LT   EN   RU  
2021 m. vasario 27 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Skandalai
Petrikas uždarytas į areštinę

2007-09-20 | Ketvirtadienį į Lietuvą pargabentas buvęs EBSW prezidentas Gintaras Petrikas. Tai Alfa.lt patvirtino Generalinės prokuratūros Tarptautinių ryšių ir teisinės pagalbos skyriaus vyriausioji prokurorė Laima Čekelienė. „Galiu patvirtinti, kad jis Lietuvoje. G. Petrikas pargabentas ketvirtadienį", - sakė L. Čekelienė. Ketvirtadienio pavakare G. Petrikas buvo atvežtas į Vilniaus antrąjį aplinkės teismą, kur ikiteisminio tyrimo teisėjas jam turėjo paskirti kardomąją priemonę. Teismo posėdis vyko kelias valandas. Prokurorai teismo koridoriuje laukiančius žurnalistus informavo, kad tyrimo interesais teismo prašoma G. Petriką leisti suimti iki spalio 30 d. Tačiau kelios minutės po 19 val. G. Petrikas buvo išvestas iš teismo posėdžių salės, įsodintas į automobilį ir nuvežtas į Generalinę prokuratūrą. Paaiškėjo, kad teisėjas atsisakė svarstyti jo suėmimo klausimą, motyvuodamas tuo, kad buvęs koncerno EBSW vadovas suimtas išbuvo daug ilgiau, nei leidžia Lietuvos įstatymai. „Manau, kad jis turi būti paleistas. Teismas nepriėmė jokio sprendimo", - žurnalistams sakė G. Petriko advokatas Kazimieras Motieka. Į klausimą koks yra G. Petriko statusas iš karto po teismo posėdžio negalėjo atsakyti ir prokurorai. Klausimą dėl G. Petriko statuso prokurorai kelias valandas sprendė ir Generalinėje prokuratūroje. Kelios minutės po pusės devynių vakaro iš Generalinės prokuratūros išėję G. Petriko advokatai žurnalistus informavo, kad G. Petriką norima sulaikyti 48 val.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Amerikoje kuriamos visuotinio sekimo technologijos

2007-09-15 | Jungtinių Valstijų vyriausybė kuria itin sudėtingomis technologijomis paremtus prietaisus, kurie padės sekti žmones, pranešė „BBC News”. Šie prietaisai leis atpažinti žmogų vien iš eisenos, pastatuose aptikti mirusius arba priešiškai nusiteikusius žmones, o netolimoje ateityje – galbūt ir skaityti mintis. Po Rugsėjo 11-osios kai kurie mokslininkai, dirbantys gynybos srityje, savo dėmesį sutelkė ne į branduolinius ginklus, o žmonių, pavyzdžiui, galimų savižudžių sprogdintojų, stebėjimą. Žmonėms sekti skirtas technologijas šiuo metu tobulina Merilendo universiteto, įsikūrusio netoli Vašingtono, mokslininkai ir studentai. Pas juos apsilankęs BBC žurnalistas Humphrey’is Hawksley’is buvo paprašytas pavaikščioti po susitikimų kambarį. To pakako, kad kompiuteriai apdorotų kamerų perduotą vaizdą ir sukurtų tam tikrą žmogaus eisenos kodą. Mokslininkai stengiasi sukurti sistemą, kuri veido atvaizdą susietų su eisena, ūgiu, svoriu bei dar beveik 30 kitų savybių, kad po to kompiuteris iš karto atpažintų asmenį. Anot profesoriaus Ramos Challapos, tai leistų mašinoms identifikuoti net minioje esantį asmenį. Panašios sistemos kuriamos ir Pentagone. Pažangių gynybos tyrimų projektų agentūra (Defence Advanced Research Projects Agency – DARPA) turi vieną specialią misiją – užtikrinti, kad atsiradus naujai technologijai JAV visada būtų žingsniu priekyje. Šios agentūros pasiekimai negali nekelti susižavėjimo.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Pasvaliečiai sukilo prieš danų kiaules

2007-08-20 | Lietuvoje tęsiasi karas su danų kiaulėmis. Pasvalio rajono Grūžių kaimo žmonės pasipriešino gyvenvietės pašonėje įsikūrusios daniško kapitalo bendrovės "Nissen farm" užmojams per metus užauginti 12 tūkst. riestauodegių. Pasvaliečiai piktinasi, jog šalies įstatymai nėra palankūs žmonėms ginantis nuo srutų smarvės bei jos poveikio sveikatai. Oficialiai įsteigtos kaimo bendruomenės neturėję Pasvalio rajono Grūžių kaimo gyventojai rugpjūčio pradžioje akimirksniu pradėjo telkti jėgas. Skubiai vienytis juos privertė šalia gyvenvietės jau ne vienerius metus dirbančios ir augalininkyste besiverčiančios danų firmos "Nissen farm" sumanymas rekonstruoti senas fermas ir pradėti auginti kiaules. Ką reiškia pašonėje esantis intensyviai auginamų kiaulių kompleksas, pasvaliečiai žino: kita šalyje pagarsėjusi danų bendrovė Šalnaičių kaime augina kiaules. Riestauodegių smarvės jie sako prisiuosto ir nuvykę į kaimyninį Pakruojo kraštą. Todėl iš rajono savivaldybės atėjęs signalas apie danų ketinimus sukėlė ant kojų žmones. Ši informacija netrukus pasirodė ir vietinėje spaudoje. Gyventojai nustėro perskaitę, jog "Nissen farm" ketina auginti kiaules ir tam jau beveik įjungta žalia šviesa - Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamentas pateikė išvadą, kad bendrovei nereikia atlikti poveikio aplinkai tyrimo. Bendrovė aplinkosaugininkams buvo pateikusi informaciją, jog vienu metu komplekse bus 2900 kiaulių, o per metus jie ketina išauginti apie 12 tūkst. riestauodegių.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Didysis brolis jau čia

2007-08-16 | Praėjusią savaitę Gedimino Kirkilo Vyriausybė patvirtino Elektroninių ryšių įstatymo pakeitimų projektą. Kai Seimas priims šiuos pakeitimus, visų Lietuvoje veikiančių asmenų telefoninio ryšio bei interneto paslaugų teikėjai bus įpareigoti kaupti duomenis apie kiekvieno Lietuvoje esančio asmens telefoninius skambučius, naršytus interneto tinklalapius, rašytus elektroninius laiškus bei bendravusių asmenų konkrečią buvimo vietą. Pagal Lietuvoje įgyvendinamą tvarką tokia informacija apie visus asmenis turės būti saugoma vienerius metus. Elektroninio bendravimo turinys kol kas nebus kaupiamas. Prie turinio informacijos kaupimo problemų tiek JAV, tiek ES valstybėse planuojama grįžti netolimoje ateityje. Lietuvos Vyriausybė tokiu savo žingsniu pradeda įgyvendinti vadinamąją ES Sekimo direktyvą. Tikimasi, kad naudojant tokius sukauptus duomenis ES valstybių teisėtvarkos institucijoms turėtų būti lengviau kovoti su terorizmu ir sunkiais nusikaltimais. Totalinėmis sekimo priemonėmis bus bandoma įveikti pasaulyje sparčiai plintantį terorizmą ir nuolat technologiškai tobulėjančius organizuotus nusikaltėlius. Nors daugiau kaip du šimtai europarlamentarų balsavo prieš šią direktyvą, vis dėlto balsų dauguma (378 balsai) ją pavyko priimti. Lietuvos Vyriausybė dar neapsisprendė, kas kompensuos tokio visuotinio sekimo išlaidas. Ar jos guls ant ryšių operatorių pečių, ar valstybė pati įrengs dešimtis milijonų litų kainuojančias duomenų saugyklas?

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Verda politinės aistros dėl žemės pardavimo lengvatinėmis sąlygomis

2007-06-26 | Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo laikinojo įstatymo 2007 m. liepos 13 d. redakcija įpareigojo Vyriausybę paruošti tvarką, pagal kurią būtų galima parduoti žemę ir kada. Šios tvarkos iki šiol dar nėra, nors jau greitai bus metai, skubama pradėti pardavinėti žemę pagal senąjį modelį. Dar kartą pabrėžiame, kad laisvos žemės neliks tiems žmonėms, kuriuos apskritys ir Vyriausybė ragina rašyti pareiškimus į kitas vietoves. O, kaip rodo šie skaičiai, tose kitose vietovėse laisvos žemės neturėsime. Norime atkreipti dėmesį, kad, pagal STT vertinimus, jeigu procesą pabaigsime, kaip dabar siūloma, ir jeigu tie žmonės, kurie nukentės ir žemės neatgaus, kreipsis į mūsų ar Strasbūro teismus ir įrodys, kad žemės negalėjo atgauti dėl valstybės kaltės, nes reforma buvo baigta neskaidriai, mes jiems kompensacijų rinkos verte turėsime sumokėti 32 milijardus litų. Tai pusantrų metų valstybės biudžetas. Kur tokiais projektais mus bando įstumti projektų autoriai? Apibendrindami siūlome: neparduoti valstybinės žemės tol, kol nebus užbaigtas žemės grąžinimas; baigus žemės grąžinimą žemės ūkio paskirties žemę išpirkti išperkamosios nuomos būdu (per 10-15 metų), taip turint galimybę įsitikinti, ar tikrai ši žemė bus naudojama pagal paskirtį; steigti Valstybinės žemės fondą tvarkančią instituciją. Dalis žemės, kaip strateginis valstybės objektas turi likti valstybės žinioje. Žemės reformai, žemės sklypų kontroliavimui parengti ir priimti žemės skolos lakštų įstatymą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

„Rubicon group" - Konkurencijos tarybos smūgis

2007-06-19 | Konkurencijos taryba pripažino, kad Vilniaus miesto savivaldybės tarybos 2005-04-13 sprendimas ,,Dėl paslaugų pirkimo iš UAB ,,Rubicon eventus" (vienos iš „Rubicon group" įmonės) ir vėliau sudaryta sutartis pažeidžia Konkurencijos įstatymo reikalavimus. Vilniaus miesto savivaldybė įpareigota panaikinti šią sutartį arba jos nuostatas pakeisti taip, kad neprieštarautų Konkurencijos įstatymo reikalavimams. Konkurencijos taryba tyrimą pradėjo, gavus UAB ,,Versenta" skundą ir esant pagrindui manyti, kad Savivaldybės tarybos sprendimai, kuriais įsipareigojama pirkti paslaugas iš konkrečių veikiančių ūkio subjektų, galimai privilegijuoja šiuos ūkio subjektus kitų rinkoje veikiančių ūkio subjektų atžvilgiu, tuo galimai pažeidžiant Konkurencijos įstatymą. 2006-07-31 Konkurencijos taryba gavo UAB ,,Versenta" pakartotiną prašymą atlikti išsamų Savivaldybės veiksmų perkant paslaugas iš UAB ,,Rubicon eventus" tyrimą. Kaip savo prašyme nurodo UAB ,,Versenta", net panaikinus Savivaldybės tarybos 2005 m. balandžio 13 d. sprendimus, savivaldybės institucija toliau priiminėja sprendimus, kurie teikia privilegijas UAB ,,Rubicon eventus" ir diskriminuoja kitus ūkio subjektus. 2005-04-13 sprendimu Vilniaus savivaldybės taryba įpareigojo savivaldybės administraciją pirkti paslaugas iš UAB ,,Rubicon eventus", siekiant organizuoti Vilniaus miesto nevyriausybinių bei kitų organizacijų nekomercinius renginius.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Brazauskai užtvėrė Margio ežerą

2007-06-15 | Sutuoktiniai Algirdas ir Kristina Brazauskas užtvėrė priėjimą prie itin gražaus Margio ežero pakrantės, nors įstatymai tai draudžia. Apvažiavus aplink visą ežerą, sunku surasti vietą prieiti prie vandens - jeigu priėjimo nepertvėrė aukšta tvora ar spygliuotos vielos užtvaros, kelią pastoja kemsynai ir pelkės. Visos gražiausios ežero vietos užtvertos, nors įstatymas aiškiai numato, kad žemės savininkams negalima aptverti ežero pakrantės, ir mažiausiai 2-25 metrus nuo vandens negalima statyti jokių tvorų. „Sovietmečiu buvo suvaržyta gyventojų galimybė statyti privačius gyvenamuosius namus, - LL sakė Trakų nacionalinio parko direktorius Gintaras Abaravičius, - apie 1992- 993 m. Trakų rajono valdžia priėmė labai daug vietos savivaldos kompetencijai atitenkančių sprendimų, kuriais buvo padalinti didžiuliai žemės plotai. Atsirado nauji rajonai - Jovariškės, Vabriškės, ir visur buvo dalijami sklypai. Ilgą laiką tie sklypai buvo „marinuojami", nes niekam jie nerūpėjo, o sulaukus šių dienų, tie sklypai pasidarė aukso vertės. Atsirado žemės trūkumas, todėl Trakų savivaldybė ėmė dalinti jau žemės ūkio paskirties žemę". Ką veikia Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Trakų rajono agentūros vedėjas Zigmantas Butvilas ir jo viršininkas Aplinkos ministras Arūnas Kundrotas? Prisiminus, kad Aplinkos ministras Arūnas Kundrotas skubiai įstojo į socialdemokratų partiją, vos ėmė braškėti jo kėdė, ir kad šios partijos Garbės pirmininkas A.Brazauskas, klausimų nebekyla.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Visuotiniam sekimui – žalia šviesa

2007-05-23 | Lietuvoje atsiranda galimybė iš mobiliojo telefono numerio nustatyti žmogaus buvimo vietą. Nuo šiol tėvai galės nuolat kontroliuoti savo vaikus, sutuoktiniai – antrąsias puses, o darbdaviai – pavaldinius. Paslaugą „Locator“, kuria naudodamiesi už nedidelį mokestį nesunkiai sužinosite, kur yra jūsų atžalos, draugai ar kolegos, kol kas teikia du mobiliojo ryšio operatoriai – „Omnitel“ ir „Bitė“. Pateikę užklausą SMS žinute, gausite apytikrį vietos aprašymą. Užklausus internetu (www.locator.lt arba wap.sp.lt) bus atsiųstas žemėlapis, rodantis teritoriją, kur yra ieškomas žmogus. Tiesa, vieta nustatoma su paklaida – mieste ji gali siekti 50 m, kaime apie 2 km. Tuo įsitikinome patys. „L.T.“ žurnalistė, gavusi žemėlapį, pastebėjo, kad namas, kuriame gyvena vaikas, vos pakliuvo į apibrėžtą teritoriją. Nors namas buvo Vilniaus Žirmūnų mikrorajone, anot po žemėlapiu esančio teksto, jo reikėtų ieškoti šalia esančiame Antakalnyje, Antakalnio ir Žolyno gatvių sankirtoje ir aplink ją. Tą pačią procedūrą pakartojus kitą dieną, vaizdas jau buvo tikslesnis – šįkart nurodyta teritorija pasislinko arčiau Žirmūnų. Po žemėlapiu esantis užrašas bylojo, kad vaikas šiuo metu yra Šiaurės miestelyje, prie prekybos centro „Banginis“ ar teritorijoje aplink, nors, kaip ir vakar, buvo namuose. „Paklaida priklauso nuo bazinių stočių išsidėstymo, juk vaikas nevaikšto su davikliu“, – teigė „Omnitel“ atstovė ryšiams su visuomene Daiva Selickai-tė. Anot jos, užsienyje ši paslauga labai populiari.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Žemgrobiškos reklamos pinklės

2007-05-22 | Per nacionalinę televiziją nuolat transliuojamas raginimas smulkiesiems ūkininkams kuo greičiau parduoti žemę kelia ir politikų, ir žemės savininkų aistras. Vieni juo tiki, kiti stebisi, kodėl reklamos užsakovai skuba supirkti kuo daugiau žemės, nors ji esą pigs. Kol Lietuvoje nerimsta aistros dėl ūkininkų noro lengvatinėmis sąlygomis įsigyti valstybinės žemės, apsukruoliai, superkantys privačią žemę iš žmonių, patylomis suka savo versliuką. Žemės vystymo fondo (ŽVF) reklama, dėl kurios balandžio pradžioje kilęs skandaliukas jau primirštas, per nacionalinę televiziją kasdien tiesiog lenda į akis. Du populiarūs aktoriai iš serialo „Giminės", kuris dabar kaip tik kartojamas, ragina kuo greičiau parduoti žemę. Daliaus Mertino personažas svarsto, kad reikėtų „tuos 10 hektarų" parduoti, nes dabar esąs „nei ūkininkas, nei verslininkas". O „dėdė" Antanas Šurna giria giminaitį už teisingą sprendimą: žemė dabar esą brangiausia, o po kelerių metų jos kaina kris perpus, nes Europos Sąjunga (ES) esą nebeduos subsidijų. Reklamą užsakęs ŽVF įvardijamas kaip „patikimas žemės pirkėjas ir puoselėtojas", o „Giminių" herojai taip pat atrodo keliantys pasitikėjimą. „Reklama įtikinanti, veikia kaip koks Kašpirovskis, - L.T. sakė Seimo Kaimo reikalų komiteto narys konservatorius Kazimieras Starkevičius. - Susitikimuose žmonės manęs klausia: Starkevičiau, ką daryti? Sakau, jei šiandien turite už ką nusipirkti vaistų ir duonos, neparduokite. Nes ateityje žemė tik brangs."

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Svyla "Rubicon" pavogti 0,5 mlrd. litų

2007-05-22 | „Abonento" Artūro Zuoko partijai pralaimėjus rinkimus Vilniaus mieste, ilgai buvusią Vilniaus miesto tarybą papirkinėję „Rubicon group" savininkai puolė pardavinėti prisiplėštą miesto žemę. Vos praėjus dviem savaitėms po rinkimų - kovo 10 d. „Rubicon group" įsteigė 11 dukterinių įmonių, kurioms perdavė dar likusią žemę iš tų 60 hektarų, kuriuos „Rubicon group" buvo padovanojusi praeita „abonentinė" miesto taryba. Šiuo metu bandoma karštligiškai parduoti šiuos žemės sklypus. Už vieną arą žemės „Rubicon group" prašo apie 142 tūkst. litų - pagal šią kainą išeitų, kad 38 hektarų žemės, kurioje buvusi miesto taryba patvirtino „komercinės paskirties" statybas, rinkoje kainuoja apie 540 mln. litų. Bijodama, kad nauja miesto taryba galės pakeisti sprendimus, kuriais „Rubicon group" buvo dovanota 60 hektarų žemės, ši bendrovė skuba greitai šį turtą parduoti. Partijos „Tvarka ir teisingumas" pirmininkas Rolandas Paksas sakė LL, kad sprendimas dėl 60 ha miesto žemės perdavimo „Rubicon group" bus peržiūrėtas, tačiau tam reikia teisininkų konsultacijų. Vilniaus meras Juozas Imbrasas, vienas iš aršiausių „Vilniaus šilumos tinklų" išnuomavimo Prancūzijos kompanijai „Dalkia" kritikų, sakė LL, kad jis nepasitiki A.Zuoko paskirtų „Vilniaus šilumos tinklų" direktoriumi Kęstučiu Nėniumi, todėl jis greičiausiai bus atleistas. Ar J.Imbrasas inicijuos šios sutarties, kuri buvo pavirtusi dar viena pinigų plovykla „Rubicon", nutraukimą, jis dar negalėjo pasakyti. Ar tuos iš Vilniaus miesto pavogtus 38 hektarus žemės dar galima sugražinti miestui ir juos parduoti viešame aukcione, papildant miesto biudžetą mažiausiai 500 mln. litų, teisininkai negalėjo atsakyti. Vieni sako, kad pagal įstatymus žemės sklypų pirkėjai bus „sąžiningi" turto savininkai, ir net jeigu bus anuliuoti sandoriai su "Rubicon group", atimti sklypus iš šių pirkėjų bus labai sunku. Kiti sako, kad jei pirkimo(pardavimo) sandoris daro žalą valstybei, jei jis vykdomas norint išvengti atsakomybės už neteisėtą veiklą, pirkėjas, sąmoningai įsiveliantis į tokį sandorį, teisinėje valstybėje atsako lygiai taip pat, kaip ir sukčius pardavėjas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!