LT   EN   RU  
2021 m. kovo 5 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
Akimirkos sentencija
"Racionalus žmogus pats adaptuojasi prie savo aplinkos. Neracionalus gi atkakliai bando pačią aplinką pritaikyti prie savęs. Kaip tik todėl visas progresas ir priklauso nuo neracionaliųjų."
George Bernard Shaw
Draugai
Matulaičio bažnyčia
Lietuvių Tautinio Jaunimo Sąjunga
Tautinės krypties portalas
Etninės kultūros erdvė
Biržų krašto naujienos
Slaptai.lt - unikalus leidinys
Lietuvių sąjunga „Tauta ir Tėvynė“
Lietuvos žaliųjų judėjimas
Žaliosios minties laikraštis
Istorijos puslapiai
Receptai, patiekalai, kulinarija.
Skanus.lt
Reklama
  Sportas
RC įranga

2006-02-16 | Radijo valdymo įranga yra RC modelio "širdis". Jos pagalba valdymo komandos elektromagnetinėmis (radijo) bangomis perduodamos modeliui. Radijo bangos svyruoja tam tikru dažniu, kuris priklauso nuo kvarcinio generatorius arba kvarco, esančio siųstuve ir imtuve. Kvarcas – tai nušlifuotas kristalas su dviem plokštelių pavidalo auksiniais kontaktais. Norint vienu metu valdyti skirtingus modelius, reikia, kad kiekvienas modelis “atpažintų” savo siųstuvą. Siųstuvai ir imtuvai pagal dažnį skirstomi į dažnio juostas, kurios savo ruožtu suskirstytos į kanalus. Tarkime, jūsų siųstuvas ir modelyje esantis imtuvas priklauso 40MHz dažnio juostai ir veikia 51 kanalu, tuomet jūsų draugas, turintis tokį pat siųstuvą ir imtuvą, turės pakeisti juose esančius kvarcus į tarkime 52-ojo kanalo kvarcus. Toks dažnio juostų suskirstymas į kanalus leidžia kartu, be trukdymų naudoti siųstuvus, veikiančius toje pačioje dažnio juostoje. Lietuvoje Ryšių Reguliavimo Tarnyba yra leidusi radijo valdomiems modeliams naudoti tris dažnių juostas: 27MHz; 35MHz ir 40MHz. Todėl prieš perkant RC įrangą, būtina įsitikinti, kad ji atitinka nurodytus reikalavimus.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Badmintono istorija Lietuvoje

2006-02-16 | Badmintonas Lietuvoje pradėtas žaisti po 1957 metų. Tais metais Maskvoje vyko pasaulinis jaunimo ir studentų festivalis. Festivalio programoje buvo ir lig tol nematyta sporto šaka - badmintonas, kurį virtuoziškai žaidė į festivalį atvykę kinai. Vėliau jis pasiekė ir Lietuvą. 1962 metais buvo įkurta Lietuvos badmintono federacija, pradėti rengti ir šalies čempionatai. Atkūrus nepriklausomybę, po kelerių metų - 1992 metais Lietuva buvo priimta ir į Tarptautinę badmintono federaciją. Lietuviai pradėjo dalyvauti beveik visose oficialiose pasaulio ir Europos varžybose. Aukščiausias mūsų badmintoninkų laimėjimas - kaunietės Aušrinės Gabrėnaitės bronzos medalis Europos jaunimo čempionate Anglijoje 1989 metais (dar tada TSRS rinktinės sudėtyje). Šiuo metu kitas kaunietis Aivaras Kvedarauskas pateko į stipriausių pasaulio badmintoninkų šimtuką. Turime ir jaunų perspektyvių žaidėjų (Dainius Mikalauskas, Mindaugas Dabašinskas, Deividas Butkus ir Kęstutis Navickas iš Kauno, Erika Milikauskaitė, Ugnė Urbonaitė ir Ramūnas Bilius iš Kelmės, Neringa Karosaitė, Kristina Dovidaitytė ir Vilius Bulvydas iš Klaipėdos, Egidija Laurišaitė ir Akvilė Stapušaitytė iš Tauragės, Romanas Lesovodskis iš Vilniaus ir kt.). Badmintonas nuo 1992 metų yra ir olimpinių žaidynių programoje. Lietuviai olimpiadoje badmintono dar nežaidė.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Beisbolo istorija

2006-02-16 | Kaip žaidimas beisbolas atsirado prieš daugiau kaip 160 metų. Beisbolo kilmė neaiški. Kai kurie šaltiniai teigia, kad beisbolas yra kilęs iš seno anglų žaidimo “rounders”, kurio įvairios variacijos buvo žaidžiamos Amerikoje anglų kolonizacijos laikotarpiu. Kiti šaltiniai teigia, kad beisbolo panašumas į anglų žaidimą yra atsitiktinis, ir, kad beisbolo šaknys Jungtinėse Amerikos Valstijose, tikriausiai Cooperstown, New York, 1839 metais, kai Abner Doubleday (vėliau JAV armijos generolas) sugalvojo žaidimo schemą. Apie XIX a. pradžią žaidimas, žinomas “Vienos senos katės” pavadinimu (“One Old Cat”), tapo populiarus tarp moksleivių. Šiaurės Atlanto valstijose žaidimą žaisdavo trys berniukai. Kiekvienas gaudydavo ir atmušdavo kamuoliuką paeiliui. Atmušėjas pelnydavo tašką, kai nubėgdavo iki vienos bazės ir grįždavo atgal, neišmuštas iš žaidimo. “Dvi senos katės” (Two Old Cat”), “Trys senos katės” (Three Old Cat”), “Keturios senos katės” (Four Old Cat”) buvo šio žaidimo modifikacijos, kai žaisdavo atitinkamai 4, 6 ar 8 žaidėjai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Šiek tiek istorijos

2006-02-16 | „Sužaiskime biliardą“ – elegantiškai siūlo Kleopatra Čarmianui vienoje iš Šekspyro pjesių, ko gero tai žinomiausiais istorijoje žaidimo paminėjimas. Ši pjesė buvo parašyta 1609 metais, tuo tarpu biliardas iš tolimųjų rytų atkeliavo kur kas anksčiau. Biliardo istorija tai skirtingų kultūrų, laikotarpių, asmenybių poveikio atspindys. Prasidėjęs nuo lauko žaidimo, persikėlė į uždarą erdvę, ir keletą amžių buvo žaidžiamas ant stalo be kišenių. Tik aštuonioliktame šimtmetyje biliardas pamažu ėmė virsti į tą, kurį žaidžiame šiandien: atsirado stalai su kišenėmis, kur kas vėliau lazdos antgalis pasidengė oda, o dar po kurio laiko atsirado kreida šiam antgaliui. Biliardas visais laikais buvo viena įdomiausių pramogų. Biliardo stalai stovėjo Prancūzijos karalių rūmuose, šį žaidimą ypač mėgo karaliai Liudvikas IX bei Liudvikas XIV, karalienės Marija Stiuart bei Marija Antuanetė. Šis žaidimas buvo žaidžiamas ir Lietuvoje. Devyniolikto amžiaus Vilniuje veikė apie porą dešimčių biliardinių, viena jų prašmatniuose Verkių rūmuose.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Boksas

2006-02-16 | Boksas - kovinio sporto šaka, kurioje du vienodos svorio kategorijos asmenys kovoja tik kumščiais. Bokso varžybas randame jau Antikos laikais. Tai viena seniausių kovinio sporto šakų, pagal senumą nusileidžianti tik imtynėms. Boksas buvo viena senovės Graikijos Olimpinių Žaidynių sporto šakų. Graikų boksininkai naudodavo pirštines ir apsivyniodavo rankas žemiau alkūnių, tačiau kovodavo nuogi. Boksas buvo glaudžiai susijęs su senoviniu pankrationu, kuriame be smūginės technikos buvo įtraukti ir imtynių veiksmai, nors ir bokse dalis imtynių technikoso buvo naudojama, buvo nedraudžiami įvairūs metimai. Boksas nuo pankrationo skyrėsi dar tuom, kad pankratione praktiškai nebuvo taisyklių, o bokse šiokie tokie apribojimai buvo. Nepaisant minimalių apribojimų, bokso kovos dažnai baigdavosi mirtimi, nes smūgiuoti buvo leidžiama ne tik kumščiais, bet ir galva, kojomis, alkūnėmis. Kovos neturėdavo laiko apribojimų, tęsdavosi tol, kol vienas boksininkų nebepajėgdavo kovoti. Raundas trukdavo iki nokdauno.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Dailusis čiuožimas

2006-02-16 | Dailusis čiuožimas - sporto šaka, kur dalyviai čiuožia ledu figūrinėmis pačiūžomis skambant muzikai. Rengiamos individualios vyrų ir moterų, porų varžybos bei porų ledo šokiai. Čiuožiama 53-60 m ilgio ir 26-30 m pločio ledo aikštelėje. Teisėjai vertina čiuožimo figūrų ir šokio elementų atlikimo kokybę, figūrų įvairovę, sudėtingumą, judesių darnumą, kompozicijos originalumą, čiuožimo grožį. Ledo šokiuose vertinamas artistiškumas ir techniškumas. Nugalėtojas nustatomas sumuojant balus. Pavienio ir porų dailiojo čiuožimo varžybose yra privalomoji bei laisvoji programos, ledo šokiuose - privalomieji šokiai, originalusis ir laisvasis šokiai. Dailusis čiuožimas minimas jau XII amžiuje, manoma, jog atsirado Olandijoje. 1742 m. Edinburge įkurtas pirmasis klubas. Nuo 1891 m. rengiami Europos čempionatai, nuo 1896 m. - pasaulio. 1908 ir 1920 m. dailusis čiuožimas įtrauktas į vasaros olimpinių žaidynių programą, nuo 1924 metų dailusis čiuožimas įtrauktas į pradėtų rengti žiemos olimpinių žaidynių programą. Ledo šokiai į olimpinių žaidynių programą įtraukti nuo 1976 metų. Lietuvoje susidomėjimas dailiuoju čiuožimu prasidėjo 1923 m, 1924 m. surengtos varžybos. 1931 m. surengtas pirmasis Lietuvos čempionatas. Žymiausi dailiojo čiuožimo atstovai - Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas, ledo šokių varžybų Europos ir pasaulio bronzos medalių laimėtojai.

Lankomumo reitingasKomentarų: 6

plačiau >>

Dviračių sportas. Istorija

2006-02-16 | 1924 m. Lietuvos dviratininkai dalyvavo olimpinėse žaidynėse Paryžiuje. 1991 m. Berlyne buvo atkurta Lietuvos dviračių sporto federacijos narystė UCI (Tarptautinėje dviračių sporto sąjungoje). Dviračių sportas, 1990 m. atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, tapo viena iš rezultatyviausių sporto šakų ir buvo atstovaujamas 4-jose vasaros olimpinėse žaidynėse.
2001 m. Pasaulio plento čempionate (Lisabonoje, Portugalijoje) Rasa Polikevičiūtė tapo pasaulio grupinių lenktynių čempione bei iškovojo 4 vietą asmeninių lenktynių laikui rungtyje. Tame pačiame čempionate Edita Pučinskaitė tapo pasaulio grupinių lenktynių vicečempione. 2002 m. Pasaulio jaunimo plento čempionate (Zolder, Belgijoje) Tomas Vaitkus tapo pasauliojaunimo asmeninių lenktynių laikui čempionu. 2003 m. Pasaulio treko čempionate Edita Kubelskienė iškovojo sidabro medalį grupinių lenktynių rungtyje. Vyrų komanda (Tomas Vaitkus, Aivaras Baranauskas, Linas Balčiūnas, Raimundas Vilčinskas) iškovojo 5 vietą komandinėse lenktynėse. Diana Žiliūtė asmeninių persekiojimo lenktynių rungtyje buvo 5, o Tomas Vaitkus grupinėse lenktynėse užėmė 5 vietą.
2003 m. Pasaulio jaunių treko čempionate dvi Lietuvos dviratininkės merginos iškovojo sidabro medalius: Agnė Bagdonavičiūtė - grupinėse lenktynėse, o Eglė Cekanauskaitė - asmeninėse persekiojimo lenktynėse.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Fechtavimas. Istorija

2006-02-16 | Šaltojo ginklo valdymo menas siekia gilią senovę. Žmogus privalėjo gerai valdyti ginklą , jį tobulinti tam, kad susirastų maisto, apgintų būstą, žemę kurioje gyveno, galiausiai užgrobtų naujas teritorijas ir įsigytų didesnę valdžią. Taikiu metu kariai taip pat norėdavo išbandyti savo jėgas. Tuo tikslu buvo vykdomos varžybos. Seniausias šaltinis, bylojantis apie vykusias fechtavimo varžybas yra bareljefas, rastas 1190 m. pr. Kr. Ramzio III statytoje šventykloje (aukštutiniame Egipte). Ištyrus jį paaiškėjo, kad fechtavimosi varžybos buvo vedamos 400m. anksčiau nei pirmosios Olimpinės žaidynės senovės Graikijoje. Viduramžiais vykdomi riterių turnyrai, dvikovos. XVIa. išradus paraką fechtavime įvyko didelis lūžis. Žmogui vis labiau pradėjo tarnauti šaunamasis ginklas. Kalaviją pakeitė lengvesnė špaga. Ją naudojant veiksmai tapo greitesni ir įvairesni. Šaltasis ginklas dažniausiai buvo naudojamas dvikovose. XVIIa. viduryje Europoje fechtavimas špaga vis tobulėjo. Ypač vertinami buvo italų ir prancūzų fechtavimo mokytojai. Italų fechtuotojai daugiau dėmesio skyrė pačiai dvikovai, prancūzų mokyklose vyravo išorinė kovos forma, kuri dažnai virsdavo manieringumu. XVIIa. viduryje fechtavimo mokymui pradėta naudoti sutrumpinta špagą (floretę), kuri buvo šiuolaikinės rapyros prototipas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo istorija

2006-02-16 | 1940m. Kaune buvo surengtos pirmosios baidarių irklavimo pirmenybės, kuriose dalyvavo tik kauniečiai. 1957m. Europos čempionatas, Gentas: A. ir M. Rudzinskai K-4 1000 auksas.
1958m. Pasaulio pirmenybės, Praha: Alfonsas ir Mykolas Rudzinskai (Lietuva) su V.Zvezdkin ir V.Stepanov (Rusija) iškovojo K-4 10000 bronzos medalius. 1959m. II TSRS tautų spartakiadoje aukso medalius iškovojo baidarių irkluotojai L. Fedorenka ir M. Rudzinskas. 1960m. XVIII olimpinėse žaidynėse Romoje debiutavo b/k irklavimo atstovas M. Rudzinskas, iškovota 4 vieta, truko tik 0,14sek. iki medalio. 1960m. b/k irklavimas pradėtas kultivuoti Panavėžyje. 1971m. Pasaulio čempionatas, Belgradas: Vladui Česiūnui C-1 1000 buvo įteiktas bronzos medalis. 1971m. V TSRS tautų vasaros spartakiadoje aukso medalį iškovojo kanojininkas V. Česiūnas. 1972m. V. Česiūnas iškovojo pirmąjį olimpinį auksą Miunchene, dvivietė kanoja, 1000m., 3.52,60. 1972m. pradėta rengti tarptautinė "Galvės regata". 1973m. Pasaulio čempionatas, Tamperė: V. Trukšinas K-1 4x500 auksas ir K-1 500 sidabras, V. Česiūnas C-2 10000 auksas ir C-2 1000 sidabras, R. Vienažindis C-1 1000 sidabras.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Vilkaviškio rajono slidininkų klubas

2006-02-16 | Rajone, kaip ir visoje Respublikoje, kalnų slidinėjimas atgimė apie 1996m., kai Vilkaviškietis Stanislovas Petrukaitis savo autobusu pradėjo vežti grupes slidinėti į Slovakiją. Nuo 2000 m. žiemos Vištyčio apylinkėse keltuvą slidininkams prie savo namelio įrengė ir eksploatuoja iki šiol čia gimęs ir užaugęs Eduardas Žinevičius. Idėja įrengti rimtesnę slidinėjimo trasą Vištyčio apylinkėse brendo seniai, deja neatsirado tos idėjos vykdytojų- kolūkių ir valstybinių įmonių laikai baigėsi seniai, o vietos savivaldos valdžia, kaip visada, tam neturi pinigų. Iniciatyvos "pajudinti reikalą iš vietos" ėmėsi Linas Dubickas- vienas iš slidinėjimo entuziastų, susižavėjąs šiuo aktyviu žiemos poilsiu ir sportu 1997m. 2001 m. pavasarį su grupe bendraminčių Vištyčio regioniniame parke buvo rasta vieta, kur buvo nutarta toliau ieškoti būdų, kaip galima būtų įrengti slidinėjimo trasą, keltuvą ir t.t. 2001 06 22 d. Vilkaviškio raj. savivaldybėje, kaip visuomeninė organizacija, buvo įregistruotas Vilkaviškio rajono slidininkų klubas, kurio tikslas- suburti aktyvaus žiemos sporto ir poilsio mėgėjus ir organizuoti slidinėjimo bazės Vilkaviškio rajone įrengimą. Klubo nariais tapo 25 žmonės iš Marijampolės apskrities. Klubui vadovauja jo pirmininkas Linas Dubickas. Atlikus visą eilę derinimų ir gavus suinteresuotų žinybų sutikimus, Klubas konkurso būdu išsinuomojo 5 ha miško plotą prie Vištyčio ežero Vilkaviškio rajone. Vietovės aukštis yra vid. 200 m.virš jūros lygio, todėl sniegas čia išsilaiko žymiai ilgiau, nei vidutiniškai Lietuvoje.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!