LT   EN   RU  
2021 m. kovo 3 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Skandalai
Vietnamas: šlapinimasis lauke kainuos 3 JAV dolerius

2003-08-23 | Vietnamo sostinė pradeda kovą su viešose vietose besišlapinančiais žmonėmis ir pažeidėjams ketina skirti 3 JAV dolerių baudą. Besišlapinančius pažeidėjus gaudys miesto gatvėse patruliuojantys policininkai, penktadienį teigė Hanojaus kultūros departamento atstovas Ngujenas Hajus (Nguyen Hai). Tačiau atstovas pripažino, kad nusižengiančių naujam įstatymui žmonių veiksmus kontroliuoti bus nelengva. "Atvirai šnekant, visų 100 procentų pažeidimų mums nepavyks nustatyti", - Vietnamo teisingumo ministerijos laikraščiui "Phap Luat" ("Teisė") tvirtino N. Hajus (Nguyen Hai). Pastaruoju metu šalyje, kurioje paplitusi alaus gėrimo kultūra bei pastebimas viešųjų tualetų trūkumas, prie greitkelių ar net miestų centruose besišlapinantys žmonės tapo jau įprastu reginiu.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Indijos muzikantas pasiekė grojimo būgnu rekordą

2003-08-23 | 28 metų Indijos muzikantas pateko į Pasaulio Gineso rekordų knygą 46 valandas išgrojęs mušamuoju instrumentu "tabla", praneša dpa-ELTA. Prieš rekordinį bandymą Prasadas Šriramas Chouduris (Prasad Shriram Choudhury) grojo sėdėdamas 50 valandų. Tačiau jam pavyko vėliau išgroti tik 46 valandas. Jis grojo 10 valandų ilgiau nei ankstesnis rekordininkas Jatinas Chaterjė (Jatin Chatterjee). Muzikanto grojimą stebėjo mažiausiai 13 ekspertų, įskaitant šešis daktarus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Naujoje Zelandijoje užregistruotas stiprus žemės drebėjimas

2003-08-23 | Penktadienį Naujosios Zelandijos pietvakariuose, retai gyvenamoje teritorijoje, buvo užregistruotas stiprus žemės drebėjimas, tačiau aukų ar kitos didelės žalos dėl smūgių nebuvo. 7,1 balo pagal Richterio skalę siekę požeminiai smūgiai, Naujosios Zelandijos geologijos ir branduolinių mokslų instituto duomenimis, buvo pastebėti penktadienį, netrukus po vidurnakčio vietos laiku. Po to buvo užregistruoti dar keli smūgiai, vienas iš kurių pagal Richterio skalę siekė 6,2 balo. Nuo drebėjimo menkai apgyvendintoje Naujosios Zelandijos teritorijoje nežuvo nė vienas žmogus. Uolos nuošliauža užblokavo vieną iš Naujosios Zelandijos pietvakarių regiono kelių ir užkirto kelią į viešbutį centriniame Otage, kur buvo apsistoję 60 "The Terrace" pradinės mokyklos moksleivių iki 12 metų amžiaus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Talino centre rastas "Ecstasy" fabrikas

2003-08-23 | Daugiau kaip ketverius metus tyrimą vykdę Estijos kriminalinės policijos pareigūnai praėjusią savaitę Talino centre rado didžiausią Baltijos ir Šiaurės valstybėse "Ecstasy" fabriką, kuriame buvusių medžiagų būtų pakakę pagaminti ketvirčiui milijono "Ecstasy" tablečių, praneša Estijos dienraštis "Postimees". Pas fabriko savininkus, vidutinio amžiaus vyrą ir moterį, policininkai taip pat aptiko 10 tūkst. "Ecstasy" tablečių. Manoma, jog toks radinys yra didžiausias Šiaurės valstybėse. "Tokio narkotikų kiekių konfiskavimas neabejotinai turės įtakos visai narkotikų rinkai", - tvirtino Estijos kriminalinės policijos pareigūnas Martas Palas (Mart Palo).

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Australijos lapėms prireikė... batų

2003-08-23 | Australijos gyvūnų elgesio tyrimo atstovas pareiškė, jog Melburno mieste lapės dideliais kiekiais vagia batus, praneša dpa-ELTA. Klaivas Marksas (Clive Marks) teigė nežinantis, kodėl lapėms batai atrodo tokie patrauklūs, tačiau jos tikrai batus mėgsta. K. Marksas (Clive Marks) ir jo kolegos veterinarai iš Viktorijos gyvūnų tyrimų instituto 50-čiai lapių pritvirtino radijo bangas skleidžiančius antkaklius. Trijų metų tyrimo metu mokslininkai rado daugybę batų, išmėtytų palei upės krantus. Atidžiai ištyrus ant pavogtų batų buvo rastos lapių dantų žymės. K. Marksą (Clive Marks) nustebino, jog lapes taip traukia oda. Tačiau Australijos naujienų agentūrai AAP jis pareiškė, jog lapes greičiausiai vilioja batų kvapas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Tailande uždraustos "nešvankios" dainos

2003-08-23 | Tailando vyriausybė uždraudė transliuoti tris naujas meilės dainas, penktadienį pareiškė valstybės atstovas. Kaimiškos muzikos stiliumi atliekamas dainas apie neištikimybę - "Nebijau nuodėmių", "Bijau nuodėmių", "Dideli suglebę sėdmenys" - šią savaitę uždrausta transliuoti per Tailando radiją ir televiziją. "Mes uždraudėme transliuoti tik naujas dainas, kurių turinys yra amoralus ir susijęs su seksu", - tvirtino Viešųjų ryšių departamento generalinio direktoriaus pavaduotojas Pramojas Rathavinijas (Pramoj Rathavinij). Penkiolika kiek senesnių meilės dainų, tarp kurių - "Viena moteris, du vyrai" ir "Aš myliu jos vyrą", šalies vadovai pasmerkė, tačiau neuždraudė.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Bankų ir parduotuvių plėšikai - nesišypsokite!

2003-08-23 | Bankų, parduotuvių plėšikai ar bet kuris asmuo, nenorintis, kad jį galima būtų atpažinti iš vaizdo kameros įrašo, turėtų nesišypsoti, nes veido atpažinimo sistemoms lengviau palyginti šypsenas negu neutralią veido išraišką, praneša Reuters-ELTA. Besišypsančiame veide daugiau ekspresijos, daugiau galima išpešti informacijos apie veido kaulų ir raumenų struktūrą. "Net labai panašių žmonių skirtumai išryškėja tada, kai jie šypsosi", - rašoma žurnale "New Scientist". Merilendo universiteto mokslininkai savo tyrimais, kuriuos atliko specialiu vaizdo dorojimo būdu, patvirtino teorijos teisingumą. Tuo metodu iš veido atvaizdo paimami būdingiausi bruožai, kurie apdorojami skaitmeniniu būdu ir kaupiami duomenų banke.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Policija įspėja: nevaikščioti nuogiems!

2003-08-23 | Anglijos Jorkšyro grafystės policija įspėjo gyventojus, nepaisant didelių karščių, nepasiduoti pagundai išeiti nuogiems pasivaikščioti po apylinkes. Kaip antradienį skelbė laikraštis "Daily Telegraph", kaitri vasaros saulė, pasak tvarkos sergėtojų, kai kuriuos gamtos mylėtojus, atrodo, labai vilioja patraukti į iškylas, "apsirengus" tik su batais. Regione jau gauti penki pranešimai apie tokius keliaujančius nudistus, praneša dpa-ELTA. Toks reiškinys neatrodys labai keistas žinant, kad labiau prie ūkanotos vėsumos pratusi Didžioji Britanija pastarosiomis dienomis kenčia nuo svilinančio karščio. Šių metų vasara su rekordiškai aukštomis temperatūromis čia labiau primena Viduržemio jūros klimatą. Daug šalies gyventojų atgaivos ieško paplūdimiuose, o tūkstančiai britų valandų valandas leidžia geležinkelio stotyse, laukdami vėluojančių traukinių. Kaip ir vakar, antradienį irgi buvo sumažintas traukinių greitis, nes dėl karščio gali persikreipti bėgiai ir gresia pavojus, kad traukiniai nuvažiuos nuo bėgių. Dėl to sutriko traukinių eismas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Vitaminas C mažina pasyvaus rūkymo žalą

2003-08-23 | Vitaminas C gali sumažinti pasyvaus rūkymo žalą, pareiškė JAV ekspertai, praneša Reuters-ELTA. 67 nerūkančių žmonių, kurie buvo stebimi cigarečių dūmų pilnoje aplinkoje, tyrimo duomenys parodė, kad tų, kurie kasdien vartojo po 500 miligramų vitamino C, organizmuose žalingų junginių, atsiradusių dėl tabako dūmų poveikio, buvo mažiau. Tyrimas buvo per trumpas, kad galima būtų nustatyti, ar vitaminą vartojusieji buvo mažiau linkę susirgti vėžiu ar širdies ligomis, tačiau tyrimui vadovavusi mitybos epidemiologė iš Kalifornijos universiteto Marion Ditrich (Marion Dietrich) teigė, kad jo rezultatai vis tiek yra džiuginantys.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Italijos kalinys pats išsirinko kalėjimą

2003-08-23 | Jei turi sėsti į kalėjimą, gali rinktis, į kurį. Taip nusprendė vienas italas, kuris persikėlė iš kalėjimo viename Italijos mieste į kitą, nes norėjo būti įkalintas arčiau savo gimtojo miesto. Pasak italų naujienų agentūros Ansa, 32 metų vyras atėjo pas Šiaurės Italijoje esančio Verčelio miesto policijos pareigūnus ir pasiprašė suimamas. Jis taip pat teigė, kad iš Bielos, kito šiaurinio miesto, kalėjimo jis paleistas tik trumpam, ir pareigūnams pareiškė: "Suimkite mane. Jūsų kalėjimas geresnis". Policija patikrino jo teiginį bei įsitikino, jog vyras iš tiesų buvo įkalintas Bieloje, ir... pasodino jį į tą kalėjimą, į kurį jis ir norėjo sėsti.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!