LT   EN   RU  
2021 m. vasario 27 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Skandalai
Kunigų nuodėmės jų įvaizdžiui nekenkia

2003-10-30 | 41 proc. apklaustųjų teigė, kad žiniasklaidoje pasirodę straipsniai apie pačių kunigų nuodėmes niekaip neįtakojo jų požiūrio į Bažnyčios tarnus. 17 proc. straipsnius ir diskusijas žiniasklaidoje apie kunigų nusižengimus vertina kaip sensacijų vaikymąsi ar „užsakymą prieš Bažnyčią”, sakoma DELFI užsakymų "Spinter tyrimų" atliktoje apklausoje. 45 proc. šalies gyventojų save laiko praktikuojančiais katalikais, 35 proc. deklaruoja artumą katalikiškam tikėjimui, tačiau patys bažnyčioje yra itin reti svečiai (lentelė 1). 6 proc. tyrimo dalyvių teigė išpažįstantys kitas tradicines Lietuvos religijas. Mormonams, Jahovos liudytojams ar kitai visuomenėje nevienareikšmiškai vertinamai netradicinei religinei grupei save priskyrė mažiau nei procentas apklaustųjų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

“Prašau žodžio” – seksualinį vaiko smurtą dangstęs direktorius

2003-10-30 | Ketvirtadienį, spalio 30 d., Lietuvos televizijos tiesioginėje laidoje “Prašau žodžio” skandalingųjų vaikų globos namų, kuriuose seksualiai išnaudota mažametė mergaitė, direktorius Vytautas Šulinskas sutinka pasakyti savo teisybę.
Teismo medicinos ekspertai nustatė, kad Avikilų “Vaiko tėviškės namų” auklėtinė, septynmetė mergaitė patyrė seksualinį smurtą. Šiuo metu pareigūnai aiškinasi, kodėl apie nusikaltimą nebuvo informuoti teisėsaugininkai. Įtariama, kad V.Šulinskas žinojo, bet tylėjo apie jo vadovaujamuose namuose gana ilgą laiką vykusias negeroves.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Vilniaus centre - keisti sandoriai

2003-10-30 | Vilniaus savivaldybės Taryba yra priėmusi sprendimą naujus sklypus sostinės centre formuoti ne didesnius kaip 4 arai. Tačiau "Vakaro žinias" yra pasiekę žemės neatgaunančių vilniečių skundai, jog, tarkime, K.Donelaičio g. 8a sklypo savininkui papildomai parduotas greta prisišliejęs naujas žemės gabalas, didesnis nei 7 arai. J.Basanavičiaus ir Švitrigailos gatvių sankirtoje prie turimo kur kas mažesnio rėžio parduota papildomai net 10 arų. Visa tai - be aukciono ir net ne už rinkos kainą. Abu papildomi sklypai buvo parduoti tą pačią dieną - 2002 m. gruodžio 31-ąją. Vilniaus apskrities viršininko pavaduotojas Zbignevas Balcevičius "Vakaro žinioms" aiškino, jog ir vienu, ir kitu atveju papildomas plotas prie jau suformuotų sklypų buvo priskirtas teritorijoje atlikus detalųjį planavimą. Detaliuosius planus rengė Savivaldybės Miesto plėtros departamentas, kiek kitaip perplanavęs aplinkinę teritoriją.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Prezidento dukra linksminosi Daktaraitės vakarėlyje

2003-10-30 | Inga Paksaitė kartu su savo draugu Aivaru Stumbru dalyvavo savaitgalį vykusioje Kauno nusikalstamo pasaulio autoritetu vadinamo Henriko Daktaro dukters Živilės gimtadienio šventėje. Prezidento Rolando Pakso duktė Inga Paksaitė nevengia artimų ryšių su Kauno nusikaltėlių autoritetu tituluojamo Henriko Daktaro dukterimi Živile. Spalio 19 dieną Ž.Daktaraitė šventė gimtadienį, kuriame dalyvavo artimiausi Vilniaus universiteto Tarptautinės verslo mokyklos studentės draugai, tarp jų - ir Prezidento duktė Inga. Gimtadienio vakarėlyje dalyvavo tik Živilės Daktaraitės draugai, nes su pačiais artimiausiais žmonėmis ir šeima šią sukaktį Ž.Daktaraitė paminėjo tėvų namuose Užliedžiuose.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Nuodėmingų valdininkų sąrašas pateiktas premjerui

2003-10-30 | Sklypų skandalą tirianti darbo grupė jau parengė pirmąją pažymą. Joje suregistruoti apskričių viršininkai bei jų pavaduotojai, kurie ne tik patys susižėrė žemės sklypus, bet ir apdalijo jais giminaičius. Vidaus reikalų ministerijos sekretoriaus Algirdo Astrausko vadovaujama darbo grupė apie apskričių viršininkų bei jų pavaduotojų piktnaudžiavimą parengtą pažymą išsiuntė premjerui Algirdui Brazauskui. Tikimasi, jog premjeras su darbo grupe aptarti šį sąrašą susitiks ketvirtadienį. Darbo grupės atstovai tvirtino negalintys atskleisti prasižengusių valdininkų pavardžių, kol sąrašo neperžiūrėjo premjeras.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Žmonėms rūpimi žemės grąžinimo reikalai sudomino tik saujelę parlamentarų

2003-10-30 | Artūras Paulauskas ragino kolegas ketvirtuosius darbo metus baigti garbingai, gerbiant oponentus ir rinkėjus. Tačiau po kelių valandų daugelis parlamentarų jau buvo pamiršę Seimo vadovo žodžius. Tik 26 Seimo nariai rado reikalą dalyvauti balsavime priiminėjant rezoliuciją dėl tūkstančiams šalies gyventojų rūpimos nesugrąžintos žemės. Tokio dokumento tikslas – pagelbėti žmonėms atgauti žemę ir panaikinti šioje srityje esančią netvarką. Rezoliucijai „Dėl piliečių nuosavybės teisių atkūrimo į žemę ir žemės reformos teisėtumo“ pritarė 22 Seimo nariai, 2 buvo prieš ir 2 susilaikė. Iš viso šiuo metu yra 137 parlamentarai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

ES nori uždrausti rūkymą kavinėse, baruose ir restoranuose

2003-10-16 | Europos Komisija nori uždrausti rūkymą kavinėse, baruose ir restoranuose visose 15 Europos Sąjungos (ES) valstybių, praneša Reuters-ELTA. Komisija ėmėsi griežtesnių priemonių prieš rūkymą: uždraudė tabako reklamą ir reikalauja ant cigarečių pakelių spausdinti pažeistų plaučių ir kitų organų nuotraukas, kurios įspėtų apie rūkymo pavojus. ES sveikatos apsaugos komisaras Deividas Baernas (David Byrne) taip pat pareiškė, jog jis ketina pasiūlyti uždrausti rūkymą darbovietėse. Tokios taisyklės yra priimtos Jungtinėse Valstijose, kur 100 miestų, įskaitant Niujorko, baruose ir restoranuose yra uždrausta rūkyti. Komisija neturi jokios teisinės kompetencijos uždrausti rūkymą baruose ir restoranuose, tačiau anksčiau prašė valstybių narių priimti įstatymus,draudžiančius rūkyti darbo vietose, uždarose viešosiose vietose ir visuomeniniame transporte. Airija jau priėmė tokius nuostatus. Komisija greičiausiai susidurs su stipriu pasipriešinimu Europos Sąjungoje, ypač dešimtyje, daugiausia Rytų Europos, šalių, kurios prisijungs prie bloko kitų metų gegužės mėnesį. Šiose valstybėse rūkoma kur kas daugiau nei vidutiniškai Europos Sąjungoje.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Britų pora namie laikė 244 šunis ir 16 paukščių

2003-10-16 | Gyvūnų globos draugijos ketvirtadienį pareiškė iš vidutinio amžiaus poros kuklių namų Anglijos Šiaurės vakaruose išgabenę 244 šunis, 16 įvairių paukščių, 5 suaugusius katinus, 2 mažus kačiukus ir šinšilą. 15 aktyvistų, kovojančių su netinkamu elgesiu su gyvūnais, gavę slaptos informacijos, įžengė į poros namus Karnforto kaime ir net dvi dienas iš pastato gabeno gyvūnus. Anot globos organizacijos narių, tiek gyvūnų jie sulaikę dar nebuvo. Veterinarų patarimu iš poros namų išgabenti gyvūnai buvo išsiuntinėti į įvairias globos organizacijas visoje Didžiojoje Britanijoje.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Uraganas niokoja rytinę JAV pakrantę

2003-10-16 | JAV rytinėje pakrantėje siaučia uraganas "Isabel" - jis plėšo pastatų stogus, rauna medžius ir traukia elektros tinklus. Apie milijoną žmonių jau liko be elektros, baiminamasi potvynių, praneša BBC-ELTA. Vėjo greitis siekia 150 kilometrų per valandą. Nors dešimtys tūkstančių žmonių pasitraukė iš savo būstų Šiaurės Karolinoje ir Virdžinijoje, likę apsirūpino konservuotais produktais bei, sutvirtinę savo namus, liko pasiruošę atlaikyti negandas. Didžiojoje regiono dalyje buvo paskelbta nepaprastoji padėtis. Vienai dienai uždarytos mokyklos bei verslo pastatai. Gyventojams patariama laikytis toliau nuo elektros linijų, medžių, vengti užtvinusių kelių.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

B.Geitsas padovanojo Niujorkui 51,2 milijono dolerių

2003-10-16 | Niujorko valdžia trečiadienį gavo rekordinę per visą miesto istoriją auką - 51,2 milijono dolerių. Šios lėšos jai buvo paskirtos iš korporacijos "Microsoft" įkūrėjo Bilo Geitso (Bill Gates) labdaros fondo.Už šiuos pinigus bus pastatytos 107 nedidelės, 500 ir mažiau mokinių skirtos mokyklos, kurios bus aprūpintos naujausiais kompiuteriais. B. Geitso (Bill Gates) nuomone, kaip tik tokios nedidelės mokymo įstaigos reikalingos gana žemam vidurinio mokslo lygiui Niujorke kelti. Naujos mokyklos turi būti atidarytos iki 2007 metų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!