LT   EN   RU  
2021 m. kovo 5 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Sportas
Anonsas: trečioji Turino olimpinių žaidynių diena

2005-02-13 | Vasario 13-ąją, trečiąją XX-ųjų Turino žiemos olimpinių žaidynių dieną, bus išdalyti dar 4 olimpinių medalių komplektai ketverių finalinių varžybų nugalėtojams. Šiandien Turine ir šešiose jo savivaldybėse vyks kur kas mažiau finalinių žiemos sporto šakų varžybų nei vakar. Prieš dieną olimpiečiams buvo įteikti net 9 olimpinių medalių komplektai. 13 val. popietę prie starto linijos stos dar viena Lietuvos slidininkė biatlonininkė Diana Rasimovičiūtė. Ji individualiose 15 km lentynėse, vyksiančiose Turino priemiestyje Cesana San Sicario, varžysis kartu su keturiomis kaimyninės Latvijos biatlonininkėmis – Anzela Brice, Gerda Krumina, Madara Liduma ir Linda Savlaka, este Eveli Saue bei kitų šalių sportininkėmis. Šias rungtynes nuo 13 val. tiesiogiai transliuos Lietuvos televizija. Be to, tiesiogiai bus transliuojamos ir nuo 15 val. prasidėsiančios snieglenčių sporto finalinės rungtynės.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Plungės visuomeninis šachmatų klubas "Bokštas"

2005-01-29 | Plungės visuomeninis šachmatų klubas "Bokštas" yra visuomeninė pelno nesiekianti organizacija, kuri vienija daugumą Plungės rajono šachmatininkų ir koordinuoja šachmatų veiklą rajone. PVŠK "Bokštas" yra Lietuvos šachmatų federacijos narys. Klubo direktorius yra Lietuvos nusipelnęs treneris, Plungės rajono garbės pilietis, Plungės sporto mokyklos šachmatų treneris bei tarptautinių šachmatų turnyrų "Plungė'XX" organizatorius Vitalius Vladas Andriušaitis. Plungės visuomeninis šachmatų klubas "Bokštas" kasmet organizuoja tarptautinius šachmatų turnyrus "Plungė'XX", kuriuose yra dalyvavę šachmatininkai iš JAV, Rusijos, Austrijos, Vokietijos, Anglijos, Norvegijos, Ukrainos, Baltarusijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Moldovos, Lenkijos, Estijos, Latvijos bei, žinoma, Lietuvos. Šį turnyrą nuolat remia Plungės rajono savivaldybė ir AB "Linų audiniai". Klubas taip pat kasmet organizuoja Plungės rajono suaugusiųjų asmenines pirmenybes, šeimų komandų pirmenybes, šventinius "žaibo" turnyrus bei kitas įvairias varžybas. Be to, organizuojamos vaikų vasaros treniruočių stovyklas, įvairūs mačai bei simultanai su tarptautiniais didmeistriais.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Korespondenciniai šachmatai Lietuvoje ir tarptautinėje arenoje

2005-01-24 | Šachmatai Lietuvoje žinomi nuo viduramžių. Atliekant archeologinius kasinėjimus Trakų pilyje 1956 - 1957 m. buvo aptiktos kaulinės šachmatų figūrelės. Jos datuojamos XIV amžiumi. Organizuotos šachmatų judėjimo formos datuojamos XIX amžiumi, kai įvairiuose miestuose susikūrė šachmatų būreliai. Iš tų laikų mus pasiekia ir pirmosios žinios apie šachmatų žaidimą paštu. Žinios apie pirmąsias korespondencinių šachmatų varžybas siekia 1866 metus. Tai buvo mačas iš dviejų partijų Klaipėda - Hanoveris. Antros žinomos varžybos įvyko 1888 metais. Tai buvo mačas Vilnius – Voronežas. Buvo žaidžiamos dvi partijos. Vilnių atstovavo J. Levis, S. Matedžis, M. Prozorovas ir O. Rukas. Voronežo komandoje žaidė A. Veberis, D. Gravirovskis, J. Kalinskis ir G. Karenovskis. Rezultatu 1,5:0,5 laimėjo voronežiečiai. Vilniečiai nugalėtojams turėjo sumokėti 25 rublius. Augant korespondencinių šachmatų populiarumui, po antrojo pasaulinio karo Lietuvos šachmatų federacijos sudėtyje buvo įkurta neakivaizdinių šachmatų komisija. Jai vadovavo vilnietis Leo Finkelšteinas (1922 - 1968).

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Valdas MALINAUSKAS - Praktinis šaudymas. Kas tai?

2004-12-28 | Praktinio šaudymo varžybų dalyviai yra skirstomi į atskiras grupes pagal naudojamų ginklų rūšis. Tokios grupės yra vadinamos divizionais. Mažiausias dalyvių skaičius divizione yra penki. NPŠA yra rengiamos trumpavamzdžių ginklų (pistoletai ir revolveriai), lygiavamzdžių ir graižtvinių šautuvų varžybos. Gali būti rengiamos ir visų minėtų ginklų kategorijų jungtinės varžybos - turnyras. Visi ginklai divizione dar yra skirstomi pagal šaudmens galingumą į MINOR (mažos galios) ir MAJOR (didelės galios) grupes. Šaudymas MAJOR ginklu suteikia pranašumą - dalyvis gauna daugiau taškų, nes tiksliai šaudyti didelės galios ginklu yra sudėtingiau. Taip yra realizuojamas vienas principų - premijavimas už galingumą. Kiekvieno diviziono ginklams yra keliami reikalavimai. PRODUCTION divizione naudojami 9 mm kalibro serijiniai ginklai. Vaizdžiai tariant, - pistoletai ir revolveriai "nuo konvejerio", be jokių patobulinimų. STANDARD divizione šaudo kiek galingesniais 10 mm kalibro šoviniais. Leidžiami itin nežymus ginklo pakeitimai, pavyzdžiui, ryškiau nudažomas taikiklis. Dar daugiau ginklo pakeitimų leidžiama MODIFIVE divizione. Sportininkai tobulina taikiklį, pritaiko priedą, lengvinantį apkabos keitimą, montuoja kompensatorių, mažinantį atatranką šaudant 9 mm kalibro šoviniais.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Vandens slidininkų nuotykiai

2004-12-03 | Penktadienį 16.32 šeši vandens slidininkai (Agnė, Vaiva, Gintaras, Liova, Jonas ir aš) leidosi į neapsakomą avantiūrą - pasislidinėjimą per lietų. Deja, mūsų vadas nespėjo į traukinį(tiesą pasakius, aš ir pati vos nepavėlavau:), todėl žygį pradėti teko mums vieniems. Išlipę Pailgio stotelėje, pasukome prie Žeimenos upės, ketinome surasti tiltuką, užkurti laužą ir laukti vado. Bet netrukus paaiškėjo, jog nelabai kas iš mūsų žino, kaip rasti tą tiltuką. Kur eiti: į kairę ar į dešinę? Pasikliovę Jono nuojauta, pasukome į kairę. Žygiavome nešdamiesi savo vandens slides, gėrėdamiesi lietaus kaukšėjimu į jas, kol priėjome sodybą. Ilgai nesusimąstę, nusprendėme patrumpinti kelią prie upės tiesiai per ją. Bet sargybiniams šuniukams tai, matyt, nelabai patiko ir jie kaip įmanydami garsiau ėmė siųsti aliarmo ženklus savo šeimininkui. Gerai, kad spėjome pasprukti, nes piktas šeimininkas išėjo į lauką daryti tvarkos rimtai apsiginklavęs. Priėję prie upės, nustatėme, kad nuo tiltelio tolstame, vadinas, reiktų grįžt, bet niekas neturėjo noro akis į akį susidurt su apsiginklavusiu ir akivaizdžiai priešiškai nusiteikusiu žmogėnu, todėl padarėme nemažą lanką, bet galų gale radome savo tiltelį ir perėję jį, įkūrėme laužą. Per tuos klaidžiojimus vado teko laukti ne taip jau ilgai, o ir tą laiką mes efektyviai išnaudojome, pvz. taip išvaškavome slides, kad jos ėmė slysti ne tik į priekį, atgal, bet ir į šonus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Meninės gimnastikos salėje - ašaros ir įžeidinėjimai

2004-11-12 | "Idite von, zakroite rot!" ("Eikite lauk, užčiaupkite burną") - tokiais žodžiais viena sporto mokyklos "Viesulas" meninės gimnastikos trenerė atsakė savo auklėtinės aštuonmetės Beatričės S. mamai ir močiutei, panorusioms išsiaiškinti, kodėl jų atžala iš treniruočių namo grįžta verkdama. Jau beveik penkerius metus Beatričė lanko meninę gimnastiką. Nuo pat pradžių jos mamai buvo atvirai sakoma, jog didelių perspektyvų ir pasiekimų jų mergaitė meninėje gimnastikoje nepasieks, nors imli ir gabi gimnastė komandiniuose pasirodymuose puikiausiai tinka. Kurį laiką viskas klostėsi kuo puikiausiai. Beatričė yra dalyvavusi konkursuose, kur drauge su savo komandos narėmis pelnė ketvirtą ir šeštą vietas. "Tačiau prieš dvejus metus viskas apsivertė aukštyn kojom, - pasakojo mergaitės močiutė ponia Vanda. - Ne kartą anūkė iš treniruočių grįždavo apsiverkusi ir pasakodavo, kad jos ir dar vienos mergaitės trenerė Valentina Bagrijeva net nepastebi". "Beatričė guodėsi, kad yra laikoma tarsi antrarūše gimnaste. Iš pradžių stengėmės nesikišti ir nepriekaištauti trenerei, manėme, kad tai laikinas nesusipratimas. Juolab kad ir kita trenerė, kuri ilgą laiką treniravo mūsų dukrą, - Natalija Trofimiuk - taip pat siūlė nesikišti ir neieškoti teisybės, sakė, jog pačios trenerės šią situaciją išsiaiškins. Tačiau kuo toliau, tuo labiau mūsų vaikas išgyveno dėl trenerės Valentinos darbo", - pasakojo mergaitės močiutė.

Lankomumo reitingasKomentarų: 3

plačiau >>

Aplenktos kauno gimnastės

2004-11-10 | Vilniuje vyko Lietuvos meninės gimnastikos taurės varžybos, kuriose kovojo suaugusios sportininkės (gimusios 1989 metais ir anksčiau) bei jaunės (gimusios 1990 metais ir vėliau). Visus suaugusių dalyvių prizininkių pakylos laiptelius okupavo vilnietės: Ieva Urenceva (82,6 balo), Jelena Koroliova (81,4) ir Gintarė Pivoriūtė (80,3). Per metus labai progresavusi klaipėdietė Gintarė Pčalinaitė (trenerė Valentina Bagrijeva) kartu su vilniete Dovile Krupėnaite pasidalijo 4 ir 5 vietas. Abi gimnastės turi po 73,3 balo. Praėjusiais metais klaipėdietė buvo tik devinta. Tik dviejose rungtyse iš keturių dalyvavusi Agnė Kurmanavičiūtė užėmė 11 vietą. Iš viso vyriausių dalyvių grupėje varžėsi 15 sportininkių. Trenerė V.Bagrijeva buvo patenkinta Vaiva Stonkute. Jaunių grupėje į priekį praleidusi tik vilnietę Liną Papartytę (pelnė 77,2 balo) mūsų gimnastė užėmė antrą vietą – 73,5. Taip pat pačių geriausių žodžių nusipelnė ir Greta Laučkaitė. Ji praėjusiais metais nepateko net į dvyliktuką, o šįmet pasidalijo 5-6 vietas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kas yra dažasvydis?

2004-10-12 | Daugiau nei prieš 20 metų dažasvydis tapo vienu populiariausių ir žaidžiamiausių lauko žaidimų. Jį galima traktuoti ir kaip sportą. Dažasvydis žaidžiamas daugiau nei 100 šalių, jį mėgsta ir vyrai ir moterys, ir visiškai nesvarbu jų amžius ar gyvenimo būdas. Dažasvydis (Paintball'as) atsirado JAV beveik prieš 20 metų ir šiuo metu labiausiai paplitęs Prancūzijoje, Anglijoje, Amerikoje, Australijoje, Vokietijoje ir Skandinavijoje. Per metus dažasvydžio laukuose praleidžia apie 5 milijonai žaidėjų.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

E.Pučinskaitė pasaulio reitinge nusileido į penktąją vietą

2004-10-06 | Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) paskelbtoje naujoje pasaulio plento dviratininkių reitingų lentelėje lietuvė Edita Pučinskaitė, turinti 477 taškus, iš ketvirtosios vietos nusileido į penktąją. Lydere tapo Italijoje vykusio pasaulio dviračių sporto plento čempionato moterų grupinių lenktynių nugalėtoja vokietė Judith Arndt (813,1 tšk.). Į antrąją poziciją nusileido olandė Mirjam Melchers (710,5 tšk.). Trečiąją vietą užima pasaulio taurės laimėtoja australė Oenone Wood (699,66 tšk.). Modesta Vžesniauskaitė, pasaulio čempionato grupinėse lenktynėse finišavusi penkta, su 176,66 tšk. pakilo į 22-ąją vietą. Ankstesniame reitinge lietuvė buvo 39-a.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Projektas "DARK CHESS"

2004-09-28 | Galimybės. Kelių kalbų palaikymas (tiek kliento sąsajoje, tiek serverio pranešimuose). Grafinio žaidėjo statuso rodymas (iš grafinio vaizdo galima suprasti ar žaidėjas šiuo metu žaidžia, ar kalbasi, ar stebi partiją). Virtualūs turnyrai, nuolat atnaujinama turnyrinė lentelė. Pokalbių kanalai. Kanalai turi moderatorius, galima vykdyti standartines IRC komandas (kick, ban, topic). 'Antiflood' apsauga (pasitelkus specialų robotą, kanale automatiškai užblokuojami specialiai daug teksto rašantys žaidėjai). Šachmatų robotai, galimybė žaisti tiek su gyvais žmonėmis, tiek su šachmatų programomis. Ne tik grafinė bet ir komandinė vartotojo sąsaja. Naudojant komandas galima lengviau išnaudoti šachmatų kliento teikiamas galimybes. Pavyzdžiui, naudojant komandas galima siųsti laiškus kitiems vartotojams, gauti detalią informaciją apie konkrečius žaidėjus, peržiūrėti statistiką bei papildomą serverio informaciją. Norėdami gauli komandų sąrašą, teksto įvedimo lauke surinkite "/help". Lanksti vartotojo sąsaja, galimybė keisti panelių išmatavimus. Turtinga kliento reprezentacija serveryje, saugoma ir laisvai peržiūrima tokia informacija, kaip stipriausias nugalėtas žaidėjas, maksimalus reitingas ir pan.. Galimybė žaisti/stebėti keletą partijų vienu metu. Lankstus žaidėjų sąrašas vartotojo sąsajoje, rūšiavimas pagal vartotojo pageidavimą, iš sąrašo išsirinkus žaidėją, galima sužinoti informaciją apie jį, stebėti šiuo metu jo žaidžiamas partijas. Galimybė sužaistą partiją išsaugoti, t.y. gauti el. paštu.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!