LT   EN   RU  
2021 m. kovo 3 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Skandalai
Žmonos nutrūktgalviškumo priežastis - parazitas

2003-10-16 | Jei žmona nerimsta arba vyras yra įtarus ir užsisklendęs, verta pasitikrinti - galbūt tai dėl parazito, kuriuo apsikrečiama nuo kačių. Čekijos Čarlzo universiteto mokslininkas Jaroslavas Flegras iš Prahos agentūrai Reuters pranešė apie savo tyrimo rezultatus. Anot eksperto, kačių ir triušių parazitas, vadinamas toxoplasma gondii, gali priversti moteris elgtis nutrūktgalviškai, o vyrus pavydėti ir nusiminti. Parazitui, kurio yra ir žalioje mėsoje, atsidūrus žmogaus organizme, gyvybei pavojus nekyla. Tačiau parazitą turinčios moterys ima elgtis nutrūktgalviškai, o vairuodamos automobilį gali tapti ypač pavojingos.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Iš Pietų ašigalio evakuotas sergantis mokslininkas

2003-10-16 | Dėl nepalankių orų vėlavus visą savaitę, pagaliau pavyko išgelbėti Pietų ašigalyje dirbusį ir susirgusį mokslininką. Šiuo metu jis yra Čilėje, kur laukia lėktuvo, sugrąžinsiančio jį namo - į Jungtines Amerikos Valstijas, sakė pirmadienį ekspedicijos vadovas. Iš Antarktidos ligonis buvo išgabentas turbopropeleriniu lėktuvu "Twin Otter", kuris skrido labai rizikuodamas. Skrydis iš Pietų ašigalio iki britų bazės "Rothera" Antarkties kyšulyje truko devynias valandas, pasakojo JAV Nacionalinio mokslų fondo atstovas Piteris Vestas (Peter West). Nors vasara jau artėja, orai Antarktyje dar atšiaurūs - temperatūra Pietų ašigalio rajone siekia minus 60 laipsnių Celsijaus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Teksase už žiaurią žmogžudystę teisiamas milijonierius

2003-10-16 | Niujorko nekilnojamojo turto magnato įpėdinis Robertas Derstas (Robert Durst) neperžengė savigynos ribų, 2001 metų rugsėjį nušaudamas savo kaimyną, sukapodamas palaikus į gabalus ir išmesdamas juos į jūrą, pirmadienį teisme pareiškė milijonieriaus advokatai, praneša Reuters-ELTA. Prokuratūros atstovai savo ruožtu pareiškė, kad R. Derstas (Robert Durst) nužudė 71 metų Morisą Bleką (Morris Black) ir, siekdamas užtušuoti nusikaltimo pėdsakus, šaltakraujiškai sukapojo lavoną į gabalus, netyčia sugadindamas savo buto grindų dangą. Liguistas ir silpnas 60 metų milijonierius sausakimšoje teismo salėje atmetė visus kaltinimus. "Pareiškiu esąs nekaltas. Tai buvo savigyna, tai buvo nelaimingas atsitikimas", - Galvestono mieste jis pasakė per pirmą teismo posėdį.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Urvinio žmogaus žandikaulis - seniausias radinys Europoje

2003-10-16 | Pernai rastas urvinio žmogaus, gyvenusio vietovėje, kur dabar yra Rumunija, žandikaulis laikomas seniausia šiuolaikinio žmogaus iškasena Europoje, pareiškė JAV mokslininkai. Primityvūs žandikaulio bruožai - kietas kaulas, dantų struktūra, tartum patvirtina spėjimą, kad anais laikais kromanjoniečiai ir neandertaliečiai tarpusavyje kryžmindavosi. Žandikaulis, rastas Rumunijoje, Karpatų pietvakarinėje dalyje, nustačius radiokarboniniu metodu, yra 34-36 tūkstančių metų senumo, pasakojo Erikas Trinkausas (Erik Trinkaus), Vašingtono universiteto Sent Lujyje mokslininkas, vadovavęs tyrimui. Vadinasi, tai seniausia Europoje šiuolaikinio žmogaus liekana. "Ją tirdami tikimės daugiau sužinoti apie ankstyvą šiuolaikinio žmogaus evoliuciją šiaurės vakariniame Senajame pasaulyje", - teigia E. Trinkausas (Erik Trinkaus) ir jo kolegos, paskelbę straipsnį "Proceedings of the National Academy of Sciences".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Maroke aptiktos seniausios iš mokslui žinomų dinozauro liekanų

2003-10-16 | Seniausios iš mokslui žinomų dinozauro liekanų aptiktos Maroke, Varzazato miesto rajone, už 620 kilometrų į pietryčius nuo Rabato. Jų amžius - ne mažiau kaip 180 milijonų metų. Tai pranešė Maroko energetikos ir šachtų ministras Mohamedas Butalebas (Mohamed Boutaleb). Dinozauras pavadintas "tazudazauru" - pagal Tazudos kaimo, prie kurio rasti jo skeleto fragmentai, pavadinimą. Šis maždaug 9 metrų ilgio iškastinis gyvūnas buvo diplodokų ir brachiozaurų protėvis. Jis buvo panašus į raganosį su gana ilgu kaklu ir uodega. Jo liekanas surado mokslininkai iš Prancūzijos, Šveicarijos, JAV ir Maroko, dirbę Afrikos šiaurės vakaruose pagal programą "Atlaso kalnų dinozaurai". Kalnuose, 1500 metrų virš jūros lygio aukštyje, jie aptiko "tazudazauro" stuburo dalį, kaukolę ir apatinį žandikaulį su 17 dantų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Princo Hario vizitas Australijoje prasidėjo nuo akibrokšto

2003-10-16 | Didžiosios Britanijos princo Hario (Harry) keturių mėnesių viešnagė Australijoje antradienį prasidėjo nuo nedidelio akibrokšto - koala, su kuria princo Čarlzo (Charles) ir Dianos (Diana) sūnus turėjo pozuoti fotografams prie garsiojo Sidnėjaus tilto, nerodė jokio didesnio susidomėjimo juo. Australijos viešoji nuomonė taip pat gana šaltai vertina aukštojo svečio apsilankymą buvusioje Didžiosios Britanijos kolonijoje, praneša dpa-Reuters-ELTA. Australijos respublikonai, siekiantys atsisakyti Didžiosios Britanijos monarcho kaip savo valstybės vadovo, piktinasi dėl prognozuojamų 600 tūkst. vietos dolerių (355 tūkst. eurų) išlaidų, kurių pareikalaus parama nuosavai princo apsaugos grupei. Anot opozicinės Darbo partijos deputato Kevino Rudo (Kevin Rudd), apie išlaidų pasidalijimą reikėtų pasikalbėti su Didžiosios Britanijos vyriausybe, nes tai - krūva pinigų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Astronomai skris aplink pasaulį per abu ašigalius

2003-10-16 | "Austrian Airlines" rengia dviejų savaičių - nuo lapkričio 18 iki gruodžio 3 dienos - kelionę aplink pasaulį astronomams. Bendrovės teigimu, lėktuvas "Airbus A340-313" skris per Šiaurės ir Pietų ašigalius, kad keleiviai galėtų lapkričio 23 dieną pasigrožėti Antarktyje matomu visišku Saulės užtemimu. Skrydžio pradžia - lapkričio 18 dieną Vienoje. Kainos irgi astronominės - 16 tūkst. 500 eurų vienam asmeniui. Į šią sumą įskaitytas apgyvendinimas ištaiginguose viešbučiuose. Papildomai nereikės mokėti ir skrendant į šį reisą iš kitų pasaulio oro uostų. Skrisiantieji turės progos pamatyti Arktinę poliarinę naktį, toliau - skrydis virš Aliaskos iki Havajų, virš Antarkties, grįžimas į Horno kyšulį, iš ten - į Pietų Argentiną. Pertraukėlė numatyta Velykų saloje. Dar viena pertrauka - Meksikoje.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Grasinta susprogdinti Laisvės statulą Niujorke

2003-10-16 | Sulaukus anoniminio grasinimo sugriauti Laisvės statulą Niujorke, sustiprinta jos apsauga. JAV simbolį visą parą stebi policijos laivai bei sraigtasparniai. Radijo pranešimais, pareigūnai buvo įspėti, kad garsioji statula bus sunaikinta sekmadienį per išpuolį. Anot policijos, grasinimų sulaukta "iš vietinių", o ne iš teroristų užsienyje. Nepaisant sustiprintų saugumo priemonių, lankytojai ir toliau gali apžiūrėti Laisvės statulą. Po 2001 metų rugsėjo 11-osios teroro atakų mažytė Laisvės sala, kurioje stovi statula, 100 dienų buvo uždaryta turistams.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Įtariamas ministrės A. Lind žudikas bus paleistas į laisvę

2003-10-16 | Švedijos policija, anot vietos žiniasklaidos, paleis į laisvę pagrindinį įtariamąjį dėl užsienio reikalų ministrės Anos Lind (Anna Lindh) nužudymo. Nuo praėjusios savaitės pradžios, kai buvo suimtas 35 metų vyriškis, nerasta naujų įrodymų ir negauta liudytojų parodymų, kurie leistų pratęsti kardomąjį įkalinimą, antradienį informavo Švedijos žiniasklaidos priemonės, remdamosi šaltiniais policijoje, praneša dpa-ELTA. Atitinkamus įrodymus arba liudytojų parodymus prokuratūros pareigūnai turi pateikti teismui iki šio penktadienio. Pagrindinis įtariamasis buvo suimtas, praėjus beveik savaitei po populiarios ministrės nužudymo vienoje iš Stokholmo parduotuvių. Liudytojai atpažino jį kaip vyrą, kurį netoli nusikaltimo vietos užfiksavo vaizdo stebėjimo kameros.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Intymioje vietoje paslėptą heroiną aptiko pataisos namų medikas

2003-10-16 | Alytaus pataisos namų pareigūnai pirmadienį aptiko ir paėmė nemažą kiekį narkotinių medžiagų - kaip įtariama, heroino. Daugiau kaip 40 gramų kvaišalų vienas iš ilgalaikio pasimatymo grįžęs nuteistasis buvo paslėpęs tiesiojoje žarnoje, pranešė Kalėjimų departamentas. Pataisos namų administracija nuteistajam 56 metų A. L. suteikė ilgalaikį (dviejų parų) pasimatymą su žmona. Rugsėjo 22 dieną apie 16 valandą po pasimatymo prižiūrėtojai, dalyvaujant įstaigos medikui, atliko nuteistojo A. L. asmens ir jo daiktų apžiūrą. Apžiūros metu rastas prezervatyvas, o jame - nedidelis polietileno paketėlis su baltos spalvos milteliais. Įtariama, jog daugiau kaip 40 gramų svėrę milteliai yra narkotinė medžiaga heroinas. Prezervatyvą su kvaišalais nuteistasis buvo susikišęs į tiesiąją žarną.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!