LT   EN   RU  
2021 m. spalio 28 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Skandalai
Saugumo medžiaga pribloškė politikus

2003-11-26 | Po M.Laurinkaus pranešimo Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas paprašė pateikti įrodymų apie tarptautinės mafijos skverbimąsi į Lietuvą ir jos įtaką mūsų valdžiai. Trečiadienį M.Laurinkus įteikė Seimo pirmininkui per 100 psl. medžiagą kartu su telefoninių pokalbių įrašais, kuriuos VSD surinko teisėtai, nes turėjo teismo sankciją klausytis bendrovės „AVIA Baltika“ vadovo, pagrindinio R.Pakso prezidentinės kampanijos finansuotojo Jurijaus Borisovo pokalbių. Dar vasarą spaudai M.Laurinkus yra pasakęs: „AVIA Baltika“ mes sekėme, sekame ir seksime“, nes ši įmonė buvo užkliuvusi net JAV žvalgybai kaip tiekianti Rusijos karinės aviacijos įrangą terorizmą remiančioms šalims.
A.Paulauskas sukvietė Seimo frakcijų atstovus bei aukščiausius teisėtvarkos pareigūnus perskaityti ir perklausyti VSD pateiktos medžiagos. Tai buvo valstybę drebinantys faktai. Tuoj pat buvo nutarta sustabdyti M.Laurinkaus atleidimo iš pareigų procedūrą ir sušaukti neeilinį Seimo posėdį, kuriame būtų sudaryta komisija VSD pateiktiems faktams ištirti.


Lankomumo reitingas

plačiau >>

R.Paksas žiniasklaidos skelbiamus dokumentus lygina su fantastine literatūra

2003-11-26 | Prezidentas Rolandas Paksas atmeta bet kokias sąsajas su anoniminiais dokumentais, nepasirašytomis sutartimis, planais, pažymomis ir kitokiais dokumentais. Trečiadienį Prezidento spaudos išplatintame pranešime visa tai lyginama su pasakomis, fantastine literatūra.
"Norėčiau ta proga atsiriboti ir nuo visų kitų būsimų Žiulio Verno, Sindbado ar Džeimso Bondo milijonų, kuriuos dar bandys priskirti", - sakė šalies vadovas. Prezidentas R. Paksas ir politikus, ir žiniasklaidą ragina itin atsakingai elgtis su informacija. Vienas iš šalies dienraščių paskelbė gavęs sutarties, sudarytos tarp R. Pakso ir dosniausio jo rinkimų kampanijos rėmėjo Jurijaus Borisovo, kopiją.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Prezidentūros akiratyje - E.Leontjeva, P.Gylys

2003-11-26 | Šią savaitę Prezidentūros darbuotojai skuba pateikti Prezidentui Rolandui Paksui galimus kandidatus į laisvas patarėjų vietas.
Patarėjų paieškos Prezidentūroje neapsieina be nesusipratimų. Naujienų agentūros ELTA duomenimis, vakar Prezidentūroje skandalą sukėlė Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo narė Rūta Gajauskaitė. Ji susikivirčijo su žiniasklaidos atstovais. Incidentą turėjo spręsti Prezidento spaudos tarnybos bei apsaugos darbuotojai. Vėliau Gajauskaitė dalyvavo Prezidentūroje vykusiame pasitarime, į kurį atėjo ir buvęs visuomeninis Pakso patarėjas bei kandidatas į prezidentus Juozas Edvardas Petraitis. Teigiama, kad jis konsultuoja Prezidentą konstitucinės teisės klausimais. Pasitarimas tęsėsi ir pasibaigus oficialiai darbo dienai. LŽ duomenimis, jame buvo svarstomos galimų kandidatų į šalies vadovo patarėjus pavardės.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Lietuvos respublikos prezidentui R.Paksui piliečiai siūlo atsistatydinti

2003-11-24 | Vilniaus senamiesčio S.Daukanto aikštę prie Prezidentūros šeštadienį užplūdo žmonės, raginę atsistatydinti į skandalą dėl patarėjų įklimpusį prezidentą Rolandą Paksą. Atsižvelgiant į viešosios tvarkos pažeidimų grėsmę, Prezidentūros prieigose buvo sutelktos didelės policijos pajėgos. Mitinguotojus akylai stebėjo keli šimtai pareigūnų. Įeinantys į aikštę buvo filmuojami ir tikrinami, ar nesineša ginklų, aštrių daiktų, lazdų, akmenų, plytų ir kitų pavojingų daiktų. Aikštės pakraštyje buvo keli raitosios policijos pareigūnai, kurių arkliai prunkštė ir nekantriai trypčiojo. Dešimtys skydais, šalmais, guminėmis lazdomis ir kita specialia ekipuote apsirūpinusių specialiosios paskirties policijos pareigūnų aikštėje skyrė R.Pakso atsistatydinimo reikalaujančius mitinguotuojus ir prezidento šalininkus. Nemažai pareigūnų buvo pasklidę minioje. Daukanto aikštė buvo taip perpildyta, kad mitinguotojus gausiai supę ir saugoję policijos pareigūnai nebegalėjo leisti prisijungti prie mitingo kai kurių pageidavusiųjų jame dalyvauti.
Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Vakarai mums nepadės

2003-11-22 | Apie Prezidentą ir jo sukeltą politinę krizė jau tiek prirašyta, tiek prikalbėta... Įvairiausiais rakursais. Štai citata: "Taigi jau pradeda aiškėti, jog ši politinė krizė - ne sąmokslas prieš Prezidentą, kaip jis buvo pareiškęs, o realus sąmokslas prieš Lietuvą" ("Lietuvos ryto" Apžvalgininkas). Tačiau būtent šiuo rakursu, man regis, kalbama ir rašoma nepakankamai. Žinoma, svarbu, apmaudu, gėda, kad mūsų Prezidento moralė, kaip sakoma, "žemai", kad jis susidėjo su nepraustaburniais (J.Borisovas), su menko išsilavinimo (R.Ačas) žmonėmis. Svarbu, bet ne svarbiausia. Svarbiausia, kad su mūsų prezidentu susijęs realus sąmokslas prieš Lietuvą.


Lankomumo reitingasKomentarų: 24

plačiau >>

Kas nukniaukė Lietuvos garbę?

2003-11-22 | Kai Mikė Pūkuotukas paklausė Asilo Nulėpausio, kas atsitiko su jo uodega, anas nusistebėjo: o kas jai galėjo atsitikti? Jos nebėra, - pranešė Mikė Pūkuotukas. Tu esi tikras? - pasitikslino Nulėpausis. “Matai, - atsakė Pūkuotukas. - Uodega arba būna arba nebūna. Čia apsirikti neįmanoma. O tavosios nėra”. Apsižiūrėjęs Nulėpausis liūdnai atsiduso: “Ko gero, tavo teisybė” “Žinoma, mano, - pasakė Pūkuotukas, - būsi ją kur nors palikęs.” “Kas nors bus ją pasiėmęs, - pasakė Nulėpausis. - Va kokie.” Ir Mikė Pūkuotukas, norėdamas paguosti draugą, iškilmingai pažadėjo surasti jo uodegą. Lietuva dabar kaip tas Nulėpausis irgi sunkiai dūsauja ir liūdnai klausia savęs – “Kodėl?”, retsykiais “Kam?”, o kartais “Nejaugi šitaip?” Nes jaučiasi praradusi. Ne uodegą, ne. Valstybės garbę. Tai, ką iki šiol įkūnijo Prezidento institucija, švietusi nesutepto autoriteto baltumu valstybės kalno viršūnėje. Ir apsirikti čia taip pat neįmanoma. Nes garbė, pasak Pūkuotuko, arba būna arba nebūna.


Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Sąmokslo retorika Lietuvoje

2003-11-21 | Sąmokslininkiška retorika yra lyg kamšis, užkemšantis kiaurus politinės kanalizacijos vamzdžius. Dažniausiai tokiu sąmokslo ir šalies gelbėtojo nuo sąmokslininkų įvaizdžiu dabar naudojasi Lietuvos prezidentūros veikėjai, pradedant pačiu Rolandu Paksu. Lyg per nesibaigiančią rinkiminę kampaniją remiamasi paveikia šešėlių teatro priemone: jei prabylama apie įtartinus jo artimiausios aplinkos ryšius- reiškia tie, kurie tuos ryšius atidengia, yra su sveiku protu prasilenkiantys sąmokslininkai prieš Lietuvą ir jos prezidentą. Kas svarbiausia ir kas labiausia apgailėtina, to iš esmės pakanka dideliai daliai mūsų liaudies apkvailinti. Nesvarbu, kad politikos apžvalgininkai argumentuoja, kad net jei ir yra matomi sąmokslo ženklai visoje prezidentūros ryšių aferoje, tai daugiausia jų pripaišyta ant pačios prezidentūros sienų. Žodis "sąmokslas" yra lyg kempinė mokyklinei politikos lentai nuvalyti.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Prezidentūros muilo burbulo skandalas užgožė aktualias Lietuvos problemas

2003-11-21 | Sukeltas skandalas dėl žemės sklypų iš dalies parodė net šalies aukščiausių vadovų, ministerijų, STT skubotumą. Didžiausi „nenaudėliai“, neva prisigrobę daugiausiai sklypų, — žemėtvarkininkai. Ne vienas iš jų susigundė jam suteiktomis galimybėmis, įsivėlė, kaip Vilniuje, į įtartinus sandėrius su nusikaltėlių pasaulio atstovais arba sudarė sąlygas pajūryje ir kitose vertingose vietose išgrobstyti sklypus. Tačiau spaudoje paskelbti skubotai sudaryti sąrašai atspindi ir specialiųjų tarnybų neprofesionalumą bei kai kurių politikų norą viską sumauti ant vieno kurpalio. Spaudoje paskelbtoje statistikoje Telšių apskritis nurodyta kaip viena iš tų, kur žemėtvarkininkai įsigijo daugiausiai sklypų. Viename krikščioniškai demokratiškame laikraštyje suabejota Telšių apskrities administracijos viršininko Kazio Lečkausko gebėjimu atlikti pareigas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Šuolis nuo "erelio" ant "agurko"

2003-11-20 | Krizė gilėja. Tai faktas. Pačioje pradžioje skandalą buvo galima vertinti žmogiškų klaidų lygmeniu. Bet iš visų pusių pasipylus naujai informacijai, pradedi galvoti apie sisteminius dalykus, scenarijus ir jų autorius. Iš anksto kurtus scenarijus, iš įvairių pusių. Būdamas aklavietėje, po kurio laiko vis tiek surandi kelią iš jos išeiti, rūkas pradeda sklaidytis. Dabar jau tiek dienų ta Prezidento istorija tęsiasi, ir nematau, kad kas būtų paaiškėję. Jokių tiesių atsakymų iš Prezidento, nieko iki šiol nedavė ir teisinis tyrimas, aiškių atsakymų nėra ir iš parlamentinės komisijos. Nėra akivaizdžiai atskleisti ryšiai tarp Prezidento ir kriminalinio pasaulio. Nėra visai aišku, kaip šitoje istorijoje dalyvauja specialiosios tarnybos. Iš visų pusių - iš Rytų ir Vakarų, Šiaurės ir Pietų. Yra tik interpretacijos. Prezidento išsisukinėjimai ir pašmaikštavimai, apžvalgininkų, žurnalistų vertinimai. Aš įsivaizduoju, kad tokioje situacijoje dabar pradės taškus dėlioti visuomenės nuomonė. Nesulaukiant pagrįstų išvadų, politikų ir vertintojų elgesiui pradės įtaką daryti viešoji nuomonė. Ir tada, manau, gali būti nukrypta nuo pastangų surasti tiesą.Lankomumo reitingasKomentarų: 3

plačiau >>

Drakonas mirė, tegyvuoja drakonas

2003-11-14 | Korupcija - problema, kurią mes patys sau prikišame, kurią mums primena ir tarptautinės organizacijos. Ar dėl to kaltas mūsų nesugebėjimas sukurti tinkamą teisinę bazę, leidžiančią kovoti su korupcija, ar tiesiog atitinkamos visuomenės nuostatos? Norint atsakyti, kodėl egzistuoja korupcija, reikia žiūrėti į žmonių motyvaciją. Paprastai sakant, korupcijoje dalyvauja tas, kuris turi tam tikrus įgaliojimus, ir tas, kurio naudai ar nenaudai yra priimamas sprendimas. Pastarasis yra suinteresuotas, kad būtų priimtas jo atžvilgiu teigiamas sprendimas. O turintis įgaliojimus priimti kažkokį sprendimą asmuo atsiduria natūraliai susiklostančioje situacijoje, kurioje jį galima paveikti. Korupcija tam tikra prasme yra natūralus procesas, nes kiekvienas siekia, kad jo atžvilgiu būtų priimtas kuo palankesnis sprendimas, ir viena iš priemonių, kad taip įvyktų, yra mokestis, ryšiai ar įvairūs tarpusavio įsipareigojimai. Taigi korupcija natūrali, jei vieni žmonės turi galimybę spręsti kitų likimus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!