LT   EN   RU  
2021 m. vasario 27 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Skandalai
Korupcija apraizgė Lietuvą

2003-10-01 | Lietuvoje šią vasarą netrūko politinių skandalų. Vienas ryškesnių – žemėtvarkininkų sklypų skandalas. Buvo atskleista, kad dešimtys šių, taip pat ir kitų pareigūnų, pasinaudodami tarnybine padėtimi, įsigijo po keliolika sklypų savo šeimai, šimtus hektarų žemės gražiausiose Lietuvos vietose. Skandalas, baigęsis žinybos vadovo pakeitimu, kilo dėl sukčių iš ES programos SAPARD lėšų pasisavintų 200 tūkstančių litų. Policijos generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius naiviai, bet skandalingai paskelbė karą Kauno kriminaliniam pasauliui. Skandalai sukelia diskusijas. Ne tik apie konkrečius faktus, bet ir apie bendresnius dalykus. Pavyzdžiui, kaip iš viso įmanoma pažaboti korupciją Lietuvoje. Yra žmonių, manančių, kad korupciją galima išnaikinti plečiant bendruomeninę valdininkų kontrolę, apskritai visuomeninį piliečių aktyvumą. Apskritai, įvairių bendruomenių ir kitų visuomeninių organizacijų kūrimasis yra suvokiamas kaip panacėja nuo visų Lietuvos socialinių ligų.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Žemė kapui pagal partinį bilietą

2003-10-01 | Ne kiekvienas miręs tremtinys nusipelno atgulti Ginkūnų kapinėse, tremtinių kapams skirtame plote. Į redakciją paskambinusi Irena Jankevičienė trumpai išdėstė nuoskaudą. Mirus jos vyrui tremtiniui, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga nedavė leidimo palaidoti Ginkūnuose esančiame tremtiniams skirtame plote. Argumentas vyras nebuvo minėtų organizacijų narys. K. Jankevičius nepriklausė nei Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungai, nei bendrijai. I. Jankevičienė mena, kad vyras vieną kartą buvo nuėjęs į susirinkimą. Grįžęs buvo kategoriškos nuomonės: "Tremtiniais nekvepia". Visokių tremtinių nelaidoja Vyrui mirus, I. Jankevičienė įgaliojimą dėl laidotuvių organizavimo parašė individualiai laidojimo įmonei. "Laidotuvių reikalus tvarkančiai moteriai išsakiau velionio valią. Nebuvau girdėjusi, kad ten būtų laidojami ypatingi tremtiniai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Žemės nebereikės mainyti į šaldytuvą

2003-10-01 | Privačios žemės pardavimas bus išlaisvintas nuo daugybės draudimų ir įpareigojimų - Vyriausybės strateginio planavimo komitete nuspręsta keisti Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo laikinąjį įstatymą bei anuliuoti pagal šį įstatymą parengtą Vyriausybės nutarimą. Pasak žemės ūkio ministro Jeronimo Kraujelio, įstatymas bus tobulinamas, atskiriant valstybinės ir privačios žemės įsigijimą. Kadangi galiojančiame įstatyme bus keičiami septyni iš dešimties įstatymo straipsnių, numatyta rengti naujos redakcijos įstatymą. Premjeras patikino, kad naujos redakcijos įstatyme išliks vienintelis reikalavimas - žemė privalės būti naudojama pagal paskirtį.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Besikeičiantis kaimas ir sustingusi valstybės politika

2003-10-01 | Tuo tarpu nuolat blogėjanti ekonominė ir socialinė padėtis kaime byloja, kad valstybės dėmesys yra tiesiog būtinas. Kaimas be valdžios paramos nesugeba ir nesugebės sukurti priimtinų alternatyvų. Būtent todėl nedarbo lygis kaime yra bene dvigubai didesnis negu mieste, ieškoti darbo ir pragyvenimo šaltinių į svečias šalis iš kaimo taip pat išvyksta keleriopai daugiau darbingo amžiaus žmonių, o ypač jaunimo. Be ateities ryškėja kaimo žmonių ekonominis pasyvumas. Čia pat reikėtų ieškoti intensyvėjančios socialinės degradacijos ir prastėjančios kriminogeninės būklės kaime priežasčių. Daugelyje kaimo vietovių socialinė infrastruktūra yra apverktina. Žmonės negauna elementarios medicininės pagalbos, švietimo ir kultūros tinklas tolsta nuo kaimo. Visa tai vyksta Lietuvoje šiandien ir dabar. Lietuvoje, kuriai kaimas šimtmečiais buvo tautos tradicijų ir savasties puoselėtojas. Taigi kaimui, kaip socialiniam ir kultūriniam etnosui, iškyla egzistencijos pavojus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

„O iš kur didžiasios mūsų bėdos…“

2003-10-01 | Nebandykite sulaukti net mažiausio gailestingumo iš valdininkų. Parazitai neturi tokio jausmo. Nuo ilgo parazitinio gyvenimo visi valdininkų organai visiškai atrofavosi. Ypač tie, kurie sukelia gailestį. Štai kirminai neturi nei regėjimo, nei klausos. Šitas barškantis ir tarškantis buvusios nomenklatūros, valdininkų, pinigų maišų, kriminalinio elemento, „didžiosios kaimynės“ atvirų ir slaptų agentų mišinys tapo jau kažkokiu monstru, prieš kurį nepamirštamoji SSKP atrodo tarsi spaliukų ar pionierių aviamodelistų ratelis. Dabartiniai valdantieji kur kas apsukresni, protingesni, o svarbiausia, nesiskaitantys su jokiomis normomis. Ypač stebint dabartinio Seimo sudėtį, tapo dar labiau akivaizdu, kas gi visada braunasi valdžion. Ogi vis dar tie patys buvę „išsivysčiusio socializmo“ statytojai, kiekviena proga prisiekinėję iki grabo lentos kautis už darbininkų ir valstiečių reikalus. Kur dabar tie jų deklaruoti principai? Išgaravo kaip dūmas, blaškomas vėjo. Nors, tiesą sakant, jie nei tada, nei dabar jokių principų ir neturėjo.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Š.Marčiulionis spekuliuoja sveikatingumo centrui statyti gautu sklypu

2003-09-17 | Buvęs krepšininkas Šarūnas Marčiulionis nutarė parduoti sklypą Vilniaus centre, kurį jis lengvatine tvarka už 87 968 litus buvo pirkęs iš valstybės. Šios žemės savininke netrukus turėtų tapti Kauno statybos bendrovė "Kausta". Kalbama, kad sportininkas sklypą parduoda už 12 mln. litų. Be to, paminklosaugininkai, iš pradžių nepalankiai sutikę ketinimus sklype įkurti daugiaaukščių namų kvartalą, rengiasi uždegti jam žalią šviesą. Vilniaus Žirmūnų rajone, tarp Šeimyniškių gatvės ir Neries, esantį sklypą Š.Marčiulionis valdo jau aštuonerius metus. Tuometinio premjero Adolfo Šleževičiaus vadovaujama Vyriausybė išimties tvarka leido krepšininkui sklypą išsinuomoti arba pirkti. Teritorija buvo skirta sporto ir sveikatingumo kompleksui statyti, šalia galėjo iškilti ne didesnis kaip 200 vietų viešbutis. Tačiau sveikatingumo kompleksas iki šiol nepastatytas.

Lankomumo reitingasKomentarų: 3

plačiau >>

Lietuvoje 65 tūkst. sklypų savininkai suklastoti

2003-08-23 | Vilniaus apskrities viršininko teigimu, teisėsauga nustatė 65 tūkst. sklypų, kurių savininkų asmens kodai suklastoti. Teigiama, jog tokiu būdu nesąžiningi asmenys nuosavybę į tą patį sklypą galėjo atkurti keliose skirtingose apskrityse. F.Kolosauskas sakė, jog tarp galimų pažeidėjų yra žmonių, kuriems nuosavybė buvo atkurta, nors trūko reikiamų dokumentų. Kitiems žemės sklypai abejonių keliančiomis aplinkybėmis perkelti į prestižiškesnes vietas. Pavyzdžiui, iš visų Lietuvos rajonų prie Vilniaus atsikelta apie 30 tūkst. hektarų. Buvo piktnaudžiaujama ir nuosavybės teisių perleidimo sutartimis. Pasak F.Kolosausko, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) visoje šalyje nustatė 65 tūkst. sklypų, kurių savininkų asmens kodai suklastoti. "Tai signalas mums, jog reikia akylai tikrinti bet kokius duomenis", - sakė jis.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Vyras miegodamas mirė iš juoko

2003-08-23 | Gydytojai kraipė galvas, o kaimo gyventojai buvo sukrėsti, kai viename šiaurės Tailando kaime vyras miegodamas mirė iš juoko, praneša dpa-ELTA. Tai atsitiko Muango rajone už 470 km į šiaurę nuo sostinės Bankoko. 52 metų Damnoen Saenumas (Damnoen Saen-um) antradienį naktį mirė miegodamas. Mirusiojo žmona teigė, kad naktį vyras pradėjo vapėti ir ėmė juoktis. Vietos spauda cituoja žmonos žodžius, kad, prieš jos vyrui pradedant juoktis, ji išgirdo beldimą į duris. Už durų nieko nebuvo. Vėliau ji niekaip negalėjo pažadinti besijuokiančio savo vyro, ir šis po kurio laiko nustojo kvėpuoti.

Lankomumo reitingasKomentarų: 4

plačiau >>

Atsigavo pensininkas, naktį praleidęs morge

2003-08-23 | 73 metų Pietų Vietnamo gyventojui buvo nustatyta mirtis ir jis naktį praleido ligoninės morge. Tačiau iš ryto dukra ir žentas rado jį gyvą, praneša dpa-ELTA. Njujenas van Kvanas (Nguyen Van Quan) jautė nuovargį ir spaudimą krūtinėje ir buvo paguldytas į ligoninę, pranešė Vietnamo žiniasklaida. Jo širdis sustojo ir vyro atgaivinti nebepavyko. Budėjęs gydytojas diagnozavo jo mirtį. Kai dukra ir žentas atėjo į ligoninę pasiimti kūno, vyras pradėjo judėti po antklode morge, rašė laikraštis. "Kai morgo darbuotojai atitraukė antklodę, mano tėvo akys sujudėjo ir nušvito džiaugsmu", - pasakojo jo dukra laikraščiui.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Lenkijoje raugintų kopūstų statinėje rasti penki negyvi kūdikiai

2003-08-23 | Lenkijoje radus penkis negyvus kūdikius statinėje nuo raugintų kopūstų, policijos operatyvinė grupė ieško vaikų motinos. Nors trečiadienio vakarą rūsyje aptiktų vaikų lavonėlių skrodimo rezultatai dar nėra žinomi, bulvarinis laikraštis "Super Express" penktadienį tvirtino, kad jie tikriausiai yra penketukas, nužudytas po gimimo. Policija vėliau penktadienį per spaudos konferenciją informuos apie tyrimo eigą, praneša dpa-ELTA. Keturių berniukų ir vienos mergaitės lavonus trečiadienį netoli Lenkijos rytuose esančio Liublino rado vaikai, lauke išvertę raugintų kopūstų statinę. Prieš tai gyventojai pastebėjo, kad iš namo rūsio sklinda keistas nemalonus kvapas. Policija dabar aiškinasi, kur yra prieš savaitę dingusi 38 metų spėjama vaikų motina. Jos vyras tvirtina nieko apie nėštumą nežinojęs. DNR tyrimu tikimasi nustatyti, ar moteris yra penketuko motina. Kaimynai moterį apibūdino kaip labai apkūnią. "Kai ji laukėsi paskutinį kartą, niekas nieko nepastebėjo", - sakė viena kaimynė.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!