LT   EN   RU  
2021 m. kovo 5 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Sportas
Pavojingos situacijos parašiutų sporte - skleidimosi metu

2003-02-08 | Kas tą žiedą belaikytų – visiems atvejams galioja viena taisyklė. Jei pirmuoju bandymu skleisti parašiutą nepavyko surasti žiedo, jo ieškoti tegalima VIENĄ kartą. Dešine ranka siekiame pagal kojos diržą link vietos, kurioje turi būti žiedas. Jei žiedo neradai – iš karto skleidi atsarginį parašiutą. Labai tikėtina, kad žiedas išsprūdo iš savo vietos ir srautas jį tempia iš paskos. Prie žiedo pritvirtintas lankstus kaištis vis dar laiko parašiuto kuprinę tvirtai uždarytą, ir surasti besivelkantį žiedą nelengva. Žiedą surasti bandoma tik vieną kartą todėl, kad nepatyręs parašiutininkas, užsiėmęs žiedo paieškomis, gali prarasti aukščio kontrolę. Būtina ant žemės periodiškai treniruotis judesius skleidžiant parašiutą žiedu, ar medūza, ir judesius ieškant žiedo, jei pirmu bandymu nepavyko jo surasti vietoje.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Pavojingos situacijos parašiutų sporte - laisvame kritime

2003-02-08 | Besiruošdamas išeiti iš lėktuvo kaip AFF grupės studentas, privalai įsitikinti, kad tavo instruktoriai taip pat jau pasirengę išėjimui. Tai atliekama pažvelgiant į kiekvieną instruktorių, esančius šonuose, šie turi linktelėti galva, jeigu pasirengę. Po to atliekamas skaičiavimas “viens-du-trys" . Stovint lėktuvo tarpduryje, švilpiant oro srautui ir variklio gausmui nustelbiant bet kokį kita garsą, gali pamiršti skaičiavimą balsu – niekas to negirdės. Skaičiavimas atliekamas judesiais. Iš pradžių linktelėk į lauką (“vienas”), po to vidun (“du”) ir tada atsispiri nuo lėktuvo (“trys”). Visa tai keletą kartų pakartosi su instruktoriais lėktuvui dar esant ant žemės. Tai labai svarbi instruktažo dalis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Pavojingos situacijos parašiutų sporte - išėjimas iš lėktuvo

2003-02-08 | Išėjimą priverstiniam skleidimui prižiūri instruktorius. Įsodindamas į lėktuvą, instruktorius privalo prisegti specialų diržą, jungiantį tavo parašiutą su lėktuvu (falas). Kiekvienam tavo veiksmui bus duodama atskira komanda. Viską daryk taip, kaip buvai mokintas instruktažo metu, atsistosi ir prie durų prieisi tik gavęs instruktoriaus signalą. Teisinga kūno poza tarpduryje, gerai žinai kuria koja ir kaip atsispirsi, iš karto po atsiskyrimo nuo lėktuvo kuo daugiau išsilenki (arka), rankos/kojos plačiai ir sulenktos, smakrą verti aukštyn, ir akimis dar spėsi pamatyti tolstantį lėktuvą. Prieš atsistodamas lėktuvo tarpduryje, privalai atkreipti dėmesį į falą – jis turi būti nesusipainiojęs, niekur nekliūvantis. Beje, tuo pasirūpins ir tavo instruktorius.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Pavojingos situacijos parašiutų sporte - lėktuve

2003-02-08 | Priklausomai nuo situacijos ir aukščio, šuoliui vadovaujantis instruktorius nuspręs, kokią komandą jums duoti: "Avarinis nusileidimas", arba " Išeinam". Skirtumas tarp šių dviejų komandų - aukštis. Jei esate pakilę daugiau, nei 300 m ir lėktuvas nesminga žemyn - parašiutininkai gali palikti lėktuvą. Static Line parengti parašiutininkai su apvaliais kupolais tikrai išsiskleis saugiai. Jei esate su sparno tipo kupolu, instruktorius gali liepti išėjimo metu iš karto skleisti atsarginį kupolą - jie išsiskleidžia greičiau. Jei instruktorius abejoja studento sugebėjimu iš karto skleisti atsarginį - jis tokį studentą gali išstumti iš lėktuvo, pats laikydamas jo atsarginio parašiuto žiedą. Tam jie ir yra instruktoriai, kad žinotų, kokių veiksmų imtis pavojaus akivaizdoje, priklausomai nuo situacijos ir aukščio.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Pavojingos situacijos parašiutų sporte - žemėje

2003-02-08 | Nuodugniais tyrimais nustatyta, kad šuoliai yra nesuderinami su svaigalais ir kvaišalais. Gyvuojanti tradicija "taisyti orą" yra veiksminga priemonė ginantis nuo darganos, bet jei esi padauginęs iš vakaro - rytinių šuolių geriau atsisakyk. Šokinėdamas blaivia galva, patirsi žymiai daugiau malonumo ir sumažinsi rizikos laipsnį. Atmink, kad nors kiek jaučiamų pagirių poveikis labai sustiprėja, kai sumažėja slėgis, t.y. pakyli lėktuve į aukštį. Bent kiek sulėtėję mąstymas, reakcija ir fiziniai refleksai bus tavo priešai, kurie gali užmušti tave. Taigi - prieš šuolius laikykis toliau nuo pagerti mėgstančių kompanijų, ir pasistenk gerai išsimiegoti.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Šachmatų kompozicijos pagrindai

2002-03-01 | Po daugelio metų pertraukos Lietuvos šachmatų kompozicijos mėgėjai sulaukė naujo lietuviško leidinio apie šachmatų kompoziciją. Liepos mėnesį leidykla "Mintis", užpildydama informacijos spragą, išleido A. Vilkausko knygą "Šachmatų kompozicijos pagrindai". Knygos apimtis - 435 puslapiai. Joje rasite daugiau kaip 450 įvairių autorių kompozicijų. Pažintis su šiuolaikiniu uždavinių sudarymo reikalavimais ir paslaptimis bus naudinga daugeliui skaitytojų, besidominančiu tiek uždavinių sprendimu, tiek jų sudarymu. Knygoje pateikiama medžiaga, kurią turi žinoti kiekvienas šachmatų kompozicijos mėgėjas. Vieniems ji bus žinomų tiesų patvirtinimu, kitiems taps pirma pažintimi. Bet ji visada padės skaitytojui turtinti šachmatinį intelektą, tapti geru kompozicijos kūrybos istorijos žinovu, kūrinių vertintoju. Knygoje skaitytojas susipažins su šachmatų kompozicijos pagrindinių reikalavimų formavimosi trumpa istorine raida, plėtros kryptimis ir mokyklomis, kompozicijos sritimis ir žanrais.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Apie leidinį "Šachmatiją"

2002-02-01 | Pirmuoju "Šachmatijos" žurnalo puslapiu, pirmuoju straipsniu prasideda įdomi Jūsų kelionė po šachmatų šalį. Kelionės vadovu Jums ištikimai tarnaus naujasis mūsų informacinis leidinys "Šachmatija". Jo puslapiai atskleis naujo pasaulio paslaptis ir nepakartojamą jo grožį. Šis leidinys skiriamas Jums - šachmatų kompozicijos mėgėjai. Manome, kad jis taps ištikimu ir įdomiu Jūsų laisvalaikio draugu. Leidinių, skirtų šachmatų kompozicijai, Lietuvoje nėra. Užsienyje išleisti leidiniai į Lietuvą patenka atsitiktinai. Naujų knygų apie šachmatų kompoziciją neturime. Informacija nepasiekia kompozicijų mėgėjų, nes nėra galimybių ją perduoti. "Šachmatijos" tikslas - įveikti šias kliūtis. Leidinio puslapiuose skaitytojai ras informacijos apie šachmatų kompoziciją iš viso pasaulio, bus publikuojami įvairūs teoriniai straipsniai, geriausių kompozicijų pavyzdžiai, supažindinsime su naujomis knygomis pas mus ir užsienyje. Daug kompozicijų paslapčių sužinos pradedantieji. Nuolat vyks sprendimo ir kompozicijų sudarymo konkursai. Supažindinsime su užsienyje organizuojamais konkursais ir jų geriausiomis kompozicijomis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

JAKOV ŠAUS

2001-04-16 | Izraelyje šaškininkams nėra galimybių profesionaliai užsiimti šaškėmis. Tai Tarybų Sąjungoje į šaškes žiūrėjo su pagarba, joms buvo skiriama nemažai dėmesio spaudoje, šimtai tūkstančių vaikų užsiiminėjo sporto mokyklose. Izraelyje nemanoma, kad intelektualūs žaidimai svarbūs jaunimui. Dar daugiau - ''dėka" mūsų žydiško biurokratizmo egzistuoja senai patvirtintas sporto šakų sąrašas, kuriame šaškių iš viso nėra. Štai taip: futbolas - žydiškas sportas, o šaškės - rusiškas, olandiškas, itališkas, bet ne žydiškas sportas! Todėl ir Jakov Šaus nuo ryto iki vakaro - tarnyboje. Jis - pastebima figūra rusakalbėje spaudoje. Laikraščių skaitytojai, populiarios radijo laidos “Žurnalistinis parlamentas” klausytojai neįtaria, kad temperamentingą, aršų apžvalgininką Romaną Moskovičią iš tikrųjų vadina kitaip ir savo laiku jis buvo žinomas Tarybų Sąjungoje šaškių meistras ir treneris. Rusų kalba rašantys vietiniai prozininkai ir poetai kuriuos griežtai “sudirba” literatūros kritikas Jakov Šaus, taip pat neįtaria, kad analizės meistriškumą ir puolamąją manierą j iš tobulino ne tik filologinėse studijose. Nuostabus interesų platumas - šitas žmogus įsigudrina suderinti keletą sudėtingiausių užsiėmimų. Jakov Šaus išaugo Lietuvoje, kur gyveno žinomas, bet ne pats žymiausias šachmatų meistras Vladas Mikėnas, o autoritetingų šaškininkų nebuvo.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Šachmatų klubas "Margiris"

1999-12-17 | Kilęs iš vieno seniausių pokario Lietuvoje - "Bangos" sporto klubo. Savarankiškai veikia nuo 1993 metų. "Bangos" vardu yra triskart iš eilės - 1989, 1990, 1991 m tapęs šalies čempionu, daugelio pirmenybių prizininku. 1992 m buvo iškovojęs teisę dalyvauti Europos klubų taurės varžybose. Po reorganizacijos pagrindine "Margirio" veiklos kryptimi tapo kompiuteriniai šachmatai.Po kurio laiko šiuolaikinė darbo metodika ėmė duoti pirmuosius vaisius : Lietuvos čempionu 1996 m. tapo Vytautas Šlapikas, klubo specializuotomis programomis, Interneto informacija naudojosi tarptautinis didmeistris, olimpietis Šarūnas Šulskis, VI vietos laimėtoja Europos mergaičių čempionate Salomėja Zaksaitė, pasaulio čempionato dalyvė Eglė Morkūnaitė. Kuomet klubą pradėjo remti Lietuvos chemijos pramonės gigantas - AB "LIFOSA", "Margirio" vyrų klubinė komanda 1998 m. Europos klubų taurės pogrupio varžybose Gožuve (Lenkija) užėmė IV vietą, o 1999 m. Paidėje (Estija) -V-ą. 1999 m. Europoje debiutavo klubo moterys, jos Nova Goricoje (Slovėnija) vykusiame čempionate užėmė XI vietą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Sporto ir kūno kultūros misija ir vizija

1996-09-16 | Olimpinės žaidynės, pasaulio ir kontinentų čempionatai taip pat atlieka savitą ir labai svarbią taikos, tautų suartėjimo ir supratimo misiją, kurią patvirtina ir ypatingas pasaulio TV ir kitų žiniasklaidos priemonių dėmesys. (Prisiminkime - buvo laikai, kai sportas vykdė tikrai šventą misiją: olimpinių žaidynių metu buvo nutraukiami net karai). Didysis sportas, atskleisdamas sportuojančio pašaukimą ir talentą, kartais nugalėtojus savo šalyjeišaukština iki nacionalinių didvyrių statuso. Tai veiklos sfera, galinti suteikti jaunai asmenybei pasaulinį pripažinimą. Šalies sporto didvyriai kartais atlieka dar vieną misiją - džiugina tautą, sukelia pozityvią euforiją, kas ne tik padeda darbingumui, bet turi įtakos ir sveikatai. Žinomi atvejai, kai ką tik išgarsėjęsšalies olimpinis čempionas pakelia savo šalies autoritetą daug labiau nei politikai. Šiuo požiūriu sportininkus galime laikyti ypatingais savo šalių ambasadoriais.Judėjimas, tapdamas gyvenimo būdo dalimi, atlieka visuomenės dvasinio ir fizinio sveikatingumo misiją. Jis, atspindėdamas bendrosios pasaulinės kultūros įvairovę, ne tik skatina sportavimą, betpraturtina visą sveikumo judėjimo žinių ir galimybių spektrą. Vis atsinaujinanti Olimpinių žaidynių programa dažnai įtraukia nacionalinių tradicijų sporto šakas, kurios išaukština pasaulyje atskiros šalies tautinius sportavimo ypatumus. Įsivaizduokime: jei ikiOlimpinių žaidynių lygio būtų pakylėtas mūsų kvadrato žaidimas arba lietuviškas ritinys... Skambėtų Lietuva!

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!