LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 11 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Specialiosios tarnybos
Laiko ženklai

2005-04-20 | KGB rezervininkų skandalas Lietuvos partnerių buvo įvertintas būtent kaip skandalas, o ne kaip rimta, šalies patikimumui įtakos galinti turėti problema. Žinant, kas yra bado akcijos organizatoriai, o ypač tai, kad vienas jos dalyvių R.Ačas dar prieš R.Pakso skandalo pradžią būtent NATO partnerių buvo asmeniškai įvardytas kaip “bendradarbiavimo saugumo srityje problema“, o visi kiti buvo aršūs pašalintojo prezidento rėmėjai, stebėtis dabartiniais įvykiais vargu ar vertėtų. Keistai gali atrodyti nebent tai, jog A.Valionio reputacijos Vakarų akyse ir net dėl to neva prasidėjusios Lietuvos izoliacijos problemą eskaluoti pradėjo ne P.Gražulis ir R.Ačas. Daug anksčiau už juos to ėmėsi kai kurie valdančiosios koalicijos nariai socialdemokratai ir net A.Valionio partijos kolega socialliberalas V.Stankevičius.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

„Tradicinės“ partijos apgynė KGB rezervistus

2005-04-19 | Mus labai nustebino tai, kad prezidentas V.Adamkus nepadarė nieko, nors ir galėjo, kad iš užimamų pareigų atsistatydintų TSRS KGB rezervo karininkai, šiuo metu užimantys Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro ir Valstybės saugumo departamento generalinio direktoriaus postus. Mums suprantama, kai šiuos TSRS KGB rezervo karininkus gina ir laiko aukščiausiuose valstybės postuose valdančioji dauguma. Jai tiesioginę įtaką turi Seimo pirmininkas A.Paulauskas. KGB rezervistai – jo žmonės. Keista, kad konservatorių ir liberalcentristų vadovybė, jų frakcijų atstovai Seime nepalaikė mūsų bado akcijos ir nedalyvavo mūsų rengiamose protesto akcijose, kuriose buvo reikalaujama, kad iš užimamų pareigų atsistatydintų TSRS KGB rezervo karininkai. Dar daugiau - Seimo konservatorių ir liberalcentristų frakcijos kategoriškai pasipriešino mūsų inicijuotų Vyriausybės įstatymo ir Valstybės saugumo departamento įstatymų pakeitimų įstatymų, kuriais būtų uždrausta TSRS KGB rezervo karininkams būti Vyriausybės nariais bei dirbti Valstybės saugumo departamento sistemoje, įtraukimui į Seimo plenarinio posėdžio darbotvarkę.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Parlamentarai baigia bado akciją

2005-04-19 | "Nenorėdami, kad mūsų akcija būtų traktuojama kaip Lietuvos įvaizdžio griovimas atvykstančių svečių akyse, pabrėždami, kad valstybės interesai, jos autoritetas ir geras vardas mums yra esminė vertybė, mes baigiame savo bado akciją", - pareiškė antradienį spaudos konferencijoje Seimo Liberalų demokratų frakcijos seniūnas Valentinas Mazuronis. Badavę parlamentarai Petras Gražulis, Egidijus Klumbys, Valentinas Mazuronis ir Remigijus Ačas savo pareiškime akcentuoja, kad, jų nuomone, didžiausiu Lietuvos kompromituotoju NATO užsienio reikalų ministrų bei pasaulio visuomenės akyse bus šio susitikimo šeimininkas - Lietuvos užsienio reikalų ministras Antanas Valionis. Nutraukę bado akciją politikai ir toliau žadėjo daryti viską, kad su buvusios SSRS represinėmis struktūromis susiję asmenys neužimtų aukščiausių vadovaujančių postų Lietuvos valstybėje.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Negi beliks tik susideginti?

2005-04-16 | 25 dienas tik vandenį geriantis Seimo narys Petras Gražulis tikina, kad ši akcija naudinga jo kūnui, sielai ir politinei veiklai. Parlamentaro žmona Raminta ragina vyrą jau nutraukti badavimą, o vaikai baiminasi, kad tėtis gali mirti. Gražulis reikalauja sovietmečiu į KGB rezervą įtrauktų užsienio reikalų ministro Antano Valionio ir Valstybės saugumo departamento vadovo Arvydo Pociaus atsistatydinimo. Tačiau matydamas, kad jo protesto akcija sulaukė tik kai kurių kolegų pritarimo ir žurnalistų dėmesio, Gražulis svarsto galimybę ją nutraukti. "Ketinu dar palaukti iki NATO valstybių užsienio reikalų ministrų susitikimo Vilniuje (jis vyks balandžio 20-22 dienomis - red.). Tegul užsienio žurnalistai parašo apie mano bado akciją. O po to - žiūrėsime. Negi beliks tik susideginti?

Lankomumo reitingas

plačiau >>

P. Gražulis tikisi sulaukti dar daugiau pasekėjų

2005-04-13 | Jau beveik dvi savaites badaujantis P. Gražulis pirmadienį Eltai tvirtino, jog jaučiasi puikiai, yra geros nuotaikos ir kol kas nežada baigti savo akcijos. "Ketinu tęsti iki NATO šalių ministrų susitikimo. Tai - labai svarbus įvykis, stengsiuosi ištempti", - kalbėjo Mišriai Seimo narių grupei atstovaujantis politikas. Pasak P. Gražulio, artimiausiu metu prie jo ir Liberalų demokratų frakcijos atstovo E. Klumbio turėtų prisijungti dar penki opozicijai priklausantys parlamentarai, kurių jis nepanoro įvardyti. Seimo Socialdemokratų frakcijos seniūnas Juozas Olekas kolegų vardu pirmadienį paragino badaujančius parlamentarus atsisakyti tokios griežtos protesto formos. Jis priminė, kad mirus popiežiui Jonui Pauliui II pasaulis šiomis dienomis išgyvena didelį sielvartą, ir paprašė būti atlaidesniems bei rasti krikščioniškesnių formų savo nuomonei išreikšti.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Meluok ir nemirksėk

2005-04-12 | Lenkijos liustracijos (apsišvarinimo) kriterijus yra sąžiningumas. Jei meluoji ir nuslepi buvusį bendradarbiavimą su komunizmo represinėmis struktūromis, rizikuoji būti tuoj pat išmestas iš valstybės posto. Pas mus iki šiol buvo išvirkščia liustracija: kuo labiau slėpsi ir meluosi, tuo aukščiau kilsi. Porą mėnesių dirbusi Skirmanto Pabedinsko vadovaujama Seimo laikinoji komisija nusprendė, kad buvę KGB rezervo sąraše užsienio reikalų ministras Antanas Valionis ir Valstybės saugumo vadovas Arvydas Pocius „nekelia grėsmės nacionalinio saugumo interesams ir nepažeidė galiojančių teisės aktų“. Trečiąjį tyrinėtą Seimo narį Alfredą Pekeliūną komisija išvis paliko ramybėje nei patvirtinus, nei paneigus, kad jis buvo rezervistas. Nuspręsti, ar buvimas KGB rezerve kelia grėsmę nacionaliniam saugumui, – buvo per sunki užduotis. Tokiam sprendimui reikia išsamių specialiųjų tarnybų išvadų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Badautojai neprivers A. Valionio trauktis

2005-04-11 | Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas parlamentarų paskelbtoje bado akcijoje įžvelgia daugiau norą pademonstruoti save negu pasiekti kažkokių tikslų. Pirmadienį prie badaujančių parlamentarų Petro Gražulio ir Egidijaus Klumbio nutarė prisijungti dar keli liberaldemokratai - Valentinas Mazuronis, Remigijus Ačas ir Vytautas Galvonas.

"Tai aklagatvis, nes nemanau, kad galima tokiais būdais siekti kažkokių tikslų. Laikausi nuomonės, kad čia daugiau demonstravimas savęs ir savo pozicijos negu noras pasiekti tikslą", - sakė pirmadienį spaudos konferencijoje A. Paulauskas.

Jo nuomone, pasirinktas kelias veda į niekur. "Tokiu veiksmu tikslo tikrai nepasieksi. Turbūt ir jie supranta, ir visi kiti supranta", - pažymėjo Seimo vadovas. Atsakydamas į žurnalistų klausimus A. Paulauskas teigė, kad neketina imtis kokių nors priemonių, nes vargu ar kokios žodinės intonacijos turėtų poveikį. "Žmonės yra aiškiai apsisprendę. Tik tas kelias niekur neveda", - sakė A. Paulauskas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

E. Klumbys rengia įstatymų pataisas, draudžiančias buvusiems KGB rezervininkams eiti aukštas pareigas

2005-04-11 | Tęsiantis bado akciją Seimo Liberalų demokratų frakcijos narys Egidijus Klumbys ketina įregistruoti įstatymų pataisas, kuriose siūloma numatyti, kad Valstybės saugumo departamento (VSD) sistemoje negali dirbti buvę KGB rezervo karininkai. Vyriausybės įstatymo pataisose E. Klumbys siūlys įrašyti, kad buvę KGB rezervininkai negali eiti ministro pareigų. Pirmadienį spaudos konferencijoje jis sakė, kad šias įstatymų pataisas planuojama pateikti ketvirtadienį per opozicijos formuojamą Seimo darbotvarkę. "Šitoje situacijoje Seimas turės progą parodyti savo poziciją. Pažiūrėsime, ar Seimas bus suinteresuotas spręsti šį klausimą", - sakė E. Klumbys. Seimo Valstiečių ir Naujosios demokratijos frakcijos narys Kazys Bobelis spaudos konferencijoje sakė negalįs suprasti, kad buvęs KGB rezervininkas gali atstovauti Lietuvos užsienio politikai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Liberalų Demokratų frakcijos atstovai prisidėjo prie P. Gražulio ir E. Klumbio bado akcijos

2005-04-11 | Trys Liberalų Demokratų frakcijos nariai - frakcijos seniūnas Valentinas Mazuronis, Remigijus Ačas ir Vytautas Galvonas paskelbė apsisprendę prisidėti prie parlamentarų Petro Gražulio ir Egidijaus Klumbio vykdomos bado akcijos, surengtos reikalaujant KGB rezervistų A. Valionio ir A. Pociaus atsistatydinimo iš užimamų postų. Kaip surengtoje spaudos konferencijoje sakė V. Mazuronis, šios kraštutinės priemonės imamasi dėl to, kad valstybėje, kurioje su aukščiausios valdžios palaiminimu užsienio reikalų ministro ir Valstybės saugumo departamento vadovų postus užima žmonės, turėję ryšių su KGB struktūromis, neįmanomi jokie demokratijos procesai. V.Mazuronis išreiškė apgailestavimą, kad prezidentas V. Adamkus nepanoro sureaguoti į liberaldemokratų prašymą imtis priemonių dėl rezervistų A. Pociaus ir A. Valionio atstatydinimo. V. Mazuronis ir R. Ačas bado akciją pradėjo šiandien, o V. Galvonas prisidės šį trečiadienį, grįžęs iš komandiruotės.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Paskutinieji patriotiniai mohikanai Seime negaili gyvybės kovoje prieš KGB rezervistų viešpatavimą

2005-04-10 | Du Seimo nariai – krikščionis demokratas Petras Gražulis ir Nepriklausomybės akto signataras, Tautos Pažangos partijos vadovas Egidijus Klumbys – tęsia bado akciją dėl KGB rezervistų atsistatydinimo iš Valstybės Saugumo Departamento ir Užsienio reikalų ministerijos vadovų pareigų. Paskutinieji patriotiniai mohikanai nepaiso grėsmės savo sveikatai ir net gyvybei, taip pat ir grasinimų įkalinti už Susirinkimų įstatymo pažeidimą. Valdančiosios parlamentinės koalicijos ir prezidentūros veiksmai, žeidžiantys Lietuvos laisvės kovotojų orumą ir keliantys pavojų suverenios Lietuvos valstybės interesams, neapsiribojo KGB rezervistų paskyrimu į šiuodu svarbiausius postus: prieš porą dienų antru Prezidento teikimu, Seimas paskyrė Konstitucinio Teismo teisėja savo disertacijoje sovietines okupacines represijas šlovinusią ir patriotinę lietuvių rezistenciją šmeižusią Tamarą Birmontienę.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!