LT   EN   RU  
2021 m. vasario 27 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Skandalai
Homoseksualai - Heterofobai

2008-02-16 | Iškart noriu visiems prisipažinti. Nesu HOMOFOBAS. Nesu nusistatęs prieš. Jeigu jūs tikrai mylit kitą žmogų, mylėkit. Tai Jūsų pasirinkimas. Ir prašau šitą straipsnį bandyti suvokti logiškai mąstant. Nesivelkim į emocijas, nuostatas. O tiesiog pagalvokim realiai. Moksliškai. Žmogiškai. Bet noriu daugumą gėjų arba lesbiečių pavadinti: Jūs egocentriški, rėkiantys HETEROFOBAI. (atsiprašau tų kurie tokie nera. Bet situacija pasaulyje suformavo mano nuomonę apie Jus. Pradėti reikėtų nuo to. Jog vis dėl to, normalu yra Vyro ir moters santykiai. Nes taip yra sukurta gamtos. Nes taip gimsta vaikai. Taip buvo per amžius. ir realiai - juk taip turi būti. argi ne? Bet pasitaiko išimčių šiam pasaulyje (pvz šunkiukas gimsta su 3 kojom, vaikutis gimsta su viena akyte, arba vyras myli vyrą). Ir vis dėl to jis gyvas sutvėrimas. Ir mes jį priimam tokį koks yra (su šuniuku gal papraščiau. Jį galima užmigdyti, kad nesikankintu. Bet žmogų priimam. Kad ir jis su viena akim, arba tiesiog yra homoseksualas. Aš suprantu, kai myli, jautiesi lyg ant sparnų, ir norisi rėkti. Iš tos laimės norisi pranešti visiems, kad radai savo sielos antrają pusę. Bet kam reikia kelti reikalavimus valstybėms? Įmonėms? Visai žmonijai, kad įteisintų Jūsų santuoką? Kam reikalauti įsivaikinti? Kam rengti spalvingus paradus, kurie iš tikro yra tik Jūsų egocentriškų Jausmų išraiška, kurie lyg ir turėtų įrodyti jog laimite kažkokį mūši prieš visuomenę.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Slaptas sekimas vietoje atviros kovos

2008-01-23 | Visas naujienas apie tai, kad muzikos leidėjai ar kino platintojai nutraukė skaitmeninių kūrinių su DRM (skaitmeninėmis autorių teisių apsaugos priemonėmis) pardavimą, reikėtų vertinti labai skeptiškai. Matydami, kad publikos simpatijos akivaizdžiai krypsta į nevaržomos užraktais informacijos pusę, pardvėjai iš pradžių labai aktyviai priešinosi (pamenate istoriją apie Sony sąmoningai platintą Trojan programą muzikiniuose CD?), o pastaruoju metu ėmė tiesiog masiškai „kapituliuoti“, prisiekdami daugiau tokių nenaudoti. Tačiau apsaugos sistemas kuriančios firmos nebankrutuoja, o muzikos ir filmų platintojų akcininkai irgi triukšmo nekelia. Ar firmos rado tinkamą joms DRM pakaitalą? Žinoma! - Tai jau seniai visiems pažįstamas ženklinimas be specialios įrangos nematomais, negirdimais ir neaptinkamais „pėdsakais“ (watermarks). Kas mūsų svarstomame kontekste yra tie „watermarks“? Tai slaptai ir be atviro vartotojo sutikimo į perkamą internetu muzikos ar filmo failą užsakymo metu įterpiama pardavėjo turima informacija apie pirkėją: vardas, pavardė, kliento numeris duomenų bazėje, regionas, kalba, mokestis, data, laikas, IP, kliento operacinė sistema, naršyklės versija - bet kas, ką galima gauti automatiškai ar pareikalauti užpildyti prieš įsigyjant prekę. Įsigyta prekė neturi užraktų - ją galima atkurti bet kuriame kompiuteryje ar nešiojamame įrenginyje, tačiau turint priemones, mokančias rasti tuos paslėptus pėdsakus, galima patikrinti, kas pirko vieną ar kitą aptiktą kūrinį.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Slaptas sekimas – neišvengiama tikrovė

2007-10-25 | Žmogus gali būti sekamas visur. Gatvėse ar aikštėse judėjimą fiksuoja filmavimo kameros. Darbe bosas gali pasiklausyti jūsų pokalbių, stebėti jūsų darbą kompiuteryje ir tikrinti elektroninius laiškus. Namuose į kompiuterius internetu laužiasi įvairaus plauko nusikaltėliai. Jūsų pašnekesių patalpose gali klausytis saugumo struktūros, įmontuodamos "blakę" ar dekoduodamos balsus pagal langų virpesius, suinteresuoti asmenys lengvai gali perimti pokalbius mobiliuoju telefonu ar susirašinėjimą, įskaitant ir jų turinį. Asmens buvimo vietą gali išduoti navigacinė įranga automobilyje, mobiliojo telefono ar mobiliojo interneto skleidžiamas signalas. Na, o atsiskaičius mokėjimo kortelėmis galima išsiaiškinti ir ką jūs perkate. Iš esmės slaptas sekimas šiandien nebėra tik filmų siužetas. Tokiuose filmuose, kaip "Enemy of the State" ("Valstybės priešas") ar trilogijoje apie agentą Bourną... Elektronikos specialistai teigia, kad dėl pasenusių technologijų asmens ar savo sąskaitos duomenis apsaugoti gana sunku. Pavyzdžiui, parduotuvėje surinkus PIN kodą, aparato atmintyje jis išlieka dar mėnesį. Tad belieka pasikliauti sveika nuovoka ir dažniau tikrinti savo banko sąskaitas. Nuo rugsėjo 15 d. visoje ES įsigaliojo vadinamoji sekimo direktyva. Tiesa, Lietuvoje dar tik svarstomos su šia direktyva susijusios Elektroninių ryšių įstatymo pataisos, kurios turėtų įsigalioti gruodžio 1 d.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Gėjai - lenkiškasis požiūris

2007-10-25 | Apklausų duomenys aiškiai patvirtino, kad pastaruoju metu lenkų priešiškumas homoseksualistams stipriai padidėjo. Be abejonės, tai gėjų veikėjų kontrproduktyvios kampanijos rezultatas (aš sąmoningai atskiriu sampratas "gėjus" ir "homoseksualistas", kadangi "gėjiškumas" - tai tam tikras politinis homoseksualizmas, viena iš tradicinių kairuoliškos ideologijos lozungų panaudojimo krypčių). Patys jie nemato šiame kontrproduktyvume nieko blogo, o atvirkščiai, - noriai priskiria šį klausimą prie "lenkiškosios netolerancijos" įrodymų kolekcijos. Bet užtenka tik pagalvoti apie tai, ką nori eiliniam lenkui pasakyti šie visuomenės nuomonę įtakojantys gėjiškumo centrai. Tai visai ne "mes tokie patys žmonės kaip ir jūs. Mūsų kitoniškumas niekam negrąsina, dėl jo mes netampame blogesni už kitus tautiečius, darbo kolegas ar kaimynus". Jų pranešimas tradicinei lenkų visuomenei veikiau skamba taip: "jūs esate kvaili prasčiokai, tačiau jūs privalėsite susitaikyti su viskuo, ko mes norėsime, nes jus privers Europos Sąjunga". Gėjų propagandoje neįmanoma nubrėžti ribos tarp to, ką būtų galima pripažinti bandymu užmegzti visuomeninę diskusiją, ir paprastos pornografijos. Susidaro nuomonė, kad tokią gėjiškumo strategiją sukūrė žmonės, įstrigę savoje paleistuvystėje, ir nėra taip svarbu - homo ar heteroseksuali ji bebūtų. Ir nors gėjus kalba tik apie lygias teises, šiai sampratai jis suteikia tokią prasmę, kad diskriminacija pripažįstama susižavėjimo jo paties demonstruojamu elgesiu nebuvimas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Atsargiai – revoliucingieji gėjai

2007-10-12 | Homoseksualizmo, gėjų tema niekad nesidomėjau. Tokios problemos man nebuvo aktualios, mat su vyriškos meilės geidžiančiais vyrais niekad nebuvau susidūręs piktuoju. „Akis į akį“ susitikdavau tik su neagresyviais, itin išsilavinusiais, tolerantiškais netradicinės orientacijos vyrais, kurie man apie savo polinkius niekad neužsimindavo. Jie puikiai žinojo, kad aš ne jų „klano“, todėl nesusilaukdavau jokių užuominų, nerodė jie man neapykantos, pagiežos, nepagarbos dėl to, kad nepritariu jų „polinkiams“. Kadaise su vienu žymiu homoseksualios orientacijos kino kritiku teko keletą dienų gyventi tame pačiame viešbučio numeryje, kai pačioje Atgimimo pradžioje su visa „Literatūros ir meno“ redakcija buvome išvykę į kelionę po Lenkiją. Kelios naktys, praleistos viešbutyje su homoseksualu, paliko neišdildomą įspūdį – kalbėjomės apie kiną, teatrą, rašytojus, kūrybą. Ir visa tai su abipuse tolerancija bei pagarba. Štai kodėl man sąvoka „homoseksualizmas“ tarsi ir neegzistavo: jie netrukdo gyventi man, aš netrukdau gyventi jiems. Šiais metais atsitiktinai į rankas pakliuvo kažkokio Maiklo Svifto 1987 metais pasirašytas manifestas keistu pavadinimu – „Revoliucingieji gėjai“. Perskaičiau tą gėjams priskiriamą manifestą ir pašiurpau. Jeigu tikrieji homoseksualų, gėjų tikslai surašyti būtent šiame manifeste, jeigu tas rašinys – nesuklastotas, jeigu dauguma netradicinės orientacijos vyrų pritaria manifeste išguldytoms mintims - tada man belieka pasakyti, jog aš - mirtinas jų priešas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

G.Petrikas: duosiu į teismą valstybę ir kursiu verslą

2007-09-26 | Į Kauną grįžęs buvęs skandalingai žlugusio koncerno EBSW vadovas Gintaras Petrikas išsamiame interviu dienraščiui L.T. papasakojo, kaip pabėgo į užsienį ir įkūrė ten verslą, ką patyrė sėdėdamas kalėjime ir kaip ketina paduoti Lietuvos valstybę į teismą. „Neturiu ko slėpti, nėra temos, kuria negalėčiau kalbėti“, – tariantis dėl interviu L.T. žurnalistui sakė praėjusį penktadienį į Kauną parvežtas G.Petrikas. Į susitikimą buvusio koncerno EBSW vadovo advokato Gintaro Černiausko biure G.Petrikas vakar atėjo sutartu laiku. Melsvi džinsai, laisvo stiliaus megztinis – garsiojo kauniečio išvaizda smarkiai skyrėsi nuo kadaise klestėjusio kostiumuoto verslininko. Sportiškas kūno sudėjimas bei raumeningos rankos išdavė, jog karatė ilgus metus praktikavęs vyras iki šiol išlaikė puikią fizinę formą. Tik senstelėjęs veidas liudijo apie patirtus neeilinius išgyvenimus. Pokalbio metu G.Petrikas elgėsi visiškai ramiai, iš taurės gurkšnodamas vandenį lėtai pasakojo apie gyvenimą. Apie JAV praleistą dešimtmetį liudijo nebent vyro kalboje jaučiamas akcentas bei šiek tiek keistoka sakinių struktūra. Retkarčiais, neprisimindamas kokio nors lietuviško žodžio, pašnekovas ištardavo anglišką.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

G. Petrikas neigia iššvaistęs 10 mln. Lt

2007-09-26 | G. Petrikui pareikšti oficialūs įtarimai iššvaisčius Valstybinio komercinio banko lėšas. Pasak paties G. Petriko, jis kaltinamas dėl 10 mln. Lt iššvaistymo. Generalinė prokuratūra kaltinimo nedetalizuoja - Prokuratūros Viešųjų ryšių skyriaus vedėja Aurelija Juodytė „Lrt.lt" sakė šios sumos patvirtinti negalinti, nes „nutarta neatskleisti tyrimo detalių". Anksčiau skelbta, jog iš banko iššvaistyta iš viso apie 111 mln. Lt, praneša. G. Petrikas kaltę neigia ir taip pat sako sunkiai įsivaizduojantis, kaip jam bus pateikti su Kauno holdingo kompanija susiję kaltinimai. Po trečiadienio pokalbio su prokurorais G. Petrikas sakė, jog su banko lėšų iššvaistymu susiję kaltinimai jam pateikti „dėl tam tikrų keturių epizodų". G. Petrikas pridūrė nemanantis, kad lėšos apskritai buvo iššvaistytos. Tačiau, jo nuomone, būtent su Lietuvos valstybiniu komerciniu banku susiję kaltinimai yra „realesni" nei susijusieji su Kauno holdingo kompanija. „Kol kas ekstradicijos byloje tarp visų dokumentų, kurių buvo apie 300 lapų, Kauno holdingo kompanijos kaltinimai - tik du lapeliai. Visa kita jau Valstybinio komercinio banko", - teigė G. Petrikas. Jis taip pat sako svarstantis galimybę pats paduoti į teismą Lietuvos valstybę, nors dar nežino, kokios kompensacijos reikalautų. G. Petrikas nuo teisėsaugos slapstėsi septynerius metus. JAV federalinio tyrimų biuro pareigūnai jį sulaikė 2004-ųjų pavasarį.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Lietuvon sugrįžęs G. Petrikas vėl imsis verslo

2007-09-24 | Gintaro Petriko tėvas Juozas Petrikas su "Lietuvos žiniomis" pasidalijo pirmaisiais įspūdžiais apie sūnaus sugrįžimą namo. Vienas labiausiai Lietuvoje lauktų bėglių G.Petrikas praėjusią savaitę sugrąžintas į gimtinę, o penktadienio popietę Vilniaus antrasis apylinkės teismas jam skyrė pusės metų namų areštą. Teismo nurodymu, įtariamasis tėvų namuose Kaune privalo būti nuo 20.00 val. iki 8.00 val., jam uždrausta išvykti iš miesto, rodytis viešose vietose, bendrauti su kai kuriais asmenimis. Už teismo nurodymų nesilaikymą G.Petrikui gresia suėmimas. Buvęs EBSW koncerno prezidentas artimiausiu metu turėtų pradėti dirbti pas savo brolį Raimundą, kuris dabar užsiima verslo konsultavimu. Apie pirmuosius įspūdžius po dešimties metų namie sulaukus sūnaus LŽ kalbėjosi su G. Petriko tėvu. - Ponas Juozai, jau buvot įpratę gyventi dviese su žmona. Dabar tokie dideli pasikeitimai... - Dabar gyvensime trise. Bus daug linksmiau. Ant "dūšios" geriau, kai žinai, jog vaikas čia ir jam viskas gerai. Kad ir kas ateityje dar galėtų nutikti. Dabar visi mes geros nuotaikos. - Kaip praėjo pirmas vakaras? - Be ašarų neapsiėjom. Bet čia jau kitokios, džiaugsmo ašaros. - Sūnus ne tik jūsų, bet ir namų aplinkos, mamos ruošto valgio pasiilgęs, tiesa? - Jis buvo labai pavargęs, tai ilgai ir nevakarojom. Išgėrėm šampano. Na, dar torto, kavutės paragavo ir nuėjo ilsėtis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Petrikas atvežtas į Vilniaus apygardos teismą

2007-09-21 | Penktadienį iš pat ryto į Vilniaus apygardos teismą buvo atvežtas buvęs koncerno EBSW prezidentas Gintaras Petrikas. Teismas turėtų svarstyti klausimą dėl jo suėmimo arba paleidimo į laisvę. Teismo posėdis prasidėjo 14 val. Teismo koridoriuje posėdžio nuo pat ryto laukę G. Petriko advokatai Kazimieras Motieka ir Gintaras Černiauskas žurnalistams sakė esantys įsitikinę, kad jų klientas turi būti paleistas į laisvę. „Aš taip manau. Ir įstatymas taip mano", - sakė advokatas Kazimieras Motieka. Jo teigimu, atliekant G. Petriko sulaikymą buvo padaryta daug šiurkščių nusižengimų. Nepaisant to, kad įstatymiškai G. Petrikas negalėjo būti suimtas, dabar jis yra laikinai sulaikytas. „Lietuvos teisėsaugos pareigūnų veiksmai, atlikti suimant G. Petriką, įpareigoja mane, kaip įtariamojo gynėją, kreiptis į Europos žmogaus teisių teismą Strasbūre", - teigė advokatas. Anot jo, JAV ir Lietuvos vyriausybės pasirašė susitarimą, pagal kurį JAV išduodant Petriką Lietuvai, nebus pažeistos žmogaus teisės. „Buvo nesilaikoma dvišalio susitarimo ir tai pakankama priežastis kreiptis į Strasbūrą", - tvirtino G. Petriko gynėjas. Tuo tarpu prokurorai penktadienį savo motyvus grindžia tuo, kad G. Petrikui pasislėpus nuo tardymo 1999 m., jam jau buvo skirtas suėmimas. Dabar teismo tik prašoma nustatyti suėmimo terminą. Teismo posėdyje prokuroras Gintaras Plioplys sakė, kad niekas nėra garantuotas, jog G. Petrikas vėl nepabėgs.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Petrikas paleidžiamas į laisvę

2007-09-21 | Buvęs koncerno EBSW prezidentas Gintaras Petrikas paleidžiamas į laisvę. Taip penktadienį po pietų nusprendė Vilniaus apygardos teismas. Savo sprendimą teismas motyvavo tuo, kad neturi įstatyminio pagrindo skirti suėmimą žmogui, kuris suimtas iki teismo jau išbuvo daugiau, negu numato Lietuvos įstatymai. "Prokuratūros prašymas yra nepagrįstas", - konstatavo teismas. G. Petrikui antrankiai buvo nuimti teismo salėje kelios minutės po 16 val. Iš karto po to jį skubiai išsivežė policijos pareigūnai. Dabar prokuratūra turi nuspręsti, kokią kardomąją priemonę - namų areštą ar kitą - skirti įtariamajam. Dar teismo salėje žurnalistų paklaustas, ką planuoja daryti toliau, G. Petrikas šypsodamasis atsakė, kad važiuos pas tėvus. "Visų pirma noriu pailsėtis", - sakė jis. G. Petrikas į Lietuvą buvo atvežtas ketvirtadienį. Prokuratūra iš karto, dar ketvirtadienio popietę, kreipėsi į Vilniaus miesto antrąjį apylinkės teismą su prašymu G. Petriką suimti. Generalinės prokuratūros prokuroras Gintaras Plioplys teismo prašė suėmimo sankcijos iki spalio 30 d. Tačiau po kelias valandas trukusios nežinios teismas atsisakė svarstyti prokuratūros prašymą motyvuodamas tuo, kad G. Petrikas suimtas išbuvo ilgiau, nei numato Lietuvos įstatymai. Šis teismo sprendimas sukėlė didelę sumaištį. G. Petrikas buvo nuvežtas į Generalinę prokuratūrą, kur iki vėlaus vakaro buvo sprendžiama, ką daryti toliau. Galiausiai, nepaisant advokatų protestų, G. Petrikas buvo sulaikytas 48 val. ir uždarytas į areštinę.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!