino su artėjančiomis šv.Kalėdomis. Paskui pareiškė jokių sutarčių su niekuo nesudaręs ir, trečia, Konstitucijos, įstatymų bei priesaikos nepažeidęs. "Ir svarbiausia, - sakė prezidentas, - jūs mane išrinkote, ir aš nežadu trauktis nė pusės žingsnio atgal". Šie žodžiai buvo palydėti plojimais.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Ceterum censeo, Carthaginam esse delendam

2003-12-02 | „Ir vis dėlto Kartaginą reikia sugriauti”, – nuolat kartodavo Romos senatoriams Markas Katonas Senasis. Šiais žodžiais jis baigdavo visas savo kalbas senate, nesvarbu, kokia tema jos būdavo sakomos.
Senovės graikai savo ruožtu kaip išskirtinę Kartaginos statytojų – finikiečių kultūrinę ypatybę minėjo verteiviškumą. Antai ir Platono „Valstybėje” rašoma, kad finikiečiams ypač būdingas pelno troškimas. Regis, tas pats troškimas nūnai užvaldė ir Lietuvos politiką, akivaizdžiai tapusią pardavimų – pirkimų, slaptų derybų ir sandorių arena. Maža to, mūsų politinį gyvenimą persunkęs verteiviškumas dabar visuotinai labinamas kaip išsvajoto realizmo ir pageidaujamo pragmatizmo ženklas. Lietuvos politikoje įsikerojo vertybių skalė, kurią civilizuota visuomenė laikytų sandariai uždarytą turguje. Kalbamas reiškinys nevaržomai plito per tris pastarąsias Seimo kadencijas. Demokratinės darbo partijos valdymo metai pratino laikyti cinizmą politikos norma. Nacionalinės „prichvatizacijos” ypatumai virto kelerius metus trukusiu serialu apie valdžios gyvenimo užkulisius.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Pasikėsinimas į prekybos imperiją

2003-12-02 | Nutiko keistas dalykas. Ūkio ministerijoje suburtoji darbo grupė parengė stambiųjų mažmeninės prekybos tinklų veiklos reglamentavimo įstatymo projektą. Dar niekur neskelbtas, vien darbo grupės parengtas ir stebėtinu greičiu apskriejęs didžiuosius mažmenininkus "projekto projektas" susilaukė tūžmingo pliūpsnio komentarų. Todėl galima spėti, kad jam vargu ar bus lemta tapti įstatymu. Netrukus į pagalbą didiesiems mažmenininkams atskubės laisvosios rinkos apologetai, ims suktis slaptųjų politinių ir finansinių įtakų smagratis. Taigi galimi du baigties scenarijai: arba įstatymo projektas bus "išvalytas" nuo didiesiems prekeiviams nepalankių reguliavimo normų, arba jis atguls "amžinam poilsiui" kieno nors stalčiuje. Tuo labiau kad tokio precedento jau būta. Dar 2001 metų pabaigoje Seimo valdybos sprendimu premjeras sudarė darbo grupę didžiųjų prekybos tinklų veiklai nagrinėti. Šios grupės darbo rezultatas - 5 puslapių ataskaita su paketu dalykiškų pasiūlymų. Po to truko dvejų metų tyla.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Galbūt ir anekdotai pasakos?

2003-12-02 | Prezidentas Rolandas Paksas kategoriškai atsisako dalyvauti viešoje Seimo Laikinosios komisijos veikloje, vietoje to siūlydamasis į komisijos klausimus atsakyti raštu. Be to, Prezidentas visa tai, ką rado teisėsaugininkai per įvairias kratas ir kitas operacijas jo dosniausio finansinio rėmėjo Jurijaus Borisovo bute ar iš kitų šaltinių, pavadino fantastine literatūra, pasakomis.
Ir atsiribojo nuo visų tokių fantastinių milijonų ir įsipareigojimų. Galbūt Prezidentas yra teisus, kviesdamas netikėti žiniasklaidoje viešinamais dokumentais. Juk visokių visokiausių planų strekozų ir susitarimų, kuriuose nėra parašų, paties Prezidento šalininkai teigia savo elektroninio pašto dėžutėse turintys daugybę. Ir dar teigia galintys sukurti. Gaila, bet tai, kad Prezidentas viską pavadino fantastika, toli gražu nieko nepaaiškina. Kaip ir jo atsisakymas dalyvauti viešoje apklausoje. Juk atsakyti raštu galės nebūtinai Rolandas Paksas, o kuris nors iš patarėjų. Kai kurie iš jų plunksną valdo daug geriau nei R.Paksas savo kalbas.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!