LT   EN   RU  
2021 m. vasario 26 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Skandalai
Danų kiaulės puola Lietuvą

2008-08-28 | Prieš trejus metus Pakruojo rajono Rozalimo miestelio gyventojai stojo piestu prieš Danijos kapitalo "Saerimner" kiaulių kompleksų statybą vienoje gražiausių šios apylinkės vietų. Kiaulininkai nusprendė įsikurti šalia jaukaus pušynėlio. Tuomet Pakruojo valdininkai tik plojo rankomis - juk sulaukė užsienio investuotojų, o žmonės kovojo vieni. Iš dalies jiems pavyko - kompleksai buvo nukelti atokiau nuo vaizdingesnių vietų, tačiau srutų "aromatas" juntamas visame rajone. Antai Linkuvos miestelis nuolat kenčia smarvę, kuri verčia vemti. Bitininkystė rajone žlunga. Apie kaimo turizmą negali būti nė kalbos. Po metų ta pati įmonė susisuko lizdą kurortinėje Kelmės rajono vietoje - Tytuvėnų regioninio parko pašonėje. Čia žmonės užsienio kiaulininkams priešinosi silpniau. Gal dėl to, kad buvo griebtasi viešųjų ryšių akcijų - danai rėmė įvairias Kelmės ir Tytuvėnų šventes. O gal žmonės netikėjo, jog kiaulininkai gali būti tokie įžūlūs ir, svetingai priimti, pridergti vidury trobos? Dar ir kaip. Prieš pusantrų metų Tytuvėnų regioninio parko Vengrės ir Gryžuvos upeliais tekėjo ne vanduo, o srutos. Mat srutos išsiliejo, pasipylė lietus ir nuplovė jas į upelius, kurie suteka į Dubysą. Vandens užterštumas tąkart 116 kartų viršijo leistiną normą. Prieš porą savaičių 10 kubinių metrų to paties "Saerimner" komplekso srutų buvo išlaistyta Marijampolės apskrities Kalvarijos apylinkėse. Tikėtina, jog tyčia. Srutų transportavimo žarna galėjo būti prakiurdyta specialiai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Homoseksualai Lietuvoje - ar sovietmetis jau praėjo?

2008-08-13 | Paklausus kaip respondentai reaguotų sužinoję, kad jų vaikas yra homoseksualus, 44% nurodė, kad stengtųsi visokeriopai palaikyti savo vaiką, 36% mėgintų jį /ją pakeisti, 34% - kreiptųsi psichologinės pagalbos. Respondentai galėjo pasirinkti kelis atsakymų variantus. Vyrai dažniau nei moterys būtų linkę slėpti šį faktą nuo giminių ir pažįstamų (20% -vyrų ir 15% -moterų), kur kas dažniau mėgintų savo vaiką pakeisti (50%-vyrų ir 32% moterų), rečiau nei moterys kreiptųsi psichologinės pagalbos sau (32%- vyrų ir 40%-moterų), stengtųsi visokeriopai palaikyti savo vaiką (39%-vyrų, 55%-moterų) ar siektų artimiau susipažinti su vaiko artimais draugais (20%-vyrų, 25%-moterų). Vyresni respondentai (70 metų ir vyresni) tik kur kas dažniau nei jaunesni apklaustieji stengtųsi nuslėpti šį faktą nuo giminių ir artimųjų. Kitų kategorijų atžvilgiu vyresnių ir jaunesnių respondentų nuomonių skirtumai statistiškai nereikšmingi (pvz. 40% jaunuolių nuo 18-29 metų ir 41% respondentų nuo 70 metų ir vyresnių mėgintų pakeisti savo vaiką, labai panašus procentas abiejų amžiaus grupių atstovų - 27 % ir 26% - kreiptųsi psichologinės pagalbos sau). 2% išsižadėtų savo vaiko.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Didžioji Britanija juda visuotinio sekimo link

2008-05-22 | Didžiosios Britanijos valdžios institucijos kaupia didžiulę duomenų bazę, kurioje fiksuojamas kiekvienas telefono skambutis, elektroninis laiškas ir internete atvertas puslapis, rašo ,,The Times”. Šis masinis sekimas reikalingas kovai su nusikalstamumu ir terorizmu. Ateityje planuojama, kad Vidaus reikalų ministerijai duomenis tiesiogiai perduos interneto ir telekomunikacijos ryšių tiekėjai. Informacija minėtoje bazėje bus saugoma vienerius metus. Policija ir saugumo tarnybos galės pasinaudoti duomenų bazėmis gavę teismo leidimą. Šis pasiūlymas visuomenėje atgaivina diskusijas apie visus stebintį „Didįjį brolį“ (angl. – „Big Brother“). Taip pat planuojama kaupti asmens tapatybės kortelių bei Nacionalinės sveikatos apsaugos tarnybos pacientų duomenis. Imama abejoti, ar valstybė sugebės administruoti tokius milžiniškus informacijos kiekius. Pernai D. Britanijoje buvo išsiųsta 57 mlrd. SMS žinučių, o elektroninių laiškų kiekvieną dieną išsiunčiama 3 mlrd. Tačiau kai kurie šaltiniai tvirtina, jog centralizuota duomenų bazė pati būtų nusikaltėlių taikiniu. Šį teiginį patvirtina ir Informacijos komisaro asistentas Jonathanas Bamfordas: „Tai mums sukeltų rimtų rūpesčių. Nėra žinomas joks teisinis pagrindas, leidžiantis rinkti kiekvieno Jungtinės Karalystės piliečio duomenis. Tikrai abejojame, kad tokia priemonė galėtų būti pateisinama ir pageidaujama. Mes jau įspėjome anksčiau, kad judame link visuotinio sekimo.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Lietuvoje danų kiaulės turi daugiau teisių nei vietos gyventojai

2008-05-14 | Danų bendrovės kiaulės Lietuvoje turi daugiau teisių nei vietos gyventojai, kurie dėl nepakeliamo dvoko tampa tikrais ligų maišais. Klaikios smarvės kankinami žmonės dūsta ne tik lauke, kiaulių mėšlo kvapas prasiskverbia ir į jų namus, rašo „Panevėžio rytas”. Ankstesniais metais srutomis buvo tręšiami toliau nuo kaimo esantys javų pasėliai. Šiemet danų įmonės darbuotojai žarnas, kuriomis teka srutos į jomis kviečius laistantį traktorių su specialia įranga, ištiesė po visą kaimą, prie pat gyvenamųjų namų. Bendrovės "Saerimner" technikos direktorius Vaidotas Židonavičius "Panevėžio rytui" sakė, kad leidimą srutomis laistyti pasėlius išdavė aplinkosaugininkai. "Kiekvienais metais su jais deriname laistymo programą. Kviečių laukai aplink Kubiliūnų kaimą priklauso ūkininkams ir bendrovėms. Su jais sudarę sutartis pasėlius tręšiame nemokamai", - sakė V.Židonavičius. Viename hektare kviečių danų įmonė išlieja iki 45 tonų srutų. Saločių ambulatorijos šeimos gydytoja Angelė Remeikienė neslėpė, kad smarvė nuo Šalnaičių kaime įsikūrusio kiaulių komplekso pasiekia ir maždaug už 2 kilometrų esantį Saločių miestelį. "Ir sveikam žmogui toks kvapas nemalonus, ką jau kalbėti apie sergančiuosius plaučių ligomis", - sakė medikė. Bendrovės darbuotojai kiekvieną pavasarį ir rudenį dirba maždaug po dvi savaites, 24 valandas per parą. Pasak technikos direktoriaus, taip siekiama sukelti kuo mažiau nepatogumų vietiniams gyventojams. Tačiau laukus srutomis laistė ir per ilgąjį praėjusį savaitgalį.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Sankt-Peterburge - nuogų dviratininkų akcija

2008-05-07 | Šeštadienį, gegužės 3 dieną, 15:00 val. vietos laiku Sankt - Peterburgo Rūmų aikštėje turėjo startuoti nuogi dviratininkai. Renginys, skirtas kovai dėl dviratininkų teisių, - praneša laikraštis Gazeta.spb.ru. Vienas akcijos organizatorių Romanas Lutoškinas pranešė, kad renginyje turėtų dalyvauti keli dviratininkų ir automobilistų klubų nariai. Akcijos tikslas - atkreipti dėmesį į dviratininkus keliuose. Tokiu neįprastu būdu akcijos organizatoriai siekia, kad Sankt - Peterburgo gatvėse būtų įrengti dviratininkams skirti takeliai, taip pat specialios dviračių stovėjimo aikštelės prie metro. Dabar, pasak leidinio, dviratininkas turi nuimti vieną ratą, kad dviračio nepavogtų. Pagaliau, kad dviratininkai būtų prilyginti automobilių vairuotojams ir taptų pilnateisiais kelių eismo dalyviais. Buvo numatyta, kad Iš Rūmų aikštės dviratininkai, lydimi automobilių, turėjo pajudėti Nevskio prospekto link. Be nuogų dviratininkų kolonos Nevskiu važiuotų ir dviratininkai su juodomis vėliavomis. Tačiau numatytu laiku į Rūmų aikštę susirinko apie 40 žmonių, bet tik vienas judėjimo "Juodosios vėliavos" aktyvistas nusirengė nuogai; kuris sėdęs ant dviračio užsikabino plakatą: „Aš pasipiktinęs užterštumu ir blogu akcijos Sankt - Peterburge organizavimu." Tuo tarpu likusieji 39 dalyviai užsidėjo dujokaukes, taip išreikšdami protestą prieš išmetamų dujų kiekį miesto gatvėse. Pranešama, kad ši akcija nėra pasaulinis nuogų dviratininkų maratono etapas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kovoje prieš danų kiaules – naujas ginklas

2008-04-21 | Praėjusią savaitę „Radviliškio naujienoms“ paviešinus Šiaulėnų miestelio (Radviliškio rajonas) problemas dėl miestelį smardinančių danų kiaulidžių, žinia netruko apskristi visą Lietuvą. Šiaulėniškių problemomis susidomėjo ne tik vietinės, bet ir šalies žiniasklaidos priemonės. Miestelio gyventojai džiaugiasi, kad ir kitų miestų bei rajonų žmonės supranta jų problemą ir tai paskatino šiaulėniškius dar aktyviau ginti savo interesus. „Radviliškio naujienoms“ pavyko išsiaiškinti, kad Šiaulėnų kiaulidžių plėtrai nepritaria ne tik Radviliškio rajono valdžia, bet ir paveldosaugininkai. Pasirodo, vos už kelių šimtų metrų nuo kiaulidžių stovintis senasis Šiaulėnų dvaras kultūrine prasme yra labai svarbus Lietuvai ir trūksta tik truputėlio iniciatyvos, kad šis dvaras butų įrašytas į Kultūros paveldo objektų sąrašus. Paveldosaugininkai tikina, kad kiaulidės prie tokių svarbių kultūrinių objektų niekaip nesiderina. Primename, kad šiaulėniškių kova prieš miestelio pakraštyje danų įkurtos bendrovės „Litpirma“ kiaulides kilo tada, kai vietiniai gyventojai atsitiktinai sužinojo, jog bendrovė planuoja kiaulidžių rekonstrukciją ir užsimojo dvigubai padidinti auginamų kiaulių skaičių. Tai paaiškėjo po to, kai kiaulidžių kaimyninių sklypų savininkai gavo pranešimus apie bendrovės planus plėstis ir perskaitė skelbimą apie užsakytą poveikio aplinkai vertinimo programą. Kiaulidžių kaimynyste pasipiktinę šiaulėniškiai tikino, kad ir dabar kiaulininkai netinkamai tvarkosi.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Danų kiaulių kompleksai toliau kaitina aistras

2008-03-29 | Lietuvoje jau keturiose savivaldybėse - Kelmės, Ignalinos, Pakruojo, Pasvalio - išaugo danų kiaulių kompleksai. Žmonės išsigandę, pikti. Mažeikių savivaldybės Ruzgų, Bugenių, Pikelių gyvenvietėse bendruomenės apimtos nerimo dėl UAB „Bugenių Agro“ pageidavimo kiaulių komplekse auginti ne vieną dešimtį tūkstančių kiaulių ir galimų pasekmių. „Žmones jaudina oro, vandens užterštumas, poveikis sveikatai, pingantis nekilnojamasis turtas ir kita. Minėtų bendruomenių nerimas išaugo, kai jas pasiekė žinia, kad Mažeikių savivaldybės tarybos palankų žmonėms sprendimą teismas pripažino naikintinu“, - kovo 20 d. Seime surengtoje spaudos konferencijoje sakė Audronė Pitrėnienė. Politikė teigė, jog nėra nusiteikusi prieš verslą, kiaulių kompleksų statybą, tačiau norėtų apginti žmonių teisę gyventi švarioje, sveikoje aplinkoje. Aplinkos ministerijos Poveikio aplinkai vertinimo skyriaus vedėjo Vitalijaus Auglio nuomone, nauji kiaulininkystės, gyvulininkystės kompleksai visada susilaukia išskirtinio dėmesio. „Kvapas - sunkiai kontroliuojamas dalykas. Kartais žmones jaudina per didelė tokių kompleksų koncentracija viename ar kitame rajone. Pavyzdys - Pakruojo savivaldybė, kur buvo siūloma statyti per dešimt tokių kompleksų. Kaip žinome, juos bandoma koncentruoti derlingose žemėse - Vidurio Lietuvoje. Dėl to didėja rizika, nes šiame regione upės ir upeliai užteršti dar nuo sovietinių laikų“, - sakė aplinkosaugininkas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Aš prieš homoseksualizmą

2008-03-26 | Niujorke stovinti prancūzų dovanota Laisvės statula, iškelia laisvę. Žmonės dėl laisvės pasiruošę paaukoti savo gyvybę. Tačiau, nežinodami savo tikrosios prigimties, jie kovoja už laisvę vartoti narkotikus, užsiimti laisvu seksu, darytis abortus, būti gėjais ar įsivaikinti vaikus gėjų santuokoje. Pažiūrėjęs į gėjų šūkį lietuviškoje svetainėje: “Už visuotinę taiką pasaulyje!”, buvau labai nustebęs, kad jie naudoja tą patį, kaip ir TT, kuris yra įsteigęs ne vieną dešimtį organizacijų su tokia pabaiga, pvz.: Šeimų federacija už taiką ir vienybę pasaulyje ir kt. O jų vėliava, kurioje visos vaivorykštės spalvos… Nors nėra ko stebėtis, juk Hitleris savo laiku paėmė budizmo simbolį ir panaudojo savo tikslams, t.y. svastiką. Daugiau apie šį reiškinį TT žodžiais: Šiandien pasaulio padėtis labai rimta. Jei nuvyktumėte į Ameriką, pamatytumėte daug gėjų. Vyrai tuokiasi su vyrais ir moterys su moterimis. Iš tiesų, kur galima rasti tokius įstatymus? Fiziologiškai jie nebuvo taip sukurti. Po vienos kartos jų kraujo linija baigsis. Viskas baigsis. Dangaus sėkmė juos išvarys ir dėl to jų širdys tikrai nedžiūgaus. Jie priims kančią kaip savaime suprantamą ir iškils dar sudėtingesnės problemos. Gyvenamojoje aplinkoje visada kartu egzistuos subjektas ir objektas. Privalote tai žinoti, gyvendami visuomenėje. Vyrams nusibodo moterys, o moterims - vyrai, todėl jie bastosi kasdien išalkę meilės ir nuolat vieniši. Jie visi taps homoseksualistais ar lesbietėmis ir galiausiai atsidurs šiukšlių dėžėje.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Lietuviška demokratija - tai Maximų valdžia plius visos šalies „kirkilizacija"

2008-02-21 | Trečiadienį (sausio 13-ą) Vilniaus m. savivaldybės tarybą 23 balsais nubalsavo už naujojoje „Akropolio" statybą šalia vilniečių pamėgto Vingio parko, o jei tiksliau - ne šalia, o ant dalies Vingio parko, nes dalis senųjų pušų jau šiandien iškirsta. Nubalsavo taip pat (kaip ir pasirašė Prezidentas), negirdėdami specialistų perspėjimų apie ekologinę „bombą" šalia Vingio parko ir neprognozuojamus naujus transporto srautus bei dar didesnes spūstis, spjaudami į visuomenės nuomonę, nes Tarybos posėdžio išvakarėse Visuomeninė Vilniaus miesto plėtros komisija prie Vilniaus tarybos išreiškė kategoriškai neigiamą nuomonę apie naujojo „Akropolio" detalųjį planą. Vilniaus tarybos narių nepaveikė net informacija apie galimą projekto viešų svarstymų dokumentų klastojimą. Vargu ar tai sutapimas, kad už „Akropolio" tie patys veidai, kaip ir už LEO - Maximos „berniukai". Tad nieko keisto, kad elektroninio balsavimo įranga Vilniaus savivaldybės posėdžių salėje tąsyk kaip tyčia sugedo, o Tarybos nariai balsavo rankomis, o kai kurie ir „kojomis" (žinia, toks balsavimo būdas taip pat egzistuoja). Vieša paslaptis, bet panašu, kad ir „balsų skaičiavimo komisiją" sudarė tie patys Maximos „berniukai", uoliai sekę rankas kilojančius savivaldybės narius... Panašu, kad Lietuvoje ir Vilniuje valdžios institucijos demokratijos bei teisinės valstybės atributus supranta tik kaip parodomąsias ar viešųjų ryšių akcijas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Broliai, „Maxima" ryja Vilniaus plaučius!

2008-02-21 | Praėjusią savaitę per pačią LEO projekto sukelto triukšmo kulminaciją kai kuriose žiniasklaidos priemonėse slystelėjo maža žinutė ar reportažiukas. Labai „tvarkinga ir teisinga" Vilniaus valdžia leido tiems patiems „Maximos" savininkams šalia Vingio parko ir Neries statyti naują „Akropolį". O kas čia bloga? - paklausite. Gal tik juokinga, kad Šiaurės Atėnai pralenkė visus Graikijos miestus ir štai turės jau dvi naujos pagoniškos religijos šventyklas. Ką daryti? Vartojimo religija užvaldė mūsų sielas daug lengviau nei kažkada krikščionybė. Todėl visai dėsninga, kad vartojimo šventikai imasi vadovauti valstybei ir jos miestams. Netrukus labai nenustebsime, kai „Akropolio" pavadinimas atsiras ant kol kas nežinia kam statomų Valdovų rūmų. Nors pati tinkamiausia didžiausio visos šalies „Akropolio" vieta - Gedimino kalnas. Štai iš kur imsime pinigų Aukštutinės pilies atstatymui! Šaunieji „Maximos" vyrukai turi neįkainojamos patirties kurti nacionalinius projektus. Juk tik jų dėka mes balsavome ir už Europos Sąjungą, ar ne? Tačiau grįžkime į realybę. Nors ji irgi pakankamai fantastiška. Nors ne - greičiau, fantasmagoriška. Groteskiška. Ir žinoma - labai, labai liūdna. Nes mūsų vaikaičiai šitą juokingą laikmetį pavadins JUODĄJA PINIGUOČIŲ SIAUTĖJIMO EPOCHA, o mus pačius išplerusiais nevykėliais, kurie nesugebėjo - tiesą sakant, net rimtai nepabandė - tam siautėjimui pasipriešinti. Taigi, kalbu net ne apie drakonišką LEO projektą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!