LT   EN   RU  
2021 m. vasario 27 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
Akimirkos sentencija
"Antrą kartą teka tik ta moteris, kuri nekentė savo pirmojo vyro. Antrą sykį veda tik tas vyras, kuris dievino pirmąją žmoną. Moterys bando laimę, vyrai rizikuoja."
Oskaras Vaildas
Draugai
Matulaičio bažnyčia
Lietuvių Tautinio Jaunimo Sąjunga
Tautinės krypties portalas
Etninės kultūros erdvė
Biržų krašto naujienos
Slaptai.lt - unikalus leidinys
Lietuvių sąjunga „Tauta ir Tėvynė“
Lietuvos žaliųjų judėjimas
Žaliosios minties laikraštis
Istorijos puslapiai
Receptai, patiekalai, kulinarija.
Skanus.lt
Reklama
  Skandalai
R.Paksui laisvės gynėjo akibrokštas - ir Prezidentūroje

2003-01-14 | Laisvės gynėjų dienos proga prezidentas Rolandas Paksas daugiau šimtą Lietuvos piliečių apdovanojo Sausio 13-osios atminimo medaliais, tačiau iškilmingoje ceremonijoje neišvengė ir vieno iš apdovanotųjų demaršo. Prezidento dekretu medaliai iš viso suteikti 127 asmenims, dviem iš jų po mirties, 1991 m. sausio-rugsėjo mėnesiais aktyviai gynusiems Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę.
Per apdovanojimų įteikimo ceremoniją Prezidentūroje paskelbus kauniečio Viktoro Kaminsko pavardę, šis, atsistojęs iš savo vietos, pareiškė, kad apdovanojimas "yra per daug garbingas, kad galėčiau paimti jį iš apsimelavusio ir meluojančio prezidento rankų". "Manęs žuvusieji nesuprastų", - sakė V.Kaminskas ir pridūrė paimsiantis medalį bendra tvarka. Ceremoniją vedęs Prezidentūros kanceliarijos vadovas Andrius Meškauskas replikavo, kad tokiu atveju reikėjo neateiti į apdovanojimų ceremoniją.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

"Žemėtvarkininkų skandalas" virsta farsu

2003-01-13 | Ką daro nusikaltėlis, jeigu jis yra priremiamas su įkalčiais? Ką jis daro tada, kai neįmanoma pasislėpti, o išsisukinėti nebepavyksta? Teisingai – jis visą “reikalą” stengiasi padaryti dar labiau sudėtingesniu. Bado pirštais į kairę ir į dešinę: kad visi aplinkui yra tokie pat aferistai, kaip ir jis pats (gal dar baisesni), kad yra krūva įvairiausių nenumatytų aplinkybių, kad jis yra situacijos ar viso laikmečio auka ir t.t. Ir jeigu kiti tuo patiki, reiškia, kailis liks sveikas. Niekam neužteks kantrybės tyrimo pradėti iš naujo. Panašiai pasielgė pareigūnai, bandę aiškintis žemėtvarkininkų skandalą. Pasirodo, visa Lietuva vogė žemę. Na, bent jau visas šalies elitas. Sudarant sklypininkų sąrašą, ko gero, nebuvo praleista nė viena žinoma pavardė. Šiems belieka aiškintis, teisintis, gintis – nuo to aferistams tik geriau. Jiems galima patylėti, išvengti išskirtinio žiniasklaidos dėmesio, skėsčioti rankomis ir suslėpti galus, pagaliau. Jiems galima tikėtis, kad žurnalistams ir politikams ši tema atsibos.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Kas laimi, kas pralaimi?

2003-01-13 | "Tai ne Prezidentūros skandalas, tai valstybinis skandalas. Teisiųjų šiame skandale nėra. Arba mes jį įvertinsime ir iš to pasimokysime, arba ES būsime tik pilka molio masė" - ELTA paklaustas atsakė žymus Lietuvos politikas, centristų steigėjas, buvęs įtakingas bene trijų Lietuvos seimų narys, visada savarankiškai mąstantis Romualdas Ozolas. Už šį skandalą atsakingas elitas, toliau samprotauja jau į pensiją pasitraukęs valstybininkas. O elitas, pagal jį, tai politinis ir finansinis valdantysis sluoksnis, kuriame politikai papirkinėjami ir tarnauja, o kapitalistai, be moralinių stabdžių perka viską: žmones, medžiagas, dvasią vieninteliam tikslui - gausinti savo kapitalui. Ir taip turbūt yra. Lietuvos laisvėjimo bangos viršūnėje plaukęs ir vienas iš nedaugelio ja asmeniškai nepasinaudojęs, dėl to ir neturtingas likęs, Romualdas Ozolas šios tikrovės negali nežinoti. Tad ir pridėtinis klausimas jam, ar tokia pilka molio masė Lietuva nėra dabar - ir dar ne gryno, bet prišiukšlinto molio, kuris nė savo paskirčiai nebeatitinka?

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Maišatis Tęsiasi

2003-01-13 | Įtakingas britų savaitraštis “The Economist” paskelbė staipsnį apie Prezidentūros skandalą Lietuvoje. Jis svarbus tuo, kad patvirtina tarptautinės Lietuvos izoliacijos faktą, kurį atkakliai neigia pats Rolandas Paksas. Pateikiame Jums The Economist, sausio 8 – 15 d., 2004 straipsnio vertimą. Vargu ar galėtum pavadinti Lietuvą bananų respublika: šiuo metu didesnė krašto dalis padengta storu sniego sluoksniu. Tačiau kuo ilgiau jos Prezidentas Rolandas Paksas laikosi įsikibęs savo posto, tuo labiau kenčia krašto reputacija. Lietuva, besiruošianti stoti į Europos Sąjungą ir NATO, nusipelno geresnio. Parlamentinis tyrimas priėjo išvados, kad Prezidentas, anksčiau buvęs Lietuvos Ministru Pirmininku, prieš metus pradėjęs eiti savo pareigas, buvo apsuptas patarėjų, piktnaudžiavusių savo aukštomis pareigomis ir susijusių su organizuotais nusikaltėliais. Gruodžio mėnesį Lietuvos Seimas ėmėsi apkaltos proceso, kuris veikiausiai vystysis lėtai. Apkaltos proceso pabaigoje apkaltos komisija , kurią sudaro Seimo nariai ir teisininkai, turės pateikti išvadas, kurias peržiurės Konstitucinis Teismas. Galutinis balsavimas, pasak artimo apkaltos komisijai žmogaus, įvyks “ne anksčiau kaip kovo ar balandžio mėnesiais”.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Pedofilijos skandalas – vieno kambario buto vieša paslaptis

2003-01-13 | Didžiausias šalies kurortas išties turi kuo pasigirti: gydytojai luošina bejėges senutes, mokyklai vadovauja girtas direktorius, o miesto valdžia tiesiog piktavališkai nesirūpina stichijos niokojamu pajūriu. Praėjusią savaitę išniro dar vienas skandaliukas. Tiesa, lyginant su šalį krečiančiu, jis pernelyg menkas, kad sudomintų Palangos aktualijoms dėmesingą šalies dienraštį. O galbūt nesudomino todėl, nes buvo iškeltas politinių konfliktų fone? Kalbama apie Savivaldybės administracijos direktoriaus viešai paminėtą faktą, jog vienas iš „Baltijos“ vidurinės mokyklos fizinio lavinimo mokytojų tvirkina mokinius. Norisi paklausti, ar apie tai būtų prabilta viešai, t.y., miesto Tarybos posėdyje, jei ne ši aplinkybė – kaltinimus pedagogui išsakęs administracijos vadovas dėl vykstančių teisminių ginčų švietimo įstaigoje apsilankė neturėdamas tam įgaliojimų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Korupcija smaugia Lietuvą. Kas už tai atsakingas?

2003-01-13 | Lietuvos valdžioje ir visuomeniniame gyvenime vyrauja korupcija. Jos egzistavimui yra daug priežasčių, bet gal pagrindinė iš jų - tai daugiau kaip 60 metų trukusios okupacijos: 1940 - bolševikų, 1941 - nacių, 1944 - komunistų.
Šiuo metu yra bandoma išaiškinti prezidento Pakso nusikaltimus ir korupcijos infiltraciją į aukščiausią - nors toli gražu ne svarbiausią - politinę krašto instituciją. Ar krašto korupcija vieno žmogaus sukurta? Lietuvos ir lietuvių užsienio žiniasklaida yra pripildyta detalėmis apie kaltinimus dabartiniam prezidentui. Tai pateikiama, kaip didžiausia naujiena. Naujiena!? Šioje skandalo gegužinėje yra prarandamas pilnas padėties vaizdas. Užmirštama tai, kad korupcijos Lietuvoje nesukūrė ir jos neišlaiko vienas žmogus - net ir prezidentas! Tai būtų tiesiog neįmanoma! Korupcijai, kuri viešpatauja Lietuvoje, būtina turėti daug rankų! Už padėtį krašte yra atsakingi ir politikai, ir akademikai, ir žiniasklaidos atstovai, ir patys pasyvus piliečiai. Dėl dabartinės padėties krašte turime jausti kaltę mes visi - ne tik prezidentas! Prezidentas nemokėjo pasirinkti patarėjų. Jis elgėsi negudriai ir turėtų nešti atsakomybę už tai. Tačiau, tuo pačiu, jo pašalinimas iš pareigų turėtų atsiliepti ir visiems tiems, kurie turi daug daugiau galių, nei jis pats. Jeigu valyti kraštą - tai valyti jį iš pagrindų, o ne tik simboliškai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Netvarkos Savivaldybėje priežastis - dvigubi standartai

2003-01-13 | Prezidentas ir Liberalų demokratų partija rinkimų kampanijos metu žadėjo per trumpą laiką pažaboti korupciją, grąžinti viltį ir tikėjimą. Jau tada suvokiau, o dabartinių įvykių eigoje akivaizdžiai dar kartą įsitikinau, jog tai - tik tušti rinkiminiai šūkiai, siekiant rinkėjų palankumo, iš tikro net negalvojant apie deklaruojamų minčių įgyvendinimą. Tvarka bus ne tada, kai to panorės Prezidentas, kuri nors iš gausybės partijų ar pavienis asmuo (net jeigu tas noras ir nuoširdus), o tada, kai kiekviena struktūra - Prezidentūra, Prokuratūra, teismai, ambasados, savivaldybės ir t. t. - pirmiausia susitvarkys aplinką taip, jog nebeliks vietos piktybiškam veikimui, korupcijai. Deja, kol kas iki to dar toloka - reikia visiems susitelkti ir nemažai padirbėti. Pavyzdžiui, kas trukdo Telšių liberaldemokratams įvesti tvarką Telšių rajono savivaldybėje ir įgyvendinti prieš rinkimus gausiai žertus pažadus? Jie turi svarų balsą valdančiojoje rajoną koalicijoje: jų skyriaus narys Petras Martinaitis - Savivaldybės administracijos direktorius, šeši liberalai demokratai yra valdančiojoje koalicijoje, du vadovauja Tarybos komitetams, D. Kaubrys eina vicemero pareigas. Tačiau iki žadėtos tvarkos labai toli ir net nesistengiama ta kryptimi judėti.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Prezidento metai

2003-01-13 | 2004 metų sausio 1 dieną kaimo moterys nukabino nuo vinies 2003 metų kalendorių su didele Rolando Pakso fotografija ir užrašu "Tvarka bus". Baigėsi Prezidento metai. R.Pakso rinkimų štabas buvo įžvalgus - juk buvo galima prie Prezidento nuotraukos išspausdinti visos kadencijos penkerių metų kalendorių, tačiau apsibrėžta tik 2003-aisiais. Išeidami Prezidento metai padvelkė šalčiu, užvertė sniegu. Staiga į Lietuvą atėjusi žiema tarsi patvirtino L.Lolišvili grasinimus. Beje, sniegas ir pūga aplenkė Lenos prezidento gimtinę - Žemaitijoje neiškrito nei viena snaigė! Šalčiu padvelkė ir Prezidento sveikinimas per buvusį Ostankino, dabar Baltijos kanalą. Prieš tai per šį kanalą buvo transliuojama naujametinė Rusijos prezidento Vladimiro Putino kalba. Lietuvos Prezidentas kalbėjo lietuviškai, tik subtitrai buvo rusiški. Ką gi, dabar mintis, kad ši kalba Lietuvoje galėjo tapti valstybine, man neatrodo absurdiška.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Sudužus viltims laisvės gynėjai atsisakė medalių

2003-01-13 | Išsižadėti kruvinuosius įvykius primenančių medalių Antanas Zaborskis, Petras Dambrauskas, Edvardas Jovaiša rengėsi jau senokai. Apsispręsti paskatino Kovo 11-osios akto signatarų prašymas jiems paskirti rentą. Vyrai medalių atsisakė Vėlinių išvakarėse. Juos atidavė Seimo nariui Juliui Veselkai, judėjimo "Už laisvą Lietuvą" vadovui. Šis pažadėjo registruotu paštu medalius išsiųsti Vyriausybės vadovui Algirdui Mykolui Brazauskui. Tačiau premjeras, anot vyrų, šneka, jog apie tai nieko nežino. Apie priežastį, paskatinusią atsisakyti apdovanojimų, A.Zaborskis, P.Dambrauskas, E.Jovaiša mūsų dienraščiui kalbėjo, esą signatarai ginant laisvę "pakankamai šiltai sėdėjo". Žinoma, buvo tokių, kurie budėjo svarbiausiuose šalies objektuose. Mūsų dienraščio korespondentai A.Zaborskį aplankė jo darbo vietoje - Velžio katilinėje. Keturiasdešimt devynerių metų vyras kalbėjo, jog atsisakydamas medalio šitaip protestuoja prieš Lietuvoje klestinčią neteisybę. Pašnekovas pabrėžė, jog tai nėra jo asmeninis protestas, tiesiog širdį skauda dėl daugelio šiandienio gyvenimo dalykų. "Skaudina šalyje vykdoma politika, ypač kaimo žmonių atžvilgiu. Kaime klesti nedarbas ir nesimato geresnių laikų prošvaistės", - sakė A.Zaborskis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Šešėlinio pasaulio iššūkis – pogrindinė knyga

2003-01-10 | Kauno nusikalstamo pasaulio šulu vadinamas Henrikas Daktaras nusprendė savaip suvesti sąskaitas su pareigūnais, pasiuntusiais jį už grotų. Šiomis dienomis nežinia kokioje leidykloje skandalingai išgarsėjęs kaunietis nelegaliai išleido knygą „Išlikt žmogumi“. Knygoje, kurią autorius laiko autobiografine, 46 metų H.Daktaras ne tiktai smulkiai aprašo savo gyvenimą, bet ir apipila žinomus politikus bei teisėsaugos pareigūnus kaltinimais korupcija, kyšininkavimu, šalies ūkio žlugdymu. Tarp knygos herojų – ne tiktai H.Daktaro draugai, nusikaltėliai, kaliniai, bet ir teisėsaugininkai. Buvęs kalinys vaizdingai aprašo savo susitikimus su tuomečiu prokuroru, o dabar Seimo pirmininku Artūru Paulausku, Policijos departamento generaliniu komisaru Vytautu Grigaravičiumi, Seimo nariu Alvydu Sadecku, Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vadovu Algimantu Kliunka, Muitinės departamento direktoriaus pavaduotoju Juozu Rimkevičiumi ir kitais pareigūnais, kurie vienaip ar kitaip prisidėjo, kad H.Daktaras atsidurtų už grotų. Daugiausia kritikos sulaukė A.Kliunka, kuris buvo vienas pagrindinių kauniečio suėmimo iniciatorių ir kuris dažniausiai tardė suimtą H.Daktarą.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!