LT   EN   RU  
2021 m. vasario 27 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Skandalai
Žemgrobiai ruošiasi dar vienam šuoliui

2007-05-21 | Šalies žiniasklaida pastarosiomis dienomis išplatino žinią apie Lietuvoje kylančią naują žemgrobystės bangą, galinčią ne tik dar labiau suskaldyti visuomenę, bet ir sukrauti didžiulį kapitalą ūkininkavimą tik imituojančių apsišaukėlių armijai. Žemdirbiams atstovaujantys politikai ragina Vyriausybę kuo greičiau pradėti pusvelčiui pardavinėti žemę ūkininkams. Tokio sprendimo laukia 39 tūkst. tikrųjų ir apsišaukėlių ūkininkų, pateikusių paraiškas nerealiai mažomis kainomis įsigyti 700 tūkst. hektarų žemės. Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovas Povilas Malakauskas įspėja, kad toks žemės pardavinėjimas lengvatinėmis sąlygomis yra susijęs su didžiule korupcijos rizika. Be to, ketinimas vienai socialinei grupei (žemdirbiams) pusvelčiui parduoti visiems žmonėms priklausantį turtą pažeidžia kitų socialinių grupių (mokytojų, gydytojų, pensininkų) interesus. Manoma, kad daugiau nei pusė paraiškas žemei pirkti pateikusių asmenų siekia ne užsiimti žemės ūkiu, o tikisi pasipelnyti parduodami pigiai įsigytą žemę. Pradėjus pardavinėti žemę gali tekti stabdyti žemės reformą - nebus ką grąžinti buvusiems savininkams. Tai gresia milžiniškais įsipareigojimais valstybei. Žemdirbiams atstovaujantys politikai šių įspėjimų nepaiso ir spaudžia Vyriausybę kuo skubiau priimti sprendimą, o iš žemės pirklių sulaukta šantažo ženklų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Siūloma neskubėti išparduoti žemės

2007-05-18 | Tėvynės sąjunga teigia, kad jei bus priimtas siūlymas įteisinti žemės išpardavimą, jis įteisins dabar daugelį galimai korumpuotų sprendimų, kuriuose dalyvauja žemėtvarkininkai ir firmos tarpininkės. Konservatorius Rimantas Dagys sako, kad žemės grąžinimo procesas vyksta neskaidriai, o Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo laikinasis įstatymas yra korupcinis. „Mes mėginame atkasti, kur tie galai yra paslėpti, kur tie korumpuoti pareigūnai, kurie priima sprendimus. Jei šis procesas dabar nebus sustabdytas, įteisins visus tuos sandorius. Po kiek laiko pasakysime žmonėms: atsiprašome, neturime iš ko grąžinti, o visa, kas buvo padaryta, gal ir negerai, bet nieko nebegalime padaryti, viskas teisėta. Manau, šis siūlymas yra ydingas iš principo, skatinantis didelę korupciją ir mėginantis įteisinti nešvarius sandėrius", - sako Tėvynės sąjungos narys Rimantas Dagys. Tuo metu Specialiųjų Tyrimų Tarnybos (STT) vadovas Povilas Malakauskas sako, kad siekiant išvengti spekuliavimo žeme reikėtų ją ilgam laikotarpiui išnuomoti ūkininkams. „Kol sprendžiame savininkų problemas, žemes galime išnuomoti tikriesiems ūkininkams ilgam laikui - 20 ar 30 metų. Tikrasis ūkininkas neturi pinigų net lengvatinėmis sąlygomis nusipirkti žemės, jau nekalbant apie rinkos kainas. Ilgalaikė nuoma leistų atriboti pseudoūkininkus bei prekiautojus žeme nuo valstybės turto - t.y., visų Lietuvos piliečių nuosavybės", - teigė P. Malakauskas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Vaivorykštės, tikri lietuviai ir taip toliau

2007-05-18 | Prisipažįstu, neiškenčiau. Iš pradžių nemačiau jokios prasmės veltis į kokias nors diskusijas šituo klausimu, juk čia taip viskas aišku. Pasirodo, ne. Net labai skaitomi LT blogai leidžia sau reikšti no-pride stiliaus idėjas, didžiuliuose forumuose visi pritaria, kad reikia gegužės 25 dieną atvykti į Vilnių ir sumušti tuos vaivorykščių vėliavnešius. Kas darosi “geriausio” LT žinių portalo komentarų skiltyse turbūt nė neverta sakyti. Lietuvių požiūris į homoseksualus. Pirma, jie organizuoja paradus, kuriuose žygiuoja centrinėmis gatvėmis nuogi, jei du gėjai išeina į miestą, tai juos būtinai kas nors arba pamato ant suoliuko besimylinčius, arba už kampo besilaižančius. Antra, jie bando visus užverbuoti tapti gėjais, jie reikalauja leidimo tuoktis, įsivaikinti (vaikus aišku atimtų iš normalių žmonių). Ir šiaip, jie išgamos, nenormalūs, debilai ir dar kas tik nori. Tiesa, paskaičius no-pride ar dar vieną tokio tipo puslapį, atrodo, kad nifiga: visi yra tik prieš tai, kad gėjų kultūra yra propaguojama. Šiaip, jie kaip ir netrukdo, kol tiesiog gyvena, vaikšto į klubus ir panašiai. Ant šito kabliuko turbūt pakibo ir Karolis ir dalis kitų. Bet tai pažiūrėkit, kas ateis į tokius susirinkimus: 18-20 metų vidurkis, ir visiška neapykanta gėjams, kaip ir neapykanta šiaip visokiems kitokiems. Nesibaigs smurtu? Labai abejoju. Kitaip ir troleibusai būtų Kaune išvažiavę. Pagaliau, seniai pasaulyje yra nuomonė, kad homoseksualumas - ne liga, o pusė LT gyventojų dar vis akmens amžiui.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Lietuviško marazmo perliukai

2007-05-18 | Manyčiau, kad bet kokie gėjų vieši "paradai" yra ciniškas noras save sureikšminti, iškelti savo problemas virš visuomenės. Dar blogiau - tai įžūlus bandymas atitraukti žmonių dėmesį nuo jiems svarbių problemų, ir, neatmesčiau, kad tokie veiksmai yra inspiruojami kai kurių itin suinteresuotų, aukštus postus užimančių "valstybininkų"", - sąmokslą įžvelgia R.Paksas.
Oppression always seems natural to those who possess it, prisimenu citatą. o kaip gi ten visi rašinėliai konstitucijoje apie lygybę ir susirinkimų laisvę? ar sveikų šeimų eisena mieste prieš gerą mėnesį - lygesnė, negu visi kiti likę lygieji? o jeigu savo paradą rengtų gaisrininkai, ar tai irgi būtų "įžūlus bandymas atitraukti žmonių dėmesį nuo jiems svarbių problemų"?

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Lietuvoje prasidėjo nauja žemgrobystės banga

2007-05-17 | Manoma, kad daugiau nei pusė pretendentų į lengvatą - formalūs ūkininkai, neturintys ketinimų auginti daržoves ar grūdus. Žemės reikalai skaldo Lietuvą. Vienoje pusėje - didžiulė tikrųjų bei apsišaukėlių ūkininkų ir jų politinių gynėjų armija. Remiami Žemės ūkio ministerijos ir Seimo Kaimo reikalų komiteto jie siekia atnaujinti teisę pusvelčiui pirkti valstybinę žemę. Tačiau STT teigia, jog vienai visuomenės grupei suteikta galimybė pirkti žemę už simbolinę kainą pažeidžia ne tik kitų žmonių, bet ir nacionalinius interesus, rašo „Lietuvos rytas". Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovas Povilas Malakauskas dienraščiui teigė, kad žemės pardavimas lengvatinėmis sąlygomis yra susijęs su didžiule korupcijos rizika. Gali prasidėti dar viena žemgrobystės banga, sukrausianti kapitalą ūkininkams apsimetėliams. Tačiau žemdirbiams atstovaujantys politikai šių įspėjimų nenori girdėti. Jie ragina Vyriausybę kuo greičiau tesėti dar 2003 metais prieš stojimą į Europos Sąjungą duotą pažadą parduoti ūkininkams žemės lengvatinėmis sąlygomis ir taip esą apsaugoti nuo godžių užsienio pirkėjų. „Dabar juntamas neįtikimai didelis spaudimas. Bandoma sukurti nuomonę, kad šalies žemės ūkis žlugs, jeigu ūkininkai neturės galimybės pusvelčiui įsigyti žemės", - teigė pavardės prašęs neskelbti pareigūnas. Specialų išvažiuojamąjį posėdį Panevėžyje gegužę surengęs Seimo Kaimo reikalų komitetas dar kartą priminė Vyriausybei, kad iki šiol nėra priimti poįstatyminiai teisės aktai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Aplaidumo kaina - prarasti paupiai ir paežerės

2007-03-22 | Politikų neapdairumas nulėmė, kad vaizdingiausios Nemuno pakrantės, net kartu su archeologiniais paminklais, atsidūrė privačiose rankose. 1998 metais įgyvendindamos Vyriausybės nutarimą tik kai kurios savivaldybės apskričių viršininkų administracijoms pateikė negrąžintinų upių ir ežerų pakrančių sąrašus. Generalinė prokuratūra raginama pradėti plataus masto tyrimą. Kauno apygardos prokuratūra kartu su Kauno rajono apylinkės prokuratūra baigia narplioti galimo viešojo intereso pažeidimo istoriją atkuriant nuosavybės teises Vilkijos ir Kulautuvos seniūnijose. Tyrimą prokurorai pradėjo po "Kauno dienos" publikacijos. Joje rašyta, kad daugiau nei 96 proc. didžiausios Lietuvos upės Nemuno pakrančių buvo išdalyta. "Tyrimas bus baigtas po poros savaičių ir kartu su Kauno rajono apylinkės prokuratūra spręsime, ar pradėti ikiteisminį tyrimą", - sako Kauno apygardos prokuratūros Civilinių bylų skyrius vyriausiasis prokuroras Haroldas Urbonavičius. Prokurorams kelia abejonių, ar teisėtai vienai pilietei buvo perkelta žemė iš Garliavos į panemunę. Moteriai buvo suteikti keturi žemės ūkio paskirties sklypai nuo 0,9 iki 14 hektarų. Siaura ir per kelis kilometrus nutįsusi žemės juosta grąžinta tik 5 metrai nuo Nemuno kranto. Bubių kadastrinėje vietovėje moteriai buvo suformuoti gerokai didesni sklypai už tą plotą, į kurį ji pretendavo Garliavoje.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Protestas dėl sisteminės Lietuvos paveldosaugos problemos

2006-10-26 | Skandalingos statybos Kuršių nerijoje ir Vilniaus senamiestyje – Pasaulio paveldo objektuose, už kuriuos yra atsakinga Lietuvos valstybė – akivaizdžiai parodė sistemines šalies paveldosaugos ydas. Dėl neskaidrios savivaldybių bei valstybės institucijų veiklos paveldo naikinimas ir žalojimas, gavus už jo apsaugą atsakingų tarnautojų leidimus, buvo tapęs sistemingu reiškiniu. Aukščiausi šalies politikai ir valdžios pareigūnai ne kartą deklaravo būtinybę principingai įvertinti šią ydingą praktiką ir užtikrinti, kad ji nebūtų tęsiama ateityje. Tiesiogiai už kultūros paveldo apsaugą atsakingoje institucijoje - Kultūros paveldo departamente prie Kultūros ministerijos – buvo pradėta reforma, kaip ypatingo dėmesio reikalaujančias problemas išskiriant itin apleistą paveldo apskaitą ir neveiksmingą kontrolės sistemą. Po buvusios KVAD vadovės D. Varnaitės atleidimo iš tarnybos KPD direktoriumi tapęs dr. A. Kuncevičius kalbėjo ir apie moralinį paveldosaugos apsivalymą, kuris sugrąžintų prarastą visuomenės pasitikėjimą. Tačiau šiuo metu kyla abejonių, ar KPD yra pajėgus tokiam apsivalymui, be kurio neįmanomas ir esminis problemų sprendimas. Net ir rezonansą visuomenėje sukėlusiais atvejais KPD iki šiol nėra pateikęs oficialaus paveldui padarytos žalos vertinimo, todėl liko neįvertinta ir sąlygas kultūros vertybių naikinimui sudariusių KPD (KVAD) tarnautojų atsakomybė, nors tai daug kartų siūlė savo sprendimuose bei raštuose Valstybinė kultūros paveldo komisija.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Planuojama Vilniaus miesto pakraščių plėtra

2006-08-03 | Siekdama užtikrinti darnią miesto plėtrą, Vilniaus miesto taryba patvirtino teritorijų Pilaitėje, Gulbinuose, Pupojuose, Nemėžyje, Rokantiškėse, Lentvaryje ir Trakų Vokėje architektūrinės, urbanistinės ir inžinerinės plėtros koncepcijos metmenis. Būtinybė planuoti sostinės pakraščiuose esančių teritorijų plėtrą iškilo, kai prie Vilniaus miesto prijungtose teritorijose buvo įvykdyta žemės reforma ir savininkams buvo atkurta žemės nuosavybė. Atgavę nuosavybės teises žmonės dažnai pageidauja pakeisti žemės paskirtį iš žemės ūkio į kitą ir vykdyti statybas. Rengiant plėtros koncepcijos metmenis buvo siekiama nustatyti minėtų teritorijų erdvinės plėtros prioritetus, infrastruktūros poreikius, suformuoti šių teritorijų urbanistinę strategiją ir funkcinį zonavimą, numatyti sklypus inžinerinės ir socialinės infrastruktūros plėtrai. Koncepcijos metmenyse nustatyti tikslinės žemės naudojimo paskirties būdai ir pobūdžiai, teritorijos tvarkymo ir naudojimo režimai – užstatymo aukštingumas, intensyvumas, morfotipas. Numatyti sklypai besiformuojančių gyvenamųjų rajonų gatvėms, komunikacijoms, viešosioms erdvėms, vaikų darželiams, mokykloms, policijai, priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Protestavo nuogi dviratininkai

2006-06-13 | Po Ispanijos miestus šeštadienį važinėjo šimtai nuogų dviratininkų, kurie protestavo prieš automobilių srautus gatvėse ir reikalavo labiau gerbti oro neteršiantį transportą. Ant nugarų užsirašę tokius šūkius kaip „Viena mašina mažiau" ar „Biometanolis", nuogi dviratininkai Madride, Barselonoje ir Pamplonoje surengė jau trečią kasmetę protesto akciją „Ciclonudista". Panašūs renginiai savaitgalį vyko ir Europos, Šiaurės bei Pietų Amerikos šalyse. „Jaučiamės nuogi, kai susiduriame su eismo srautu, nes žmonės nelaiko dviračio transporto priemone", - teigė dviratininkas iš Madrido Ramonas Linasa, mūvėjęs tik dviratininko šalmą ir batus. Traukdami iš kartono padarytus automobilius su išsižiojusiais nasrais, protestuotojai teigė, kad dėl sparčiai augančio mašinų skaičiaus miestų gatvės dviratininkams tampa vis pavojingesnės. Organizatoriai tvirtino, kad dviratis yra sveika ir efektyvi urbanistinio transporto priemonė, tačiau Ispanijos vairuotojai ir miestų planuotojai ją ignoruoja. Madrido centre yra mažai takų dviratininkams, o gatvėse retai pamatysi dviračius. Šios transporto priemonės mėgėjai teigia, kad daugiausia takų dviratininkams yra padaryta Barselonoje. Po dešimtmetį trukusio spartaus ekonomikos augimo Ispanijoje vienam gyventojui tenkančių automobilių skaičius smarkiai išaugo.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Dainuojantys Europos vyrai ir moterys

2006-05-22 | Pamirškit dainavimą – viskas pasakyta jau pavadinime: “EuroVIZIJA”. Taigi pakalbėkime apie vizijas – nes vaizdas televizoriuje daug svarbiau už balso diapazoną. “Euroviziją” šiemet laimėjo barzdoti suomių metalistai iš “Juros periodo parko” (atsiprašau, “Lordi”) ir tai – jėga! Pagaliau šis žodis tikrai reiškia tai, ką reiškia. Panašu, kad naujasis europietis galutinai pavargo nuo sentimentalaus seilėjimosi ir atsigręžė į barbarišką savo praeitį. Ir nors naujojo “Eurovizijos” standarto kūrėjai iš Balkanų vis dar palaiko trubadūriškąją viduramžių tradiciją, virkaudami dėl nepasiekiamų mylimųjų, laukinės šiaurės ir rytų Europos gentys iškasė karo kirvius ir išžygiavo į Atėnus. Barbarai sugriovė Romą, sugriaus ir “Euroviziją”! Ir, patikėkite, tai bus įspūdingiausiais griuvimas nuo Babilono laikų. Todėl apie balsinguosius Balkanų atlikėjus nekalbėsiu. Taip pat ir apie airius. Jie dainavo iš širdies ir apie širdį. Širdingi žiūrovai tai suprato. Bet kodėl naujajai reginių visuomenei pusfinalyje nepatiko lenkai?! Juk tai beveik Romeo ir Džiuljetos istorija su atitinkamais kostiumais ir romantiškais dūsavimais. Gal suklaidino grupės pavadinimas “Jie trys”? O gal sąmyšį sukėlė žalias vokalisto perukas? Ne, klaida ne ta, kad perukas žalias, o kad jis – tik vienas. Normalu, pernelyg normalu. Jei nėra vidurius iškratančios dainos, turi bent prakirsti rojalį ir ištraukti iš ten baleriną, kaip padarė rusai. Arba atsivesti stilizuotus kazokus, šokinėjančius per ilgą virvę – kaip ukrainiečiai.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!