LT   EN   RU  
2021 m. kovo 5 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Sportas
Rumbutis - turnyro Lenkijoje nugalėtojas

2003-02-23 | Net 320 sportininkų iš Rusijos, Lenkijos, Vokietijos, Latvijos, Slovakijos, Ukrainos ir Lietuvos dalyvavo Krasnike (Lenkija) vykusiame Tarptautiniame jaunių ir jaunimo laisvųjų imtynių turnyre. Vėl nenugalimas buvo vienas Lietuvos laisvųjų imtynių komandos lyderių Mindaugas Rumbutis. Šių metų Europos jaunių čempionate užėmęs aukštą šeštą vietą, Mindaugas ir Lenkijoje rodė aukštą meistriškumą. Svorio kategorijoje iki 85 kg turnyro nugalėtojo titulą jis pelnė įveikęs vieną slovaką ir tris Lenkijos imtynininkus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Ežerskis pajuto pergalių skonį

2003-02-23 | Įveikęs “sausai” visus savo varžovus svorio kategorijoje iki 96 kg, Mindaugas Ežerskis tapo Tarptautinio graikų-romėnų imtynių turnyro nugalėtoju. Minske vykusiose varžybose Lietuvos imtynių lyderis pogrupyje bendru rezultatu 13:0 įveikė ukrainietį ir du Baltarusijos atstovus. Finale Mindaugas susitiko su 2002-ųjų metų Europos vicečempionu minskiečiu Andrejumi Batura. Baltarusio stiprioji pusė – kova parteryje. Prieš metus vykusioje dvikovoje būtent parteryje iškovoti taškai lėmė pergalę pajėgiam minskiečiui. Tačiau šįsyk Mindaugas kovojo racionaliai, tiksliai vykdė komandos trenerio Ruslano Vartanovo nurodymus. Pirmas kėlinys baigėsi taikiai – 0:0. Antrąją imties dalį sportininkai pradėjo kryžminėje padėtyje.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

"Laisvūnų" medaliai Rusijoje

2003-02-23 | Kaliningrade vyko Tarptautinis laisvųjų imtynių jaunių turnyras, kuriame dalyvavo 270 sportininkų iš Rusijos, Baltarusijos, Lenkijos, Vokietijos ir Lietuvos. Mūsų šaliai atstovavo Klaipėdos, Kelmės, Radviliškio ir Šiaulių imtynių centrų atletai. Geriausią rezultatą pasiekė trenerio Sergejaus Kasimovo auklėtiniai Konstantinas Krivcanovas (76 kg) ir Maksimas Grebeniukas (85 kg). Savo svorio kategorijose klaipėdiečiai tik finale nesugebėjo pasipriešinti Rusijos atstovams ir užėmė antrąsias vietas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Geriausi 2002-ųjų Lietuvos imtynininkai

2003-02-23 | Geriausiu pripažintas Europos čempionato aštuntos vietos laimėtojas,daugkartinis Lietuvos čempionas, daugelio tarptautinių turnyrų nugalėtojas trenerių Vido Paleckio ir Edmundo Skricko auklėtinis Mindaugas Ežerskis (129 taškai). Mindaugas vos ne dvigubai aplenkė Europos jaunių vicečempioną Edgarą Venckaitį (75 tšk.). Trečią vietą rinkimuose užėmė Svajūnas Adomaitis (70 tšk.).Svajūnas Europos jaunių čempionate laimėjo bronzos medalį. Ketvirtoje pozicijoje,surinkęs 34 taškus,liko jauniausias Pasaulio čempionato dalyvis, Lietuvos čempionas devyniolikmetis Valdemaras Venckaitis. Penktą vietą užėmė laisvųjų imtynių atstovas, Europos jaunių čempionato,vykusio Vilniuje,trečios vietos laimėtojas Ilja Stramousas (20 tšk.)

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kalėdinės imtynininkų pergalės

2003-02-23 | Dar tris pirmąsias vietas užėmė Lietuvos imtynininkai. Gardine (Baltarusija) vykusiame Tarptautiniame graikų-romėnų imtynių jaunimo turnyre nugalėtojais tapo Lietuvos olimpinio sporto centro auklėtiniai Svajūnas Adomaitis (54 kg), Aleksejus Djakonovas (58 kg) ir Laimutis Adomaitis (76 kg). Mūsų šalies imtynininkų treneris Ruslanas vartanovas išskyrė šešiolikmetį Laimutį Adomaitį, kuris dukart įveikė Baltarusijos jaunimo rinktinės narį. Du sidabro medalius iškovojo Edgaras Venckaitis (50 kg; LOSC) ir Andrejus Trukšinas (85 kg; tr.V.Paleckis). Bronzos apdovanojimai atiteko Vadimui Ratiukui (58 kg; tr. E.Fainšteinas) ir Egidijui Taujanskui (85 kg; tr.V.Paleckis).

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Varžovai vengia Ežerskio

2003-02-23 | 120 imtynininkų suvažiavo į tarptautinį Hermano Kares graikų-romėnų imtynių turnyrą, kuris vyko Suomijoje. Devynių šalių atletai galynėjosi Kouvalos sporto halėje, kur prieš penketą metų įvyko Europos čempionatas. Vėl itin sėkmingai ėmėsi Lietuvos olimpinės rinktinės narys, trenerių Edmundo Skricko ir Vido Paleckio auklėtinis Mindaugas Ezerskis. Mūsų olimpietis taip galingai ėmėsi svorio kategorijoje iki 96 kilogramų, jog jo priešininkai broliai iš Latvijos ir Estijos nerizikavo ir atsisakė kovos su lietuviu. Finale Mindaugas susitiko su ukrainiečiu Michailu Nikolajevu ir įtikinančiai jį nugalėjo rezultatu 6-1. Mūsų komandos treneris Ruslanas Vartanovas pažymėjo, jog Ežerskio rezultatas dėsningas - jis jau nepralaimi ketvirto turnyro paeiliui. Stabilus rezultatas - meistriškumo rodiklis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Jaunučiai ėmėsi Klaipėdoje

2003-02-23 | 160 jaunųjų sportininkų iš dvylikos šalies imtynių centrų dalyvavo Lietuvos laisvųjų imtynių jaunučių čempionate, kuris vyko Klaipėdoje. Daugiausia nugalėtojų yra paruošęs Klaipėdos treneris Olegas Voitechovskis. Keturi jo auklėtiniai tapo Lietuvos čempionais savo amžiaus grupėje.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Dziudo istorija

2003-02-23 | Pasakojama, kad Japonijoje gyveno gydytojas Akojama, kuris dažnai mėgdavo vaikščioti po savo sodą ir grožėtis vyšnių šakomis. Kartą jis įsižiūrėjo į vyšnios šakelę, ant kurios kūpsojo didžiulė sniego kepurė. Akojama pastebėjo, kad storoji vyšnios šaka neišlaikė sniego sunkumo ir nulūžo, o plonoji šakelė linko, linko prie žemės, kol sniego klodas nuslydo nuo jos, ir ji visiškai sveikutėlė vėl atsitiesė. Visa tai stebėjęs Akojama susimąstė, o po to sušuko: "Taip, iš karto pasiduoti, kad vėliau nugalėtum". Šie jo žodžiai buvo taikomi imtynių veiksmams, kuriuos jis pats vėliau ir kūrė. Akojama sudarė maždaug 300 veiksmų gynybos sistemą, padedančią apsiginti ir nugalėti bet kokį priešą.

Lankomumo reitingasKomentarų: 4

plačiau >>

Lietuvos Dziudo klubai

2003-02-23 | 1. Alytaus dziudo federacija Alytus, Jaunimo 38-24 38645,mob.8685 81502

2. Šakių dziudo klubas ‘Audra’ Parko9, Giedraičių km., Šakių sen., Šakių raj. Fax: 8 345 60122, Mob: 8 699 26430 sk_audra@centras.lt

3. Vilniaus m. dziudo federacija Vilnius, Sniego 7, 22 618073

4. Elektrėnų klubas ‘Draugystė’ Elektrėnai, Trakų 4-2, Sporto centras- Draugystės 20 , Tel/Fax: 8 528 39578, mob. 8687 93940

5. Panevėžio raj. Dziudo klubas Panevėžys, Liepų al. 4, 8 45462670, Fax:845 582965, mob. 8685 23328 KKSS Fax:8 45 501366

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Pakitęs požiūris į Aikido istoriją

2003-02-22 | Kad suprasti kodėl nėra ginklų treniruočių aikido praktikoje, reikia pažvelgti į istorinę perspektyvą. Praeityje "samurajų laikotarpyje", kovos menai buvo vadinami "Kobudo". Kardas buvo samurajų ginklas. Iš kardo technikos išsivystė “džiu džitsu” (dziu dziutsu arba ju jutsu). Viena iš garsių mokyklų tarp šių menų buvo "Daito ryu". Tik pastaraisiais laikais išsivystė "minkštesni" kovos menai. "Dziudo" yra geras to pavyzdys. Jis buvo sukurtas Jigoro Kano, kuris ieškojo meno aukštesnio, nei priešininko nužudymas. Tada, kai jis išvystė Dziudo, jis nebegalėjo lankytis kitose mokyklose studijuoti kitų kovos menų. Kad galėtų studijuoti kitas kryptis jis siųsdavo savo mokinius į skirtingas mokyklas. Šio proceso metu Mochizuki Minoru Sensei aplankė Morihei Ueshiba. Kai šis grįžo ir išdėstė jo mokymą savo meistrui, yra manoma jog Kano pasakęs, kad šios (Ueshiba) technikos yra "tikrasis" Dziudo.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!