LT   EN   RU  
2021 m. vasario 27 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Skandalai
Prezidentas neigia "interpretacijas" dėl galimos nusikaltėlių įtakos jam

2003-11-04 | Kalbėdamas per nacionalines televizijas, Lietuvos Prezidentas Rolandas Paksas atsiribojo nuo "visų dabar skleidžiamų interpretacijų", esą jis gali būti įtakojamas nusikaltėlių ir kaip nors įsipareigojęs neaiškiems finansiniams rėmėjams. "Atsakingai pareiškiu, kad nesu pasirašęs jokių sutarčių, kurios kenktų ar pažeistų valstybės interesus ar įstatymus", - pareiškė R.Paksas. R.Paksas viešą pareiškimą per televiziją padarė po to, kai šiandien Seime buvo suformuota komisija Prezidento ryšiams su nusikaltėliais uštirti. Parlamentinė komisija suformuota paviešinus Valstybės saugumo departamento pažymą ir pokalbių telefonu įrašus, leidžiančius manyti, kad artimiausia prezidento aplinka galėjo palaikyti ryšius su abejotinos reputacijos asmenimis Lietuvoje ir Rusijoje ir galbūt buvo jų įtakojama.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Ryšių su visuomene specialistas perspėja, kad susigrąžinti prarastą veidą Lietuvai bus sunku

2003-11-04 | Atsakingiems pareigūnams nesiimant realaus krizės valdymo, Lietuva gali patirti gerokai didesnę žalą negu ta, kurią jau atnešė ir atneš į viešumą patekęs viršūnių skandalas. "Viešųjų ryšių partnerių" vadovas Mykolas Katkus teigia labai pasigendąs rimto požiūrio į šalies įvaizdžio problemas, nekalbant jau apie reikiamus veiksmus. "Mano galva, turbūt Lietuvos politikai ir už tai atsakingi žmonės dar nėra iki šiol suvokę, kad Lietuva įtraukta į globalizacijos procesus. Pasauliui mes esam tarsi Pagėgių kaimas, ir jeigu turistai sužino, kad Pagėgių kaimo meras yra susijęs su nusikalstamomis struktūromis ir visi apie tai fantazuoja, o fantazija prikuria likusius dalykus, tai kokio turistų antplūdžio arba ekonomikos atsigavimo mes čia galime tikėtis",- svarsto M. Katkus. Ryšių su visuomene specialistas pažymi, kad šiomis dienomis žlugdomas įdirbis, kurį Lietuva sukaupė, per pastaruosius penkerius metus siųsdama pasauliui teigiamus signalus: tai ir labai svarūs ekonomikos laimėjimai, ir stojimas į Europos Sąjungą rekordiniu balsų skaičiumi, ir Lietuvos krepšininkų pergalė, ir sėkmingas aktorės Mari Trentinjan nužudymo bylos tyrimas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Valstybinė įstaiga - priedanga PHARE milijonui gauti

2003-11-04 | Visagino ir Ignalinos atominės elektrinės gyventojų ir darbuotojų problemos uždarius elektrinę jaudina ne tik Lietuvą. Įvairūs tarptautiniai fondai, taip pat ir Europos Sąjunga numatė skirti šimtus milijonų litų šio regiono socialinėms problemoms spręsti. Bet ar sukurtas, ar patikimai veikia mechanizmas, kuris neleistų toms lėšoms nutekėti į šoną, kad jos neatitektų pastaraisiais metais tarpstančiai valstybinių įstaigų valdininkų kastai, sugebančiai iš tiesioginių pareigų gauti asmeninės naudos? Pirma rimta PHARE finansinė injekcija Visaginui - 320 tūkstančių eurų (1,1 milijono litų) - 2002 metais buvo skirta Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos struktūriniam padaliniui Darbo rinkos mokymo tarnybai (DRMT). Per tarnybą šios lėšos pasiekė Darbo išteklių agentūrą - neseniai sukurtą viešąją įstaigą. Ministerijos ir tarnybos darbuotojus bei viešosios įstaigos steigėjus sieja giminystės ryšiai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Laurinkaus netenkina Prezidentūros darbo stilius

2003-11-04 | Vakar Seime neplanuotame posėdyje kalbėjęs Valstybės saugumo departamento (VSD) direktorius Mečys Laurinkus neslėpė nuoskaudų dėl Prezidento Rolando Pakso ir jo patarėjų bendravimo su juo, kaip su VSD vadovu, stiliaus, tačiau pabrėžė postą paliekąs savo valia. "Esu seniai apsisprendęs palikti šitą tarnybą ir niekad neplanavau, kad čia būsiu dar kelerius metus. Planavau palikti pavasarį, išėjo anksčiau, bet esmė yra ta pati - aš iš tikrųjų pretenduoju į diplomatinę tarnybą. Aš negrįžtu į politiką, man nereikia kitoj valstybėj šitos reklamos", - kalbėjo Laurinkus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Įtarimai dėl paaukoto milijono

2003-11-04 | Kol Seimo nariai vakar klausėsi iš ausinių sklindančio verslininko Jurijaus Borisovo pokalbių ne valstybine ir anaiptol ne literatūrine kalba, pats verslininkas prakaitavo Generalinėje prokuratūroje. Jis įtariamas nusikaltimu, už kurį gali susilaukti baudos arba netekti laisvės iki dvejų metų. Kol kas Borisovas negalės išvykti iš Lietuvos. Ikiteisminis tyrimas turėtų nustatyti, ar tikrai jis šantažavo Prezidento patarėją nacionalinio saugumo klausimais ir siekė patarėjo posto Prezidentūroje.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Laurinkus: Paksas neįtakojamas nusikalstamų struktūrų

2003-11-04 | Lietuvos prezidentas Rolandas Paksas nėra įtakojamas nusikalstamų struktūrų, bet jos siekia tokios įtakos. Tai pirmadienį neeiliniame Seimo posėdyje pareiškė Valstybės saugumo departamento (VSD) generalinis direktorius Mečys Laurinkus.
"Kiek aš žinau, prezidentas nėra įtakojamas nusikalstamų struktūrų, bet yra pastangos iš įvairių pusių daryti tą įtaką. Parlamentinei tyrimo komisijai mes pateiksime tų pastangų pobūdį", - sakė jis. M.Laurinkus apie VSD vadovo posto palikimą Seimo posėdyje ketinama sudaryti parlamentinę tyrimo komisiją, kuri ir turėtų išsiaiškinti, kiek prezidentas ar jo aplinka yra įtakojama su nusikalstamo pasaulio atstovais susijusių asmenų bei jo rinkimų kampanijos rėmėjo, bendrovės "Avia Baltika" prezidento Jurijaus Borisovo.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Viską žinojusiai R.Smailytei pradeda trikti atmintis

2003-11-04 | “Kauno diena” toliau aiškinasi, kaip valstybinės reikšmės skandalo sūkuryje atsidūrė prieštaringai vertinama verslininkė Renata Smailytė. Vakar oficialiai buvo paviešinti kai kurie jos pokalbiai su Seimo nariu Egidijumi Skarbaliumi, “MG Baltic” atstovu Valdu Sutkumi ir, kaip įtariama, su Anzoriu Aksentjevu-Kikališviliu. Pokalbių stenogramose užfiksuota, kad R.Smailytė žino net įslaptintų pažymų turinį ir apie tai pasakoja savo pažįstamiems. Kalbinti VSD pareigūnai neslėpė, kad juos taip pat stebina R.Smailytės informuotumas. “Tuo metu buvo atliekamas tyrimas, todėl informacija neturėjo būti skelbiama”, - teigė vienas pareigūnas. Telefono pokalbių stenogramose dažnai minimas Prezidento patarėjas Remigijus Ačas. Pareigūnai neatmetė galimybės, kad per jį slapti dokumentai galėjo pasiekti ir R.Smailytę.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

VSD pokalbių telefonu įrašuose - grasinimai prezidentui

2003-11-03 | "Mirtis jam kaip prezidentui," - taip per LTV ir LNK televizijas transliuotame iš Valstybės saugumo departamento gautame telefoniniame pokalbyje dosniausiai Prezidentą Rolandą Paksą rinkimuose parėmęs verslininkas Jurijus Borisovas kalba apie R.Paksą. Seimo pirmininko teigimu, viešumas prezidentą apsaugos nuo galimo šantažo. Sekmadienį LTV laidoje "Savaitės panorama" transliuoti 2003 m. kovo 16 dienos telefoninių pokalbių įrašai, kuriuose J.Borisovas kalbasi su faktiniu statybos firmos „Restako“, kuri formaliai nebepriklauso R.Paksui, vadovu Algiu Drakšiu, Rusijos viešųjų ryšių kompanijos "Almax", kuri prisidėjo prie R.Pakso rinkiminės kompanijos, atstove. J.Borisovas pokalbyje su A.Drakšiu kalba apie pažadus būti paskirtu prezidento patarėju: "jis (Rolandas Paksas) pasakė, kad Borisovas nėra jo patarėjų sąraše… ir nebus ten… Prieš savaitę čia mes su juo susitarėme, kad nuo pirmadienio aš jau ten būsiu…"

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Lietuvoje privatizavimas - politizuotas

2003-10-31 | Advokatė Eugenija Sutkienė, dalyvavusi ne viename privatizavimo procese Lietuvoje, mano, kad politinės įtakos išvengti neįmanoma, ir abejoja, ar ją galima sumažinti. - Kodėl Lietuvoje be politinių skandalų neįmanoma privatizuoti infrastruktūrinių projektų? Ar tai įprasta praktika ir užsienyje, ar tai tiktai posovietinių valstybių bruožas? – Įprasta, kad vieno ar kito didelio infrastruktūrinio projekto privatizavimą lydi didesnis ar mažesnis skandalas. Tačiau tie skandalai nėra vien tiktai politiniai. Pvz., triukšmas dėl „Lietuvos telekomo” privatizavimo iš dalies buvo paremtas ekonominiais dalykais – po pardavimo gerokai padidėjo telekomunikacinių kainos, nes to nebuvo padaryta nuo pat Lietuvos nepriklausomybės laikų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kas siekia nužudyti Justiną Burbą?

2003-10-30 | Neseniai Žemaitijos visuomenės parlamento tarybos prezidentas Justinas Burba uostamiesčio žiniasklaidininkams įteikė pranešimą, kuriame teigia, kad jam gyventi likę tik iki Kalėdų.
Visuomenės veikėjas tvirtina priešų neturįs, tačiau įvardija net penketą galimų žmogžudystės užsakovų: valstybę, naftos magnatų mafiją, Telšių Žemaitijos kultūros draugiją, žydus ir sektantus. Dėl sistemingų grasinimų nužudyti, pasak J. Burbos, 4-ajame policijos komisariate yra iškelta baudžiamoji byla. Justinas Burba teigia, jog ankstesni grasinimai susidoroti ir įžeidinėjimai telefonu, mėginimas jam pakišti narkotikų bei kitaip sukompromituoti tebuvo smulkmena, palyginti su šių metų liepos 2-ąją dieną užplūdusiais nužudyti grasinančiais laiškais. "Kai važiavau į Jugoslaviją rašyti programos Žemaitijos suvažiavimui, gavau laiškų, ir juose atspausto Žemaitijos herbo viduryje, saulės fone kažkas įdėjo piktą velnią, o vietoj spindulių buvo nupiešti į mane nukreipti smaigai."

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!