LT   EN   RU  
2021 m. vasario 27 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Skandalai
Korupcija. Piktžaizdė ar amžina žmonijos liga?

2003-11-14 | Nesenai paskelbti kasmetiniai „Trancperancy International“ organizacijos duomenys apie korupcijos suvokimo indeksą (KSI) 133 pasaulio valstybėse sukėlė audrą viso pasaulio žiniasklaidoje. Skandinavijos, Kanados, kai kurių Europos valstybių laikraščiai išspausdino šio tarptautinio tyrimo duomenis su aiškiu pasididžiavimu, o Azijos, Afrikos dienraščiai aukštą korupcijos lygį interpretavo kaip skurdo priežastį. Lietuva priskirtina grupei valstybių, pasižyminčių aukštu žmogaus raidos indeksu, bet tuo pačiu ir pakankamai aukštu korupcijos lygiu. Arčiausiai Lietuvos šiame grafike atsidūrė Trinidadas ir Tobago bei Jungtiniai Arabų Emyratai. Iš geografiškai artimesnių regionų tai pačiai grupei galima priskirti Baltarusiją, Latviją, Estiją, Vengriją, Čekiją, Slovėniją, Graikiją. Dėsningumas aiškus – aukštesnio žmogaus raidos indekso šalyse žymiai mažesnė korupcija. Šiuo atžvilgiu išsiskiria visos Skandinavijos šalys, Olandija, Australija ir Šveicarija.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Pavojingos A.Medalinsko išdaigos

2003-11-14 | „Aš iš vyro su ašara akyje padarysiu vyrą sugniaužtu kumščiu“, - žadėjo Rolando Pakso įvaizdžio gamintojas Aurelijus Katkevičius dar 2002 m. balandį. Prieš Prezidento rinkimus tai šimtu procentų pasisekė. A.Katkevičius ir dabar nuolat triūsia „prie įvaizdžio“. Bet sekasi sunkiai. Ką tik R.Paksui stipriai pakenkė ne tik jo duktė, dalyvavusi gimtadienio vakarėlyje su nusikalstama Kauno „daktarų“ šeima, bet ir Prezidento patarėjas užsienio politikos klausimais Alvydas Medalinskas. Po spaudos konferencijos, pamanęs, kad žurnalistai jau išsijungė diktofonus, patarėjas „atvirai ir žmogiškai“ išdėjo savo nuomonę apie užsienio reikalų ministrą Antaną Valionį. Prezidento patarėjas užsienio politikos klausimais Alvydas Medalinskas ketvirtadienį pateikė atsistatydinimo pareiškimą prezidentui Rolandui Paksui ir apsisprendė nebedirbti naujojoje komandoje. A.Medalinskas sakė, kad pareiškimą atleisti jį iš pareigų nuo lapkričio 17 dienos padavęs ketvirtadienį ryte ir paprašęs prezidento jį patenkinti. Patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Remigijus Ačas, užsienio politikos patarėjas Alvydas Medalinskas, ekonominės ir socialinės politikos grupės vadovas Jonas Ragauskas bei atstovas spaudai Rosvaldas Gorbačiovas nuo pirmadienio nebedirbs Prezidentūroje, o tapę privačiais asmenimis jie neprivalo duoti parodymų laikinojoje Seimo komisijoje. Taigi šalies vadovas R. Paksas užbėgo įvykiams už akių.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Visuomenė – viešųjų ryšių kare pralaiminti „patrankų mėsa”

2003-11-13 | Beveik prieš šimtą metų viešųjų ryšių pradininkas ir teoretikas Edvardas L.Bernays (Edvardas Bernis) rašė: „Tie, kas operuoja neapčiuopiamais visuomenės manipuliavimo mechanizmais, sukuria nematomą vyriausybę, kuri ir yra tikroji mūsų šalies [JAV] valdžia. Mes valdomi, mūsų galvose įsigali klišės, mūsų skoniai yra formuojami, žmonės, apie kuriuos mes ir girdėti negirdėjome, sufleruoja mums idėjas”. Pats E.Bernays nuveikė didelį darbą kurdamas tokius esmės transformavimo mechanizmus, kurių paskirtis – sukurti norimą įvaizdį atskiram produktui ar koncepcijai, kad šie taptų priimtini visuomenei. E.Bernays kalbėjo apie mases kaip apie bandą, kuri trokšta būti ganoma. Tokia bandos mąstysena paruošia žmones priimti nurodymus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Prokuratūrai nepakanka VSD teikiamos informacijos

2003-11-13 | Tarp Lietuvos generalinės prokuratūros ir Valstybės saugumo departamento (VSD) prasidėjo "karas". Ikiteisminį tyrimą dėl galimų grasinimų Prezidentui Rolandui Paksui pradėjusi prokuratūra yra nepatenkinta iš VSD gaunama medžiaga.
Vakar iš Seimo grįžęs generalinis prokuroras Antanas Klimavičius ir jo pavaduotojas Gintaras Jasaitis išsikvietė dėl "Avia Baltikos" vadovo Jurijaus Borisovo veiksmų ikiteisminį tyrimą vykdantį Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų departamento prokurorą Mindaugą Dūdą. "Norėjome išsiaiškinti, kokią šiandien iš VSD gavome informaciją, visą ar vėl tik dozuotą", - LŽ sakė Jasaitis. Generalinio prokuroro pavaduotojas piktinasi, jog VSD nevykdo Klimavičiaus prašymų ir nepateikia visos reikiamos medžiagos, todėl prokuratūra negali nuspręsti, ar pradėti ikiteisminius tyrimus dėl kitų faktų. "Šiandien gavome tik keletą garso įrašų, VSD nesugeba įvykdyti mūsų reikalavimų", kalbėjo Jasaitis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Seimo komisija konkuruoja su prokuratūra

2003-11-13 | Teisininkų teigimu, Seimo laikinoji komisija, sukurta ištirti Prezidentūrą sukrėtusio skandalo aplinkybes, peržengia politinio tyrimo ribas ir bando vykdyti ikiteisminį tyrimą, kurį gali atlikti tik įgaliotos valstybės institucijos.
Tokį teisininkų įtarimą sustiprino parlamentaro Aloyzo Sakalo komisijos noras gauti informacijos apie Prezidento Rolando Pakso ir jo aplinkos, šeimos narių, kanceliarijos darbuotojų, patarėjų, tarp jų ir visuomeninių, ryšius su nusikalstamo pasaulio, šešėlinių finansinių struktūrų atstovais ir abejotinos reputacijos asmenimis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kas kėsinasi į geriausius miškus?

2003-11-06 | Aplinkos ministerijoje svarstomas projektas nuo kitų metų sausio 1-osios keturių nacionalinių parkų miškus perduoti urėdijoms. Dėl pertvarkymų ypač sunerimo Dzūkijos nacionalinio parko miškininkai. Protestuodami dėl reformos, Dzūkijos nacionalinio parko miškininkai išsiuntinėjo laiškus visoms valdžios institucijoms. Laiško autorių nuomone, už planuojamų pertvarkymų slypi galbūt net nusikalstamos užmačios, kadangi gali būti specialiai siekiama nusmukdyti nacionalinius parkus, be to, dirbtinai sumažinti miškų kainą. Paskui, kaip rašoma laiške, miškus iš tikrųjų savininkų už pusdykę supirks naujieji lietuviai. "Ši plano dalis pasisekė visiškai - pasiūla tapo tokia, kad pirkliai nebespėja supirkti visų siūlomų sklypų, o kaina antrojoje miškų grupėje siūloma 50 litų už ha, tuo tarpu valstybinė tokių plotų kaina yra keli tūkstančiai litų už ha", - teigia laiško autoriai. Dzūkijos nacionaliniame parke dėl reformos darbo neteks per 60 žmonių, o naujieji miškų valdytojai žada geriausiu atveju įdarbinti ne daugiau kaip 20.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl J.Borisovo grasinimų Prezidentui

2003-11-04 | Generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimų verslininko Jurijaus Borisovo grasinimų Prezidentui Rolandui Paksui. Sraigtasparnių remonto bendrovės "Aviabaltika" vadovas J. Borisovas laikomas dosniausiu Prezidento rinkimų kampanijos rėmėju. Kaip sakė Generalinės prokuratūros atstovas spaudai Vidmantas Putelis, tyrimas atliekamas dėl nusikalstamos veikos, kuri numatyta Baudžiamojo kodekso 287 straipsnyje, - tai yra dėl grasinimo valstybės tarnautojui, siekiant atlikti veiksmus savo naudai. Už tokį nusikaltimą gali būti baudžiama bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų. Įtariama, kad J. Borisovas, šantažuodamas ir veikdamas tiesiogiai bei per Lietuvos Prezidento patarėją Remigijų Ačą ir verslininką Algirdą Drakšą, siekė oficialaus posto Prezidentūroje.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Seimas viešai svarstys Prezidentūrą sudrebinusį skandalą

2003-11-04 | Pirmadienį ryte posėdžiavusi Seimo valdyba nutarė, kad Seimo posėdis, kuriame turi būti sudaryta parlamentinė tyrimo komisija VSD surinktai medžiagai apie galimus prezidento aplinkos ryšius su tarptautiniais nusikaltėliais ištirti, bus viešas. Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į faktą, jog Lietuvos žiniakslaidoje savaitgalį jau paviešino slaptą VSD medžiagą apie Prezidentūros ryšius su tarptautiniais nuskaltėliais. Seimo vicepirmininkas Vytenis Andriukaitis žurnalistams po valdybos posėdžio teigė manąs, jog komisija turėtų apklausti Saugumo medžiagoje minimus asmenis, tarp jų ir šalies prezidentą Rolandą Paksą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kilus politiniam skandalui, Lietuvos diplomatams pateikta instrukcija su oficialia šalies pozicija

2003-11-04 | Kilus Lietuvos politinę padangę sudrebinusiam skandalui dėl galimų prezidento aplinkos ryšių su tarptautiniais nusikaltėliais, Lietuvos užsienio reikalų ministras A.Valioniui parengė užsienyje reziduojantiems Lietuvos ambasadoriams instrukciją, kurioje išdėstoma oficiali šalies pozicija. Pasak šios instrukcijos, Lietuvos diplomatai užsienio politikams turėtų aiškinti, kad "Lietuva yra stabilios ir brandžios demokratijos valstybė, tad pastarųjų dienų vidaus politikos įvykiai neturės poveikio ilgalaikiams užsienio politikos tikslams". Instrukcijoje teigiama, kad "Lietuvos užsienio politikos prioritetai, įtvirtinti visų parlamentinių partijų konsensusu, nesikeičia. Lietuvos užsienio politikos uždaviniai bei integracija į euroatlantines struktūras toliau realizuojami pagal numatytą darbotvarkę".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Jurijus Borisovas kaip įtariamasis apklausiamas prokuratūroje

2003-11-04 | Rolando Pakso rinkimų kampanijos rėmėjas Jurijus Borisovas pirmadienį buvo daugiau nei valandą apklausiamas Generalinėje prokuratūroje dėl įtariamos nusikalstamos veikos - grasinimų prezidentui. Prokuratūros atstovas spaudai Vidmantas Putelis sakė, kad J.Borisovas apklausiamas kaip įtariamasis. Apklausa prasidėjo apie 13 valandą, ir 14 val. 15 min. dar nebuvo pasibaigusi. Kaip skelbta, Generalinė prokuratūra sekmadienį pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl nusikalstamos veikos, numatytos Baudžiamojo kodekso 287 straipsnio 1 punkte - grasinimo valstybės tarnautojui siekiant atlikti veiksmus savo naudai. Už šį nusikaltimą įstatymas numato baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki dvejų metų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!