LT   EN   RU  
2021 m. spalio 28 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Skandalai
Laima Paksienė: "Mano kova yra malda"

2003-12-02 | Prezidento Rolando Pakso žmona Laima LŽ tvirtina, kad Prezidentūros skandalas nesujaukė jos šeimos gyvenimo. Į pranešimus, esą Paksas linkęs smurtauti, pirmoji šalies ponia tvirtino reagavusi taip pat kaip ir į žinią, kad jos vyras susijęs su teroristais. Pirmoji šalies ponia Laima Paksienė prasidėjus skandalui vengia viešumos ir tiesioginio bendravimo su žurnalistais. Į LŽ klausimus ji atsakė raštu. Pasak jos padėjėjos Erikos Umbrasaitės, Prezidento žmona į žurnalistų klausimus atsakinėja raštu tam, kad nebūtų laisvai interpretuojami atsakymai. - Prezidentas prisipažino per karštai reagavęs į vadinamojo skandalo pradžią. Jautriai ir karštai reaguoti - Prezidento charakterio savybė? Ar tie kaltinimai buvo pernelyg skaudūs, neteisingi ir netikėti?

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Apie Ivaną, vamzdį ir Aukso puodą

2003-12-01 | Buvęs televizinės loterijos vedėjas Keistuolių teatro aktorius ir kol kas einantis Prezidento “veido” ar “liežuvio” pareigas Sigutis Jačėnas išraiškingai perskaitė, pasak jo, valstybės vadovo atsiribojimą nuo Sindbado, Džeimso Bondo ir Žiulio Verno milijonų. Nežinia, kokius anapusinius santykius Prezidentas palaiko su Žiuliu Vernu, bet šiapusiniuose ekranuose milijonai dabar mirga sukasi ne blogiau nei “Aukso puode”.
Ir net ne po vieną, o dešimtimis. Žiniasklaida skelbia, kad “auksinis” libdemų narys Jurijus Borisovas Prezidentui už suteiktas rinkiminės kampanijos metu paskolas ir paslaugas turi pretenzijų daugiau nei už 50 milijonų litų. Prieš pora dienų televizijos žiniose perskaityta kažkokia neva Rusijos specialiųjų tarnybų pažyma, kurioje rašoma, kad R.Paksas per J.Borisovą iš “Lukoil” ir vienos iš didžiausių Rusijos valstybinės elektros energijos kompanijos Inter RAO gavo 6 mln. dolerių. Beje, toje pažymoje taip pat tvirtinama, kad “Lukoil” R.Paksui už jo paslaugas didinti bendrovės įtaką Lietuvos naftos ūkiui atsidėkoja pelningais užsakymais, pasak pažymos, R.Pakso valdomai Chanty-Mansijsk ir Kauno “Severostroj” bendrovei, kuri esanti viena stambiausių “Lukoil” rangovių.

Lankomumo reitingasKomentarų: 3

plačiau >>

Kodėl žmones piktina McDonald

2003-12-01 | Kaip nebūtų keista, už besišypsančio Ronaldo McDonaldo veido slepiasi ne tokia linksma realybė – McDonald’s kompaniją, kaip ir kitas tarptautines korporacijas, domina tik pelnas bet kokiomis sąlygomis. McDonald’s veiklos ataskaitoje užsimenama apie dominavimą visame žemyne, todėl vienas iš šios kompanijos tikslų - atidaryti kuo daugiau “greito maisto restoranų” daugelyje pasaulio šalių. Lietuvoje McDonald’s turi šešias užkandines: keturias Vilniuje, po vieną Kaune ir Klaipėdoje. Milijonams žmonių pasaulyje McDonald’s yra nesveiko maisto, aplinkos teršimo, gyvūnų žudymo, darbuotojų engimo ir vietinės ekonomikos išnaudojimo simbolis. Lietuvos žaliųjų judėjimas sako Jums, ką McDonald’s nutyli savo reklamose.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Ar turėsime naują gelbėtoją Prezidento poste?

2003-11-28 | Sako, kad lietuviai nepanašūs į žydus. Netiesa, panašumų yra. Galbūt jie nesutampa laike, bet esmės tai nekeičia. Prieš porą tūkstančių metų žydų tauta laukė Mesijo. Šiandien jo laukia lietuviai. Ir bėdą turi tą pačią – labai jau daug netikrų pranašų. Dar nesibaigus vieno „gelbėtojo” karjerai, atsiranda kitas. Nežinia, ar V.Uspaskicho Darbo partija turėtų tokius reitingus, jei ne Prezidentūros skandalas. Greičiausiai ne. Kaip bebūtų, šalia R.Pakso šiandien turime naują „gelbėtoją”, kurį remia įtikėjusieji jo galiomis. Jis (tai jau įprasta) neapsiribojo pavergęs lietuvių širdis, o siekia sukurti dangaus karalystę žemėje. Naujatikiai ir prozelitai, susibūrę į Darbo partiją, reiškia rimtas pretenzijas savo „gelbėtojo” V.Uspaskicho vardu valdyti šalį. Todėl vis daugiau imamos svarstyti jų perspektyvos Lietuvos politiniame gyvenime. R.Pakso ir A.Brazausko (iš dalies ir V.Adamkaus) patirtis aiškiai rodo, kad siekiant valdyti šalį Prezidento postas nėra labai reikšmingas. Dėl jo neapsimoka aukoti akivaizdų partijos lyderį, be kurio susilpnėtų pati politinė partija. V.Uspaskicho ir jo Darbo partijos padėtis būtent tokia. Akivaizdu, kad jam naudingiausia siekti daugumos Seime ir Vyriausybės vadovo posto (ypač dėl to, kad jo interesai siejasi su ekonomika, o ne užsienio politika). Beje, tikėtina, kad panašūs išskaičiavimai paskatino ir pastaruoju metu kilusius svarstymus dėl A.Paulausko atsisakymo kandidatuoti Prezidento rikimuose (jei R.Paksas atsistatydintų ar būtų pašalintas iš pareigų).

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Valstybei nereikia piliečių visuomenės

2003-11-26 | Lietuvos intelektualai, nagrinėdami dabartinio politinio skandalo priežastis, sako, jog Lietuvoje nėra susiformavusi pilietinė visuomenė. Kas tai rodo ir kodėl per 13 nepriklausomos valstybės metų šioje srityje pavyko pasiekti tiek mažai?
Kol dauguma rinkėjų blaškėsi pasirinkdami tai vieną, tai kitą tradicinę ar smarkiai politinės sistemos nežadėjusią keisti partiją, tol politinis bei visuomenės elitas manė, kad tai demokratinis, daug žalos nedarantis vyksmas. Tačiau po praėjusių Prezidento rinkimų bei Liberalų demokratų ir Darbo partijos iškilimo atsirado naujas teiginys: Lietuvoje nėra pilietinės visuomenės arba ji yra labai silpna.Lankomumo reitingas

plačiau >>

Lietuva laiko egzaminą

2003-11-26 | Iš esmės nuo socdemų pozicijos priklauso, ar R.Paksui gresia apkalta (apkalta laikoma įvykusia, kai už ją balsuoja trys penktadaliai Seimo - 85 nariai). Didžiosios Britanijos informacijos agentūra BBC Lietuvos skandalą vadina „Paksogeitu“ (aliuzija į“Votergeitą“, per kurį dėl korupcijos ir melo turėjo atsistatydinti JAV prezidentas Ričardas Niksonas). Amerika, kurios žvalgybai buvo žinoma nusikalstama Prezidentūros ir mafijos grandinė, teigia, kad dabar Lietuvos teisinė sistema ir demokratija turi laikyti sunkiausią egzaminą. Beje, JAV ambasada jau anksčiau buvo įspėjusi R.Paksą dėl nusikalstamų R.Ačo veiksmų.


Lankomumo reitingas

plačiau >>

A.Brazauskas - R.Pakso gynėjas

2003-11-26 | Kyla natūralus klausimas, kodėl išryškėjus tokiai grandinėlei R.Paksas neskuba atsikratyti savo komandos? Penktadienį Prezidentas sušaukė Valstybės gynimo tarybą. Bet taip ir neaišku, kam ji buvo sušaukta. Tik pareikalauta, kad prokuratūra VSD pateiktus faktus ištirtų, nors ir taip ji šią savaitę, gavusi visą medžiagą, pradės tyrimą. Dar ir policijos generalinis komisaras (kurį R.Paksas irgi kėsinosi atleisti) V.Grigaravičius pridės savo surinktą medžiagą. Jeigu R.Paksas iš tikrųjų norėtų nutraukti jį apraizgiusį bjaurų voratinklį ir atgauti tautos pasitikėjimą, jam, atrodo, būtų tik viena išeitis: atleisti visą savo komandą ir paprašyti, kad jo patarėjų korpusą suformuotų visos Seimo frakcijos. Bet jis to nedaro. Nenori tarnauti Lietuvai ar bijo J.Borisovo, kuris gal tikrai turi šantažo priemonę - Prezidento pasirašytą sutartį - dešimtis įsipareigojimų?


Lankomumo reitingas

plačiau >>

R.Ačas ir R.Smailytė - pagrindiniai mafijos užsakymų vykdytojai?

2003-11-26 | R.Ačas - pati tamsiausia Prezidentūros figūra. Pasak apžvalgininkų, net Afrikoje nebūna taip, kad buvęs kolchozo mechaninių dirbtuvių vedėjas taptų Prezidento patarėju nacionalinio saugumo klausimais. Interneto svetainėse skelbiama informacija, kad dar besimokydamas Žemės ūkio akademijoje R.Ačas gerai pasižymėjo karinėje katedroje ir labai patiko majorui GRU agentui A.Lokšynui, kuris su J.Borisovu kartu tarnavo desantiniame dalinyje. Spėjama, kad jau Sąjūdžio metais R.Ačas mokėsi Baltarusijos KGB meno. Bet gal ir nebuvo taip. Tos internetinės informacijos niekas nepatvirtina.


Lankomumo reitingas

plačiau >>

Sutartis - J.Borisovo šantažo priemonė

2003-11-26 | Iš telefoninių pokalbių aiškėja, kad nusikaltėlių įtaka R.Paksui buvo daroma pagal griežtas mafijos taisykles, kur kiekvienas grandinės dalyvis kalbėdavosi tik su jam priskirtomis „grandinėmis“.
J.Borisovas veikė per Prezidento patarėją R.Ačą ir per buvusios R.Pakso „Restako“ įmonės vadovą Algirdą Drakšą. Šių metų kovo 17 d. J.Borisovas A.Drakšui išliejo baisų pyktį, kam R.Paksas nepaskyrė jo savo patarėju. „Jei pirmadienį nebus ištesėti pažadai, mirtis jam kaip Prezidentui, - grasina J.Borisovas. - Rolandas jau ne Prezidentas - lavonas. Sutartį su jo parašu rytoj parodysiu“. Rusijos agentūros ALMAX (gaminusios R.Pakso įvaizdį) darbuotojai D.Zatonskajai J.Borisovas pažada, kad R.Pakso pasirašytą keliasdešimties punktų sutartį perduosiąs „priešiškai žvalgybai“.


Lankomumo reitingas

plačiau >>

R.Paksas informaciją vadina sąmokslu

2003-11-26 | Kadangi VSD medžiaga buvo su grifu „slaptai“, visuomenei pirmomis dienomis jos neskelbė, ją A.Paulauskas nunešė tik Prezidentui ir premjerui.
Pagal įstatymą VSD privalo teikti informaciją pirmiausia Prezidentui. M.Laurinkus teigia taip ir daręs, bet Prezidentūra į ją nereagavo, o tik nusikalstamos veiklos dalyviai gavo informaciją, kad juos VSD seka. A.Paulauskas teigia, iš R.Pakso reakcijos supratęs, kad VSD medžiagoje minimi faktai jam yra žinomi. Jis pridūrė, kad buvo siūlyta visiems trims valstybės vadovams (Prezidentui, Seimo pirmininkui ir premjerui) kartu išklausyti VSD informaciją. Bet Prezidentas norėjęs ją gauti vienas. Ketvirtadienio vakarą R.Paksas, susijaudinęs taip, kad net pamiršo mikrofoną įsisegti, „įšoko“ į Lietuvos televizijos „Panoramos“ laidą ir perskaitė iš kišenės išsitrauktą pareiškimą. Ne, jis neatsistatydino, o tik paneigė informaciją, kad jis ir jo aplinka turi ryšių su tarptautiniais nusikaltėliais.


Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!