LT   EN   RU  
2021 m. vasario 27 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Skandalai
Ką galėtų slėpti skandalai?

2003-08-08 | Lietuvoje viščiukų skaičiavimo metas. Skandalas po skandalo lenda į viešumą, vieną užgesinus išlipa kitas, ant vieno įvykio jau klojasi kitas. Ar seniai buvo kalbėta, jog opozicija neturi darbo – dabar, atrodo, tiktai mesk atostogas ir kibk atsiraitojęs į patį darbų įkarštį. Kur pasuksi, ten trūksta. Ar tai būtų sklypai, ar vidaus reikalai, ar postai, ar SAPARD lėšos, ar teisėjai, ar diplomatai – atrodo, jog pagaliau visa Lietuva paskendo labai aiškiai matomame korupcijos skandale. Tačiau tai, kas yra per daug, natūraliai sukelia įtarimą, ir ypač žinant, jog skandalai spaudoje neatsiranda iš niekur. Jie dažniausiai būna nuleidžiami iš aukščiau. T.y. kiekvienas skandalas, apie kurį šiomis dienomis skaitome laikraščiuose ar girdime žiniose, turi užslėptą tikslą. Vienas iš apžvalgininkų pasidžiaugė, jog galbūt tai reiškia, jog Lietuvoje pagaliau pradėjo darytis tvarka ir galbūt šie skandalai reiškia, jog mūsų visuomenė po truputį valosi. Nebūkime naivūs, galbūt dėl to gali apkaltinti paranoja, tačiau žinant, kaip giliai politiniai ir komerciniai interesai yra susipynę žiniasklaidoje ir įsigėrę joje, šį kartą, atrodo, bus persūdyta. O galbūt kaip tik to ir siekiama.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Seimo klerkai - žemės aferose

2003-08-08 | Lietuvos žemę išsidalijusiais valdininkais pasipiktinusiems politikams žemvaldžių toli ieškoti nereikia. Pasirodo, kai kurie Seimo kanceliarijos klerkai turi net po 60 sklypų. Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) duomenimis, Seimo kanceliarijos darbuotojas Kazimieras Šiaulys valdo net 62 žemės sklypus. Tiesa, Seimo Personalo skyriaus pareigūnai nesugebėjo nurodyti, kuo minėtas Seimo darbuotojas dirba ar dirbo. Seimo vicepirmininko Vytenio Andriukaičio patarėja Teresė Aldona Smilgienė turi 5 vertingus žemės sklypus. Moteris iš viso valdo 20,13 ha žemės, kuri valstybės nustatyta kaina verta 126 tūkst. 370 litų. STT pareigūnai aiškinasi, kaip valdininkė įsigijo žemę ir ar nepažeidė įstatymų. Pasirodo, V.Andriukaičio patarėja kaip vijurkas sukasi ne tik norėdama įsigyti žemės sklypus. Energijos jai užtenka ir Seime, ten ji spėja būti patarėja net dviem parlamentarams. Visu etatu patarėja dirba Seimo vicepirmininkui V.Andriukaičiui, o puse etato - kitam seimūnui Antanui Valiui. Beje, T.A.Smilgienė yra V.Andriukaičio patarėja užsienio reikalų klausimais, o A.Valiui - nacionalinio saugumo ir gynybos klausimais.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Už paramą rinkimuose - prestižinis sklypas

2003-08-08 | Po beveik tris mėnesius trukusių batalijų dėl Vilniaus valdžios prie sostinės vairo išlikę konservatoriai suskubo tuo pasinaudoti. Prestižinėje sostinės vietoje, Prezidentūros pašonėje, netrukus turėtų užvirti statybos ir išdygti naujas triaukštis pastatas. Viename jo aukšte įsikurs centrinė konservatorių būstinė, o kitus aukštus partija panaudos papildomam uždarbiui ir nuomos privatiems asmenims. Vakar Vilniaus savivaldybės vadovybė oficialiai palaimino šį projektą - patvirtino beveik 10 arų sklypo, kuriame vyks naujo partijos pastato statyba, detalųjį planą. Sklypas yra L.Stuokos-Gucevičiaus gatvėje.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Sklypai svilina žemėtvarkininkui padus

2003-08-07 | Nuo teisėsaugos institucijų, tiriančių neteisėtas žemės dalybas Vilniaus apskrityje, greičiausiai itin nukentės Elektrėnų žemėtvarkos skyriaus vedėjas Vytautas Vėželis. Seimo kontrolierių, vakar baigusių šio pareigūno ir jo artimųjų turimų žemės sklypų įsigijimo tyrimą, išvados griežtos - jose minimi net tokie nusižengimai kaip dokumentų klastojimas. Kontrolieriai savo išvadas artimiausiu metu pateiks žemės dalybas tiriančiai specialiai Vyriausybės komisijai, Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetui bei Antikorupcijos komisijai, taip pat Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai. Kontrolieriai siūlo atleisti V.Vėželį iš pareigų, o kai kuriuos pareigūno ir jo šeimos narių turimus sklypus atimti.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Vilniaus stoties prostitutės, arba apie erogenines Vilniaus vietas

2003-08-05 | Šiuo metu gyvenu tokioje Vilniaus vietoje, kur kas dieną praeinu pro gatvės prostitutes. Net ir vasarą jų gyvenimo ritmas nepasikeitęs. Dirbama ir dieną, ir naktį. Marširuojama Sodų gatve, link "Gintaro" viešbučio, skverelyje ties "McDonald's". Judėjimas į niekur. Stoviniuojantys, išvaikomi, vėl marširuojantys moterų ir merginų kūnai. Sodų gatvės moterys Vilniuje. Jaunos ir senos. Pavargusiais veidais, kuriuos maskuoja ryškia pigia kosmetika. Storos ir plonos. Štai viena ilgais tamsiais plaukais - labai laiba, rodos, kad vėjo gūsis ją galėtų lengvai nupūsti. Dar kitos dvi tarsi ir neišsiskiria iš minios: aptemptais džinsais, vos įdegusius pilvus dengiančiomis palaidinėmis.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Teisinis paradoksas – vagys išvaistę milijonus liks nenubausti

2003-08-04 | Kauno apygardos teisme 2003 liepos mėnesį baigta nagrinėti lėšų iššvaistymu kaltintų bankrutavusios investicinės bendrovės "Kauno holdingo kompanija" vadovų byla, kurioje tik vienas iš bendrovės vadovų sulaukė realios laisvės atėmimo bausmės. Svetimo turto iššvaistymu bei neteisėtos įmonės veiklos vykdymu buvo apkaltinti buvęs koncerno EBSW viceprezidentas ir bendrovės "Kauno holdingo kompanija" (KHK) stebėtojų tarybos pirmininkas Algirdas Pašukevičius, KHK vadovai Valdas Krasnickas ir Jolanta Barysienė bei bendrovės stebėtojų tarybos nariai Nijolė Končienė ir Kęstutis Armaitis. Apie penkerius metus teisme nagrinėtoje baudžiamojoje byloje šie asmenys kaltinti nuo 1993 iki 1995 metų pasisavinę ir iššvaistę daugiau nei 80 mln. litų, kuriuos skolinosi iš gyventojų už palūkanas. Suėjus senaties terminui, pastarieji kaltinimai visiems teisiamiesiems buvo panaikinti. A.Pašukevičiui, šiuo metu dirbančiam bendrovėse "Urmas" ir "Corporate Property Holding" konsultantu, teismas nutraukė bylą ir atleido jį nuo baudžiamosios atsakomybės. Nuo Lietuvos teisėsaugos besislapstančiam buvusiam EBSW vadovui G.Petrikui kaltinimai šioje byloje pateikti nebuvo.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

SAPARD lėšos sėkmingai grobstomos

2003-07-20 | Dar labiau nustebina tai, kad per tris skandalo dienas nė vienas politikas iš jo taip ir nepanoro pigiai susikrauti politinį kapitalą. Užteko pareikalauti E.Čijausko atsistatydinimo ir paraginti įvesti tvarką. Juolab kad atvejis, kai šimtai tūkstančių litų, kuriuos pasiėmė neegzistuojančio Šilų paukštyno direktoriumi agentūros specialistams prisistatęs stalius, nekėlė jokių abejonių. Bet įpratę šūkauti dėl daug menkesnių aferų politikai tylėjo. Su korupcija nuolat žadantis kovoti Prezidentas R.Paksas, lyg nieko nebūtų atsitikę, ir toliau domėjosi tik šalies policijos vadovo V.Grigaravičiaus, kurį būdamas premjeras rekomendavo skirti į šį postą, kompetencijos reikalais. Tylėjo ir paprastai tokiais atvejais netylintis Seimo pirmininkas A.Paulauskas. Nemažai šiomis dienomis viešai kalbėjęs premjeras A.Brazauskas netgi neužsiminė apie grobstomus SAPARD pinigus.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Skandalas. Ar tai dar įmanoma Lietuvoje?

2003-07-20 | Aferistai pagrobia apie 200 tūkst. litų iš Europos Sąjungos remiamos Specialiosios ūkio ir kaimo plėtros programos (SAPARD) ir abejotiną sandėrį palaiminęs Nacionalinės mokėjimo agentūros direktorius paskelbia atsistatydinsiąs.
Nė dienai nepraėjus, staiga apsigalvoja ir sako, kad tik garsiai mąstė apie tai, bet šiaip kaltės jausmas jo negriaužia ir dėlto, kad SAPARD lėšos nusruvena neaišku kur, jis į krūmus nebėgs. Pagal įstatymus, pagal raidę, viską daręs gerai. Ir dar primena, kad jei jį kas bandys versti ir kėsinsis į jo kėdę, pinigų srautas žemės ūkiui kuriam laikui Lietuvoje gali apskritai užtrūkti. Mat jei Briuselis sužinos, kad lėšos nutekinamos – sustabdys paramą. Kaip kitoje postkomunistinėje į postmodernųjį pasaulį beįsirašančioje valstybėje būta. Taigi esąs dar reikalingas, kad pridengtų. Ir pūpso toks grybukas. Kaip ir vidaus reikalų ministerijos sekretorius. Visa tai, ką kaip pelės išnešiojo sukčiai, nudirbę didžiulį darbą – tinkamai parašę tinkamą projektą, popieriuje atitikę visus – tikrai nelengvai išpildomus - reikalavimus, - visa tai turės būti grąžinta Europos Sąjungai. Lietuva turės tuos pinigus atgal supilti į Briuselio kišenę. Vėlgi iš tų pačių Lietuvos gyventojų surinktų mokesčių.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Žemės grobstymo aferos ir politikai 1991-2003

2003-07-05 | Žemės grąžinimo nuoskaudos, matyt, dar ilgai kiršins kaimyną su kaimynu: Lietuvoje yra per 200 000 žmonių, kuriems dar nesutvarkyti žemės grąžinimo dokumentai. Žemės ūkio ministerijos pareigūnai aiškina, kad tolesnei žemės reformai trūksta pinigų. Bet ši situacija nesutrukdė pralobti patiems valdininkams: rajonų žemėtvarkos skyrių darbuotojai per metus suskubo privatizuoti sklypus regioniniuose draustiniuose, vaizdingose paežerėse ir - juos išparduoti. Ši korupcijos atmaina puikiai suvešėjo ežerais nusagstytoje Utenos apskrityje. Molėtų rajono žemėtvarkos skyriaus istorija kaip ežeras atspindi visos Lietuvos žemės reformą, kurią galima laikyti tobulu sisteminės korupcijos pavyzdžiu. 1995-1997 metais Žemės ūkio ministerijos žemės ūkio skyrių darbuotojai nieko nedarė ištisais mėnesiais, vilkino žemės reformą. Todėl reforma užsitęsė ligi šiol. Tarnautojų atlyginimams išleista šimtai milijonų litų, o jie vis skundžiasi, kad žemei tvarkyti trūksta pinigų ir nežinia, kada jų užteks. Tarnautojai ir nenori reformos baigti, nes tada bus atleisti ir iš tarnybos. Tokios viešos tinginystės galima pamatyti ir daugelyje kitų įstaigų. Beveik niekad nesusirinkdavo į posėdžius visi Seimo nariai, kartais ir gana svarbius įstatymus priimdavo tik trečdalis ir dar mažesnė dalis Seimo narių.

Lankomumo reitingasKomentarų: 13

plačiau >>

Korupcija žiniasklaidoje: skaidrumo problema

2003-07-05 | Tema “Korupcija žiniasklaidoje” skamba dviprasmiškai. Viena vertus ši tema įpareigoja kalbėti apie žiniasklaidą kaip apie vieną iš efektyviausių antikorupcinių įrankių, kurie viešai kalba apie tokius negatyvius valdininkavimo aspektus kaip kyšininkavimas, piktnaudžiavimas tarnyba, įgaliojimų viršijimas – visas tas veikas, kurios Lietuvos Baudžiamajame kodekse įvardijamos kaip “Nusikaltimai valstybės tarnybai”. Tačiau yra ir kitoks šios temos aspektas, kuris vargu ar gali būti reglamentuotas baudžiamaisiais įstatymais, ir kuris suponuoja korupcijos supratimą ne tik teisiniame, bet ir platesniame politiniame moraliniame diskurse. Čia korupcija suprantama kaip valdžios liga, jos veiklos neskaidrumo, žemo jos atstovų profesinio bei moralinio lygio išdava. Tokiame kontekste korupcijos tema gali būti siejama ir su ketvirtosios valdžios fenomenu: ar visada žiniasklaida teisingai panaudoja savo simbolinę galią, ar visada jos veiksmai atitinka pilietinės visuomenės interesus? Kitaip tariant, ar mes neidealizuojame žiniasklaidos kaip efektyvaus ginklo prieš valdininkų korupciją, manydami, kad šis demokratijos sargas (watchdog) negali būti šeriamas iš svetimų rankų, arba turėti savų privataus pobūdžio interesų? Pabandykime aptarti šiuos aspektus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!