LT   EN   RU  
2021 m. vasario 27 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Skandalai
Kosminis zondas sudegė Jupiterio atmosferoje

2003-10-16 | Amerikiečių ir vokiečių kosminis zondas "Galileo" sekmadienį pasinėrė į Jupiterio atmosferą ir sudegė, baigdamas 14 metų misiją, per kurią surinko neįkainojamos informacijos apie didžiausią Saulės sistemos planetą ir jos palydovus, praneša dpa-Reuters-ELTA. Kaip informavo Nacionalinė aeronautikos ir kosminės erdvės tyrimo agentūra (NASA), apie 170 tūkst. kilometrų per valandą greičiu skriejęs "Galileo" buvo nukreiptas į Jupiterį ir patekęs į jo atmosferą visiškai sudegė. Paskutinis zondo signalas pasiekė Žemę sekmadienį 19 valandą 43 minutės Grinvičo laiku. NASA Pasadenos laboratorijoje (Kalifornija) daugiau kaip tūkstantis mokslinių ir techninių darbuotojų džiaugsmingai atšventė sėkmingos misijos pabaigą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Miegant atsiskleidžia asmenybės bruožai

2003-10-16 | Priklausomai nuo to, ar žmogus miega embriono pozoje, ant pilvo, ar išsitiesęs skersai lovos, galima spręsti apie žmogaus asmenybę, teigia miegą tyrę britų mokslininkai. Miego tyrimų bei konsultacijų tarnybos direktorius ir Serėjaus universiteto Anglijos pietuose profesorius Krisas Idzikovskis (Chris Idzikowski) išskyrė šešias miego pozas ir nustatė, ką jos reiškia. "Mes jau senokai suprantame, ką kalba mūsų kūnas pabudus, bet pirmą kartą atsirado proga sužinoti, ką kalbą mūsų pasąmonė", - sakė jis. Žmonės dažniausiai miega susirietę į vaisiaus pozą. Ją mėgsta 51 procentas moterų, teigia mokslininkai, tyrę žmones didelėje viešbučių grupėje.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Australijoje siūloma įvesti komendanto valandą... katėms

2003-10-16 | Vienos Australijos valstijos ministras, siekdamas apsaugoti nykstančius gyvūnus, siūlo įvesti komendanto valandą... katėms, praneša dpa-ELTA. Kai kuriems retiems arba nykstantiems gyvūnams, pavyzdžiui, Australijos ančiasnapiui, susitikimas su be priežiūros klajojančia kate dažnai reiškia tikrą mirtį, pirmadienį Pietų Australijos valstijos parlamente pareiškė aplinkosaugos ministras Džonas Hilas (John Hill). Jis taip pat paragino įsteigti zonas be kačių ir namų ūkiams įvesti kačių kvotas. Panašios pozicijos kaip Dž. Hilas (John Hill) laikosi ir daugiau Australijos politikų. Neseniai vienas Vakarų Australijos deputatas pareikalavo iki 2020 metų penktajame žemyne išnaikinti visas kates.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Įvairios laimės spalvos

2003-10-16 | Privatūs leidiniai padeda Vaikų telefono linijai. Liepą Vaikų telefono linija, anoniminės psichologinės pagalbos telefonas vaikams ir paaugliams paskelbė piešinių konkursą „Kaip aš įsivaizduoju laimę?". Konkurso tikslas - atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kad šalyje yra prieinama nemokama anoniminė psichologinė pagalba, kuria galima pasinaudoti paskambinus iš bet kurios Lietuvos vietos. Prie konkurso organizavimo pakviesti prisidėti krašto spaudos leidiniai. Ligi šiol informaciją apie konkursą jau paskelbė laikraščiai „Zarasų kraštas" (Zarasų rajonas), „Žeimenos krantai" (Švenčionių rajonas), „Rinkos aikštė" (Kėdainiai), „Dzūkų žinios" (Lazdijai), „Šilalės artojas" (Šilalė), „Sekundė" (Panevėžys), „Naujoji vaga" (Ignalina), žurnalas „Papūga".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

V. ir D. Bekhemai neigia, jog jų santykius ištiko krizė

2003-10-16 | Futbolo žvaigždė Deividas Bekhemas (David Beckham) ir buvusi "Spice Girls" narė Viktorija (Victoria) paneigė žiniasklaidos pranešimus apie esą jų santuoką ištikusią krizę. "Mes, kaip šeima, esame labai laimingi", - pareiškė jie žurnalistams. Prieš tai keli laikraščiai rašė, kad abi žvaigždės kelis kartus buvo smarkiai susikivirčijusios, nes Viktorija (Victoria) nenori keltis į Madridą. D. Bekhemas (David Beckham) šį sezoną žaidžia Madrido "Real" klube. Anot poros, vienintelis sunkumas buvo Madride rasti namą, atitinkantį jos poreikius. "Nuo to laiko, kai pirmą kartą susitikome, mes dėl savo karjeros visada daug laiko praleisdavome atskirai. Tačiau tai nereiškia, kad mes susvetimėjome. Mums labai patinka mūsų naujasis gyvenimas Ispanijoje", - teigė garsenybės.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

"Al Qaedai" tenka griebtis finansinių nusikaltimų

2003-10-16 | Pasak pareigūnų ir ekspertų, tarptautinis teroristų tinklas "Al Qaeda" bei kitos panašios organizacijos vis daugiau dėmesio skiria finansiniam klastojimui ir su kredito kortelėmis susijusiam sukčiavimui, nes pasaulinė kova su terorizmu apkarpė tradicinius teroristų finansavimo šaltinius, praneša Reuters-ELTA. Vis dėlto ekspertai įspėja, jog kovos su terorizmu sėkmė apsunkino galimybes susekti teroristus, nes po 2001 metų rugsėjo 11-osios išpuolių Jungtinėse Valstijose "Al Qaeda" ėmė vengti griežčiau prižiūrimos pasaulinės finansų sistemos. Jungtinių Valstijų iždo departamento duomenimis, kovojant su terorizmu buvo įšaldyta 200 mln. JAV dolerių. Tačiau "Al Qaeda" ir jos rėmėjų išpuoliai ir toliau finansuojami lėšomis, pervedamomis per musulmoniškas labdaros organizacijas ir išplitusius neoficialius tinklus. Prancūzijos teisėsaugininkų atlikti tyrimai rodo, jog "Al Qaeda" rėmėjai kiekvieną mėnesį gali uždirbti iki 15 tūkst. eurų iš su kredito kortelėmis susijusio sukčiavimo, kuris itin paplitęs Europos bei Persijos įlankos šalyse. Teisėsaugininkų skaičiavimais, 2000 metais įvykdytas išpuolis prieš JAV karinį laivą "USS Cole", kurio metu žuvo 17 amerikiečių jūreivių, kainavo 50 tūkst. JAV dolerių.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Greičiausia sraigė vieno metro atstumą įveikė per 7 minutes

2003-10-16 | Italijoje vyko... sraigių lenktynės. Jų nugalėtoju tapo moliuskas, vieno metro atstumą įveikęs per septynias minutes. Sraigė apdovanota salotų gūže. Tradicinės sraigių lenktynės vyko Gombito kaime netoli Šiaurės Italijos Kremonos miesto. Jose dalyvavo 71 moliuskas. Tikslus nugalėtojos laikas - septynios minutės ir 30 sekundžių. Dar niekada anksčiau nė vienai dalyvei nėra pavykę pasiekti tokio rezultato. Anot žiniasklaidos, greičiausios sraigės savininkė yra 11-metė mergaitė. Kad sraigės galėtų pasiekti maksimalų savo greitį, jas buvo galima vilioti salotų lapais.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Suomijoje į laisvę paleista 7 tūkst. kailiams augintų audinių

2003-10-16 | Sekmadienio vakarą iš fermos Suomijos šiaurės vakaruose buvo paleista apie 7 tūkst. audinių, atsakomybės už įvykį kol kas niekas neprisiėmė, praneša Reuters-ELTA. Policija kol kas neįtaria, kas galėjo paleisti audines. Suomijos fermų, kuriose gyvūnai auginami kailiams, savininkai šį incidentą vadina didžiausiu tokio pobūdžio išpuoliu Suomijos istorijoje. Audinės buvo paleistos prie Kokolos miesto, esančio 500 kilometrų į šiaurę nuo sostinės Helsinkio. Apie du trečdalius išlaisvintų gyvūnų pirmadienio rytą dar buvo nesugauti. Gaudyti audines padėjo ir vietos gyventojai. Regiono gyvūnų auginimo kailiams organizacijos vadovas Leifas Finė (Leif Finne) agentūrai Reuters telefonu iš Kokolos teigė, kad šis incidentas buvo didžiausias kada nors įvykdytas Suomijoje. "Tai ferma su 7-8 tūkst. gyvūnų. Visi narvai buvo atverti.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Dažniausiai mylisi vengrai

2003-10-16 | Nauja studija rodo, kad meilės žaidimais dažniausiai mėgaujasi vengrai. Jie seksu užsiima 152 kartus per metus, aplenkdami iki šiol "pasaulio čempionais" laikytus prancūzus (144). Anot "Durex Global Sex Survey 2003", Rytų Europa, bent jau sekso reikaluose, yra itin aktyvi: bulgarai esą mylisi 151, rusai - 150, o jugoslavai - 147 kartus per metus. Tuo tarpu karštieji italai ir ispanai seksu užsiima rečiau. Mažiausiai - tik 96 kartus - mylisi Singapūro gyventojai. Anot prezervatyvų gamintojos "Durex", internetu vykusioje apklausoje dalyvavo 150 tūkst. žmonių iš 34 šalių. Daugiau kaip ketvirtadalis respondentų nurodė esantys nepatenkinti savo seksualiniu gyvenimu. Profesijų skalėje, anot studijos, kūniškosios meilės labiausiai trūksta mokytojams ir policininkams. Favoritais meilės reikaluose laikomi modeliai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Australija beviltiškai ieško, kas priimtų 50 tūkst. avių

2003-10-16 | Australija antradienį toliau bandys įtikinti Pakistaną priimti daugiau kaip 50 tūkst. avių, kurių prieš beveik mėnesį atsisakė Saudo Arabija ir kurios nuo tada jūroje uždarytos laive laukia, kol paaiškės jų likimas, praneša Reuters-ELTA. Pakistano valdžia pirmadienį atsisakė priimti naminius gyvulius, kuriuos importuotojas iš Saudo Arabijos sutinka atiduoti už dyką. Anot Pakistano, jam nereikia "nesveikų avių", kurių prieš tai atsisakė Jungtiniai Arabų Emyratai (JAE). Tiesa, Australijos žemės ūkio ministerijos atstovas nurodė, kad Kanbera tęsia derybas su Pakistanu ir dar keliomis neįvardytomis valstybėmis, siekdama padėti avių savininkui iš Saudo Arabijos rasti uostą, kuriame galėtų iškrauti avis ir kiek apmalšinti gyvūnų teisių gynimo grupių protestus. Australija tvirtina, kad avys yra sveikos ir laive "Cormo Express" net priaugo svorio, tačiau atsisako pateikti informacijos apie tai, kiek jų jau nugaišo.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!