LT   EN   RU  
2021 m. kovo 5 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Sportas
Regbio klubas “Kuršiai”

2006-01-15 | Regbio komanda “Kuršiai” įkurta 1978 m. Regbininkai per tą laikotarpį iškovojo daug gražių pergalių. Tai LTSR čempionato prizininkai, Žalgirio SSD žaidynių prizininkai, Dariaus ir Girėno taurės turnyras. Dėl finansinių problemų komanda nedalyvavo LR (Lietuvos Respublikos) čempionato 1992-95 m. varžybose. 1995 m. didelių pastangų dėka komanda vėl buvo sukomplektuota. Sudalyvavo 5-iose PLSŽ (Pasaulio Lietuvių Sporto Žaidynės), užimta 5-ta vieta. Pradėta dalyvauti nuolatiniame LR čempionate. 1997 m. iškovota mažoji Regbio Taurė, užimta aukšta 4-ta vieta LR čempionate ir iškovota teisė žaisti A grupėje, 1998 m. mažoji Regbio Taurė. Lietuvos regbio čempionate A grupėje laimėti bronzos medaliai. 1999 m. Lietuvos regbio čempionate užimta III vieta, todėl komanda iškovojo teisę atstovauti Lietuvos Respubliką Baltijos regbio lygoje. Klubas vienija 50 regbio žaidėjų ir veteranų. Vaikų, jaunučių, jaunių komandose treniruojasi apie 100 vaikų ir jaunuolių. 1999 m. LRČ pirmenybėse vaikai gimę 1988-89 m. užėmė III vietą, vaikai gimę 1986-87 m. užėmė II vietą, vaikai gimę 1984-85 m. užėmė III vietą, jaunučiai gimę 1982-83 m. užėmė III vietą. Klubo žaidėjai, pradedant suaugusiais ir baigiant vaikais, yra kviečiami į Lietuvos rinktines ir atstovauja mūsų šalį užsienyje. Suaugusių rinktinei yra atstovavę šie “Kuršių” regbininkai: T.Milkontas, T.Bieliauskas, K.Jukna, K.Verpečinskas, G.Vilkaitis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Regbio klubas “BaltRex”: entuziazmas ir ištikimybė tradicijoms

2006-01-14 | Ištikimybė tradicijoms – pagrindinis regbio klubo “BaltRex” bruožas, išlikęs nuo pat jo įkūrimo. Komanda išsiverčianti gan kukliu net ir Lietuvos mastais biudžetu, liūto dalį kurio tradiciškai dengia ištikima klubo rėmėjas UAB “Putokšnis”, aikštelėje sužiba geru savo žaidimu. Tačiau net ir prarasdamas savo geriausius žaidėjus, klubas sugeba atsitiesti, vėl susiburti į vieną kumštį ir nepailsdamas siekti naujų aukštumų. Ištisus metus prie “BaltRex” komandos vairo stovi Augustas Taralis (1962), nuo 2000 m – Lietuvos nacionalinės jaunių rinktinės vyriausias treneris. Komandos strategas negaili jėgų žvalgydamasis, atrinkdamas bei augindamas naujus talentus savo komandai. Tradiciniai “BaltRex” kozeriai: komandinis žaidimas, aktyvi gynyba ir... geras treneris. Regbio klubas “BaltRex” 2001 ir praeitais metais buvo Lietuvos regbio 7- ių žaidimo čempionai, nuo 2000 metų klubas Lietuvos 15- os regbio turnyre pastoviai užima 2- ą vietą. Regbio klubas “BaltRex” gali pasigirti ne tik Lietuvoje pasiektais rezultatais. Klubas užėmė pirmą prizinę vietą Švedijoje vykusiame Baltijos regbio 7- ių čempionate.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Šiaulių regbio istorija

2006-01-12 | Praėjo daug metų, kai į Šiaulius atkeliavo egzotiškas žaidimas – regbis. Su neįprastos “H” formos vartais, su dar keistesniu žaidimui ovalo formos kamuoliu, su trisdešimt vyrų, besigrumiančių aikštėje. Prieš gerą ketvirtį amžiaus atvyko regbis, ėmė ir pasiliko Šiauliuose, matyt, visiems laikams. Pirmoji informacija apie regbį išspausdinta Šiaulių miesto laikraštyje “Raudonoji Vėliava” 1973 m. Spalio 5 d. Autorius – F. Paškevičius. Informacijų, straipsnių apie regbį miesto ar respublikos spaudoje buvo rašoma daug. Susidomėjimą naujuoju žaidimu parodė dviračių ir variklių gamyklos “Vairas” sporto metodininkas V. Žymančius. Tuo metu gamyklos direktoriumi buvo V. Narijauskas, vyr. buhalteris – V. Petrovas, profsąjungos komiteto pirmininkas – E. Vileikis. Sporto kolektyvui vadovavo V. Motiejūnas. Miesto sporto komiteto pirmininku buvo A. Skarbalius, vėliau – S. Kalvinis. Mieste pasirodė pirmieji skelbimai, kviečiantys į regbio sekciją. Pradžia buvo kaip niekad sunki. Kaip prisimena Feliksas Paškevičius “Paskelbtą valandą stadione laukiu atvykstant pirmųjų norinčių treniruotis. Dairausi, niekas neateina, nieko nematyti.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Jojimo centras "Prosperas"

2006-01-10 | Kviečiame visus į mūsų žirgyną. Jūs sužinosite kaip malonu leisti laisvalaikį balne, bendrauti su žirgais. Jojimo pamokos vyksta kiekvieną dieną, patogiu Jums laiku. Kvalifikuoti treneriai išmokys Jus joti arba padės tobulinti jau turimus jojimo įgūdžius. Čia Jūs galite išsinuomoti gardą savo žirgui. Mes garantuojame puikią žirgo priežiūrą. Žirgai šeriami kokybiškais pašarais, gauna morkų, vitaminų priedų, yra soliariumas žirgams. Savo žirgus pas mus laiko verslininkai bei užsieniečiai, gyvenantys Vilniuje. Siūlome Jums nusipirkti žirgą " Prospero" žirgyne. Mes galime juos prižiūrėti, treniruoti Jus ir Jūsų žirgą. 1999 metais žirgyne buvo suformuota veislinė banda. Visos veislinės kumelės, įvežtos iš Vokietijos, yra geros kilmės ir sukergtos su garsių linijų eržilais. Dabar jau didžiuojamės gražiu prieaugliu ir tikimės iš jo gerų rezultatų sporte. Visos kumelės ir kumeliukai vasaros laikotarpiu išvežami į vasaros arklides Kernavėje. Čia yra aptvarai ganykloms ir puikios sąlygos žirgams. Be jojimo, mūsų žirgyne žiemos metu galite pasivažinėti rogėmis. Vasarą planuojame įsigyti karietą, kurioje galėsite pasigrožėti Gineitiškių gamtovaizdžiu. Dar viena iš paslaugų mūsų žirgyne - žirgų nuoma išvažiuojamiems pobūviams. Šiuo metu ypač populiaru, rengiant kokį nors pabūvį, svečius pasitikti su raiteliais, kurie neša fakelus arba tiesiog prajoja ir pademonstruoja jojimo meną.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Meninės gimnastikos sporto klubas "Barbė"

2006-01-01 | Meninė gimnastika Klaipėdoje kultivuojama nuo 1979 metų kompleksinėje sporto mokykloje. 1994 metais įsikūrė meninės gimnastikos sporto klubas "Barbė". Dabar šiame klube sportuoja 50 gimnastų, kurie pavieniui ar rinktinėse atstovauja Lietuvą tartautiniuose festivaliuose bei konkursuose.

Festivaliai:

1994m. - Italijoje; 1996m. - Portugalijoje; 1998m. - Italijoje; 2000m. - Šveicarijoje, Italijoje; 2002m. - Švedijoje.

Konkursai:

1994 - 1996m. Prancūzijoje, Belgijoje, Vokietijoje, Vengrijoje, Austrijoje, Ispanijoje.
1998 - 2000m. Norvegijoje, Graikijoje, Vengrijoje, Japonijoje, Kanadoje.
2000 - 2002m. Graikijoje, Šveicarijoje, Prancūzijoje, Lenkijoje, Vengrijoje, Vokietijoje.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

"Chelsea" trenerio treniruočių cikle: šuoliai į vandenį ir sinchroninis plaukimas

2005-09-07 | Londono „Chelsea“ strategas Jose Mourinho savo auklėtiniams į treniruočių ciklą įtraukė pora naujų ir gana keistų disciplinų. Nuo šiol visiem Anglijos čempionų klubo futbolininkams fizinės treniruotės metu bus privalomi šuoliai į vandenį ir sinchroninis plaukimas. Ekstravagantiškojo portugalo nuomone, tokia naujovė ir vandens sporto šakos padės jo auklėtiniams pagerinti koordinaciją. Kol kas dar nėra aišku, kaip į tokią stratego naujovę reaguos ekipos lyderiai, kadangi dauguma jų šiuo metu yra išvykę į savo šalių nacionalinių rinktinių stovyklas ir ruošiasi atsakingoms 2006-ųjų metų pasaulio čempionato atrankos kovoms.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Europos vandens slidinėjimo čempionatas

2005-08-09 | Tik ką baigėsi Austrijos mieste Linze vykęs Europos vandens slidinėjimo čempionatas, kuriame mūsų šalį atstovavo daugkartinis Lietuvos čempionas ir rekordininkas Ričardas Lažinskas. Čempionate dalyvavo 105 sportininkai iš 21 šalies. Į čempionatą galimą patekti tik atitikus specialius reitingavimo kriterijus. Šuolių nuo tramplyno su vandens slidėmis rungtyje Ričardas nušokęs 52,00 m užėmė 28-ąją vietą, o slalomo rungtyje buvo 50-tas. Lietuvos vandens slidininkų sąjunga šį R. Lažinsko rezultatą vertina kaip gerą - po ilgą laiką (visą praeitą sezoną ir šio sezono pradžioje) šį sportininką persekiojusių rimtų traumų ir tikisi naujų pasiekimų dar šį sezoną.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Skausmą nugali noras pažinti pasaulį ir būti geriausiomis

2005-08-08 | Keturios vos 11 ir 12 metų mergaitės jau yra kviečiamos pasirodyti didžiausiuose renginiuose, tarptautiniuose festivaliuose bei varžosi su profesionalais. Žiūrovai joms ploja atsistoję, o konkursinės varžybos dėl jų tampa nekonkursinėmis - visiems aišku, kas susišluos pirmąsias vietas. Tai vienuolikmetės Kristina Valavičiūtė ir Meda Kamsiukaitė bei dvylikmetės Adelė Barysaitė ir Greta Ulčickaitė - gabios, talentingos bei nevaikiškai darbščios, užsispyrusios ir ambicingos Alytaus jaunimo centro cirko "Dzūkija" artistės. Penktus metus cirką lankančios gimnastės, pasak cirko vadovės Julijos Riabovos, daro stebuklus - per vienerius metus sugebėjo paruošti numerį ir su juo pasirodė scenoje, kas cirke beveik neįmanoma. Mergaitės jau dalyvavo tarptautiniuose cirko festivaliuose Latvijoje, Slovakijoje, Vokietijoje. Rugpjūčio pabaigoje vėl važiuos į varžybas Vokietijoje, kuriose jau yra ir prizinis 15 tūkstančių eurų piniginis fondas. "Didelių vilčių nededame, mat į varžybas, kuriose yra piniginiai laimėjimai, susirenka geriausieji. Mergaitės varžysis su profesionalais. Tačiau vien tai, kad jos pakviestos į tokio lygio festivalį, jau reiškia labai daug", - kalbėjo J.Riabova.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kas patiko jaunam A. Saboniui

2005-08-02 | 1986 m. paklaustas, kokiam šalies sportininkui jaučia didžiausią pagarbą, Lietuvos krepšinio milžinas Arvydas Sabonis netikėtai atsakė, kad... meninės gimnastikos virtuozei Daliai Kutkaitei. "Meninė gimnastika man apskritai prie širdies, o stebėti, kaip Dalia vinguriuoja kaspinu, žongliruoja kuokelėmis ar valdo šokdynę, vienas malonumas", - kalbėjo 1985 m. Europos čempionas A. Sabonis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Tarptautinė šachmatų diena

2005-07-29 | Tarptautinė šachmatų diena švenčiama nuo 1966 m. Pasaulinės šachmatų federacijos FIDE sprendimu. Šachmatai – labai senas žaidimas. Archeologiniai kasinėjimai rodo, kad žaidimui apie 2000 metų. Šachmatai atsirado Indijoje. „Šach-mat“ reiškia „valdovas mirė“. Pasaulyje šachmatai paplito per paskutiniuosius du šimtmečius. Filidoro laikais (XVIII amžius) šachmatų centru tapo Paryžius ir Londonas. Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos šachmatininkai pradėjo rengti tarpusavyje turnyrus. XIX a. metais susiformavo dar keli šachmatų centrai: Vokietijoje, Rusijoje, Austrijoje-Vengrijoje. XIX a. šachmatai išplito po visą Europą. Šiais laikais šachmatais žaidžiama beveik kiekvienoje pasaulio šalyje. Pasaulinė šachmatų federacija (FIDE) įkurta 1924 m. Lietuvoje šachmatais pradėta žaisti apie XVII a.. Tuomet tarpusavyje rungtyniavo Lietuvos didikai. 1887 m. Vilniuje buvo įkurtas pirmasis šachmatų būrelis (šachmatų susirinkimas, pagal Peterburgo pavyzdį). Šiuo metu Lietuvos šachmatų meistrai gerai žinomi ir lenkia Europos šachmatų žaidėjus. Žymiausi Lietuvos didmeistriai: Eduardas Rozentalis, Viktoras Gavrikovas, Aloyzas Kveinys, Vidmantas Mališauskas, Darius Ruželė, Šarūnas Šulskis, Viktorija Čmilytė, Dagnė Čiukšytė.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!