LT   EN   RU  
2021 m. vasario 27 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Skandalai
Žingsnis pirmyn, du žingsniai atgal: negailestingos pastabos palydėjus 2003-iuosius

2003-01-09 | Bene profesorius B.Genzelis kokiais 1978 metais savo garsiojoje paskaitoje apie Rytų ir Vakarų mąstysenos skirtumus davė peno studentams kikenti, kandžiai kalbėdamas apie Mongoliją, priverstą iš ankstyvojo feodalizmo šokti į socializmu vadinamą komunistinę diktatūrą. Buvo smagu pafantazuoti apie dialektinio materializmo studijų ratelį didžiausioje Gobio dykumos jurtoje. Kas tuomet galėjo pagalvoti, kad dvidešimtojo ir dvidešimt pirmojo amžių sandūroje Lietuva atsidurs maždaug tokioje pat padėtyje. Ne tiesiogine prasme, žinoma. Nors... Tuo tarpu pasaulis atsisveikino su 2003-iaisiais nematomo permanentinio (ir vėl tas nusibodęs Orvelas!) karo akivaizdoje: aerouostų prieigose keleivinius lėktuvus pasitinkantys naikintuvai, pasiruošę numušti įtartiną lainerį su visais jo keleiviais, kariniai sraigtasparniai virš pasaulio metropolijose Naujuosius metus sutinkančios minios, kurioje įsimaišę iki dantų ginkluoti pareigūnai ir pirštų atspaudų (biometrinė patikra!) procedūros oro uostuose.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Prezidento skandalas užtemdė privatizavimą

2003-01-09 | Vyriausybė ilgai delsusi priėmė sprendimą alkoholio įmonės "Alita" privatinimo konkurse. Vieną iš paskutinių praėjusių metų darbo dieną, likus kelioms valandoms iki Kūčių vakaro, nuspręsta, kad įmonės privatinimo konkurse pažeidimų nebuvo. Galbūt toks sprendimo laikas yra atstiktinis, tačiau šventės bei po Kalėdų sekęs Konstitucinio teismo nutarimas tikrai sumažino domėjimasi šiuo sprendimu. Beveik nuo rudens Vyriausybė ir Valstybės turto fondas laužė galvą, kokį sprendimą priimti "Alitos" privatinimo konkurse. Reikėtų priminti, kad jį laimėjo Italijos verslininkas L.Boska, tačiau Valstybės turto fondas paskelbė, kad, jis neatvyko pasirašyti akcijų pirkimo-pardavimo sutarties. Pats verslininkas tokią informaciją paneigė ir sakė norįs įsigyti "Alitą".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Korupcija - paslaptinga sveikatos sistemos palydovė

2003-01-06 | Nors dažno tautiečio sąmonėje gydytojas ir ligoninė daugiau iš tradicijos asocijuojasi su užuojauta ir nesavanaudiška pagalba, rinkos dėsnių vaikymasis gerokai pakoregavo šią senamadišką sampratą - ligoninėje, kaip ir visur kitur, viskas parduodama ir perkama, o gydymo įstaigos, pagal paskutinių tyrimų rezultatus, priskiriamos prie vadinamųjų problemiškų institucijų, kur itin palankios sąlygos klestėti korupcijai. Vienas milijardas sveikatos sistemoje cirkuliuojančių nepajamuotų litų - tikras korupcijos gyvybės šaltinis.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

"MG Baltic" oligarchai darosi grėsmingi

2003-01-05 | Praėjusių metų pirkinį - naujienų agentūrą ELTA pavertęs kone savo viešųjų ryšių įstaiga, šių metų gruodžio 12 d. koncernas "MG Baltic" pareiškė perkąs dar ir LNK televiziją. Išgirdę šią naujieną, internautai ėmė ironizuoti: "Kitąmet LNK bus pervadintas į PMGBK (priklausomas "MG Baltic" kanalas). Naujieji savininkai suskubo pareikšti jokių esminių pakeitimų šioje televizijoje nedarysią. "LNK televizijai lyderio pozicijas padėjo iškovoti gera įmonės vadyba, profesionalus kolektyvas bei Laisvo ir nepriklausomo kanalo neutralumas. Visa tai išlaikysime, - teigė "MG Baltic" viceprezidentas Raimondas Kurlianskis. - Koncerno "MG Baltic" vadovybė dės visas pastangas, kad televizinės žiniasklaidos lyderis LNK nebūtų priklausomas nei nuo politinių, nei nuo verslo interesų". Kažką labai panašaus šio koncerno vadovai šnekėjo ir nusipirkę Eltą. Kaip jie stengėsi, kad Elta nebūtų priklausoma nei nuo politinių, nei nuo verslo interesų, galėjome stebėti visus šiuos metus, ypač kai vyko alkoholio pramonės privatizavimas ir kai "MG Baltic" nesiskaitydama su priemonėmis siekė tapti "Stumbro" savininke.

Lankomumo reitingasKomentarų: 16

plačiau >>

Šliaužianti Rusijos grėsmė

2003-01-05 | Rusijos taikomųjų politinių tyrimų centro „Forum“ direktorius V.Pavlenka prokomunistiniame ir „nacionalpatriotiniame“ laikraštyje „Trud“ paskelbė aliarmuojantį straipsnį „Ar sugebės Rusija apginti savo interesus posovietinėje erdvėje?“ Straipsnyje iš esmės nieko naujo, kas dabar Rusijoje rašoma ir kalbama, - imperijos atkūrimas gal ir ne buvusios Sovietų Sąjungos pavyzdžiu, bet vėl pajungiant buvusias teritorijas („nacionalnyje okrainy“, liet. – nacionalinius pakraščius). Štai ką išmąstė V.Pavlenka, į kurio pasiūlymus ir rekomendacijas, kaip skelbiama, įdėmiai įsiklausoma Kremliuje: „Pastarųjų dienų įvykių, kilusių beveik vienu metu trijose buvusiose sovietinėse respublikose, - Gruzijoje, Lietuvoje ir Moldovoje, - pavadinti atsitiktiniais jokiu būdu negalima. Visa tai parodo šių įvykių organizatorių pagrindinį tikslą – bet kokia kaina izoliuoti Rusiją, neleidžiant jai sustiprinti savo tarptautinių pozicijų“. A.Brazauskas iškart pasikeičia, kai tik paliečiami „LUKoil“ interesai – skandalingas premjero nuolankumas Maskvoje dėl naftos platformos D-6, keliančios mirtiną grėsmę Neringai. Šio nuolankumo priežastis visiems žinoma – Kristinos Brazauskienės nežinia kaip ir už kokius pinigus privatizuotas „Draugystės“ viešbutis. Po kapitalinio remonto viešbučio bendrasavininkiu tapo ir „LUKoil“ atstovas Lietuvoje I.Paleičikas. Premjeras tik blogiausiame sapne gali susapnuoti: laikinoji Seimo komisija kviečia jį, Kristiną ir Ivaną bei kamantinėja apie jų neišardomą draugystę, laikraščiai ir visos televizijos gardžiuojasi jų telefono pokalbių išklotinėmis. Gal net paskelbiama sutartis su įsipareigojimais premjero finansiniam donorui I.Paleičikui. Siaubas.

Lankomumo reitingasKomentarų: 20

plačiau >>

Viražai su PVM "a la VPM" greitai baigsis

2002-08-13 | Visai neseniai baigėsi mokestinis ginčas tarp UAB "VP Market" ir mokesčių administratorių. "VP Market" reikalavo grąžinti iš valstybės biudžeto 103,6 mln. Lt PVM. Vilniaus apskrities VMI nusprendė, kad "VP Market" nepagrįstai reikalauja tik 27 mln. Tyrimo metu buvo nustatyta, kad grąžinti iš biudžeto nevisiškai pagrįstą 103,6 mln. Lt PVM skirtumą "VP Market" reikalavo pasinaudojusi Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo lengvata, kuri numato, kad uždarosios akcinės bendrovės, kurių akcijos priklauso neįgaliųjų organizacijoms, gali mažinti mokėtiną į valstybės biudžetą PVM.Lt. "VP Market" už tokį bandymą buvo nubausta 2,7 mln. Lt bauda. Invalidams taikoma lengvata tapo landa išvengti mokesčių. Baimindamasi panašių atvejų kaip "VP Market", Finansų ministerija siūlo naikinti šią Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo lengvatą, nes ja vis dažniau naudojamasi siekiant mokestinės naudos. Toks pasiūlymas Seimui jau buvo teiktas kartu su naujojo PVM įstatymo projektu 2001 m. lapkritį, jam buvo pritarę Seimo Biudžeto ir finansų bei Ekonomikos komitetai. Tačiau svarstant įstatymo projektą šių metų sausio 17 d. Seimo plenariniame posėdyje, 36 Seimo nariai pritarė parlamentaro Prano Vilko pasiūlymui nenaikinti šios lengvatos. Tokius rezultatus lėmė vieningai balsavę 16 Seimo liberalų bei pavieniai kitų frakcijų nariai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Žemės gražinimas - afera

2002-07-18 | Taip mano Kauno rajone, Ringauduose gyvenantis Zenonas Jurgelevičius. Pats būdamas gražintinos žemės savininkas ir jos neatgaudamas, Z. Jurgelevičius yra Lietuvos asmenų įgaliotųjų atstovų draugijos narys. Žmogus atstovauja gražintinos žemės savininkų interesus teismuose ir visose kitose valdiškose įstaigose. Nekilnojamo turto nuosavybės klausimais Z. Jurgelevičius teoriškai ir praktiškai domisi jau 10 metų. Kor. - Teigiate, kad realiai Lietuvoje žemė savininkams negražinama. Kuo remiatės? Z. J. - Dar 1940-ųjų liepos 22-ąją Liaudies seimo deputatai priėmė deklaraciją, kurios keli punktai vienas kitam prieštarauja. Teigiama, kad visa žemė yra valstybės nuosavybė, ir nuo šiol ją valdys tie, kurie tą žemę dirba. Kitame punkte sakoma, kad į valstybinės žemės fondą paimami viršpločiai - visi plotai, didesni, nei 30 hektarų. Tiek valstybinė, tiek ir privati žemė užtvirtinama amžinam naudojimui. Buvo dar ir toks punktas, skelbiantis, kad prievartinis kolchozų organizavimas yra nusikaltimas prieš valstybę, tai yra prieš LTSR. Taigi, kuriant kolchozus viskas turėjo vykti savanoriškai, bent jau juridine prasme. 1989 metais priimtame Valstiečių ūkio įstatyme sakoma, kad pirmumo teisę į valstiečių ūkį turi teisėti žemės paveldėtojai. Kaip viskas buvo iš tikrųjų, žinome, bet sovietmečiu bent jau išoriškai buvo stengiamąsi laikytis teisingumo. - Ar tai reiškia, kad atkūrus Nepriklausomybę, net "fasadinio" teisingumo nebeliko?

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!